Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    bede vedeset dva

    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by beatakeshi Tue Dec 04, 2018 10:18 pm

    bede vedeset dva - Page 8 Hqdefault
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by beatakeshi Tue Dec 04, 2018 10:45 pm

    Ne mogu da se opasuljim. Šta bre 180 miliona?
    Nema tih psovki koje ovo zaslužuje. A najnejasnije mi je - šta će im ovo? Da ne kupi neko drugi, to mi je jedino razumno objašnjenje.
    ficfiric

    Posts : 33875
    Join date : 2012-02-10

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by ficfiric Tue Dec 04, 2018 10:48 pm

    Pa da, da se obezbede. Jebe im se vise i da prikrivaju svinjarije


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Erős Pista Tue Dec 04, 2018 11:17 pm

    Ali Zvezdanov burazer... sitni niski krimos.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 33875
    Join date : 2012-02-10

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by ficfiric Tue Dec 04, 2018 11:20 pm

    Sad vise nije sitni. Poraslo dete


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Erős Pista Tue Dec 04, 2018 11:22 pm

    Kakav sljam.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by beatakeshi Sun Dec 09, 2018 12:00 pm

    bede vedeset dva - Page 8 Kopernikus-2-za-prvu
    Politika na braniku transparentnog poslovanja.

    СРЂАН И ЗВЕЗДАН МИЛОВАНОВИЋ ЕКСКЛУЗИВНО ЗА „ПОЛИТИКУ”
    Нема играња полуистинама
    После продаје „Коперникуса” и куповине „Антена групе” у Србији и Црној Гори Срђан Миловановић каже да неће мењати уређивачку политику телевизија Прва и О2, нити интернет портала
    Аутор: Тома Тодоровићсубота, 08.12.2018. у 16:15Ниш – „Скоро три деценије смо у предузетничким водама у које смо ушли већ првих дана после дипломирања на Електронском факултету Универзитета у Нишу.  Искористили смо своја знања стечена током образовања и усавршавања, стекли смо велико и веома драгоцено искуство у развоју информационих технологија, што је резултирало нашим успешним пословањем”.

    Овим речима су Срђан и Звездан Миловановић, инжењери електронике,  започели разговор за „Политику”, пошто су се за кратко време винули у сам врх интересовања медија и јавности након пословних потеза који су, без икаквих сумњи, изненадили све у Србији.
    Подсећамо, првих дана новембра ове године, као сувласник компаније Срђан Миловановић је продао „Коперникус технолоџи” за 195 милиона евра „Телекому Србије”, а пре неколико дана је купио 100 одсто оснивачких права грчке „Антена групе” у Србији и Црној Гори за договорену суму од 180 милиона евра.
    Срђан и Звездан Миловановић, близанци, рођени су 6. октобра 1964. године у Нишу у породици Митре и Момчила Миловановића, дипломираних економиста. После завршене основне и средње школе уписали су студије електронике и истога дана 1991. године бранили и одбранили дипломске радове.
    Одмах по стицању факултетских диплома определили су се за предузетнички посао. Основали су најпре фирму „Твинел” у Нишу (1992), а крајем 1999, када је Срђан прешао у Београд, и  „Коперникус технолоџи” у српском главном граду.
    Искључиво су се, наглашавају, бавили унапређењем и развојем телекомуникација и производњом уређаја и опреме за сателитске и кабловске системе. Седиште компаније је пре једне деценије,  након склапања стратешког партнерства са иностраним фирмама, из Београда пресељено на Кипар.
    „Никаква офшор компанија није у питању, реч је о регуларној фирми, која послује у земљи чланици Европске уније”, каже Срђан и додаје:
    – Потпуно регуларно радимо и нема никаквих ни тајни, ни нејасноћа у нашем раду. Пре две и по године вредност Компаније „Коперникус технолоџи”, која иначе запошљава око 1.000 радника, процењена је на 110 милиона евра. Од целокупног власништва 51 одсто је после тога продат Пољско-британском инвестиционом фонду АБРИС група. Већ у првој години пословања након продаје развијено је и комплетно дигитализовано цело српско подручје од Прешева до Шида и сви корисници „Коперникус технолоџија” добили су максималне услуге. Консултантска кућа „Дилојт”, једна од најцењенијих у свету за пружање професионалних услуга из области ревизије и пословно-финансијског консалтинга, проценила је вредност компаније, у којој смо имали мањинско власништво, на 200 милиона евра. Као што је познато, корпорација „Коперникус” одлучила је и продала „Коперникус технолоџи”, који је кабловски оператер за пет милиона мање од процењене вредности, односно за 195 милиона евра „Телекому Србије”. Носилац те продаје била је „АБРИС група” – каже Срђан Миловановић.
    На питање како је и да ли баш изненада уследила купопродаја „Антена групе” из Грчке, Срђан одговара:
    – На овом подручју у власништву „Антена групе” су О2 телевизија, ТВ Прва у Србији и Прва ТВ Црна Гора, затим три портала – Прва.рс, О2тв.рс и Б92.нет као и Плеј радио и шест кабловских канала. Када смо сазнали да грчка компанија намерава да прода све шти има у Србији и Црној Гори, иако првобитно нисмо то намеравали, одлучили смо да ступимо у разговоре и брзо смо се договорили – купили смо свих 100 процената оснивачких права за 180 милиона евра. Никаквог утицаја „Телекома” на ту нашу одлуку није било и не знам из ког разлога се нешто тако закључује – каже Срђан Миловановић.
    Одговарајући на интересовање да ли ће се мењати уређивачка политика на пример ТВ Прве или О2 телевизије, Миловановић каже:
    – Најпре ћемо сачекати, иако сматрамо да је ова купопродаја завршена и готова ствар, мишљење и одлуку Комисије за заштиту конкуренције и процену да ли су нарушени фер тржишни услови. Сматрам да ће та одлука бити позитивна и одмах када је добијемо, то ћемо преко фирме на Кипру и званично објавити. Што се тиче уређивачке политике ових медија, сматрам да никаквих промена неће бити. Једино што може да буде ускоро измењено и унапређено је количина спортског програма на О2 ТВ.
    ТВ „Коперникус”, чији је власник Звездан Миловановић, није променио власника и ова телевизија нормално ради и емитује свој програм, као и до сада. Звездан, који је и повереник Српске напредне странке за Ниш, истакао је у разговору за наш лист да уопште не намерава да продаје ову телевизију.
    На крају браћа Миловановић наглавашавају да се откад знају за себе боре за истину, јер посебно истичу да је „најопасније баратање полуистинама, пошто се тада по неписаном правилу верује погрешној половини”. Како кажу, смета им „што је у целој причи много злонамерних који желе да замуте плитку воду, како би се чинило да је дубока”.
    jeremija[size=11]пре 4 сата
    Da li ovi misle da se sav narod oblači u košulje koje se kočaju na leđima?
    Одговори | Препоручујем 12[/size]
    bede vedeset dva - Page 8 Member-no-image
    Svetlana[size=11]пре 10 сати

    Ovi dani podsecaju na vreme kada je DS izgubio izbore. Jedno besomucno otimanje poslednjih vrednosti koje ova drzava poseduje. Upravo je od Telekoma napravljena nova Galenika na godinu dana od urusavanja istog. Srbija je jednostavno pojedena iznutra sa perspektivom ukidanja zdravstvenog, skolskog I penzionog sistema sto se vise ne moze zaustaviti. Za mene je najtuznije cutanje. Bar neko nesto da kaze. Ni Diogena sa lampom vise nema.
    Одговори | Препоручујем 20[/size]
    bede vedeset dva - Page 8 Member-no-image
    толико[size=11]пре 11 сати

    Цењена консултантска агенција која је високо проценила Коперникус 2018. је са оним истим људима који су проценили да српске фабрике, предузећа не вреде ништа раних двехиљадитих... И продата су сва за евро или два.
    Одговори | Препоручујем 20[/size]
    bede vedeset dva - Page 8 Member-no-image
    вујица[size=11]пре 15 сати

    Лепа прича,да некажем хвалоспев.Свака част само под условом да је све то стечено од поштеног рада.Незнам колико је све повезано али сама чињеница да имају фирму на Кипру говори много.Никако не ценим оне који беже у пореске рајеве ван земље.По мени то мирише да се нешто држави дебело закида..Сада неколико речи о Коперникусу.Група грађана Бољевца је пре 20-25 година преко месне заједнице(,нас око 700 ,) увела је кабловску телевизију.Затим је то све прешло под општину а ондаишло из руке у руку да би пре неколико година доспело код Коперникуса.Крајем прошле и током ове године,"агресивно"су прикључивали нове кориснике.Један од власника телекома то и рече да су Коперникус купили зато што има много корисника.Нелези враже већ скоро три месеца корисници у Бољевцу много времена проводе пред "залеђеним екранима"тако да се дешава да се емисија неможе протити или филм одгледати како ваља.Незнам шта именовани могу да кажу о томе а ми свакако навикавамо се на ваљда на 5-ог власника...
    Одговори | Препоручујем 22[/size]
    bede vedeset dva - Page 8 Member-no-image
    Bloomberg[size=11]пре 16 сати

    Ova dvojca su zaista vrlo uspesni poslovni ljudi, i u svom radu su daleko prestigli i samog Marka Milosevica i njegov uspesan projekt sa gajbicama za visnje. Dalje ocekujemo informaciju kako ide raspodela razlike u ceni, t.j onih 15 miliona €.[/size]
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by beatakeshi Sun Dec 09, 2018 12:00 pm

    A bratu Kondu želim da ovu žgadiju ošiša do ispod kože.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by kondo Sun Dec 09, 2018 12:07 pm

    nema mesta za šišanje kao takvo ali im se može lepo posrati u tanjir, mada će tu realno grci najebati a ne ovi. što se mene tiče i treba.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Filipenko Sun Dec 09, 2018 2:00 pm

    Срђан и Звездан Миловановић, инжењери електронике


    bede vedeset dva - Page 8 3984128386
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by kondo Tue Dec 18, 2018 6:16 pm

    Подсетимо, недавно је објављена продаја Б92 а.д, односно О2 ТВ, Плеј радија и сајта Б92, као и ТВ Прва и Прва ЦГ за 180 милиона евра. Већински власник ових медија била је грчка Антена група на челу са Теодором Кирјакуом, али у власничкој структури Б92 а.д. налазе се и мали акционари, као и Б92 траст који се састоји од оснивача и бивших менаџера, који заједно имају око 14 одсто акција. Како УНС сазнаје, досадашњи већински власник није позвао Б92 траст и мале акционаре да продају свој удео по истој цени, иако је то обавеза по уговору акционара. Акционарским уговором већински акционар, у овом случају Антена, био је у обавези да и малим акционарима понуди да по истој цени продају свој удео у Б92. То се до сада није догодило.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    ficfiric

    Posts : 33875
    Join date : 2012-02-10

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by ficfiric Wed Mar 06, 2019 5:17 pm

    UNS: Veran Matić posle tri decenije otišao iz Radiodifuznog preduzeća B92

    Veran Matić od 28. februara nije direktor Odbora Radio-difuznog preduzeća B92 (RDP B92) i urednik informativnog programa televizije O2, pošto je sporazumno raskinuo radni odnos, prenelo je Udruženje novinara Srbije.

    Udruženje je u saopštenju navelo da je Matić u proteklih skoro 30 godina bio na vodećim pozicijama te medijske kuće i da je dobitnik brojnih domaćih i međunarodnih priznanja za novinarstvo i humanitarni rad.

    "Svoj rad na poboljšanju ljudskih prava i medijskih sloboda nastaviće kroz angažman u Fondu B92, čiji je predsednik Upravnog odbora, zatim kroz izdavačku kuću Samizdat B92, čiji je vlasnik i direktor, kao i kroz aktivnosti Komisije za istraživanje ubistava novinara, čiji je predsednik pet godina, te kao specijalni izaslanik za rešavanje pitanja nestalih u Hrvatskoj", preneo je UNS.


    _____


    Uprava napolje!

    паће

    Posts : 39810
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by паће Wed Mar 06, 2019 5:33 pm

    Па јесу ли та права сад најзад добра, или су само нешто боља него што су била? Како мрзим кад тако паламуде па само кажу "радио на" а никад да кажу ама је ли урадио или није ни пипнуо, или је оставио недовршено, или је само мало такао па оставио следећем.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Erős Pista Wed Mar 06, 2019 9:31 pm

    Radio ne radio, svira ti Play radio.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 39810
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by паће Wed Mar 06, 2019 9:43 pm

    Ма ајде за овог се још понешто и зна... Сепесе је у Житишту својевремено имао кандидата за кога су, од свега што су могли да смисле, написали "похађао правни факултет". Ваљда искреност разоружава, шта ли.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    ficfiric

    Posts : 33875
    Join date : 2012-02-10

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by ficfiric Sat Feb 12, 2022 11:23 pm



    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Erős Pista Sat Feb 12, 2022 11:25 pm

    Biki nista?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 33875
    Join date : 2012-02-10

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by ficfiric Sat Feb 12, 2022 11:26 pm

    samo javniservis rs


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 33875
    Join date : 2012-02-10

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by ficfiric Wed May 18, 2022 8:42 am

    Breaking news!!!

    bede vedeset dva - Page 8 Podnet10


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Erős Pista Wed May 18, 2022 8:50 am

    bede vedeset dva - Page 8 3579118792


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 517
    Join date : 2020-12-04

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Hans Fri Jan 12, 2024 3:15 pm

    Umro Steve Agnew. Baš mi je žao.

    Nije pisao samo VM, kao što se iz linka može zaključiti.

    https://n1info.rs/vesti/veran-matic-povodom-smrti-stiva-egnjua-umetnost-vesti-b92-na-engleskom/

    bede vedeset dva - Page 8 Empty Re: bede vedeset dva

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 1:16 pm