Zlo dana

Share

Re: Zlo dana

Post by William Murderface on Sat Jul 25, 2015 4:57 pm

[list=stream-items-id]
[*]

[*]
Srećko Milovanović@SrekoM 3h3 hours ago Republic of Serbia

Kažu da će se podstaći obrazovanje Roma! Znači sad će još veštije da džepare po prevozu...
[/list]

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by ficfiric on Sat Jul 25, 2015 5:01 pm

Saradnik portala Pravda i novinar nedeljnika Afera. Moji tvitovi predstavljaju moj lični stav a ne stavove medijskih kuća u kojima radim.

Mater mu govnarsku

_____

Uprava napolje!

Post by sejlor on Sat Jul 25, 2015 5:19 pm

Pa to je onaj što je pre neki dan kukao kako dete nema gde da mu se igra u SOPSTVENOM gradu, jer su azilanti zauzeli park. Zapad imao dobru seriju tvitova na račun ovog hodajućeg govneta.

Zapad Todorović ‏@ZapadTodorovic Jul 20
Razumem ja te izbeglice i azilante i sve ali zar moj Zlatni Risiver Pinč Kratkovidi Brunejski Mastford mora to da gleda u parku, dok setamo?

Post by Xexoxical Endarchy on Sat Jul 25, 2015 5:22 pm

kratkovidi brunejski mastford

_____
rock'n'roll smiles, he's never felt better
jazz sat alone and typed up a letter
no jugular riff can ever explain
the sound of a song with a jazz refrain

Post by ostap bender on Sat Jul 25, 2015 5:59 pm

ludak

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by zvezda je zivot on Sat Jul 25, 2015 6:42 pm

hahah jako smesno. ljudi s rasnim psima mrze azilante hahah.

a to ritriver risiver je rutinski humor iz pozne faze sinise pavica, djosa i tika spic, drzavni poso i to.

_____
I just might be a black Bill Gates in the making

Post by ostap bender on Sat Jul 25, 2015 6:53 pm

meni smesno

_____

Post by ostap bender on Sat Jul 25, 2015 6:54 pm

mozda zato sto nisam gledao pavica.

_____

Post by zvezda je zivot on Sat Jul 25, 2015 7:17 pm

pa cuo si za srecka sojica valjda. govori smesan srpski a jos smesniji engleski hahah. jako zabavna ideja o tome da elite ne znaju ni engleski nit srpski. nepresusni izvor humora. vazduplohov. hahah.

doduse kad se zapad odvoji od kdpovskog humora postaje smesno, npr: Englezi donesu rezoluciju o Srebrenici, kako ja mom detetu kad vidi pedere na ulici da objasnim matematiku?

Post by otto katz on Sat Jul 25, 2015 7:19 pm

zvezda je zivot wrote:hahah jako smesno. ljudi s rasnim psima mrze azilante hahah.

Some 200 people protest against Arab spa-goers in Teplice
25-07-2015 13:50 | Jan Velinger

Around 200 people took part in a demonstration at a popular park in Teplice on Friday to protest against the presence of visitors from Arab countries who vacation at the local spa resorts or have bought property in the area. Many of the protestors brought their dogs, charging that the park had been taken over by the foreigners, and accusing them of leaving areas in "disarray" or of behaving inappropriately.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by ostap bender on Sat Jul 25, 2015 7:59 pm

zvezda je zivot wrote:pa cuo si za srecka sojica valjda. govori smesan srpski a jos smesniji engleski hahah. jako zabavna ideja o tome da elite ne znaju ni engleski nit srpski. nepresusni izvor humora. vazduplohov. hahah.

doduse kad se zapad odvoji od kdpovskog humora postaje smesno, npr: Englezi donesu rezoluciju o Srebrenici, kako ja mom detetu kad vidi pedere na ulici da objasnim matematiku?

sojica znam. to je onaj iz tesne koze.

ali da zapad je najbolji sto je dalje od KDP-a.

Post by William Murderface on Tue Jul 28, 2015 11:20 am

Култура

ЕКСКЛУЗИВНО: ДНЕВНИК ЕМИРА КУСТУРИЦЕ (2)

Разбијао сам кафане, цитирајући Хегела
Увијек понављам грешке. Одлазио из Сарајева и увијек се враћао. Из Америке летио авионом у Београд и у Сарајево, а није требало. Када једном одеш, не окрећи се, сине

(Фото Ж. Јовановић)
Дневник Емира Кустурице писан је 1994. године. „Политика” је од нашег прослављеног уметника и колумнисте добила ексклузивно одобрење да из њега пренесе забелешке које се односе на период у ком су једна земља и једна идеологија већ доживеле слом, а он снимао филм „Андерграунд”, који је можда најпотресније сведочанство о распаду Југославије. У Дневнику се, поред белешки о познатим савременицима, налазе и записи и размишљања о новом светском поретку и распаду биполарног света
                                                     *   *   *   *
Те вечери смо, ипак, разговарали. Али, ружно и бучно. Требало је да одем. Увијек понављам грешке. Одлазио из Сарајева и увијек се враћао. Из Америке летио авионом у Београд и у Сарајево, а није требало. Када једном одеш, не окрећи се, сине. Питам Здравка за Раку, његовог зета, мог најбољег друга у Сарајеву:
– Како је преживио? Чујем да су га водили у „Виктор Бубањ”, каже ми човјек да му је вилица изваљена! Је л’ нешто срао или је одведен само због истине да је Србин?!
– Не брини ти о Раки!
– Како да не бринем, друг ми је?!
– Него, реци ти мени, ко ће одговарати за клање Муслимана у Фочи и Приједору?!
– Ти и ја нећемо – кажем. – Народи на Балкану заврше један рат па чекају нови да се једни другима свете. Тешко ће правда бити задовољена!
– То ти се, драги мој Гребо, уз Дрину свете они Срби што су им Францетић и усташе Муслимани и Хрвати побили 6.000 најближих. Нема оправдања што се свете, као што није био за ове усташе!
– Значи ти си за етничко чишћење?!
– Свакако да нисам, и ти то добро знаш, него се правиш луд! Као што знаш да неће Срби и Хрвати да живе под Муслиманима, као што Хрвати и Муслимани нису хтјели да живе у Југославији под доминацијом, како кажу, Срба.
– Значи ти си за етничко чишћење? – рече он.
– Свакако нисам!
– Ти и такви као што си ти бомбардујете мој град – гледа ме он и мирно то изговара.
– Који град? – питам га, покушавајући да олакшам причу. – Мислиш Мостар, па твој Мостар бомбардује Хрват, Сидранов пријатељ Праљак! – није му се свидјело покретање приче о Мостару као његовом граду, иако је човјек тамо био рођен. – Видиш ли, човјече, да снимам филм – додао сам.
– Ти бомбардујеш мој град! – поновио је, а зјенице су му се шириле и, вјерујући да је у рату стекао додатну храброст, као да је осјећао како га та новостечена особина штити у случају физичког сукоба и да има право да ме, ако тако осјети, удари тупим предметом и усмрти. Јер нисам у функцији бранитеља некада мог града, а сада, како ствари стоје, ја на тај град немам права.
Разговор се претварао у кафанску галаму, у ону свађу коју Андрић назива „бујицом славенског ексцентризма у којој свако у разговору необично држи до узвишености свог карактера и гдје сваког тренутка могу да експлодирају искре свирепе осјећајности”. Изгледало ми је, ипак, више од његовог доживљаја стварне неправде која је стигла тај град, и који бисмо сви ми вољели да је могла да буде избјегнута, како Гребо читав рат трпи само да би могао да кињи познанике које среће по свијету, са високог моралног становишта патника да осуди и каже:
– А ти си, мангупе, положио! – и да уз то још неколико пута климне главом.

Филм „Андерграунд” је можда најпотресније сведочанство о распаду Југославије (Фото UndergroundPhoto)
Не знам зашто, али је мени пред очима играо онај стари Гребо с којим би се могло разговарати о узроцима рата. Било ми је досадно да слушам ту фразу о коју су се огребали многи друголигаши у својим професијама и за то хорско пјевање награђивани преласком у прву интелектуалну лигу новостворених народа. Није ишло. Подсјетио сам га на наш посљедњи разговор у стану његовог зета. Тамо смо се срели након једне тужне прославе. Посљедњи пут је група Сарајлија прослављала 29. новембар, дан државности друге Југославије. У кафићу „68” на Цигланама нашло се друштво које никако није пристајало на истину како Југославије више нема. Зоран Билан, Емир Аксамија, Халид Бешлић… Наишао је Гребо својим голфом, па смо моја жена и ја отишли у стан његове сестре и зета Радета Јефтића, једног од мојих најбољих пријатеља. Често смо Раде и ја пили и разбијали заједно кафански инвентар цитирајући Хегела, Канта и Конфучија.
Тада је Гребо пажљиво слушао Мајину причу о покушају линча којем је за длаку измакла београдска новинарка Мирјана Бобић. Требало је да позната новинарка, у импровизованом студију сцене „Обала”, позоришта које смо направили на Академији сценских умјетности, интервјуише Шешеља. Претходног дана интервјуисан је Парага. Хрватски Шешељ. Међутим, са Шешељем није ишло. Дигао се народ у Сарајеву. Вјерујем да су то били чланови партије СДА, свезали муслиманску са хрватском заставом и испред Народног позоришта направили демонстрације. Не да народ Шешељу да сиђе са Пала у Сарајево! Тек успут, крене узаврела маса да линчује једну даму, иначе од почетка окренуту против Милошевића и сличних имена која нису била препоручљива за спомињање у главном граду Босне и Херцеговине. Кажем ја тада Греби:
– Ако не може четник Шешељ у град, онда то исто мора да важи и за усташу Парагу!
– Не може Шешељ у град! – вели он.
– Шта ћемо с Парагом? – питам ја.
– Не може ни Парага!
– Парага је већ био, што га нико није зауставио?
– Не може Шешељ у Сарајево! – једнако понавља он.
Четири године касније, у Мостару, родном граду Здравка Гребе, усред рата, нане су говориле: „Боље са попом у кревет него са фратром у чаршију”, што рјечито казује како је савез скројен везивањем двају застава, касније, претворен у велики рат између Муслимана и Хрвата. Тек касније, кад су се ови прописно поклали, Американци су направили Муслиманско-хрватску федерацију.
Те јесени у стану мога пријатеља Јефтића и његове жене Здравко Гребо и Маја започели су драматичан разговор. Гледао сам кроз прозор и видио тужни новембарски пејзаж. Иза завјеса објешених по прозорима насеља Циглане, шкиљило је шкрто жућкасто свијетло, титрало на слабом струјном напону. Готово сви су нагађали шта ће бити сутра, хоћемо ли избјећи рат. Мени је од погледа на прозоре у новоградњама језа пролазила тијелом. А Здравко и Маја су већ увелико, рафалном паљбом, измјењивали вербалну ратну ватру... Маја је, наиме, у својој породици имала много страдалника у Другом рату. Мајин отац Мишо Мандић је из височке махале одведен у логор Јасеновац. Преживио је захваљујући чињеници да је послије осам мјесеци одведен у други логор. У Норвешку. Здравко је мислио да су, наравно, за све криви Срби, потпуно луд народ по његовом мишљењу и негирао Мајину идеју страха од понављања историје. Те ноћи, поред погледа на комшијске прозоре утисак о непоједеним Мрквиним ћевапима и мирис лука закуцали су у мртву тачку посљедњи покушај да се прослави 29. новембар, Дан Републике, Социјалистичке Федеративне Републике Југославије.
Емир Кустурица
објављено: 28.07.2015.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by ostap bender on Tue Jul 28, 2015 12:05 pm

jebote zaboravio sam tu epizodu sa haskim muad dibom & MBM. inace maja k. je zapravo stvarno cetnik. mislim ideoloski. ko da slusas danicu draskovic kada se razgoropadi. pri tome to mi nikada nece biti jasno cetnici su taj narod otpisali i ostavili a partizani spasavali. ima tu nesto cudno.

_____

Post by William Murderface on Wed Aug 19, 2015 10:09 pm

Бране Карталовић

Интимна повест о словима

Била је једна збирчица, сликовница са песмама о Косовском боју. Купила ми је мајка, када сам имао пет-шест година. Гледао сам слике српских јунака и призоре из битке са Турцима, а ту сам, на корици са унутрашње стране, написао прва слова свог имена: Б Р А Н Е. Баш тако, ћирилицом. После сам пошао у школу, где смо, подједнако, учили и ћирилици и латиницу. Писмени задатак из српског на ћирилици, исправка – обавезно на латиници. Али било је то давно, у време старе СФРЈ.
После Титове смрти, почетком осамдесетих година прошлог века, мој отац је сазидао кућицу на мору, на острву Виру крај Задра. Комшилук су, махом, чинили становници Осијека. Ми смо били из Крагујевца. Тада сам први пут срео Хрвате који су говорили другачије, али исто. Мој биоскоп је за њих био кино, математичка једначина – једнаџба, хлеб је постајао крух, виљушка – вилица. Било ми је мало чудно, али брзо се све претворило у игру и помешало у ветрићу који нас је хладио на плажи или увече, док смо седели на зидићу.
Сада више нема ни Вира, ни кућице, ни татиних ни маминих пријатеља, ни мојих другара, ни моје другарице Исидоре. Њеног је оца, у Осијеку, убила граната испаљена негде са српских положаја крај Вуковара. Он је био Загорац, а њена мајка, замислите, из Ваљева. „Срели су се на пола пута”, и данас се сећам те Дорине реченице. Она се, баш као и ја, подједнако добро служила и латиницом и ћирилицом. Једном смо се зафркавали, ко ће брже да изговори азбуку, односно абецеду. Последњи пут сам се са њом видео 1990.
Ветрић са Вира претворио се у „Олују”. Пре тога, са почетком распада земље, почела је „унакрсна језичка паљба”. Како говоримо ми, а како Хрвати. Они кажу тисућа, а ми – хиљада, мада је и тисућа српска реч. Потиче још из старословенског. Рат око језика, који су водили све сами стручњаци и патриоте с једне и друге стране, претворио се у пропаганду – или промиџбу националних интереса. Ту лингвисти, прави научници, више нису имали шта да траже.
Данас се још води тај рат. Колико се само прашине дигло око „Историје Дубровачке књижевности” Злате Бојовић. „Ако ће ме свака безвезарија, коју је објавио некакав полуписмени провокатор...”, тим речима је хрватски премијер Милановић започео коментар о делу ове у свету признате научнице. Пре неколико дана, хрватска власт у Вуковару забранила је употребу ћирилице у том граду. После смо видели како су они који су за то гласали, својевремено певали усташке песме.
У Србији је посве другачија ситуација. У нас се латиница слободно и нашироко користи, у многим угоститељским објектима и радњама које своје рекламе, махом, истичу баш на том писму. Ако не ваља оно што раде Хрвати, ваља ли ово што радимо ми Срби, затирући ћирилицу где год и кад стигнемо. Било би добро да се оба писма, и у Хрватској и у Србији, подједнако користе. Као што смо их користили Дора и ја. 
Бране Карталовић
објављено: 20.08.2015.

_____

Post by plachkica on Wed Aug 19, 2015 10:24 pm

Ako neće oni ćirilicu nećemo ni mi latinicu!
Kakav kreten. 
Mene mnogo nervira što se svaka budala dokopala Zlate Bojović
i što daje sebi za pravo da je uzme u zaštitu.
I što svaki drugi daje sebi za pravo da je napada.

Post by mstislaw on Thu Aug 20, 2015 12:35 am

plachkica wrote:Ako neće oni ćirilicu nećemo ni mi latinicu!
Kakav kreten. 
Mene mnogo nervira što se svaka budala dokopala Zlate Bojović
i što daje sebi za pravo da je uzme u zaštitu.
I što svaki drugi daje sebi za pravo da je napada.

Kakva žena! Kakva žena! Samo mi je kratko predavala, ali... Jedan drugi profesor ju je, inače zvao "Zlatna Zlata"... Milina je bilo biti na njenim časovima.

Post by паће on Thu Aug 20, 2015 10:47 am

plachkica wrote:Ako neće oni ćirilicu nećemo ni mi latinicu!
Kakav kreten.

Куд ти оде. Рекао је само

Било би добро да се оба писма, и у Хрватској и у Србији, подједнако користе.

То сам и ја једном рекао, негде осамдесет осме, не спомињући локације (нешто типа "равноправност имамо, било би добро да имамо и равномерност") па је већ у следећој инстанци испало да сам за некакву забрану латинице. Тако да нисам изненађен тим што си написала, него што си баш ти.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
In a nursing home near a nursery, they poured water on their nurses to make them wet

Post by William Murderface on Thu Aug 20, 2015 11:17 am

Ne, Paće, nije rekao samo to, nego je napisao nešto i pre toga. Naime, ovo:

У Србији је посве другачија ситуација. У нас се латиница слободно и нашироко користи, у многим угоститељским објектима и радњама које своје рекламе, махом, истичу баш на том писму. Ако не ваља оно што раде Хрвати, ваља ли ово што радимо ми Срби, затирући ћирилицу где год и кад стигнемо.

Drugim rečima, problem s Hrvatima je što su preveliki nacionalisti, a problem sa Srbima je što nisu dovoljno nacionalisti.

_____

Post by ostap bender on Thu Aug 20, 2015 11:22 am

narocito sto, iako daleko u manjoj meri nego u hrvatskoj, postoji pokret za uklanjanje latinice iz javnog prostora. samo par dana pre ovog teksta je fajgelj pisao nesto opet o cirilici.

_____

Post by ficfiric on Thu Aug 20, 2015 11:30 am

William Murderface wrote:
У Србији је посве другачија ситуација. У нас се латиница слободно и нашироко користи, у многим угоститељским објектима и радњама које своје рекламе, махом, истичу баш на том писму. Ако не ваља оно што раде Хрвати, ваља ли ово што радимо ми Срби, затирући ћирилицу где год и кад стигнемо.

O, jebale ih kafane. Cirilica umire zato sto su nazivi kafana na latinici?! Jebes knjige, pravi Srbin cita samo nazive kafana i ako tu nestane cirilice, postacemo Hrvatska?!

Normalno je da ce nazivi kafana i butika biti na latinici posto u ponudi postoji mnoooogo vise latinicnih fontova nego cirilicnih pa zbog toga dizajneri radije biraju latinicu. Umesto sto seru ovako, Fajgelji i ostali talibani bi mogli da sednu za komp pa da naprave nove cirilicne fontove.

_____

Uprava napolje!

Post by паће on Thu Aug 20, 2015 11:45 am

William Murderface wrote:Ne, Paće, nije rekao samo to, nego je napisao nešto i pre toga. Naime, ovo:

Drugim rečima, problem s Hrvatima je što su preveliki nacionalisti, a problem sa Srbima je što nisu dovoljno nacionalisti.

Не повезујем ћирилицу и национализам, па то нисам тако прочитао.

ficfiric wrote:O, jebale ih kafane. Cirilica umire zato sto su nazivi kafana na latinici?! Jebes knjige, pravi Srbin cita samo nazive kafana i ako tu nestane cirilice, postacemo Hrvatska?!

Normalno je da ce nazivi kafana i butika biti na latinici posto u ponudi postoji mnoooogo vise latinicnih fontova nego cirilicnih pa zbog toga dizajneri radije biraju latinicu. Umesto sto seru ovako, Fajgelji i ostali talibani bi mogli da sednu za komp pa da naprave nove cirilicne fontove.

Шас ти неки Амер, па да не читаш апстрактни део него се хваташ само за један пример? Не ради се ту само о кафанама, него... ајде, замисли на колико места никад не видиш ћирилицу. Са колико места је апсолутно нестала.

Својевремено је списак места где је никако нема био 1) титлови на тевеу, 2) регистарске таблице. Сад је има на титловима, има на таблицама, али нема више на цигаретама, соковима, ма на 99% ствари по полицама у дућану, по логотипима фирми...

Ето ти менталног експеримента - кад видиш да нешто пише латиницом, замисли како би изгледало да је ћирилицом и да ли би ти било необично.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
In a nursing home near a nursery, they poured water on their nurses to make them wet

Post by William Murderface on Thu Aug 20, 2015 11:52 am

Paće, nema to veze s tim da li ti povezuješ ćirilicu s nacionalizmom ili ne. Tekst ih povezuje. Čitaj kako je napisano. Tekst nema nikakve veze sa tvojom pričom o ćirilici. On je tu samo zbog te poente na kraju.

Usput, ima i ova pizdarijica:

Ветрић са Вира претворио се у „Олују”.

_____

Post by ficfiric on Thu Aug 20, 2015 12:00 pm

паће wrote:Шас ти неки Амер, па да не читаш апстрактни део него се хваташ само за један пример? Не ради се ту само о кафанама, него... ајде, замисли на колико места никад не видиш ћирилицу. Са колико места је апсолутно нестала.

Својевремено је списак места где је никако нема био 1) титлови на тевеу, 2) регистарске таблице. Сад је има на титловима, има на таблицама, али нема више на цигаретама, соковима, ма на 99% ствари по полицама у дућану, по логотипима фирми...

Ето ти менталног експеримента - кад видиш да нешто пише латиницом, замисли како би изгледало да је ћирилицом и да ли би ти било необично.

Ne bi mi bilo neobicno. Problem je samo sto cirilicnih fontova ima mnogo manje nego latinicnih, samim tim i manje mogucnosti da se skrpi dobar dizajn.

Osim toga, ako neko otvara butik verovatnije je da ce ga nazvati "Pariz" nego "Plovdiv" pa ce, logicno, prednost dati latinici. Da ne pricam o drugim granama - IT i slicno. S druge strane, postoje grane gde cirilica dominira.

_____

Uprava napolje!
Guest

Post by Guest on Thu Aug 20, 2015 12:02 pm

A niko i ne pokušava praktično neko rešenje- da naprave jedno 50 ćiriličnih fontova i načine ih besplatno dostupnim, nego ono sedi i plači...

Post by ficfiric on Thu Aug 20, 2015 12:05 pm

Eh, otkad ja to pricam ali lakse je mlatiti motkama i traziti zabranu latinice

_____

Uprava napolje!

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Jun 24, 2017 5:40 am