Beogradski restorani

kud_genijalci

Beogradski restorani - Page 22 Empty Re: Beogradski restorani

Post by kud_genijalci on 08.11.18 22:01

Danas me stranci vodili u Lorenco&Kakalambu (na svoju biznis karticu). 
Dvojica nisu bili gladni (čuvali su se za neku večeru i mislilm da su pogrešili, ali ko mene pita) pa su podelili jedne šušpe, jedina dama, ujedno i šefica, uzela je predjelo u vidu gtilovanog sira, što joj je bilo previše čak, a ja sam bio pri apetitu pa sam naručio (i dobio) pizzi Kakalamba, s finim meko kuvanim jjetom u sredini i slaninicom i tako to. Nije oretanko testo, a nije ni hlebasto, dobre su te njihove pice.
Na vinu se, pak, nije štedelo, i popili smo 2 flaše nekog fensi španskog vina. 
Nisam se ni usudio a pitam koliki je bio račun.

_____
Sergej je gori od Vučića. Obećavaju brzi voz za 2 godine a ukinuli i spori voz Bgd-N. Sad. Đilas je kataklizma. Žuta ljiga nas je upropastila.
kud_genijalci

Post by kud_genijalci on 10.11.18 17:31

Beogradski restorani - Page 22 Image-6
Beogradski restorani - Page 22 Image-5

_____
Sergej je gori od Vučića. Obećavaju brzi voz za 2 godine a ukinuli i spori voz Bgd-N. Sad. Đilas je kataklizma. Žuta ljiga nas je upropastila.
kud_genijalci

Post by kud_genijalci on 11.11.18 19:36

Koji to taćno objekat falite u Južnom bulevaru: JB Pivnicu na broju 144 ili restoran domaće kuhinje Bulevar na broju 142?!

_____
Kondo

Post by Kondo on 11.11.18 19:50

JB

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
Kondo

Post by Kondo on 26.11.18 21:25

Nekoliko kratkih opservacija.

Fish & Zeleniš u Bg se popravio ali je depresivno veliki i prazan. Hrana je solidna, naročito kada nas je više u grupi pa mogu da se pomešaju recimo 4 startera i 4 predjela. Sveža riba je pala sa 8800 na 6600 za kilo, pozdravljam.

Sejlor je pitala za preporuku za kafanu, tada se nisam setio pa evo sada: Vuk. I dalje kafanski standard u Beogradu. Nije za veče, meni je omiljeno zaglavljivanje od tipa bežanija s posla oko 16h pa do 21h. Sve ali sve je dobro, čak i kolači. Reforma kida!

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
dr. Labrador Špegelj

Post by dr. Labrador Špegelj on 26.11.18 21:47

daj još dve tri preporuke za gde ići u BG

_____
Que trépasse si je faiblis!
Kondo

Post by Kondo on 26.11.18 21:55

ako ti nije gadna klijentela i uprkos svemu (nedovoljno konobara za taj promet) - durmitor
stari bunar na dusanovcu
JB na juznom bulevaru (pominjao sam ih ovde po bizarnoj epizodi sa levijatan ekipicom ali dobra kafana realno)
stari mlin blizu JNA stadiona

ako pricamo o domacim kafanama. mislim to ti je dovoljno da prezivis.
reneova dzakarta na NBG je isto dobar izbor, posebno ko voli kafansku muziku svaki dan

jako mi fali savski ekspres, ta vrsta krs mesta sa zajebanom klopom mislim tesko da se nadje ili ja ne znam vise

_____
dr. Labrador Špegelj

Post by dr. Labrador Špegelj on 26.11.18 22:03

Šabački slatinac?

hvala btw

_____
Kondo

Post by Kondo on 26.11.18 22:17

Nisam bio davno, bilo je problema, neka neko drugi potvrdi

_____
паће

Post by паће on 26.11.18 23:38

Игром случаја оверено више пута и ниједном није омануло, "Старо огњиште" на крају Гагаринове, код последњег семафора, где трола скреће лево.

_____
ако би човеку извадили сва црева и развукли их у праву линију, он би умро
  -off (Russian, Bulgarian) obsolete, copied from French transliteration of -ov, based on Muscovite pronunciation[citation needed]
kud_genijalci

Post by kud_genijalci on 27.11.18 20:14

Jesu perači novca, ali
 Golub u Bulevaru ima profiterole odlične i vino kuve na čašu. Pice samo one jednostavne. Ne one minimaksovske.

_____
kud_genijalci

Post by kud_genijalci on 01.12.18 7:23

Juče u Grmeču, to jest Грмечу.
Iznenadila me jeftinoća, nivo cena nekadašnjih ekspres restorana preko puta BAS-a. Neloše crno vino Prokupac "doja" 2500 rsd.
Pohovane punjene paprike fine, bečka - fenomenalna, sarma takođe. 
Dunjevača - kao medovača kojoj je oduzet veštački med a dodata aroma dunje.
Palačinke - izvanredne. Juče nisu imali "orase", ali su imali s medom i sa džemom.
Muzički trio je zabavljao goste pomalo preglasnom muzikom, ekipa do nas je čašćavala glazbenike, naročito gitaristu petstodinarkama, koje je ovaj spremno, ne skanjerajući se mnogo, trpao u džep od čiste košulje. "Volim te sve više" od Svilenog konca je očigledno hit u objektu. (Autor je Novica Urošević, ali Svilen konac najviše pamtimo i onog brkatog basistu koji pravi ikebanu od farbane kose.
Beogradski restorani - Page 22 IMG-8137Beogradski restorani - Page 22 IMG-8149
Beogradski restorani - Page 22 IMG-8150Beogradski restorani - Page 22 IMG-8151
Beogradski restorani - Page 22 IMG-8160Beogradski restorani - Page 22 IMG-8162
Beogradski restorani - Page 22 IMG-8171Beogradski restorani - Page 22 IMG-8155

_____
Kondo

Post by Kondo on 01.12.18 9:28

sam si stuko flasu prokupca?

onako pitam

_____
Kondo

Post by Kondo on 01.12.18 9:48

otvorili su konačno onaj novi tj prvi iranski restoran u gradu u save kovačevića na uglu mislim sa lozničkom tamo gde je nekad bio onaj "trač"... "persijski princ", idemo danas da ga overimo za ručak. nemam pojma iranska kuhinja je vauuuu sofistikejted ako se priđe ambiciozno, ovi su negde mislim u zoni mogućeg u srbiji, kebab based menu, mene više zanimaju jela od pirinča. bumo videli. dotle evo loženje iz NYC, ovo bi ladno mogao biti neki ottolenghi

http://www.sofrehnyc.com/?fbclid=IwAR34hqDxbyimwt003VIvdZXBPrXNMbK0Dy7gqQpfh-QSaY3_bsFHl8cN5Ng

_____
kud_genijalci

Post by kud_genijalci on 02.12.18 3:09

@kondo
Podeljeno sa stranim agentom iz inostranstva, koji ovde poslovno boravi.

I, s tim u vezi, danas smo opet išli na večeru, ja sam ceo dan lečio promrzline i nešto radio kod kuće, a on je radio u hotelskoj sobi (barem tako priča, otkazao je, kako veli, sastanak s jednim guanatnamovcem, s kojim ga je povezala neka dama iz Helsinškog odbora, to je ostavio za nedelju; hoće da mu ponudi posao u Nemačkoj u fabrici automobila i o tome napiše knjigu!) i onda me pozvao da se nađemo negde gde ja preporučim. Ja preporučim Pivnicu JB, zbog kondoa i ostalih valitelja. On kreće iz hotela taksijem a ja ću pešice da se spustim pa ćemo se valjda naći tamo za 20-ak minuta. Ali, beše već 20.15, ja napomenem da objekat radi do 23.00, pa da nam je knap. On se predomisli i izabere Malu Kolubaru u Ivankovačkoj, tamo smo već bili, a otvoreno posle ponoći vikendom. Meni i inače daleko Grmeč. I, dođem ja tramvajem do Vuka i dam se u čekanje po nešto manjem mrazu nego juče, a stranog agenta nigde. Cupkm, šetam se, zavirim u Kolubaru, tamo toplo i dobrano popunjeno, tamburice trešte, izađem, zagledam svaki taksi. Napokon se javi čova: ”some crook left me in Sta-ri-na No-va-ka, am I close?!” Kako da mu objasnim da je zapravo blizu, samo malo gore, pa levo, on valjda spazio novi taksi pa prekine. Čekam, čekam, čekam, na kraju pošaljem sms ”That cab driver was a crook, what?” On zove, sad je u “Ili-ja Ga-ra-ši-na”, kako li je je tamo dospeo, valjda je išao peške naopako, ja mu kažem da je išao i pogrešnom smeru, a on vidi taksi “I’ll get a cab all right”. I čekam i čekam, čekam i ustanovim da sam 45 minuta cupkao na haldnoći u Ivankovačkoj. A jedva sam pristao da dođem, nije mi se ni išlo. Zatim se zabrinem: Ubili su ga, unakazili su ga, ovde mrze strance. Napokon on zove, “Where are you?” “I am standing right in fron of Mala Kolubara” “Okay, I see you…” Prekid veze. Mrak, tišina, studen. Onda čujem iz tame njegov glas kako psuje. Napokon se pomoli iz tmuše, odozdo, iz pravca Cvijićeve, sav izbezumljen. Dvojica taksista prevaranta su ga opelješila za ukupno 3000 dinara od Knez Mihajlove do Ivankovačke, vozikajuči ga bez veze. Meni hladno, hoću na toplo, a on mora da izduši kako je taksimetar radio tika-tika-tika kod jednog tasiste, koji ga je pitao šta radi a kada je rekao ”engineer, humanist and non-fiction writer”, taksista kaže ”I read many books in prison”, a drugi taksista mu kaže cenu ”two thousand dinars” za kratku vožnju, on mu pruži 2000 i zatraži račun, a ovaj se predomisli i kaže ”no, no, two hundred dinars”, ali nema sitno da vrati i istera ga napolje. ”Did you remember the plate, which cab company were they etc?” ”No, no, it doesn’t work, they are wild, but imagine: robbed twice in a row, that never happened to me, ever! Actually three times, als at the airport.”
Napokon i konačno uđemo u Malu Kolubaru, da bi nas konobar informisao da nema mesta i da ga neće ni biti.
Izađemo mi još besniji, to jest ja očajniji i besan, a publicista samo još besniji, ne može da prestane da priča o tome, i znam da bi meni bilo još teže da mi se to dogodilo, ali me ubi hladnoća. Gde ćemo sada? Imamo dve mogućnosti, učini mi se tada, da uzmemo taksi… NE NE NO MORE CABS! Dobro, onda ili Orašac, old school grill place, ili fancy Madera, owned by once young oposition leader Chadonnir Chadda, bought for 1 rsd, once meeting point for football and secret service officials as well as actors and singers, but now, after refurbishing, transformed into tourist place little bit overpriced as post-transitional kitsch.
Odemo mi u Orašac, bliže nam je. Kad tamo, nek žurka, bas, tambura i gitara trešte kao na maršalovim pojačalima, vidim neki umetnici iz sveta pozoripta, ali mi najuočljiviji organizator, Nemanja Konstantinovič sa svojom keglastom figurom, onaj organizar narodnog pozorišta što sve češće igra neke epizode i statira. I u Ivanovu se pojavljuje kao uvećana verzija Mite.Čekamo malo zaglušeni muzikom kao da gruva hevimetal bend, da li da odem da pitam nekog od prezauzetih konobara ima li mesta u drugom kraju sale, ovo kao da se snima doček nove godine za RTS. I izađemo. Mom publicisti preglasna muzika.
I uputimo se k Maderi. Idemo, mi, idemo, hodamo, mraz, nikad da stignemo, opet slušam sve po redu kakvi su bili taksisti, oni sve krupniji i tamnoputiji postaju kako se priča ponavlja, na kraju uđem u toplinu tog objekta u kome nisam bio 10000 godina. Ima mesta iako nismo rezervisali. Za nepušače. Učini mi se da vidim Ivana Vejvodu i Ivana Čolovića. Muzika barska, staroruska i izraelska, jer su za jednim stolom vili Izraelci koju su naručivali.
Dame sa sisurinama kao vazdušnim jastucima, pedesetogodipnjakinje u pripijenim skijaškim pantalonama uvučenim u dupe, ili bez gaća ili s nekim tangama koje smrde na prtkanje, presipaju se guzovi kada se hoda na štikletinama, teže je bapce nagovoriti da svoje bureke i lepinje sakriju tunikama no nagovoriti njihove muževe Ercegovce da počnu da briju muda. Cene mi se učine kosmički udaljene u svemiru od Grmeča. Na kraju je, začudo, ispalo isto, jer smo poručili manje jela.
Podelili smo jedno predjelo, pohovane dve paprike, po jednu za svakog, a iz slike se vidi da su manje od grmečkih, kao japanski kurčevi bez tretmana VEP-om. Usrani kuver ”hleb i maslac” od 180 dinara bio je bezvezan. "Hleb"- mini-projice, zemičkie s nekim biljkama i kamene kifle kao kurčići na grčkim kipovima. Maslac nedovoljno omekšao, nekakve četiri kockice butera kao za jamb, s nekim tačkicama za koje se nadam da su začinsko bilje, dok je moj domaćin tvrdio da tu ima ”bacon”. Dok je naručivao vino, a odlučio se za Prokupac ”Epigenija”, ako sam dobro zapamtio, izgovorio je ”Prokurac”, a kad sam mu objasnio šta je rekao kelneru, smejali smo se nekoliko minuta, ali se onda on opet setio taksista. Zatim je on uzeo sarmu – i porcija je bila veća od grmečke, čak tri sarme plus komadina slanine koja se krčkala u loncu sa sarmom. Ja sam opet uzeo bečku – i kao štp se vidi, velika je kao slonovo uvo. Tako da na kraju niam bio nezadovoljan. I vino je bilo dobro, a kada smo uzelo rakiju za kraj, konobar nam je nije ni naplatio.

Pored nas je sedela neka metro muška ekipa iz Estonije ili Finske, nikako nisam mogao da odredim jezik. I oni su jeli bečku šniclu.

Kada smo odlazili bilo je pola sata do ponoći, i dok sam zakopčavao jaknu, prepoznam Tozovca, kao seda za obližnji sto da kasno večera. Mnogo je ostario.

Najviše mi je zapao za oko neki čiča što je izgledao kao dekor u TV studijima u emisijama starogradske muzike. Gospodin 75+, kao punjen slamom, s upečatljivom maramicom koja viri iz dćepa od sakoa, i s ukrivo vezanom prugastom kravatom, kako s napadnim uživljavanjem prati barsku muziku. Pijuckao je belo vino kao da s njim uzima lek. Verovatno muda do kolena, muške pelene za inkontineciju, prostata operisana dvaput. Mislio sam da je sam, a onda sam ukapirao da zapravo sedi ”u društvu” neke mlađe plavuše, u kasnim tridesetim, onim najgorim godinama, kada se žena ponaša kao devojče a zapravo je odavno svukla svojoj svlak šiparice. To žensko biće je pravilo tako duge pauze ”za puderisanje” ili ko zna šta, da mi je na kraju bilo žao matorog mapetovca kada je plaćao račun. A dotična je valjda ordinirala negde i s čikom provela možda 6 minuta ukupno za stolom.

Posle smo svratili na night cap rakiju u ”Revoluciju” i tamo zatekli one Estonce ili šta god da su. Na okačenom televizoru išla je neka retrpospektiva Bekamovih golova i osetio sam kak ose uopšte nisam navikao na crkavanje mog prozora u svet. Uz rakiju smo dobili velike čaše ohlađene vode koja mi je baš prijala.
Beogradski restorani - Page 22 IMG-8175-CopyBeogradski restorani - Page 22 IMG-8177

Beogradski restorani - Page 22 IMG-8178Beogradski restorani - Page 22 IMG-8179

Beogradski restorani - Page 22 IMG-8180Beogradski restorani - Page 22 IMG-8185-Copy

Beogradski restorani - Page 22 IMG-8186Beogradski restorani - Page 22 IMG-8187

Beogradski restorani - Page 22 IMG-8188Beogradski restorani - Page 22 IMG-8190

Beogradski restorani - Page 22 IMG-8192

_____
Kondo

Post by Kondo on 02.12.18 8:05

prokurac, usvaja se i uvodi u zargon

mi se juce odlicno proveli u persijskom princu. kebabi neki od najboljih koje sam jeo u zivotu. socni, odlicno ispeceni, orijentalno zacinjeni a opet blagi i neagresivno. posebna pohvala za ove od mlevenog mesa (piletina ili teletina/jagnjetina) kao iza piletinu u komadicima, najmanje mi se dopao neki teleci/juneci koji nije bio mleven, mislim bio je OK ali ga ne bih narucio pored ovog opisanog izbora.

mesto je puno, publika sarena, od nekih iranskih gedzovana sa zabradjenim hanumama do lezbi uteklih iz jutra i NGO aktivista koji su letos bili u iranu. preporuka je za rostilj, poslednja 2 kebaba na spisku koji su upadljivo skuplji od ostalih (850 vs 1200) su zapravo duple porcije mesa, to ima smisla da se deli. pirinac odlican, uz kebab ide dobro da se uzme jedna od 2 salate na bazi jogurta koje stoje u predjelima pa da se ima nesto tipa iranskog cacikija.

sto se ukusa tice ubedljivo najukusnije je sa menija glavna jela nesto opisano sa jagnjetina u sosu od sociva prekriveno plavim patlidzanom. po ukusu rekao bih da je to varijacija jela koje parsi u bombaju zovu dhansak, blagi kari sa sočivom koji je sladak i kiselkast. jagnjetine ima u tragovima, bukvalno 30 grama mesa ali je ta vodica toliko ukusna sa odlicnim pirincem i iranskim hlebom koji je najslicnijim nasim korama za gibanicu...

nas racun nije relevantan jer smo stukli 2 flase kremena i pojeli 6 jela i 3 predjela i 2 dezerta (bilo nas 5), ali racunajte da po osopi ide oko 1500 odokativno... na racun kuce se dobija na probu predjelo sa plavim patlidzanom isto odlicno, i to preporucujem da se uzme zasebno kao starter, ovo sto ti donesu je za na zub

_____
darling

Post by darling on 02.12.18 9:50

kakav je provod za vegetarijance? kakvo je slatko?

jesi iso nekad u dimitrija, koji je 10 metara iznad iranca?
dr. Labrador Špegelj

Post by dr. Labrador Špegelj on 02.12.18 10:03

genijalci, ako radiš puno sa strancima moraš da imaš proverenog taksistu koji će im biti dostupan po pozivu.

_____
Mr. Moonlight

Post by Mr. Moonlight on 02.12.18 11:47

nadam se da više nikada neću ući u maderu

_____

Who killed Mr. Moonlight 
      In the shadow of his smile 
Kondo

Post by Kondo on 02.12.18 14:39

darling wrote:kakav je provod za vegetarijance? kakvo je slatko?

jesi iso nekad u dimitrija, koji je 10 metara iznad iranca?

slatko odlicno, nesto sto asocira na sutlijas je mnogo bolje, dosta safrana i natsa, baklava fenomenalna

za vegete slabo, mislim da ima jedna corba sa pecurkama i par startera, neki kroketi od krompira, to opisano od oberžina i salata sa jabukama i narom. mislim ako ides sa nekim ko jede meso neces gledati u plafon ali nije nesto da se potegne zbog toga.

_____
darling

Post by darling on 02.12.18 15:37

okej, onda nista. arapski puding se zove muhalabija, mahalabija Beogradski restorani - Page 22 1143415371
Kondo

Post by Kondo on 02.12.18 15:39

a nije taj, to znam. bilo kod humus falafel ješa, ukrali od ovih. mahlabi.

_____
darling

Post by darling on 02.12.18 15:45

tu cesto prolazim, aj, svraticu jednom kad pocnem da jedem ko normalan covek Beogradski restorani - Page 22 1399639816
kud_genijalci

Post by kud_genijalci on 03.12.18 1:55

Beogradski restorani - Page 22 Patikica
Nisam očekivao da ćemo i danas da se akamo. Ali pozvao je nešto pre 20.00, i prva reč mu je bila sarma. Njegova dijetalna žena u toj dezinfikovanoj, geometrijski išpartanoj zemlji u kojoj živi,  ne voli slaninu kao podlogu za sarmu u zemljanom loncu niti komadine da se krčkaju, pa se oždrao ovih dana, ali ja sam bio uporan u tome da sam umoran i da ne mogu više da špartam po gradu i inistirao sam na restoranu Lagano u Mileševskoj, rekao sam ”no sarma!” i dao mu adresu za taksistu. Ako ubode poštenog. Znači Lagano. Prvi put mi je bilo tamo. A dotle, pešaka. Otoplilo, ali sećanje na petkovdanski mraz je snažno. Idem, hodam, koracam, pust je grad u nedelju, seoski živalj, svi kidnuli na selo, na okućnice. Žička pusta, na krstu u onom parkiću pored /onog/ Krsta neke čepe izvele kučiće koji su se zaigrali i zaleteli mi se u noge, neuviđavni kao da su deca. Ima jedan film o matorcima s Volterom Matauom, u jednoj sceni neuviđavni krelac mali krvnički udarri Mataua iz čiste nepažnje. Deca su sadisti i neuviđavci. Čak i psi umeju ponekad da budu takvi. Ali samo ponekad. Iz nekog razloga, neki magnetizam kao, prođem pored Čobanovog odmora. Na simsu od pokojnog Zapleta vidim ovu patikicu. Primetim da je Skver otvoren. A još pre samo nedelju dana je bio zamračen. Preko puta – Kafeteka, gde su juče ukokali još jednog oz Bojovićevog klana – zatarabljena, selotejp preko izloga, a ispre objekta gore oni crveni taolički lampioni, kanda je likvidirani bio katolik iz Kotora, šta li. Tišina. Zlokobna. Jedna visoka žena izrazito muške brade i ružnih kolena i s nekim pederskim psom, malo niže od Čobanovog odmora, zagledala se u Kafeteku- Kajmak zamandaljen, da ne gube toplotu od one furune, samo svetle prozori kao da je birtija iz Gruntovčana. Brže bolje skrenem pored skvera pa u Vojvode Petka te u Mileševsku. Zadah smrti, miris olova i smrtonosnih rana koje se puše. Još od preko puta nazrem u Pjaci prepoznatljivu belu košlju s plavom kragnom Milana Milutniovića kako smerno i oborene glave konzumira svoj slobodarski obrok. Ali ne idem tamo.
Lagano ili Dimitrije? Lagano. Stranac pun utisaka posle susreta sa gvantanamcem. ”No robbery this time!” Enterijer ga ne impresionira, za njega je to imitacija Zapada, a za mene – podseća na japanske scenografije iz filmova o Džemsu Bondu sa Šonom Konerijem. Retro. Stolice od veštačke plastike, dopale su nam one tvrđe na kojima se čuje kad prdneš, dok one s blagom postravom i zelenom presvlakom pripadoše drugima. Zapanjuje me je proračunatost moga stranca dok zbori o guantanamcu. On je prihapšen s 18 godina i 14 godina je proveo u tom odmaralištu, mučen je ko zna kako, i onda mu je valjda data odšteta. ”Zašto smo ga primili?”, pitam ja s nelogičnim ”mi”, ucena od Amerike? ”Ma, pare! Platili su!” ”Kome su platili?” ”Možda njemu lično.” /Zna se kome./ ”Da li je i jadničak dobio nešto?” ”Naravno. Ali to ne može da mu nadoknadi, jelte, zamisli ti, 14 godina u apsu jebote, možda je bio nevin... Ako je bio nevin.” (Vrti glavom) ”Znači ti nisi siguran da je bio nevin?” ”Ko to može znati? ”Da li on nešto radi?” ”Ne! Ko može da radi posle svega. On samo o tome razmišlja, čovek samo misli kroz šta je prošao. To je bio užas.” I sada je na redu procena treba li pisati knjigu o tome. Moj stranac procenjuje guantanamca kao dobar biftek, šta od njega napraviti, fensi taljatu ili nešto kaobajagi slou kuking gulašasto (iako je lepo meso) za više osoba da se najede... I kao da u njemu rste sumnja da je jadnik ipak zaslužio to što mu se dogodilo. Ja odlučim da se prežderem. Dok smo razgovarali o golootočaninu, popili smo po jednu mednicu i po jednu dunjevaču. A onda smo naručili. Ja sam preterao, uzeo sam njoke sa gorgonzolom plus ”šimširtituki”, kako sam izgovorio svinjetinu Ćimičuri, a on je uzeo samo Nušićeve medaljone. Kao nije gladan, a dok nije stiglo, umakao je hleb u ulje i sirće i so. To me kod stranaca uvek nervira, ne umeju da sačekaju da stigne klopa, već kao sirotinja u ekspres restoranu isped železničke stanice navale na ono što ima džabe na stolu, pa onda pokvare glavno jelo. Šta bi s ”odlaganjem zadovoljstva kao prvim principom odrastanja”?! Posle onih rakija, nismo bili sigurni a ćemo se izboriti sa celom flašom vina (na njem usam video da je nacrvcan), pa smo uzimali čašu po šau kjantija. Bez Sebastijana Prokurca. Njoki su bili mekani, ne brašnasti, okej, a zavideo sam mu na gurmanskom krompiru na kojima su se baškarili Nušićevi medaljoni. A greh mi je bio što sam zavideo, jer je svinjećina bila punjena i sirom i pršutom, ludo je bilo. Bilo je polupuno u objektu, kao da je vladala neka žalost, ne mogu da verujem da je to zbog sinoćnjeg atentata. Dve mađarske ekipe su ugodno parlale sve vreme, a sa zvučnika je dopirala ugodna muzika Stereolab i Sleeper i Rojksop. Naručio sam, ne pitajući, obe vrste palačinki, i onu sa kastardom i onu sa suvim voćem, a on je naručio šljivovicu. Lagano je od svih objekata za ova tri dana imao najbolju muziku, kao Radio B-92 1995.

Ovo je bio kraj mini-turneje. Gotovo sam siguran da ću svratiti u Grmeč pre Nove godine, verovatno pre neke opere ili baleta u NP. Cene su odlučile.

_____
kuku

Post by kuku on 03.12.18 2:18

jel do jaja bio lanac sendvicara ili je bila samo ona jedna dijagonalno od doma omladine?
jel mi se cini ili su u to vreme (pocetak xxi veka) bili popularni 'kiosci' sa sendvicima?
secam se u drugoj polovini 80ih kad su se pojavili (nbg) kiosci sa toplim sendvicima i pljeskavicama, jbt 
navalili smo ko blesavi, mislim da smo svaki drugi dan jeli topli sendvic ili hamburger.

zagadih temu o restoranima ali eto doslo mi što ću, praštajte gurmani

_____
imam vremena za kurve za kurve bajo

Post by Sponsored content

Current date/time is 18.10.19 13:32