Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    bede vedeset dva

    plachkica

    Posts : 16115
    Join date : 2014-11-06

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by plachkica Fri Jul 17, 2015 1:21 am

    Šta je bilo sa dečakom Vasom? Zna li se?
    Anonymous
    Guest

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Guest Fri Jul 17, 2015 1:30 am

    sa fenomenom "tinejdžer Vasa " si upoznata ? bede vedeset dva - Page 3 1399639816
    plachkica

    Posts : 16115
    Join date : 2014-11-06

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by plachkica Fri Jul 17, 2015 1:42 am

    Van Peščanika ne bede vedeset dva - Page 3 1949538119
    No Country

    Posts : 10913
    Join date : 2015-05-16

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by No Country Fri Jul 17, 2015 2:08 am

    Šuvar i varivo wrote:Znao sam pre osam godina (kad je ovo pisano) , da mi kao feministi i uopšte nekom ko nije stoka seljačka ovakve stvari smetaju :

    Malo mi je ovaj tvoj pristup Pescaniku... nekako preko Male Krsne i Pozaravca? K'o kanadski Srbosi kad im bas nista ovde ne valja, pa ih pitas sta je to tako grozno u Kanadi, a oni ti iz topa odgovore: pa one bandere po bekeliju!

    Bice da tebe ipak nesto fundamentalnije zulja vizavi Pescanika, nesto ozbiljnije od Perice, vaspitno zapustenog deteta i jos grdje u tom pogledu Bikice? Daj se ne stidi, nego udri u centar!

    Šuvar i varivo wrote:Pričam , to što sam reko, Peščanik je uvek bio prilično pun govana...

    Uncalled for, ali totalno. Ako na srpskoj medijskoj sceni postoji nesto sto je uspelo da odrzi integritet - to je Pescanik. Na zalost, cena koju su pri tome platili je izmedju ostalog i suzavanje na taj sada jednocifreni krug.

    No ako te sada priupitam za kakav primer Pescanikovog moralnog posrnuca koji bi zasluzio fekalne kvalifikacije - oces li opet da podmeces Pericu? Ili mozda moze malo direktnije?
    Anonymous
    Guest

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Guest Fri Jul 17, 2015 2:26 am

    plachkica wrote:Van Peščanika ne bede vedeset dva - Page 3 1949538119

    Pa zar ti to nije dosta ? bede vedeset dva - Page 3 1399639816

    No Country for Old Man wrote:
    Šuvar i varivo wrote:Znao sam pre osam godina (kad je ovo pisano) , da mi kao feministi i uopšte nekom ko nije stoka seljačka ovakve stvari smetaju :

    Malo mi je ovaj tvoj pristup Pescaniku... nekako preko Male Krsne i Pozaravca? K'o kanadski Srbosi kad im bas nista ovde ne valja, pa ih pitas sta je to tako grozno u Kanadi, a oni ti iz topa odgovore: pa one bandere po bekeliju!

    Bice da tebe ipak nesto fundamentalnije zulja vizavi Pescanika, nesto ozbiljnije od Perice, vaspitno zapustenog deteta i jos grdje u tom pogledu Bikice? Daj se ne stidi, nego udri u centar!

    Šuvar i varivo wrote:Pričam , to što sam reko, Peščanik je uvek bio prilično pun govana...

    Uncalled for, ali totalno. Ako na srpskoj medijskoj sceni postoji nesto sto je uspelo da odrzi integritet - to je Pescanik. Na zalost, cena koju su pri tome platili je izmedju ostalog i suzavanje na taj sada jednocifreni krug.

    No ako te sada priupitam za kakav primer Pescanikovog moralnog posrnuca koji bi zasluzio fekalne kvalifikacije - oces li opet da podmeces Pericu? Ili mozda moze malo direktnije?

    bold 1 : Ne znam, hoćeš da upadnem u neki - autošovinisti, srbofobi, strani plaćenici, evroslinavci rant- mogao bih, ali neću , prvo jer ne mislim da moram baš svaki post da počinjem sa "ja glasam za DSS", a drugo jer mislim da je mnogo učinkovitije kritikovati Peščanik iz njihovog diskursa, kad pokažu koliko su nedorasli, stavovima koji sami proklamuju :Na primer kad su feministi , ali je ok da Pera tako govori o ženama (a ni BS nije ništa bolja zapravo) ili kad su zagovornici evropskih liberalnih demokratskih vrednosti a pozivaju se na Ataturka, ili kad najbanalnije iskorišćavaju neko dete da govori nesuvisle gluposti.

    Od mene svakako nećeš čuti, oni mrze Srbe ,aj ih zabranimo. To je privatna stanica, privatna emisija, mogu puštaju ama baš šta hoće dok god ne vređaju na verskoj ili nacionlanoj ili rasnoj osnovi (Doduše Vidojković je vređao Ruse na nacionalnoj osnovi ,ali ko mu jebe mater onu retardiranu).

    bold 2 :

    Sinoć smo pobedili Makabi i ušli u završnicu košarkaškog prvenstva Evrope, usput smo se Jevrejima osvetili zbog ubistva Isusa, a danas ćemo usvojiti drugu deklaraciju kojom ćemo osuditi zločine nad Srbima i tako malo bolje podneti onu koju smo doneli o Srebrenici"
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Bluberi Fri Jul 17, 2015 2:42 am

    Za razliku od velike većine za mene je za dolazak naprednjaka-radikala na vlast kriv najviše DSS. I umesto da budu proevropska konzervativna desnica oni su vodjenjem pristojne radikalske politike  napravili istorijski promašaj. Prepustili su radikalima desno polje bez ispaljenog metka.
    Anonymous
    Guest

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Guest Fri Jul 17, 2015 2:56 am

    Dvopartijski sistem sa DSS/DS je bio san mnogima i sad stvarno to deluje kao bolja alternativna istorija... ali nije se moglo ostati proevropski u svetlu kosovskih dešavanja...stvarno nije moglo,ne vidim kako...
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Bluberi Fri Jul 17, 2015 3:01 am

    Misliš dešavanja koji su oni pravili?
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Bluberi Fri Jul 17, 2015 3:40 am

    Politika koja ne ide u susret dogadjajima je osudjena na propast. Vučić će jahati sve dok ide u susret dogadjajima ili stvara privid da ide. A Koštunica je želeo samo jedno - da sve ostane isto.
    Erős Pista

    Posts : 81131
    Join date : 2012-06-10

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Erős Pista Fri Jul 17, 2015 6:57 am

    Gle, Šuvare, Lukovićeva mizoginija je odvratna, ali stavovi tvoje drugarice, koje si preneo na drugoj temi, i za koje kažeš da ne deliš ali da ti ne smeta da deliš stranku sa onima koji ih iznose (a sve doklen ste na istoj strani po pitanju grbova i to), su mnogo, ali MNOGO i gori i opasniji.

    Podržavanje nemačke medecine na Peščaniku redovno završava kolektivnim napušavanjem apotekara. Što se emisije tiče, rekao bih da to samo pokazuje u kojoj meri se fokus preneo sa nje, na sajt kao primarni medij. Emisija je btw, repetitivna jer se radi sa budžetom od nula dinara i zavisi isključivo od dobre volje gostiju. Ovo za Ataturka ti je malo passe, a za dete Vasu bez veze. Ipak je svakako velikodušno što ih zbog toga ne bi zabranio.

    SLično važi za NSPM - sajt kao sajt je zaista pun gluposti, ali oni koju su za NSPM najbitniji, a to su Đoka&Sloba, ne pričaju gluposti, naprotiv. Meni se čini da i NSPM, kao i Peščanik, pokušava da istovremeno drži i jednu idelošku liniju, ali i da bude forum za iznošenje različitih mišljenja sa jednog šireg dela političkog spektra.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 10913
    Join date : 2015-05-16

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by No Country Fri Jul 17, 2015 7:15 am

    Šuvar i varivo wrote:bold 1 : Ne znam, hoćeš da upadnem u neki - autošovinisti, srbofobi, strani plaćenici, evroslinavci rant- mogao bih, ali neću , prvo jer ne mislim da moram baš svaki post da počinjem sa "ja glasam za DSS", a drugo jer mislim da je mnogo učinkovitije kritikovati Peščanik iz njihovog diskursa, kad pokažu koliko su nedorasli, stavovima koji sami proklamuju :Na primer kad su feministi , ali je ok da Pera tako govori o ženama (a ni BS nije ništa bolja zapravo) ili kad su zagovornici evropskih liberalnih demokratskih vrednosti a pozivaju se na Ataturka, ili kad najbanalnije iskorišćavaju neko dete da govori nesuvisle gluposti.

    Od mene svakako nećeš čuti, oni mrze Srbe ,aj ih zabranimo. To je privatna stanica, privatna emisija, mogu puštaju ama baš šta hoće dok god ne vređaju na verskoj ili nacionlanoj ili rasnoj osnovi (Doduše Vidojković je vređao Ruse na nacionalnoj osnovi ,ali ko mu jebe mater onu retardiranu).

    bold 2 :

    Sinoć smo pobedili Makabi i ušli u završnicu košarkaškog prvenstva Evrope, usput smo se Jevrejima osvetili zbog ubistva Isusa, a danas ćemo usvojiti drugu deklaraciju kojom ćemo osuditi zločine nad Srbima i tako malo bolje podneti onu koju smo doneli o Srebrenici"

    DSS? Really? Mislim - siguran si da nije u pitanju kakav camp? Imao sam tako druga jos u osnovnoj, odlucio je jednog dana da navija za splitski Hajduk, iz cista mira, i samo da bi bio specijalan. DSS? Pa jebemmumisadamujebem, bas DSS!? 2015-te, DSS, ovaj Raskovic-Ivic version? Damujebemmisa...

    Pametan si decko, i cini mi se ispravan. I pri tom si se zakacio za, nista manje, DSS? He, u poredjenju sa tim je moja vernost Pescaniku gotovo hipsteraj... bede vedeset dva - Page 3 1143415371

    Mislim - sta da ti kazem. Kazes "DSS" - that's a safe word, tu bilo kakav dijalog automatski prestaje. Sorry. A bas sam se ponadao. Jebi ga. DSS.
    Anonymous
    Guest

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Guest Fri Jul 17, 2015 10:04 am

    Bluberi wrote:Misliš dešavanja koji su oni pravili?
    Jeste , Koštunica potpisao tajnu konvenciju sa Austro-Ugarskom , odustao od Bosne i krenuo se širi na jug. Naravno , da nisu oni pravili...
    Bluberi wrote:Politika koja ne ide u susret dogadjajima je osudjena na propast. Vučić će jahati sve dok ide u susret dogadjajima ili stvara privid da ide. A Koštunica je želeo samo jedno - da sve ostane isto.
    To što ti zoveš ide u susret događajima, ja zovem kapitulira....A i Koštunica je nudio ustupke samo su bili uslovljeni "standardima", odnosno nije hteo da pregovara sa gomilom zločinaca, kriminalaca i nasilnika. Ispravno.
    William Murderface wrote:Gle, Šuvare, Lukovićeva mizoginija je odvratna, ali stavovi tvoje drugarice, koje si preneo na drugoj temi, i za koje kažeš da ne deliš ali da ti ne smeta da deliš stranku sa onima koji ih iznose (a sve doklen ste na istoj strani po pitanju grbova i to), su mnogo, ali MNOGO i gori i opasniji.

    Podržavanje nemačke medecine na Peščaniku redovno završava kolektivnim napušavanjem apotekara. Što se emisije tiče, rekao bih da to samo pokazuje u kojoj meri se fokus preneo sa nje, na sajt kao primarni medij. Emisija je btw, repetitivna jer se radi sa budžetom od nula dinara i zavisi isključivo od dobre volje gostiju. Ovo za Ataturka ti je malo passe, a za dete Vasu bez veze. Ipak je svakako velikodušno što ih zbog toga ne bi zabranio.

    SLično važi za NSPM - sajt kao sajt je zaista pun gluposti, ali oni koju su za NSPM najbitniji, a to su Đoka&Sloba, ne pričaju gluposti, naprotiv. Meni se čini da i NSPM, kao i Peščanik, pokušava da istovremeno drži i jednu idelošku liniju, ali i da bude forum za iznošenje različitih mišljenja sa jednog šireg dela političkog spektra.
    Stranka ima više desetina hiljada članova, ne možeš da očekuješ da se svi slažu oko svega, kad bi probrao po DSu među članovima našao bi isto tako ljude koji se lože na Milivojevića, koji negiraju genocid, koji su socijal-utopisti, našao bi karijeriste obične. Normalno je to...Ko zna šta bi se našlo u SNS...

    Ne znam kakvi su te grbovi spopali ? bede vedeset dva - Page 3 1143415371 Jel zato što sam pominjao grb AP Vojvodine na toj temi? To je bila tema de žur, pa smo pričali o tome, šta znam, nije kao da se DSS bavi samo grbovima... a i naravno razumeš da je simbolika važna u politici-evo Cipras skinuo gaće , pa se ređaju svi na njemu, ali mu je bilo od značaja da kad proda državnu imovinu, da novac malo stoji u Grčkoj pre nego što je preda kreditorima, umesto da ide direktno u Luksemburg (valjda?). To je kompletno bez značaja, nego eto -simbolika.

    Pa cela tema je malo passe , pričamo kako je umro stari bede vedeset dva, pa se Nou Kantri nadovezao da je još pre umro Peščanik, a niko suzu nije pustio. Htedoh da rasvetlim, s mooje tačke gledišta zašto niko suzu nije pustio- zato što osim ilustrativnih anegdota Desimira Tošića, dirljivih rentova Milete Prodanovića o Vinaveru, Dimitrijevićevog bivanja savesti ovog društva i Molnarove analize francuskog resantimana- ta emisija je uvek bila još nešto. Šta nešto? Pa, druga Srbija , ne baš toliko daleka od karikature koju NSPM pravi od nje. Mislim da je sasvim legitimno da i na tu stranu ukažem. Jer postoji, odnosno postojala je... Osim toga, autorke su odlučile da baš tu rečenicu stave u špicu, što znači da im nije daleka baš toliko...

    Slažem se, dečak Vasa je bezveze, više od bezveze- dovođenje svog 12togodišnjaka u politilčku emisiju da priča o stvarima o kojima (normlano) ništa ne zna je jedna od najbizarnijih stvari koje sam video u našim medijima. A to koliko je taj dečak zadojen idejom da je bolji od svojih vršnjaka, sugrađana i sunarodnika je groteskno.

    Ti naravno znaš da ja ne mogu zabranim Peščanik sve i da bih hteo? bede vedeset dva - Page 3 1143415371 Nego, ono rečeno mi je da pređem na samu suštinu, pomislio sam da je to jedna predrasuda- pa sam hteo odmah da se odbranim od te predrasude...
    No Country for Old Man wrote:



    DSS? Really? Mislim - siguran si da nije u pitanju kakav camp? Imao sam tako druga jos u osnovnoj, odlucio je jednog dana da navija za splitski Hajduk, iz cista mira, i samo da bi bio specijalan. DSS? Pa jebemmumisadamujebem, bas DSS!? 2015-te, DSS, ovaj Raskovic-Ivic version? Damujebemmisa...

    Pametan si decko, i cini mi se ispravan. I pri tom si se zakacio za, nista manje, DSS? He, u poredjenju sa tim je moja vernost Pescaniku gotovo hipsteraj... bede vedeset dva - Page 3 1143415371

    Mislim - sta da ti kazem. Kazes "DSS" - that's a safe word, tu bilo kakav dijalog automatski prestaje. Sorry. A bas sam se ponadao. Jebi ga. DSS.
    Šteta zaista...žao mi je... Ne bi trebalo takve safe words da postoje.. nisu dobre za dijalog ni uopšte ovako u društvu , ni na forumu...Pogotovo safe word ne bi trebalo da bude jedna legalno registrovana stranka, koja učestvuje skroz po zakonu u demokratskoj proceduri kao svaka druga.

    Evo jedan primer iz vremena kulturnih ratova bede vedeset dva - Page 3 1143415371 Jedan dosledni liberal, obrazovan , koji se ne spušta u dnevno političku kaljugu nego pokušava o političkoj teoriji da piše, a pritom pomalo i sagovornik u Peščaniku- Aleksandar Molnar. Napisao čovek knjigu o Karlu Šmitu, hvale vrednu osobitu u onom delu u kom se bavi međuratnom biografijom Šmita (mada dosta psihologizira, implicira da je homoerotski duh pruskog vaspitanja uticao na Šmita,nije to nova teza, samo nije baš čvrsta, sve ok).

    S tom knjigom su hteli da polemišu Vesna Pešić i Slobodan Samardžić. Molnar je odgovorio Vesni Pešić (i razbio je na parčiće), a odlučio da se ne pojavi na tribini Trećeg Programa o Šmitu, gde je Samardžić bio gost, i imao spreman esej, u kome polemiše sa njegovim tezama. Pa zašto , tako? Što ne mogu kao dva naučnika da sednu i razgovaraju? Čime se Samardžić baš tako isključio iz društva vrednog razgovora? Pa zaista ničim, nego postoji u "Drugoj Srbiji", ta jedna isključivost, jedno polaženje od toga da su oni koji se s njima ne slažu ne samo u krivu, već loši ljudi. To je prilično potresalo naše društvo onda. Cepalo ga... Sad je naravno nevažno jer lik koji ne zna da kaže vazduhoplov piše ustav (sa strancima! )


    Inače ne ovaj DSS, neću glasati za Dveri sigurno...
    Erős Pista

    Posts : 81131
    Join date : 2012-06-10

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Erős Pista Fri Jul 17, 2015 10:17 am

    Igrom slučaja pouzdano znam da je Molnar bio objektivno sprečen da dođe na tu tribinu, dakle nije bilo u pitanju kuliranje Samardžića.

    Samardžićev odgovor je kasnije objavljen u Pečatu i vrlo je neprijateljski (no Schmittian pun intended), za razliku od Pešićkinog, koji je bio prosto polemički.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by 1088 Fri Jul 17, 2015 2:53 pm

    No Country for Old Man wrote:E, tu se vec slazemo: krug prijatelja, nemaju vise bogzna sta da ponude, vreme ih pregazilo. Ali je u doba odlaska sa B92, a to je ovde tema, ta emisija bila u svojoj "punoj snazi", t.j. najrelevantnija sto je ikad bila. Tada je zaista pretstavljala skupnu tacku srpske leve alternative. Desno nikad nije ni bilo alternativa, nemoj mi NSPM, please... bede vedeset dva - Page 3 1143415371

    Rastanak "Pescanika" i B92 je pocetak obostranog kraja. Vucic je samo onaj proverbial shumar sto na kraju dodje da rastera odavno smorenu zurku, ili kao sto je onomad Knele "zatvorio" Terazijski parlament: "Ajde kuci, ili ima sve da vas bijem!"

    ako se dobro sećam, sat kroz koji teče pesak je sa b92 otišao sredinom 2011. to se nikako ne može smatrati periodom kada je emisija bila u punoj snazi. peščanik je zenit svog efekta na javni prostor imao u periodu od 2005. do 2008, ponajviše zahvaljujući činjenici da su tada stavovi izricani u emisiji imali eho na političkoj sceni kroz prilično aktivnu podršku ldp-u. od tada je peščanik mahom tavorio u nebitnosti iz koje je na pravi način iskočio tek tokom prošlogodišnje sage o doktoratima i eventualno prilikom debate o belim listićima. takođe, pojam skupne tačke srpske leve alternative je prilično problematičan u svetlu činjenice da su "zvanični ekonomski eksperti" emisije do skora bili miša brkić i miroslav prokopijević i to uz prilično nadmen stav c&c "ovi svi okolo seru, e saće vama naši dragi miša i miroslav da objasne da je to ovako i nikako drugačije!" zec je tu uskakao da priča ekonomiju narockim jezikom, a boarov je služio da uspava slušaoce.
    Erős Pista

    Posts : 81131
    Join date : 2012-06-10

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Erős Pista Fri Jul 17, 2015 2:59 pm

    Bogami, oće i Gligorov da uspava.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by 1088 Fri Jul 17, 2015 3:15 pm

    No Country for Old Man wrote:
    A ovaj gosn. Misha odozgo - bas bi mogao i na tupana? Uvek su mi najgori bili ti sto su 92-ku slusali "zbog muzike".

    o ovome bi opširnije mogao kondo, ali postoji ta čuvena priča iz devedesetih po kojoj su muzička i info redakcija b92 bile dva sveta bez mnogo dodirnih tačaka, te da su kad uđeš u prostorije radija jedni išli levo, a drugi desno. ta priča je vremenom u desnom spektru mutirala u to da je ekipa iz muzičke bila sve redom nacionalistička, a da su u informativi cvetali samo izdajnički cvetovi istine, odgovornosti i pomirenja. po onome što ja znam, ta teorija je bila sranje, a ovog đurkovića bi veći deo i tadašnje i (ako se tako može reći) današnje muzičke naduvao kurcem za ovakvo proseravanje i (ne baš toliko) suptilno učitavanje svojih političkih stavova.

    najveći kvalitet muzičke je svakako bila većinska pripadnost pravoj strani u jednoj drugoj velikoj srpskoj podeli (a nije č. vs p.). bede vedeset dva - Page 3 1241126653
    Anonymous
    Guest

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Guest Fri Jul 17, 2015 3:28 pm

    Nisam znao za to, delovalo je kao ruzan gest...verujem naravno da je kako kazes , povlacim i izvinjavam se..



    Laslo Vegel je hodajuci lek protiv nesanice... to se ne moze slusati...
    avatar

    Posts : 710
    Join date : 2015-07-10

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by 1088 Fri Jul 17, 2015 3:39 pm

    monolozi gligorova i vegela snižavaju borbenu gotovost nacije.
    avatar

    Posts : 18134
    Join date : 2014-12-12

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by beatakeshi Fri Jul 17, 2015 3:53 pm

    DSS? Really? Mislim - siguran si da nije u pitanju kakav camp?
    bede vedeset dva - Page 3 3579118792
    No Country

    Posts : 10913
    Join date : 2015-05-16

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by No Country Fri Jul 17, 2015 4:50 pm

    1088 wrote:
    No Country for Old Man wrote:E, tu se vec slazemo: krug prijatelja, nemaju vise bogzna sta da ponude, vreme ih pregazilo. Ali je u doba odlaska sa B92, a to je ovde tema, ta emisija bila u svojoj "punoj snazi", t.j. najrelevantnija sto je ikad bila. Tada je zaista pretstavljala skupnu tacku srpske leve alternative. Desno nikad nije ni bilo alternativa, nemoj mi NSPM, please... bede vedeset dva - Page 3 1143415371

    Rastanak "Pescanika" i B92 je pocetak obostranog kraja. Vucic je samo onaj proverbial shumar sto na kraju dodje da rastera odavno smorenu zurku, ili kao sto je onomad Knele "zatvorio" Terazijski parlament: "Ajde kuci, ili ima sve da vas bijem!"

    ako se dobro sećam, sat kroz koji teče pesak je sa b92 otišao sredinom 2011. to se nikako ne može smatrati periodom kada je emisija bila u punoj snazi. peščanik je zenit svog efekta na javni prostor imao u periodu od 2005. do 2008, ponajviše zahvaljujući činjenici da su tada stavovi izricani u emisiji imali eho na političkoj sceni kroz prilično aktivnu podršku ldp-u. od tada je peščanik mahom tavorio u nebitnosti iz koje je na pravi način iskočio tek tokom prošlogodišnje sage o doktoratima i eventualno prilikom debate o belim listićima. takođe, pojam skupne tačke srpske leve alternative je prilično problematičan u svetlu činjenice da su "zvanični ekonomski eksperti" emisije do skora bili miša brkić i miroslav prokopijević i to uz prilično nadmen stav c&c "ovi svi okolo seru, e saće vama naši dragi miša i miroslav da objasne da je to ovako i nikako drugačije!" zec je tu uskakao da priča ekonomiju narockim jezikom, a boarov je služio da uspava slušaoce.
    Da, u pravu si, i po meni je taj "zlatni" period Pescanika negde 2005-2008, s tim sto sam se prebacio i pobrkao (he, palo mi na pamet nije da proguglam nesto sto "ovako dobro poznajem") odlazak sa B92 i pocetak rada sajta. A u pravu si i za LDP.

    A sad je - bio jednom jedan LDP, bio jednom jedan B92. A Pescanik - jos mrda, mada niko ne zna zasto. U medjuvremenu se "skupna tacka" izmestila - gde tacno, na Facebook? Ma nek bude i na Marsu, samo nek je ima.
    Erős Pista

    Posts : 81131
    Join date : 2012-06-10

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Erős Pista Fri Jul 17, 2015 5:21 pm

    U rburici "drugi pišu":

    clandestino wrote:Isao jutros kolima na posao, razvezao skalu sa B92, uradio random search, na svakoj stanici neki hit, svakoj pesmi znam po neku strofu, neke sam otpevao cele i da vidis osetio sam se nekako velik, sveznajuci. A secam se kako sam se nerviro kad na 92 zaredjaju 5 razbijajuce dobrih stvari a ja ne znam ni ko peva ni ko svira, znali samo Bilbija, Aca Kostic i ovaj kulinarski guru sa ppp i sacica takvih kao sto su oni.

    EDIT: Jedino iznenadjenje bila neka stanica koja je pustala pesmu o 9 zena i muzu koji ih je sve redom sahranio, jednu pojeo Som u Dunavu, drugu udario voz... Licilo mi na Tozovca, uleteo u kanc i odmah proverio. I tu sam bio u pravu...

    Ne mogu da prestanem da se smejem.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 10913
    Join date : 2015-05-16

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by No Country Fri Jul 17, 2015 6:57 pm

    Šuvar i varivo wrote:Čime se Samardžić baš tako isključio iz društva vrednog razgovora? Pa zaista ničim, nego postoji u "Drugoj Srbiji", ta jedna isključivost, jedno polaženje od toga da su oni koji se s njima ne slažu ne samo u krivu, već loši ljudi. To je prilično potresalo naše društvo onda. Cepalo ga... 

    To bese onaj sa retro brkovima, Kostunicin ministar za virtuelnu provinciju, koji apsolutno nikada nije izrekao recenicu u kojoj nije bilo prisutno ime tog nepostojeceg resora? Pa kako da ti kazem... diskvalifikovao se iznova svaki put kada bi otvorio usta. Covek je bio prvoborac & udarnik Kostunicine patentirane taktike urnisanja politickog procesa i sjebavanja ionako temeljno sludjenog naroda: t.j. lazi o Kosovu. Koju su i u Ustav ugradili, ludaci kakvi su bili.

    Taj je toliko lagao i stetocinio, a neumorno i manijacki fokusirano i precizno... ja zaista mislim da je jedan (mada duboko u senci svog bossa) od najzasluznijih za razvijanje doticne masovne psihoze u Srba, i nikad kvantifikovane ali nesumnjivo ogromne stete koju nam je nanela. Bilo bi lakse, cak i njemu a meni svakako - kada bi negovani Brka naprosto bio los covek. Ni po jada!
    avatar

    Posts : 18134
    Join date : 2014-12-12

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by beatakeshi Fri Jul 17, 2015 7:02 pm

    DSS - ne damo Kosovo ali NIS može.
    ficfiric

    Posts : 33803
    Join date : 2012-02-10

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by ficfiric Fri Jul 17, 2015 7:13 pm

    Mislim da nije vazno sta, vec kome. DSS - ne damo Amerima ali Rusima moze


    _____


    Uprava napolje!

    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Bluberi Fri Jul 17, 2015 8:34 pm

    No Country for Old Man wrote:
    Šuvar i varivo wrote:Čime se Samardžić baš tako isključio iz društva vrednog razgovora? Pa zaista ničim, nego postoji u "Drugoj Srbiji", ta jedna isključivost, jedno polaženje od toga da su oni koji se s njima ne slažu ne samo u krivu, već loši ljudi. To je prilično potresalo naše društvo onda. Cepalo ga... 

    To bese onaj sa retro brkovima, Kostunicin ministar za virtuelnu provinciju, koji apsolutno nikada nije izrekao recenicu u kojoj nije bilo prisutno ime tog nepostojeceg resora? Pa kako da ti kazem... diskvalifikovao se iznova svaki put kada bi otvorio usta. Covek je bio prvoborac & udarnik Kostunicine patentirane taktike urnisanja politickog procesa i sjebavanja ionako temeljno sludjenog naroda: t.j. lazi o Kosovu. Koju su i u Ustav ugradili, ludaci kakvi su bili.

    Taj je toliko lagao i stetocinio, a neumorno i manijacki fokusirano i precizno... ja zaista mislim da je jedan (mada duboko u senci svog bossa) od najzasluznijih za razvijanje doticne masovne psihoze u Srba, i nikad kvantifikovane ali nesumnjivo ogromne stete koju nam je nanela. Bilo bi lakse, cak i njemu a meni svakako - kada bi negovani Brka naprosto bio los covek. Ni po jada!
    Nije taj Samardžić.

    bede vedeset dva - Page 3 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Tue Mar 19, 2024 5:05 am