Zlo dana

Share

Re: Zlo dana

Post by No Country on Tue Jun 20, 2017 6:47 pm

Па ако наставиш да се на овај начин идентификујеш... 

Не брини, нисам мислио на тебе него на оригинал.

Post by William Murderface on Sun Jul 16, 2017 7:27 pm

http://www.politika.rs/scc/clanak/384936/Spektar/Zivot-i-stil/Medejina-osveta

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by bela maca on Sun Jul 16, 2017 7:55 pm

wow

_____
You can feign ignorance, but you're not stupid, you're just selfish. And you're a slave to impulse.

Post by Filipenko on Sun Jul 16, 2017 7:57 pm

Jbt kakav bolesnik. Da majka nije sprečavala da dete ide kod oca koji ga je zaklao možda ga otac ne bi ni zaklao.

Stoka.

Post by Kinder Lad on Sun Jul 16, 2017 7:57 pm

daj deset onih staljina.

_____
alt-lib

Post by bela maca on Sun Jul 16, 2017 7:58 pm

a i čedomorstvo je kada žena odluči da ne rodi dete jer bi joj to uništlo život

_____
You can feign ignorance, but you're not stupid, you're just selfish. And you're a slave to impulse.

Post by Kinder Lad on Sun Jul 16, 2017 8:00 pm

svejetoisto

_____
alt-lib

Post by bemty on Sun Jul 16, 2017 8:03 pm

je. bo. te.

zena cedomorka, medeja, zena koja izaziva oca da ubije dete. ocito je ko je tu kriv.

_____
Warning: may contain irony.

Post by bela maca on Sun Jul 16, 2017 8:04 pm

od naslova je jasno

_____

Post by William Murderface on Sun Jul 16, 2017 8:05 pm

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Ointagru Unartan on Sun Jul 16, 2017 8:07 pm

Sramno. Pocetak teksta o majkama koje ubijaju decu, onda gomila banalnosti, pa zakljucak o odgovornosti majke za ubistvo deteta od strane oca. Moron.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by William Murderface on Sun Jul 16, 2017 8:14 pm

Sve je potpuno zlo u tekstu. Sve.

_____

Post by Filipenko on Sun Jul 16, 2017 8:22 pm

Ma jok, zlo je Staljin koji uglednim psihoanalitičarima isporuči dva metka u potiljak i ćao 

Post by Djamolidine Abdoujaparov on Sun Jul 16, 2017 8:48 pm

neverovatno. ovo kao da je spremio tekst za konkurs "zlo dana."

što je najgore, tekst je sasvim koherentan, nije to prosto nabacivanje banalnosti i puko razvodnjavanje pozivanjem da se gleda širi kontekst. jok, tekst lepo kaže: osveta je motiv za čedomorstvo, osveta se rađa iz mržnje, a mržnja je reakcija na mržnju drugog supružnika. i sad imamo čedomorstvo od pre nedelju dana--to je učinjeno iz osvete, osvetu je uzrokovala očeva mržnja, a njegova mržnja je reakcija na mržnju majke koja mu nije dala da viđa dete (ignorisala odluke suda!). nema uopšte dileme gde tekst smešta krivicu.

Post by AnaDilajt on Sun Jul 16, 2017 9:06 pm

Osveta je motiv za musko cedomorstvo. Za zensko je motiv sebicnost i zelja za provodom

_____
As Thomas Jefferson once said, “Never trust quotes you find on the internet.”

Post by bruno sulak on Sun Jul 16, 2017 9:07 pm

da je sud na vreme kaznio majku, oh wait...

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by bruno sulak on Sun Jul 16, 2017 9:08 pm

AnaDilajt wrote:Osveta je motiv za musko cedomorstvo. Za zensko je motiv sebicnost i zelja za provodom

tu ga malo jebe ta medeja.

uzas, ali mislim da se sada zla budala preigrala. ovo je neko njegovo ispadanje iz glavnog toka ali i trenutak formiranje pravog mens rajt muvmenta kod nas.

Last edited by ostap bender on Sun Jul 16, 2017 9:46 pm; edited 1 time in total

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by Filipenko on Sun Jul 16, 2017 9:26 pm

Post by Filipenko on Sun Jul 16, 2017 9:48 pm

Djamolidine Abdoujaparov wrote:što je najgore, tekst je sasvim koherentan, nije to prosto nabacivanje banalnosti i puko razvodnjavanje pozivanjem da se gleda širi kontekst. jok, tekst lepo kaže: osveta je motiv za čedomorstvo, osveta se rađa iz mržnje, a mržnja je reakcija na mržnju drugog supružnika. i sad imamo čedomorstvo od pre nedelju dana--to je učinjeno iz osvete, osvetu je uzrokovala očeva mržnja, a njegova mržnja je reakcija na mržnju majke koja mu nije dala da viđa dete (ignorisala odluke suda!). nema uopšte dileme gde tekst smešta krivicu.

Koherentan je i CNN povodom Trampovog gostovanja na francuskoj paradi. Veliki praznik, stogodišnjica, Amerikanci su došli i ušli u WW1, pomogli Francuzima da zauzmu Bastilju, od tada je to veliki praznik u Francuskoj, američkom predsedniku logično pripada čast da zajedno sa francuskim predsednikom bude prisutan na paradi usled zahvalnosti koju francuska nacija izražava američkoj na pomoći prilikom bitke kod Bastilje. Sve logično i koherentno, nema nikakve dileme da između Francuske i Amerike vlada veliko prijateljstvo i da se neguje kultura sećanja 

Post by Gargantua on Sun Jul 16, 2017 10:08 pm

Sad sam kumu poslao ovaj tekst uz komentar "Idite", jer smo ranije danas pričali o tome da kuma brine kako će, u čemu, s kim, odrastati njihov bebać koji sad puni 1. godinu, pa razmišlja da ide (Australija kao prva opcija) a kum ne bi.

Koji će kurac u ovoj rupčagi dominantno satkanoj od proždirača ljudskih života u svakom mogućem smislu?

Post by Kinder Lad on Sun Jul 16, 2017 10:29 pm

Poenta je da sutra neko iz cista mira uzme i ubije nekoga na ulici, nekako bi se sašio narativ po kome je ubica u stvari zrtva.  Ali to je negde i ocekivano jer se ovde sada vec decenijama utuvljuje u glavu da su uvice u stvari - zrtve. We're f*cked, we're soooo f*cked.

_____
alt-lib

Post by bela maca on Sun Jul 16, 2017 10:40 pm

pa nije sutra, to se upravo dešava ovim tekstom

_____

Post by Kinder Lad on Sun Jul 16, 2017 10:47 pm

Pa da

_____
alt-lib

Post by No Country on Sun Jul 16, 2017 11:48 pm

Gargantua wrote:Sad sam kumu poslao ovaj tekst uz komentar "Idite", jer smo ranije danas pričali o tome da kuma brine kako će, u čemu, s kim, odrastati njihov bebać koji sad puni 1. godinu, pa razmišlja da ide (Australija kao prva opcija) a kum ne bi.

Koji će kurac u ovoj rupčagi dominantno satkanoj od proždirača ljudskih života u svakom mogućem smislu?
С моје им стране поручи да свакако иду - ако то хоће због самих себе. Доношење одлуке о емиграцији "у име деце" зна да буде врло проблематично.

Post by William Murderface on Mon Jul 17, 2017 12:08 am

Kinder Lad wrote:Poenta je da sutra neko iz cista mira uzme i ubije nekoga na ulici, nekako bi se sašio narativ po kome je ubica u stvari zrtva.  Ali to je negde i ocekivano jer se ovde sada vec decenijama utuvljuje u glavu da su uvice u stvari - zrtve. We're f*cked, we're soooo f*cked.

Ovo nije uopstena prica, nego vrlo konkretna i u skladu sa Zocinom pricom. Nije u pitanju neko ko je ubio nekog, nego muz koji je ubio zenu.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Apr 26, 2018 3:52 am