Beogradski restorani

Share

Re: Beogradski restorani

Post by Mr. Moonlight on Mon Dec 03, 2018 6:52 pm

android tastatura, radi šta ona oće, ja se tu ič ne pitam

sry

_____
    .i.

When I Get Low, I Get High.

Writing in the book of life, a chapter of insanity

Post by ♏ on Mon Dec 03, 2018 6:55 pm

Pokvarilo se malo Zvonce, bilo je mnogo bolje do pre godinu-dve.

Post by kud_genijalci on Mon Dec 03, 2018 7:02 pm

yoyogi wrote:Mi, Srbi, mi znamo šta je meso.

Klanje, ovih nedelja, ništa lepše nego sveže, upravo zaklano.

Ne.

Crveno meso treba da odstoji bar dve nedelje pre nego što se jede. Sveže meso, na licu mesta, je tvrdo, sama životinja se odmah nakon smrti ukoči kao svako toplokrvno telo, ta ukočenost traje danima.

Neko video "aged beef", 3 meseca posle "žetve" mesa?

Google "aged meat".
Ovo je vrhunac aiutošovinizma. A Hrvati kao ne znaju šta je klanje? Nataša Kandić i Sonja Biserko te plaćaju?

_____
svojeručan

Post by kud_genijalci on Mon Dec 03, 2018 7:15 pm

Quincy Endicott wrote:

To je sendvičara, koja je imala tim više mušterija što je u to doba Zora bila zamandaljena. Ime je paralo tankoćutne uši pravih Beograđana, pa je Bojan Bosiljčić, pisac i novinar s TV kolumnom u Metropolisu usred dizelaške vladavine napravio mali šrilog u stilu: "Ko je napravio klopanicu s ovim imenom? Mislim da znam. Provincijalac, kome je neki Beograđanin maznuo devojku, neko ko se nikada u velikom gradu u našoj prestonici nije osećao odomaćeno, pa je rešio da se jednom osveti. I, ukazala mu se prilika!" Tako nekako. Pričalo se da su mu pretili posle Arkan i seljaci, da se krio po mansardama na potezu Terazije-Knez Mihailova, da je išao po krovovima, spavao u nekadašnjim šahtovima za đubre, da su mu penuionisane balerine donosile sendviče i čokoladno mleko, naredne priloge za Metropolis četvrtkom snimao je na tajnim lokacijama. A kada se narugao Džeju Ramadonovskom, koji je napravio poslastiačrnicu "sa bečkim kolačima" pored Filharmonije i upao na probu i naredio im da "prestanu da prave buku!" (a oni vežbali Štrausa i Astora Pjacolu), e kada se narugao Džeju "On ne može da se odluči da li da pravi Saher tortu sa tucanom ili alevom paprikom", Džej je platio nekim specijalcima da polome Bosiljčiću noge. Uskoro je izbačen iz Metropolisa. Ali, dočekao je 5. oktobar da među prvima, s gitarom u ruci, uđe u oslobođenu Bastilju.

A što se tiče onog ribljeg kioska.
To u kiosku na početku Nušićeve, to mu je bila najkraća lokacija, sećam se tog čoveka: sredovečan crnomanjasti tip, s negovanom bradom, i izrazito poštovanim higijenskim navikama, očigledno zavrpio školu u inistranstvu, sve po propisu, pita da li hoćeš preliv od belog luka i ulja i limuna, riukavice, morao je sam sve da radi jer nikako nije uspevao da obezdebi školovane pomoćnike. Početkom 2000-ih sam tu mnogo puta uzeo oslića i skušu, mislim da sam skušu najviše voleo, bilo je pristupačno, svaki trećoi dan bih uzeo jedan oslić i jednu skušu.

E, ali mnogo duže je imao lokaciju na jednom od ova dva mesta: izlapeo sam i ne mogu sad da se setim, ali to je bilo ili u Kralja Petra, malo poniže Košave, ili u Nušičevoj, pre nego što su se svi oni kafei načičkali. Ova lokacija u kiosku gde su poslee stavili palačinkarnicu i piceriju, e ona mu je bila poslednja i mislim da je tada čika već pukao, doživeo je nervni slom, radio je poceo dan, promet ogroman a zarada očigledno nikakva. Takvi profesionalci niakda nisu uspevali u Beogradu. Mislim da je završio u Lazi.

_____
svojeručan

Post by Quincy Endicott on Mon Dec 03, 2018 7:20 pm

♏️ wrote:Pokvarilo se malo Zvonce, bilo je mnogo bolje do pre godinu-dve.

istina nisam bio par ima par godina. ranije je stvarno bio odličan, posebno je bio dobar sa jajetom, šunkom i kajmakom

_____
Veteran of two wars.
Father of nine children.
Drowned in the Caspian Sea.

Post by Kondo on Mon Dec 03, 2018 7:31 pm

ima neko relativno novo (iz ove godine) pristojno i još nepokvareno mesto za sendviče ispod slastičarna DJ u sv.markovića. mislim da se zove sandwich & dumplings ili sendviči i knedle ili tako nekako, tačno preko puta ribnikara.

sendviči su na bazi sveže spremljenog mesa na grilu i bogatih priloga i sosova. dobre lepinje

bizarniji deo menija su damplings, znači nešto između tortelina, vontona, peljmena i pirogija, mislim 3 vrste punjenja, dosta se dobije za 300 kinti. realno sam jeo bolje ali kad mi se ne vozi u blok 70 mogu d smirim životinju tu.

što pišemo na pogrešnoj temi?

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

Post by Kondo on Mon Dec 03, 2018 7:32 pm

raduju me ovakvi noviteti, pored iranca i furune

https://zuwar-restaurant.business.site/?fbclid=IwAR3uSZzfJ0-ddJM_1Fh3u2KvG3qe-U0lypYY6TImgQIRVvcK3R1BpQhnIjM

ovde ima dosta toga za darling, mozda je izvedem na romanticni dorucak. ovi majstori izgleda ne rade uvece. to mi se tek svidja mada ce mozda zbog toga da propadnu.

ima i turčin na uglu kralja petra i patrljka jevremove

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.

Post by bela maca on Mon Dec 03, 2018 11:26 pm

kud_genijalci wrote:

E, ali mnogo duže je imao lokaciju na jednom od ova dva mesta: izlapeo sam i ne mogu sad da se setim, ali to je bilo ili u Kralja Petra, malo poniže Košave,
u kralja petra, delio je prostor sa košavom.

_____
iambic pentameter is my bitch!

Post by Creepy Uncle on Tue Dec 04, 2018 12:03 am

Mr. Moonlight wrote:će da me utepaju gurmani što im se mešam u struku 
Sačuvaj Bože   Nisam znao da se razabireš i u organsku hemiju.

_____
His black Porsche said “Gypsy” on it, and he wore a scarf around his head. He used to be a ballerina, and he was homosexual, and very hot for Iggy’s parts—body parts—and “yen” is a term that William Burroughs uses a lot describing the craving for heroin. So in “Lust for Life” there’s a line, “Here comes Johnny Yen again, with liquor and drugs and a sex machine,” and that’s Gypsy Johnny coming up to Wonderland Avenue with his scarves and his drugs and his motorized dildos and whatever else he had, his balloons full of Mexican heroin that was killing all of us.

Post by yoyogi on Tue Dec 04, 2018 12:13 pm

Creepy Uncle wrote:@Yoyogi 

Zašto bih guglao kad poznajem materiju? Meso ne odležava da bi se razbio rigor mortis već da bi enzimi, naročito enzim po imenu kalpain, razbili proteine na aminokiseline koje su nosioci ukusa. Ovaj proces počinje tek pošto prestane rigor mortis. Mogu da pola sata kucam o raznim aspektima sazrevanja mesa, i da nafilujem tekst iskustvima o kojima su mi lično pričali majstori ovih tehnika. A ne bih ni stigao do recepata.

Pa da ti verujem, ako znaš, što ne kažeš da sam u pravu?

Svako je video, ako ne lično po hladnjačama, viseće teline mesa na slikama ili na TV. To je to, da odstoji dve nedelje.

Privatne mesare najviše vole da prodaju isti dan, da im ne bude knjigovodstveni kamen oko vrata, još ako je publika željna svežeg mesa.

_____
www.srbijadotokija.com

Post by Creepy Uncle on Tue Dec 04, 2018 1:14 pm

Meso ne zri u hladnjačama već u komorama za suvo odležavanje na temperaturi od oko 2 stepena
..a te komore su đavolski skupe jer u njima mikroklima mora biti savršena. U pravu si da je zrelo meso najbolje, samo si bio neprecizan oko procesa koji meso čini zrelim.

Ima sada u Srbiji dosta odležalog mesa i to je u restoranima baš u modi, ali se svi snabdevaju preko svega par izvora i uz nekoliko izuzetaka odležala mesa su svuda ista.

_____
His black Porsche said “Gypsy” on it, and he wore a scarf around his head. He used to be a ballerina, and he was homosexual, and very hot for Iggy’s parts—body parts—and “yen” is a term that William Burroughs uses a lot describing the craving for heroin. So in “Lust for Life” there’s a line, “Here comes Johnny Yen again, with liquor and drugs and a sex machine,” and that’s Gypsy Johnny coming up to Wonderland Avenue with his scarves and his drugs and his motorized dildos and whatever else he had, his balloons full of Mexican heroin that was killing all of us.

Post by yoyogi on Tue Dec 04, 2018 1:19 pm

Ma tu smo onda, mislim da smo se složili.

_____
www.srbijadotokija.com

Post by Creepy Uncle on Tue Dec 04, 2018 1:20 pm

Da, za divno čudo.

_____

Post by Kondo on Tue Dec 04, 2018 1:48 pm

ne bi ti bio u koži

_____

Post by yoyogi on Tue Dec 04, 2018 2:42 pm

Kondo wrote:ne bi ti bio u koži

Možda je teško biti u Vasinoj koži, čoveka koji slobodno misli i održava ovaj sajt.
Odajem mu priznanje (bez obzira koliko su me ovde vređali.)

Biti slobodnog duha i slobodne reči.

_____
www.srbijadotokija.com

Post by yoyogi on Tue Dec 04, 2018 2:53 pm

Taj, "Do jaja", to je bio restoran Vladimira Mihalića, sina legendarnog maratonca Franje Mihalića. Dok sam bio student, radio sam po njihovim kafićima.

_____
www.srbijadotokija.com

Post by Kondo on Tue Dec 04, 2018 3:24 pm

mogao si i dalje da pobegnes od toga, recimo na novi zeland

_____

Post by ficfiric on Tue Dec 04, 2018 3:30 pm

yoyogi wrote:Možda je teško biti u Vasinoj koži, čoveka koji slobodno misli i održava ovaj sajt.
Odajem mu priznanje (bez obzira koliko su me ovde vređali.)

Dobar je Vasa, ne valjaju oni oko njega

_____

Uprava napolje!

Post by yoyogi on Tue Dec 04, 2018 3:37 pm

Kondo wrote:mogao si i dalje da pobegnes od toga, recimo na novi zeland

Tamo su išli oni koji nisu imali kvalifikacije za Australiju.

Čemerno mesto. Bio sam tamo godinu dana, firma me poslala.

_____
www.srbijadotokija.com

Post by kuku on Tue Dec 04, 2018 4:08 pm

1000 zašto 1000 zato XXI vek edišon

_____
imam vremena za kurve za kurve bajo

Post by kud_genijalci on Thu Dec 06, 2018 5:50 pm

_____
svojeručan

Post by Creepy Uncle on Thu Dec 06, 2018 6:05 pm

Rukola i crtanje balzamiko redukcijom...zvala 2008, traži nazad svoju gastro modu

_____

Post by паће on Thu Dec 06, 2018 6:09 pm

А та мода нацртане клопе, јел' прошла? Зајебах се једном пре неку годину.

_____
то ја бришем, некад милице некад не
"multiple websites" - c'mon, where would you find them? For starters, find ONE multiple website. Oh, you meant "more than one"? Well, that's called "many".

Post by kud_genijalci on Thu Dec 06, 2018 6:22 pm

Porcije su bile poštene, preporučujem Lagano. Jedva sam izašao na kraj s oba tanjira, u jednom trenutku sam pomislio da tražim dogibeg. Njoki po pravili nisu izdašni za mene gladnog (ali sad znam da ću da svratim, recimo, "samo" na njoke i čašu belog). Radovanović vino od 200 dinara za 2 dl, super cena. Nikada i ne naručujem salate i travuljinu po restoranima, jer zašto da mi daju neke mačije travke i korov po kome su se ispišale mace i kuce i veverice po ceni šnicle? Ako mi se jede zeleniš, kupim glavicu zelene salate, veuz peršuna i pola kile šargarepe u piljarnici i to je to. Ovde, međutim, kineska kaligrafija redukovanim sirKetom nije prikrivala prazninu tanjira, bilo je izdašno. Dve osobe da se najedu, dve crvene i čak bude i pirotski bakšiš. Konobar je simpa i nenametljiv. Fino mesto. Bolje da ne saznam ništa o vlasnicima.

_____
svojeručan

Post by Creepy Uncle on Thu Dec 06, 2018 6:27 pm

Fair enough

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Dec 13, 2018 11:34 pm