Tupan dana

Share

Re: Tupan dana

Post by Bluberi on Sun Jan 24, 2016 10:37 am

Deluje mi da ironiše.

Post by паће on Sun Jan 24, 2016 10:39 am

William Murderface wrote:Jer se suštinska politika u Srbiji vodi oko pitanja Olimpijskih igara i mržnjenja vode, a ne oko elementarnog preživljavanja.

Требало би да сложимо неки бољи упитник. Нешто као оно што странци полажу кад узимају америчко држављанство (а што 70% Амера не би положило).

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
pirates are guys with one eye, one leg, or both.

Post by William Murderface on Sun Jan 24, 2016 10:44 am

Bolji upitnik je - da li si trajno potčinjen državnoj prisili države Srbije, odnosno, da li tvoj vitalni interes zavisi od državne politike. If yes, treba da imaš pravo glasa.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Sun Jan 24, 2016 10:45 am

Bluberi wrote:Deluje mi da ironiše.

Eh, da bar.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Bluberi on Mon Feb 01, 2016 3:09 pm

Majko mila

Post by plachkica on Mon Feb 01, 2016 3:14 pm

Pretekao si mi.
Lebe mekani

Post by zvezda je zivot on Mon Feb 01, 2016 3:14 pm

sadrzaj na stranu, apostol je najveci antistilista kojeg sam u zivotu cito.

_____
I just might be a black Bill Gates in the making

Pričam o onoj muzici koja ostaje čak i onda kada dragi ljudi odlaze.

Post by паће on Mon Feb 01, 2016 5:27 pm

Ал не можеш да га узмеш за меру па да радиш све контра од њега - јер не иде он тачно супротно од ваљаног, него врда у свим правцима, и у сваком погоди ко прстом.

Не бих се усудио да употребим неку метафору са кантаром и теговима да нисам бар неколико пута протурио то кроз руке и знам шта који део ради. А он се у све разуме ко Марица, свака метафора му је онако, на месту... ко саксија на симсу која чека свог пролазника.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
pirates are guys with one eye, one leg, or both.

Post by William Murderface on Wed Feb 17, 2016 7:09 am

Грант за најстарији занат
Аутор: Мирољуб Дугалић
уторак, 16.02.2016. у 22:00

Међу 28 установа социјалне заштите, удружења грађана и асоцијација који су на церемонији у Краљеву од ЕУ добили бесповратну помоћ (грант), било је и удружење „Превент” из Новог Сада. Том удружењу уручена је потврда о помоћи у износу од око 120.000 евра за реализацију пројекта „Услуге у заједници за сексуалне раднице у Новом Саду”.
И, покренуло је то кратку полемику, па и шаљиве коментаре, а више детаља дознали смо од менаџера пројекта Небојше Ђурасовића. Он демантује подсмешљиве тврдње на скупу да је реч о подстицају „зарад појефтињења или побољшања квалитета услуга”, тврдећи да је реч о заштити осетљивих група становништва.
„Сексуалне раднице су веома рањиве, оне су углавном жртве и ми желимо да их оснажимо, да им помогнемо како би очувале своје репродуктивно здравље. Чинимо то кроз саветовања, омогућавање редовне здравствене заштите... Рецимо, пре наших активности, у Новом Саду само је њих 30 одсто користило кондом, а сада то чини њих 90 одсто”, објаснио је Ђурасовић.
Поред поделе кондома и других теренских активности, удружење има намеру и да отвори свратиште за сексуалне раднице. Оно ће, кажу, бити стандардизовано и лиценцирано и ту би им се системски помагало.
Добро, све је то људски и хумано, али се намеће и питање: да ли на овај начин поменуто удружење, а посредно и Европска унија, подстиче нешто што је у Србији још противзаконито. Јер, те „раднице”, сходно закону, полиција хапси, а судови прекршајно кажњавају. И, тако смо на теми сврсисходности легализације проституције, прихватања или репресивног сузбијања онога што већ постоји, не само у већим градовима Србије, него и у унутрашњости.
Противници евентуалног озакоњења старог заната сматрају то атаком на женски морал, а заступници легализације називају их „лажним моралистима”, уз позивање на постојеће прописе више европских земаља.
Истина, био је тај занат пре рата у Србији легалан. Из тих времена потиче и „Пиц мала”, данашњи назив једног дела града Краљева, у коме су тада светлели „црвени фењери”. О томе у књизи „Краљевачке кафане” Милана Матијевића пише: „Анимир даме радиле су у појединим кафанама, а морале су бити пријављене Среском начелству и обавезне да се редовно јављају среском лекару на преглед. Полицијски писар са жандармима је долазио сваке вечери у контролу, непријављеним или дамама без лекарске потврде рад би био забрањен, а газда кафане кажњен. Међутим, било је и тада изигравања прописа и тајног рада непријављених анимир дама и њихових подводача.”
Тако изгледа да се не зна шта је боље – легално или забрањено. Зна се само да девојака покрај Ибарске магистрале, надомак Краљева, није било у време кад су се неки други занати у односу на овај најстарији ценили више, односно онда кад је у Краљеву било запослено, примера ради, више кројачица и шивачица него данас свих производних радника.

_____

Post by Bluberi on Wed Feb 17, 2016 7:20 am

Ne kapiram.

Post by plachkica on Wed Feb 17, 2016 7:21 am

Šta je gospodin hteo reći?

Post by Bluberi on Wed Feb 17, 2016 7:23 am

Gospodin je hteo reći da je potrebno zakonski regulisati njihov status.

Post by William Murderface on Wed Feb 17, 2016 7:24 am

Program koji treba da smanji rizik od seksualno prenosivih bolesti među seksualnim radnicama je zapravo podsticanje na prostituciju (možda žene postanu prostitutke da bi dobile džabe kondome!), a sve to od stranih para. Istraživačko novinarstvo, Politika style.

_____

Post by plachkica on Wed Feb 17, 2016 7:26 am

EU ruši porodičnu Srbiju!
Dveri da reaguju.
Ali ni to do kraja nije rekao.
Nabacao je gomilu koječega, što nije lako u relativno kratkom tekstu, a nije rekao ništa konkretno.

Post by William Murderface on Wed Feb 17, 2016 7:26 am

Bluberi wrote:Gospodin je hteo reći da je potrebno zakonski regulisati njihov status.

Nažalost, poenta teksta je nešto sasvim drugo:

Добро, све је то људски и хумано, али се намеће и питање: да ли на овај начин поменуто удружење, а посредно и Европска унија, подстиче нешто што је у Србији још противзаконито. Јер, те „раднице”, сходно закону, полиција хапси, а судови прекршајно кажњавају. И, тако смо на теми сврсисходности легализације проституције, прихватања или репресивног сузбијања онога што већ постоји, не само у већим градовима Србије, него и у унутрашњости.

_____

Post by William Murderface on Wed Feb 17, 2016 7:28 am

plachkica wrote:EU ruši porodičnu Srbiju!
Dveri da reaguju.
Ali ni to do kraja nije rekao.
Nabacao je gomilu koječega, što nije lako u relativno kratkom tekstu, a nije rekao ništa konkretno.

Kolumnistika Politika style. Ne tvrdimo mi ništa, samo pitamo, valjda imamo prava da pitamo? Kome smeta da se pita na šta NVO troše pare? Zašto vam to smeta?

_____

Post by Bluberi on Wed Feb 17, 2016 7:30 am

Oprostite mi moj francuski, ali serete ko foke. Pisao je Dugalić odlične stvari, ali i loše, ali eto ga na tupanu jer vam se može.

Post by William Murderface on Wed Feb 17, 2016 7:33 am

A? Čekaj, bre, Bluberi, ti stvarno smatraš da je ovaj tekst poziv na regulaciju pravnog statusa seskualnih radnica, a ne tek još jedna u seriji denuncijacija NVO, i primalac EU grantova?

Gde vidiš taj poziv na regulaciju? Ja vidim samo nbacanu gomilu budalaština, čiji je jedini smisao sablažnjavanje prosečnog čitaoca Politike - zamisli, dobijaju grantove da podstiču prostituciju!!!

Možda grešim, ali voleo bih da mi skreneš pažnju gde.

_____

Post by otto katz on Wed Feb 17, 2016 7:34 am

Bluberi wrote:Oprostite mi moj francuski, ali serete ko foke. Pisao je Dugalić odlične stvari, ali i loše, ali eto ga na tupanu jer vam se može.
да ли на овај начин поменуто удружење, а посредно и Европска унија, подстиче нешто што је у Србији још противзаконито?

Odgovor na ovo pitanje je i odgovor na tvoju primjedbu. 2 u 1. 

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод

Post by Bluberi on Wed Feb 17, 2016 7:35 am

И, тако смо на теми сврсисходности легализације проституције, прихватања или репресивног сузбијања онога што већ постоји, не само у већим градовима Србије, него и у унутрашњости.
A ima i levičarskih momenata.
Тако изгледа да се не зна шта је боље – легално или забрањено. Зна се само да девојака покрај Ибарске магистрале, надомак Краљева, није било у време кад су се неки други занати у односу на овај најстарији ценили више, односно онда кад је у Краљеву било запослено, примера ради, више кројачица и шивачица него данас свих производних радника.

Post by sejlor on Wed Feb 17, 2016 7:36 am

Bednik. Meni dovoljno samo to što je reč radnice stavio pod navodnike. Pored toga, vrlo je indikativno što mu je fokus na tome da li će seksualne radnice biti prekršajno kažnjavane ili će legalno raditi u bordelima (ko pre rata, haha hihi), dok o pravnom regulisanju kupovine seksualnih usluga mudro ćuti. To izgleda za njega uopšte nije upitno, pa moraju valjda i takvi kao što je on jebati nekad.

Post by Bluberi on Wed Feb 17, 2016 7:38 am

otto katz wrote:
Bluberi wrote:Oprostite mi moj francuski, ali serete ko foke. Pisao je Dugalić odlične stvari, ali i loše, ali eto ga na tupanu jer vam se može.
да ли на овај начин поменуто удружење, а посредно и Европска унија, подстиче нешто што је у Србији још противзаконито?

Izvini, ali čovek novinar o kom ti pojma nemaš ukazuje na zjapeće odsustvo smisla u državi Srbiji, ali jebiga učitavanje je majka mara ako si na pravoj strani na pravom mesti.

Post by William Murderface on Wed Feb 17, 2016 7:39 am

Bluberi wrote:
И, тако смо на теми сврсисходности легализације проституције, прихватања или репресивног сузбијања онога што већ постоји, не само у већим градовима Србије, него и у унутрашњости.
A ima i levičarskih momenata.

U vreme kad su se drugi zanati "cenili više"? Pa nisu se cenili više, nego je bilo posla, a sada ga nema. Sve to opet nema nikakve veze sa akcijom NVO kojom je počeo tekst. Ako je želeo da se bavi problemom bede koja tera žene u prostituciju, nemam ništa protiv, ali ovaj tekst se ne bavi time, nego insinuacijama i denuncijama.

_____

Post by William Murderface on Wed Feb 17, 2016 7:42 am

Bluberi wrote:
otto katz wrote:

Izvini, ali čovek novinar o kom ti pojma nemaš ukazuje na zjapeće odsustvo smisla u državi Srbiji, ali jebiga učitavanje je majka mara ako si na pravoj strani na pravom mesti.

Dobro, Bluberi, kako ti tumačiš ovu rečenicu?

_____

Post by Bluberi on Wed Feb 17, 2016 7:44 am

Tumačim kako je napisano. EU pomaže nešto protivzakonito umesto da pritisne da se to ozakoni.

Post by Sponsored content

Current date/time is Fri Aug 18, 2017 4:33 am