Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    pomoć

    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by uskok i ajduk Mon Dec 28, 2015 7:05 pm

    Jordan Rivers wrote:prvo pitanje, zašto na Vistu, to je očajan OS? ne možeš da izguraš fantastičnu sedmicu?
    što se tiče ovoga 64. ne brini, može bez ikakvih problema,

    Зато што је то препоручен виндоуз од стране произвођача компа: http://www.msi.com/product/notebook/EX610.html#hero-overview  Међутим, купио сам га са већ инсталираним ИксПеом, онда сам временом закључио да произвођач графике http://www.amd.com/en-us не дозвољава апдејт драјвера уколико систем није на Висти. Односно, најновији драјвер се може даунлоадовати само уколико је систем на Висти, јер само драјвер за Висту постоји, нема га и за ИксПе. 

    Радагост wrote:Podatke uvek sacuvaj i na eksternom disku, nikad se ne zna. Jos nesto: umesto nadogradnje uradi bolje cistu instalaciju ako imas CD sa Vistom.

    Зато и радим надоградњу јер не бих волео да изгубим податке (немам где да их копирам, преобимни су, не купује ми се екстерни диск само за то, а подаци имају пре свега практичну вредност: не бих да их поново сакупљам... мада није смак света ни да их изгубим) .... а колико сам разумео код надоградње нема ризика од губитка фајлова?


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    паће

    Posts : 39813
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by паће Mon Dec 28, 2015 8:24 pm

    uskok i ajduk wrote:
    Jordan Rivers wrote:prvo pitanje, zašto na Vistu, to je očajan OS? ne možeš da izguraš fantastičnu sedmicu?
    što se tiče ovoga 64. ne brini, može bez ikakvih problema,

    Зато што је то препоручен виндоуз од стране произвођача компа: http://www.msi.com/product/notebook/EX610.html#hero-overview  Међутим, купио сам га са већ инсталираним ИксПеом, онда сам временом закључио да произвођач графике http://www.amd.com/en-us не дозвољава апдејт драјвера уколико систем није на Висти. Односно, најновији драјвер се може даунлоадовати само уколико је систем на Висти, јер само драјвер за Висту постоји, нема га и за ИксПе.

    Није седмица толико различита од Висте, само су уклонили споре делове и нешто брљотки. И кад кажу "постоји верзија за тај и тај Пенџери", то подразумева "или новије". Тури седмицу и вози.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by uskok i ajduk Mon Dec 28, 2015 8:39 pm

    Паће, хвала ти, само бих те замолио за прецизније савете.
    Шта да радим по твојој препоруци? (тј. турим)
    Дакле, овако, комп је овај: EX610
    Оперативни систем, актуелни је: Windows XP
    Кад погледаш расположиве драјвере на:
    http://support.amd.com/en-us/download
    Уноси:

    Notebook graphics
    Radeon XD series
    Mobility radeon HD 2xxx series
    Windows XP 32-bit

    Једноставно НЕМА драјвера за такав систем.
    Неки предлог? Савет?


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    паће

    Posts : 39813
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by паће Mon Dec 28, 2015 10:10 pm

    Хм, ако си га купио са их пеомРЖ, онда је отприлике 2007. годиште, можда 2008. Но ако може да тера Висту, мора да може и седмицу, која би требало да је нешто лакша. Искључиш неколико непотребних сервиса и можда докупиш меморије (ја сам то радио са пар маторих лептопова, типа 5-7 година старости, подмладили се).

    То што ти јавља само 32-битне драјвере, то може да буде зато што срчкаш са 32-битног Пенџерија, он то детектује и сакрије ти 64-битне. Е, сад, пошто је Радеон, опкладе се не примају. Ено ми горе у кутији чучи Радеонова картица коју сам двапут убацивао у машину и након два-три дана враћао стару (из 2003), а све због драјвера који или није хтео да се инсталише (сервер 2008) или је напросто срао (на седмици, никако није успевао да погоди резолуцију десног монитора), попиздео и купио нВидију.

    Пробај да потражиш драјвер са неке машине на којој има 64-битна седмица, види шта ће да ти понуди.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by Ointagru Unartan Mon Dec 28, 2015 11:13 pm

    uskok i ajduk wrote: .... а колико сам разумео код надоградње нема ризика од губитка фајлова?

    Teorijski nema, ako imas posebne particije za Pendzere i ostale programe na jednoj strani, a na drugoj za fajlove koje bi da cuvas. U praksi uvek nesto moze poci naopako, iako je rizik mali.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by uskok i ajduk Mon Dec 28, 2015 11:45 pm

    паће wrote:То што ти јавља само 32-битне драјвере, то може да буде зато што срчкаш са 32-битног Пенџерија, он то детектује и сакрије ти 64-битне. Е, сад, пошто је Радеон, опкладе се не примају. 

    Нисам сигуран да си разумео, овде http://support.amd.com/en-us/download кад се спустиш на дно стране, имаш опцију да мануелно попуњаваш карактеристике система (главно је који тип компа, који хардвер и који оперативни систем, то сам ти све дао) .... А погледај и моје компоненте на сајту МСИ http://www.msi.com/product/notebook/EX610.html .... Па те питам као човека-стручњака за савет како да апдејтујем тај АМД драјвер (стари ми ради, али споро, лоше, траљаво, незадовољан сам), шта ми је најбоља опција, можда је инсталација новог виндоуза непотребан корак, ал нисам смислио ништа паметније. Главно је како смислити да се апедјтује драјвер за тај Радеон.... Да ли се слажеш да је надоградња виндоуза једино решење? (можда се сетиш нечега што ми није пало на памет)


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Sat Mar 19, 2016 7:52 pm

    Ne mogu da otvorim forum u browseru... odnosno moram da disablujem antivirus, da bih ga otvorio...

    sta da uradim a da imam u isto vreme i antivirus i forum?



    hvala


    et Hototo

    video sam tvoju poruku, nego nisam znao kako mudro da odgovorim. Uzo sam da ucim programiranje i da idem na casove norveskog (a i uzeo sam dosta obaveza na poslu) jer ono hocu da se okupiram necim , iz razloga koje razumes..

    Ako me bude drzalo za mesec dana, napravicu topik pa mi mozete pomoci...za sad deluje kao nesto potpuno aut of maj komfot zoun..

    hvala i tebi pomoć - Page 3 1143415371
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Sun May 15, 2016 1:32 pm

    Hakeri, ako moze mala pomoc:

    Citam u epubu i pdfu na androidovom tableut, Moon Reader mi je citac.

    Knjige u epubu on prelomi ovako :

    http://postimg.org/image/rzaobaohd/

    a knjige u pdfu ovako :

    http://postimg.org/image/w32wvomlt/

    Sad iz nekog razloga znatno sporije citam i mnogo me vise bole oci i brze se umaraju, kad je podeljeno ovako na dva dela, kao u eubu.

    Sta da radim? Jel postoji neki citas , koji bi ih isto prikazivao, jel moze da se konvertuje nekako...?


    Hvala mnogo pomoć - Page 3 1143415371
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by kapetanm Fri Nov 11, 2016 12:46 pm

    Ajde malo pomoci - ima li servisa za PC u Bgdu koji radi i na praznik tj danas, da nisu fantomi koji imaju samo mob broj i dolaze na vrata, bez garancije, i da imaju lager polovnih/novih najcescih potrbnih delova?
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by kondo Fri Dec 02, 2016 1:32 pm

    prso mi vajber na meku, nece da ucita nove poruke, kursor se pretvori u onaj kruzic koji se vrti beskonacno i izlazi se samo na force quit.

    pokusao sam da ga deinstaliram onim bazicnim potezom za mek, prevuces ga u kantu za djubre, skinuo novi sa neta, instalirao, podigao, otvorio se isti kao onaj stari - sa istim ucitanim porukama (cudno!) i sa istim bagom.

    jel se neko susretao sa slicnim problemom?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by Erős Pista Mon Feb 13, 2017 10:09 pm

    Instaliram Zimbra Desktop, i nemam pojma šta da upišem pod incoming mail server.

    Pomagajte drugovi, hoću da se ubijem zbog mejl, zbog mejl, zbog mejl, zbog meeejl...


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Mon Feb 13, 2017 11:05 pm

    Hostname: mail.google.com ili sta vec koristis
    username: simakomunac@gmail.com
    Password: lavtrocki1940
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by Erős Pista Mon Feb 13, 2017 11:33 pm

    Ne može, jer mail nije google, nego zimbra, a isprobao sam sve moguće kombinacije sa zimbrom i NEĆE!!!!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Mon Feb 13, 2017 11:39 pm

    https://billing.precedence.com.au/billing/knowledgebase/31/How-to-set-up-an-email-account-in-Zimbra-Desktop-7.html
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by Erős Pista Mon Feb 13, 2017 11:44 pm

    Hvala, Leve, našao sam to i mnoge druge instrukcije na netu, ali nijedna ne pomaže.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ♏

    Posts : 4502
    Join date : 2016-06-09

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by ♏ Mon Feb 13, 2017 11:53 pm

    Tako ti i treba. Zimbra zvuči kao ženski netball klub iz Tiraspolja, ne kao parče softvera za poštena čoveka.
    Erős Pista

    Posts : 81194
    Join date : 2012-06-10

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by Erős Pista Tue Feb 14, 2017 12:07 am

    Pa nije moj, nego preduzetjetov.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    паће

    Posts : 39813
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by паће Tue Feb 14, 2017 12:52 am

    Па питај предузетје.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by Ointagru Unartan Tue Feb 14, 2017 1:44 am

    William Murderface wrote:Instaliram Zimbra Desktop, i nemam pojma šta da upišem pod incoming mail server.

    Pomagajte drugovi, hoću da se ubijem zbog mejl, zbog mejl, zbog mejl, zbog meeejl...

    Sta ce ti Zimbra Desktop kad Zimbri mozes da pristupis onlajn?


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    ♏

    Posts : 4502
    Join date : 2016-06-09

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by ♏ Tue Feb 14, 2017 1:56 am

    Kako preduzeće može da ti propiše koji ćeš client koristiti za mail? Njihovo je da obezbede POP3/IMAP pristup tvom nalogu, a dalje kud koji Mujo, tud i mali Turci...
    паће

    Posts : 39813
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by паће Tue Feb 14, 2017 10:24 am

    Ма товарио сам и ја којекакво ђубре кад сам морао, а морао сам кад је био фирмин лептоп. Чак сам, чини ми се, пар година користио Аутлук (две фирме, два лептопа). Шта се све ради за паре, јебига.

    На моју машину, међутим, иде оно што ја хоћу.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Tue Mar 14, 2017 1:03 pm

    da li neko ima ideju zasto mi se ovo desava na jednoj internet konekciji, a na drugim konekcijama ne. rec je o strani za logovanje na webmail preko dreamhosta.


    na sve ostalo na netu mogu da se zakacim

    pomoć - Page 3 Captur10
    паће

    Posts : 39813
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by паће Tue Mar 14, 2017 1:14 pm

    Скини HTTPS Everywhere - ја сам имао тај исти проблем са Бурундијем.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Tue Mar 14, 2017 3:54 pm

    kako se to radi pomoć - Page 3 1399639816
    паће

    Posts : 39813
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by паће Tue Mar 14, 2017 4:10 pm

    Па гуглаш и нађеш га негде, ваљда на Сорс Форгету, или у додацима... Дајбре ја сам програмер, те ствари које урадим само једном заборавим из цуга.

    Ево погледао сам у своје додатке и нашао га као већ инстал'саног, и има и оно о, одем на о а тамо има и линак: https://www.eff.org/https-everywhere


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено

    pomoć - Page 3 Empty Re: pomoć

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 2:34 pm