Tupan dana

Share

Re: Tupan dana

Post by Bluberi on Wed Feb 17, 2016 3:47 pm

A mogu i tebe da pitam zašto je ovaj tekst na ovom topiku, ako je perfidno napadanje NVO-a.

Post by diktotar on Wed Feb 17, 2016 4:02 pm

lik cacka po grantu eu za jednu organizaciju kojoj je u opisu delatnosti pomoc vec i onako marginalizovanim i ugrozenim osobama. bilo bi lepo kada bi se tako aktivirao i u slucaju andreja fajgelja, laznih roma i sl ekipe koja je ocerupala ne grantove eu, vec budzet ns, izmisljajuci lazne nvo clanova svojih porodica i stranke, i ucestvujuci na konkursima za projekte "zastite heteroseksualnih muskaraca", brojanje mrtvih u filmu a dzoli, poboljsanje bezbednosti u ns i sl. imamo u ns cuvenu adresu janka cmelika 37, na kojoj je cim su zajasili radikali sa ddd trecom srbijom i ostalima, osnovano 5-10 nvo, sve sa istih par zastupnika, a neke i sa zastupnicima decom od pet godina itd. 

http://rs.n1info.com/a64834/Vesti/Pare-sa-konkursa-dobilo-vise-udruzenja-na-istoj-adresi.html

prema tome, onog ko ovako pise i razmislja mogu smatrati delom iste strukture koja dodje pa mi kaze ne mozes da hranis psa sa ulice jer gradskom odlukom to nije dozvoljeno.

u komentarima na n1 se vidi i koment doticnog djurasovica.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by Xexoxical Endarchy on Wed Feb 17, 2016 4:08 pm

bluberi, evo jedna analiza teksta iz aviona:

u tekstu u politici se spominje da je neka NVO dobila neke pare (to je wink br. 1). uz informaciju da je rec o NVO-u koji se bavi zastitom seksualnih radnica, autor prenosi posalicu o pojeftinjenu usluga (wink br. 2). dalje se propituje rad XYZ NVO-a i postavlja pitanje da su instrument EU u pravljenju haosa u srpskom (wink br. 3), da bi se na kraju konstatovalo kako je za vreme kralja to bilo regulisano (wink. br 4.).

sta jednom politikinom tekstu jos treba ? nisam upoznat sa autorom, al ovako iz aviona ovo ima sve glavne karakteristike politikinog teksta. potpuno je nebitno sta autor inace pise, ovo sto je on napisao omogucava full instrumentalizaciju i 1 na 1 komunicira sa smajlinom publikom .

Post by ostap bender on Wed Feb 17, 2016 4:12 pm

za tupana je zato sto prevencija polnih bolesti u prostituciji izjednacava sa pitanjem legalizacije iste.  ja mogu biti protiv legalizacije prostitucije ali podrzavati ovakve programe. kao davanje sterilnih spriceva narkomanima, na primer.

Post by Bluberi on Wed Feb 17, 2016 4:15 pm

Narkomanija nije nezakonita.

Post by William Murderface on Wed Feb 17, 2016 4:18 pm

ostap bender wrote:za tupana je zato sto prevencija polnih bolesti u prostituciji izjednacava sa pitanjem legalizacije iste.  ja mogu biti protiv legalizacije prostitucije ali podrzavati ovakve programe. kao davanje sterilnih spriceva narkomanima, na primer.

Upravo. Kakko god stajala stvar sa legalizacijom, ovakve akcije su neophodne.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Wed Feb 17, 2016 4:21 pm

Bluberi wrote:Narkomanija nije nezakonita.

Posedovanje opijata, čak i za ličnu upotrebu je, koliko znam, protivzakonito (neka me neko ispravi ako grešim). I sad, akciju deljenja čistih igala, davanja osnovnih informacija o prevenciji bolesti koje se prenose preko igala, itsl, neko nazove podsticanjem protivzakonitih delatnosti. Besmislica.

Mislim da si ti Dugalićevom tekstu dodao smisao koji bi bio očekivan i razumljiv, ali ga u njemu nažalost nema.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Bluberi on Wed Feb 17, 2016 4:25 pm

Nije nezakoniti posedovanje za ličnu upotrebu, sem ako se nešto nije promenilo.
Za Ostapa-naravno da je pomoć neophodna i samo kažem da su mogli drugačije da naslove grant.

Last edited by Bluberi on Wed Feb 17, 2016 4:26 pm; edited 2 times in total

Post by otto katz on Wed Feb 17, 2016 4:25 pm

Bluberi wrote:
otto katz wrote:
да ли на овај начин поменуто удружење, а посредно и Европска унија, подстиче нешто што је у Србији још противзаконито?

Odgovor na ovo pitanje je i odgovor na tvoju primjedbu. 2 u 1. 
Izvini, ali čovek novinar o kom ti pojma nemaš ukazuje na zjapeće odsustvo smisla u državi Srbiji, ali jebiga učitavanje je majka mara ako si na pravoj strani na pravom mesti.
Ne razumijem. O novinaru pojma nemam, ali ova njegova primjedba je tupava.
Bluberi wrote:Tumačim kako je napisano. EU pomaže nešto protivzakonito umesto da pritisne da se to ozakoni.
Tako da je potpuno nejasno zašto ovo pišeš. Mjere zaštite ljudi uključenih u ilegalne aktivnosti ne znače podršku ilegalnim aktivnostima, nego zaštitu ljudi.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by William Murderface on Wed Feb 17, 2016 4:26 pm

et Bluberi

Pa da znaš da si u pravu za topik.

ALi ovo štp ti kažeš prosto ne piše u tekstu. Uopšte se ne vidi da autor smatra da bi prostituciju trebalo ozakoniti, niti da bi EU trebalo da radi na tome.

Naslov teksta je vrlo problematičan takođe.

_____

Post by Bluberi on Wed Feb 17, 2016 4:27 pm

Naslov teksta piše urednik.

Post by Bluberi on Wed Feb 17, 2016 4:28 pm

otto katz wrote:
Bluberi wrote:
Izvini, ali čovek novinar o kom ti pojma nemaš ukazuje na zjapeće odsustvo smisla u državi Srbiji, ali jebiga učitavanje je majka mara ako si na pravoj strani na pravom mesti.
Ne razumijem. O novinaru pojma nemam, ali ova njegova primjedba je tupava.
Bluberi wrote:Tumačim kako je napisano. EU pomaže nešto protivzakonito umesto da pritisne da se to ozakoni.
Tako da je potpuno nejasno zašto ovo pišeš. Mjere zaštite ljudi uključenih u ilegalne aktivnosti ne znače podršku ilegalnim aktivnostima, nego zaštitu ljudi.
Misliš da vlast ne bi mogla doći do podataka ko je seksualna radnica?

Post by diktotar on Wed Feb 17, 2016 4:29 pm

postoji nesto sto se zove harm reduction. no drugs policy se menja u save lives policy. norveska vlada npr koristi tu strategiju i trosi godisnje vise od milion evra, iako je posedovanje i dalje nelegalno. ima mislim svedski ili holandski dokumentarac na tu temu od pre par godina.

_____
Želimir Žilnik

Post by ostap bender on Wed Feb 17, 2016 4:29 pm

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by William Murderface on Wed Feb 17, 2016 4:29 pm

Bluberi wrote:Nije nezakoniti posedovanje za ličnu upotrebu, sem ako se nešto nije promenilo.

Mislim da jeste i to, ako sam dobro razumeo zakon. S tim što u tim slučajevima može da se odstane od gonjenja.

http://www.besplatnapravnapomoc.rs/tekstovi/krivicno-pravo/neovlasceno-drzanje-opojnih-droga-clan-246a-krivicnog-zakonika/

Edit: ostap brži

_____

Post by diktotar on Wed Feb 17, 2016 4:38 pm

odustajanja jako retko ima, mada za posedovanje malo ganje odrezu oko 500 evra, i to obicno da se plati u hum svrhe. tu poslednja stavka ne pije vodu skoro nikad, jer je sve moguce obezbediti iz svoje licne saksije ili sume. sa ostalim drogama ne ide bas tako. poslednjih godina kod nas inace je praksa da se i sa dilerima gde je potpuno jasno da je svrha bila promet, prave nagodbe, pa priznanjem bez sprovodjenja celog postupka mogu da izaberu otprilike nesto preko 50% predvidjene kazne zatvora.

_____
Želimir Žilnik

Post by otto katz on Wed Feb 17, 2016 4:58 pm

Bluberi wrote:

Misliš da vlast ne bi mogla doći do podataka ko je seksualna radnica?
Prvo tvrdiš da EU ovim grantom podržava ilegalnu prostituciju, te si u tome smislu stao na stranu autora članka. Sad primjećuješ da aktivnost NVO ugrožava sigurnost ilegalnih prostitutki u odnosu na organe zakona i na tome impliciraš kritiku NVO. 
U prvom slučaju si na strani zakona, u drugom na strani onih koji ga krše. I to sve u istom kontextu i u odnosu na iste aktere. To nije jasno ni konzistentno zauzimanje stavova. Više djeluje kao neka zbrka.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by Bluberi on Wed Feb 17, 2016 5:02 pm

Opet prazna žvaka.

Post by otto katz on Wed Feb 17, 2016 5:17 pm

Bluberi wrote:Opet prazna žvaka.
Pa da, u nekakvom mladalačkom slengu se može i tako nazvati. U svakom slučaju zbrka.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by Bluberi on Wed Feb 17, 2016 6:35 pm

Pojačano zamaraš sa tim pol. korektnim uskakanjem pa ti se desi da me pobrkaš sa autorom članka. Važno je da si po ko zna koji put stao protiv sile i nepravde. Ajd sad odmori nedelju dana do novog javljanja ko medved u proleće.

Post by паће on Wed Feb 17, 2016 8:07 pm

Bluberi wrote:Pojačano zamaraš sa tim pol. korektnim uskakanjem pa ti se desi da me pobrkaš sa autorom članka. Važno je da si po ko zna koji put stao protiv sile i nepravde. Ajd sad odmori nedelju dana do novog javljanja ko medved u proleće.

Машиш чак и стативу. Њв Лујо није политички коригован, то је неговани стил професора латинског/историје/земљописа из претпрошлог века, штогод западно од Дунава и Дрине.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by Bluberi on Wed Feb 17, 2016 8:19 pm

Smara me to prodavanje dijalektike za tupane.

Post by паће on Wed Feb 17, 2016 9:00 pm

Нико није сваршен.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by ostap bender on Thu Feb 18, 2016 1:03 pm

obrisale mi zene sa interneta komentar na ovu temu

zapravo ne na temu samu vec na tupavo pominjanje bunjuelovog filma lepotica dana kao 'ogavnog' koji podstice nasilje nad zenama do ubistva. da li su svi zaglupeli? da li iko gleda filmove? sta se desilo u poslednjih trideset godina i kusur?

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by plachkica on Thu Feb 18, 2016 1:58 pm

Ovaj tekst može bilo gde:

http://www.b92.net/biz/vesti/agro-biz.php?yyyy=2016&mm=02&dd=18&nav_id=1097960

Snaja Albanka na Ubu, naše bi u Kuvajt kod šeika
Marjanovići iz okoline Uba bave se stočarstvom, imaju devet krava, a od skoro i snaju iz Albanije.

Stariji sin zbog deficita devojaka koje bi u Srbiji htele na selo, otišao je i doveo sebi ženu iz albanske prestonice.

Iako nije sa sela, snaja kažu sve radi i svi su sa njom zadovoljni. Poručuju I drugim momcima neženjama da urade isto jer naše devojke neće na selo a selo se gasi.

Stočarstvo je težak posao a vremena nesigurna, treba uložiti u hranu i proizvodnju mleka a da li će biti posle otkupa, pitanje je.

Zato stoku uglavnom ne hrane koncentratom već kravama daju prekrupu.

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Dec 15, 2017 5:11 am