Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Vesti iz sveta nauke

    паће

    Posts : 39810
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by паће Sat Jul 28, 2018 12:05 am

    Како су утврдили старост, помоћу истекле личне карте или помоћу заказивања рандеса индигом*?

    ----
    *carbon dating...


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49665
    Join date : 2017-11-16

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Nektivni Ugnelj Thu Sep 13, 2018 9:00 pm

    https://twitter.com/bbcnasrpskom/status/1040219516507185152?s=19

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 2304934895
    паће

    Posts : 39810
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by паће Tue Sep 25, 2018 2:16 pm

    https://www.newscientist.com/article/2180406-famed-mathematician-claims-proof-of-160-year-old-riemann-hypothesis

    наша википедија wrote:Риманова хипотеза је претпоставка о дистрибуцији нетривијалних нула Риманове зета-фунције ζ ( s ) {\displaystyle \zeta (s)\,} Vesti iz sveta nauke - Page 5 B744184ae7f658289ac40bfd5abf94c5f583a779. Први пут је формулисана у раду Бернарда Римана из 1859: О броју простих бројева испод задате величине (нем. Über der Anzahl der Primzahlen unter einer gegebenen Größe). Од тада, и поред огромних напора, овај проблем и даље остаје нерешен.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Guest Tue Sep 25, 2018 2:29 pm

    polako...

    In a 45-minute talk on 24 September at the Heidelberg Laureate Forum in Germany, Michael Atiyah, a mathematician emeritus at The University of Edinburgh, presented what he describes as a “simple proof” that relies on a tool from a seemingly unrelated problem in physics. But many experts doubt its validity, especially because Atiyah, 89, has been making mistakes in recent years.

    “What he showed in the presentation is very unlikely to be anything like a proof of the Riemann hypothesis as we know it,” says Jørgen Veisdal, an economist at the Norwegian University of Science and Technology in Trondheim who has previously studied the Riemann hypothesis. “It is simply too vague and unspecific.” Veisdal added that he would need to examine the written proof more closely to make a definitive judgement.


    In 2017, Atiyah told The Times of London that he had converted the 255-page Feit-Thompson theorem, an abstract theory dealing with groups of numbers first proved in 1963, into a vastly simplified 12-page proof. He sent his proof to 15 experts in the field and was met with skepticism or silence, and the proof was never printed in a journal. A year earlier, Atiyah claimed to have solved a famous problem in differential geometry in a paper he posted on the preprint repository ArXiv, but peers soon pointed out inaccuracies in his approach and the proof was never formally published.

    Science contacted several of Atiyah’s colleagues. They all expressed concern about his desire to come out of retirement to present proofs based on shaky associations and said it was unlikely that his proof of the Riemann hypothesis would be successful. But none wanted to publicly criticize their mentor or colleague for fear of jeopardizing the relationship. John Baez, a mathematical physicist at the University of California, Riverside, was one of the few willing to put his name to critical remarks about Atiyah’s claim. “The proof just stacks one impressive claim on top of another without any connecting argument or real substantiation,” he says

    http://www.sciencemag.org/news/2018/09/skepticism-surrounds-renowned-mathematician-s-attempted-proof-160-year-old-hypothesis
    паће

    Posts : 39810
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by паће Tue Sep 25, 2018 2:50 pm

    Нема лоше рекламе...


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Guest Thu Oct 18, 2018 2:11 pm

    Od 13 Nobelovih nagrada za Japan od 2000-te, 6 je došlo u Nagoju, Nagoya University.

    Profesor Keita Ohsumi, našao način da biološke ćelije regeneriše njima samim.

    Slika iz novina, trenutak kada je na sceni i prima nagradu, Premijer Japana, ponosan, ga zove da mu čestita

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 2018ohsumi01

    Pazite samo profesorov telefon. Ništa smartphone.

    Reče mi jedan mučenik sa tičerovog sajta da ću ja slati svoju ćerku da studira u Australiji.

    Ko iz Azije ide da studira u Ameriku, Englesku, Australiju?

    Škart koji ima para a nije uspeo da se upiše na nacionalne (državne i besplatne) Univerzitete. Ista stvar kao onaj mladić, sin vlasnika neke shit TV koji je ubio devojku (vozeći džip) i na slobodi je.

    Od tog stanja, do Nobelovih nagrada, velika je provalija.
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by ontheotherhand Mon Oct 22, 2018 5:09 pm

    Kolko sati robovanja sumanutim azijskim obrazovnim sistemima i skakanja kroz krugove™️ će joj trebati da upiše neki jap Uni?
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Nino Quincampoix Tue Oct 23, 2018 12:02 am

    yoyogi wrote:Od 13 Nobelovih nagrada za Japan od 2000-te, 6 je došlo u Nagoju, Nagoya University.

    Profesor Keita Ohsumi, našao način da biološke ćelije regeneriše njima samim.

    Slika iz novina, trenutak kada je na sceni i prima nagradu, Premijer Japana, ponosan, ga zove da mu čestita

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 2018ohsumi01

    Pazite samo profesorov telefon. Ništa smartphone.

    Reče mi jedan mučenik sa tičerovog sajta da ću ja slati svoju ćerku da studira u Australiji.

    Ko iz Azije ide da studira u Ameriku, Englesku, Australiju?

    Škart koji ima para a nije uspeo da se upiše na nacionalne (državne i besplatne) Univerzitete. Ista stvar kao onaj mladić, sin vlasnika neke shit TV koji je ubio devojku (vozeći džip) i na slobodi je.

    Od tog stanja, do Nobelovih nagrada, velika je provalija.

    Salis se, jelda? Kod mene je otprilike 30% studenata iz Azije, uglavnom Kine i Vijetnama. Doktoranata i post-docova 50%.
    паће

    Posts : 39810
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by паће Tue Oct 23, 2018 12:56 am

    Quincy Endicott wrote:
    Salis se, jelda? Kod mene je otprilike 30% studenata iz Azije, uglavnom Kine i Vijetnama. Doktoranata i post-docova 50%.

    Колико сам схватио, то су слабији а богатији... Као у оном вицу кад је из неке афричке земље екипа покупила све могуће медаље за трке на олимпијади. "Па ви баш имате јаке таленте!" "Имамо и јаче али нисмо успели да их стигнемо".


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Guest Tue Oct 23, 2018 2:51 pm

    паће wrote:
    Quincy Endicott wrote:
    Salis se, jelda? Kod mene je otprilike 30% studenata iz Azije, uglavnom Kine i Vijetnama. Doktoranata i post-docova 50%.

    Колико сам схватио, то су слабији а богатији... Као у оном вицу кад је из неке афричке земље екипа покупила све могуће медаље за трке на олимпијади. "Па ви баш имате јаке таленте!" "Имамо и јаче али нисмо успели да их стигнемо".

    Nisu to toliko slabiji, to su oni koji su znali da sa svojim bodovima neće uspeti da se upišu na Peking National University, Singapore National University. New Delhi University, Tokyo University, Nagoya University, Osaka & Kyoto University. Hong Kong je tu isto.

    Među njima ima i onih, puno njih, čije tate imaju para.

    Znao sam jednog Indusa, bio je menadžer IT u tadašnjoj banci St George, u Australiji. Pokazao mi svoju prvu vizit kartu (iz Indije): na njoj je pisalo njegovo ime, University of New Delhi, i "failed". Failed jer na ispitima ispao ali je uspeo da se upiše, 20,000 kandidata za jedno studentsko mesto.

    Azijsko učenje fanatično. I u osnovnoj školi u Sinagapuru, roditelji zovu direktora, bune se da dete ode na spavanje pre ponoći jer nema više šta da uradi od domaćih zadataka.

    Koreja (Južna) je najteža. Dok američke škole imaju 180 dana nastave, Koreanci imaju 300 (Japan ima 250). Šta se Koreji desilo: u jednom radnom veku su zarade podigli sa 100 dolara mesečno (kada su bili sweat shops za Sony) do 5,000 dolara mesečno. Učenjem. 15% nacionalnog dohotka ide u obrazovanje.

    Nekada robovi a vidi ih danas. Sony je na kolenima, baš zbog njih.

    Nema u Koreji niti u Japanu niti u Kini jednog jedinog sa elitnih američkih univerziteta na poslovima. Takvi idu kod kriminalaca kao Goldman Sachs. Ne mogu da se zaposle u svojim zemljama, osim kod tatka i batka.

    Zamislite ovo: ja sam menadžer koji zapošljava ekonomistu i intrejvuišem Lazara Krstića (bivšeg ministra finansija u Vučićevoj vladi, Yale University i McKinesy conuslting).

    Šta god da zna, pitanje je šta će kod mene. Da ga i zaposlim, ostali bi pitali da li da ustanu i pozdrave ga kada dođe na posao.
    Možda ne on ali takvi zaudaraju na privilegije i to niko ne voli osim Wall Street.

    Šta je Wall Street znao, samo pohlepu, videli smo 2008.

    Pa komunističko, SSSR style, spašavanje onih preduzeća koja se dave.
    Anonymous
    Guest

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Guest Tue Oct 23, 2018 3:00 pm

    Počeću da verujem da Yoyogi živi u alternativnom univerzumu. Sve što piše ima unutrašnju koherenciju i određene dodirne tačke sa našim svetom, ali ipak nije naš svet.
    паће

    Posts : 39810
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by паће Tue Oct 23, 2018 3:17 pm

    Имао је Јова Змај оно о "сами себи доста".


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Guest Tue Oct 23, 2018 3:31 pm

    паће wrote:Имао је Јова Змај оно о "сами себи доста".

    Dobro, ti si napravio topik, ja odgovorio šta sam imao.

    To je kao ništa?
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Filipenko Tue Oct 23, 2018 7:20 pm

    Kako to da je Južna Koreja tako dugo bila užasna iako su i tada učili puno?
    Anonymous
    Guest

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Guest Tue Oct 23, 2018 7:29 pm

    moje iskustvo sa ekipom jojogijanaca i suseda je raznoliko

    na vežbama u laboratoriji sam u početku dobija žestoke batine od kineskinja, ako slučajno ne može da vidi od mene nešto, bije laktovima k'o sumanuta

    istina je za sve te narode da ih ima pun kurac i da je strahovita konkurencija koja dovodi do potpune dehumanizacije, užasan rad se podrazumeva, a potrebno je i znatno više od njega - ili malo pristojnije rečeno - Из грмена великога лафу изаћ трудно није, у великим народима генију се гњ'јездо вије.

    verovatno bih voleo i taj život, da ne znam za bolje, pa makar i pod nepravednim i ničim zasluženim sankcijama UN
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by ontheotherhand Wed Oct 24, 2018 8:53 am

    Ono što WallStreet i ECB rade danas Japanske banke i kartelisani kapitalisti su doktorirali mnogo ranije.

    Ali da, +1 na Munlajta, dehumanizacija kao takva.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Indy Wed Oct 24, 2018 10:33 am

    Mr. Moonlight wrote:...

    istina je za sve te narode da ih ima pun kurac i da je strahovita konkurencija koja dovodi do potpune dehumanizacije, užasan rad se podrazumeva, a potrebno je i znatno više od njega ...

    Koji je trip tek kad shvatiš da ne postoje nekakvi narodi, nego da samo postojimo svi mi, i da nas ima pun kurac i da je strahovita konkurencija... Uuuuuu, bejbe.
    паће

    Posts : 39810
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by паће Wed Oct 24, 2018 11:19 am

    Indy wrote:
    Mr. Moonlight wrote:...

    istina je za sve te narode da ih ima pun kurac i da je strahovita konkurencija koja dovodi do potpune dehumanizacije, užasan rad se podrazumeva, a potrebno je i znatno više od njega ...

    Koji je trip tek kad shvatiš da ne postoje nekakvi narodi, nego da samo postojimo svi mi, i da nas ima pun kurac i da je strahovita konkurencija... Uuuuuu, bejbe.

    Да, али у том тренутку то су клинци на прагу каријере, они виде само једни друге и доживљавају тај круг као конкуренцију. Јер су доведени ту да буду то.

    Кад испливају из тога и крену да освајају себи комад света, онда мало пукне видик.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by ontheotherhand Wed Oct 24, 2018 12:04 pm

    Indy wrote:

    Koji je trip tek kad shvatiš da ne postoje nekakvi narodi, nego da samo postojimo svi mi, i da nas ima pun kurac i da je strahovita konkurencija... Uuuuuu, bejbe.

    Postojimo, ali definitivno je lakši i udobniji život na određenim mestima u odnosu na druge, npr Finskoj nego u JK.

    Zemlje poluperireferije i periferije da ne spominjemo. To spada u onih Milanovićevih 60% rente od državljanstva praaave zemlje.
    паће

    Posts : 39810
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by паће Wed Oct 24, 2018 12:22 pm

    ontheotherhand wrote:
    Zemlje poluperireferije i periferije da ne spominjemo. To spada u onih Milanovićevih 60% rente od državljanstva praaave zemlje.

    У другу руку, сви смо ми на периферији. У средишту Земље нема никог.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Guest Wed Oct 24, 2018 1:19 pm

    Mr. Moonlight wrote:moje iskustvo sa ekipom jojogijanaca i suseda je raznoliko

    na vežbama u laboratoriji sam u početku dobija žestoke batine od kineskinja, ako slučajno ne može da vidi od mene nešto, bije laktovima k'o sumanuta

    istina je za sve te narode da ih ima pun kurac i da je strahovita konkurencija koja dovodi do potpune dehumanizacije, užasan rad se podrazumeva, a potrebno je i znatno više od njega - ili malo pristojnije rečeno - Из грмена великога лафу изаћ трудно није, у великим народима генију се гњ'јездо вије.

    verovatno bih voleo i taj život, da ne znam za bolje, pa makar i pod nepravednim i ničim zasluženim sankcijama UN

    Slažem se, fanatici su kada dođe do učenja i rada. Oni koji su na studijama u inostranstvu nisu tamo otišli da im doope vidi put nego nisu uspeli da se upišu na domaće elitne univerzitete a još su imali i (tatkovih) para. Ne znači da su loši, pre je pitanje kavi li su tek oni koji su uspeli da se upišu.

    U Australiji su 1992. godine neki univerziteti uveli intervju za studije medicine. Od azijatskih fantoma za učenje normalan čovek nije mogao tu da se upiše. Taj "intrervju" je bio kao sredstvo da eliminišu što više mogu Azijata, na način koji nije akademski. Obrazloženja su bila lakonska "nije medicina ono što hoćeš" ili nešto tako, arbitrarno.

    Kinezi u Australiji su mahom iz Malezije, Indonezije, Fidžija, tamo gde su diskriminisani zakonima koji daju prednost lokalnoj većini čiju je lenjost (i korumpiranu studentsku i radnu etiku) je jedino državni zakon tih zemalja mogao da zaštiti.

    Bogati su ti Kinezi, nisu proleterijat. Nisu iz China mainland.
    Anonymous
    Guest

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Guest Wed Oct 24, 2018 1:32 pm

    Sve istina. Na Stanford i MIT se.upisuju oni koji su ljosnuli na prijemnom u Kini i Japanu, pa su im ovi uniji kao neka bekap opcija.
    Aj sad ozbiljno. Na Šangajskoj (ARWU) listi nema pre 22. mesta nijednog univerziteta iz Azije. Ne izmišljaj, dakle.
    Anonymous
    Guest

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Guest Wed Oct 24, 2018 1:42 pm

    Filipenko wrote:Kako to da je Južna Koreja tako dugo bila užasna iako su i tada učili puno?

    Evo kako: 1961. Srbija je imala Ei Niš koji je pravio kakve takve TV i radio aparate, Slobodu Čačak koja je pravila belu tehniku, Crvenu Zastavu koja je pravila fiće i tristaće, FAP koji je pravio kamione i autobuse, Krušik koji je pravio municiju i bombe, Utvu koja je pravila avione, FVK Kraljevo koja je pravila vagone...da ne nabrajam dalje.

    Južna Koreja nije imala ništa.
    U stvari, imala je, 57 tajkuna čije sve aktivnosti od kojih su se obogatili sve zajedno nisu mogle "da naprave ni peglu" (direktne reči generala Park Chung-hee).

    Uhapsio je, taj general u tom "majskom puču", 51 tajkuna a 6-rici koji su se zatekli van zemlje ili nekako izbegli, zamrzao imovinu i bankovne račune.

    Nije ih niti postreljao ni poslao na robiju. Skupio ih je sve u jednu sobu i uveo "inverzno zaduživanje". Dao im je pamflet koje industrije naciji trebaju i da sami kažu u šta će uložiti svoje bogatstvo.

    Energetika, automobili, brodogradnja, elektronika..ne sećam se više šta je još bilo na listi.
    Tajkuni to prihvatiše, ostali na slobodi, da naciji otvore nove proizvodne i radne vidike.

    Tada su oni počeli da uče i da se žrtvuju. Šta danas imamo? Sami znate. Samo Samsung, Hyundai. LG a ima mnogo više od toga što nisu household names. Svetski prvaci u brodogradnji.

    Eh, da neko ima tu viziju u Srbiji.
    Anonymous
    Guest

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Guest Wed Oct 24, 2018 1:52 pm

    Creepy Uncle wrote:Sve istina. Na Stanford i MIT se.upisuju oni koji su ljosnuli na prijemnom u Kini i Japanu, pa su im ovi uniji kao neka bekap opcija.
    Aj sad ozbiljno. Na Šangajskoj (ARWU) listi nema pre 22. mesta nijednog univerziteta iz Azije. Ne izmišljaj, dakle.

    Sa tim sranjima od univerziteta možeš da se zaposliš samo kod kriminalaca sa Wall street. Da li bi Wallmart, najveća firma u smislu ljudske organizacije, ikada zaposlila nekoga ko je to završio?

    Možda, ako ne Wall Street, neke istraživačke ustanove ili NASA, koji traže number crunching morone koji ne znaju da se napiju ili da muvaju ženske.

    Pa ta je ekipa i izazvala 2008. finansijsku krizu, bilo je napisa po finoj štampi gde se profesori iz Ivy League univerziteta pitaju "Da li smo to bili mi koji smo odškolovali ovakve tipove?".
    Anonymous
    Guest

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Guest Wed Oct 24, 2018 1:53 pm

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 3579118792

    Vesti iz sveta nauke - Page 5 Empty Re: Vesti iz sveta nauke

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 1:48 pm