Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    pomoć

    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by Ointagru Unartan Fri Nov 24, 2017 3:18 pm

    disident wrote:Potpuno sam nesmotren i siromasan, tako da skidam i instaliram sve sumnjivog torent porekla. Sad znam sta je i krivac, pa trazim nesto da se iscupam

    Skidam i ja, ali obicno u komentarima te upozore ako nesto nije u redu sa torentom.

    Nije besmisleno ni ovo sto kaze Patje. Za neke savremene linuks distribucije (sve iz ubuntu familije, linuks mint i gomilu drugih) nije ti potrebno nikakvo predznanje, sve radi cim ga instaliras, cesto na gotovo isti nacin kao u Windows-u. Ako ti se ne dopada, zamenis je drugom distribucijom u roku od 15-20 minuta.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    disident

    Posts : 14963
    Join date : 2016-03-28

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by disident Fri Nov 24, 2017 3:21 pm

    ma znam, citam i ja, ali sam procitao previse kasno  pomoć - Page 8 3274312807


    _____
    Što se ostaloga tiče, smatram da Zapad treba razoriti
    Jedini proleter Burundija
    Pristalica krvne osvete
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by паће Wed Dec 06, 2017 8:26 am

    Дошао је и тај дан да сам се нашао у небраном грожђу (тј већ је било ове године, нисмо ни брали него откинемо по неколико гроздова пред полазак кући, него) по питању инсталације.

    Госпојин телефон. Coolpad E501, запатио андроида. Враћан на фабричко већ двапут, од апликација има само скајпета и нашу тастатуру, ал' јок, у року од два дана му се накачи толико паразитских апликација да сваки час јавља да му одлази струја (и одлази, испразни се ко је реко кекс), сваки час нуди нешто, пита да прихватиш или одбијеш нешто... Ћерка га чистила пар пута ал' се и то завршило враћањем на фабричко.

    Сад га пали двапут недељно да види да ли се нешто наватало од порука (да, спем). Дакле, цигла. Хоћу да му турим Лајниџ ОС, ама... ово је модел који се канда продаје овде и по арапским земљама, тако да оно што ми гугао нанесе буде не на ингришу, него неупотребљиво. Све неке исте странице са упутствима без иједног линка али се зато пет пута хвали како "на овој страни ћете наћи комплетно упутство за" и слично. Само упутство је дугачко десетак редова, пуно којекаквих скраћеница.

    Има ли неко линак на алат за ово? Да је баш оно што тврди да јесте а не некакав мутљаг.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by kondo Fri Dec 22, 2017 6:42 am

    sledeći neke od linkova koje su ostavljali ovdašnji fudbalski orijentalisti (fare, hubert a možda i gari) zapatio sam neko šćiptarsko govno (tačno se sećam bila je neka šorka na kojoj je lik popio suspenziju od godinu dana ili slično) u vidu nekontrolisanih notifikacija vesti albanskog sportskog portala koje mi se redovno zaglavljuju i koče mi mašinu. to mi napada chrome a ne safari, probao sam sve u setinzima da karantiniziram govno ali ne vredi, premudri šćip je to isprogramirao tako da glavom prolazi kroz sve moguće zaštite. šta mi je činiti? da reinstaliram chrome i ponovo ga instaliram, to mi se čini dosta logično jedino me jebucka što bih voleo da u tom procesu pričuvam bookmarke. da li beše da google nalozi to rešavaju na chromu ili moram da se time pozabavim peške?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    No Country

    Posts : 10947
    Join date : 2015-05-16

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by No Country Fri Dec 22, 2017 7:08 am

    Јеси ли пробао да обришеш колачиће?


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by kondo Fri Dec 22, 2017 8:39 am

    aaa smartie!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by паће Fri Dec 22, 2017 9:30 am

    Немој рећи да је било тако просто?


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by kondo Sat Dec 30, 2017 11:54 pm

    jel ima neki mac genije serviser hardveras koji bi nekim cudom mogao raditi nedeljom?

    sumnjam da je zena u toku mesecarenja stala na ono magnetno prijanjalo-prikljucnicu koje uspostavlja kontakt za punjenje maca, tako da vise ne pasuje dzek na dzek. prvi put kada sam primetio šajze na delu, juče, nekako sam uspostavio kontakt i prestao da mislim na to. danas međutoa baterija se opet ispraznila i evo više ne ulazi. dobra stvar je sto kontakt postoji tako da prakticno komp radi ali je izgleda ceo taj battery management sistem sjeban posto se sada ne puni ali je u struju. budalaština.
    naravno s obzirom da je to mac onda je jasno da će me koštati boga oca ali to je već faktorisano u užitak korišćenja, trenutno mi više treba neki genij koji radi 31.12.
    lep pozdrau!


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by Nino Quincampoix Sun Dec 31, 2017 12:00 am

    ja sam nosio ipad ovde i dobri su

    http://www.ifix.rs/

    e sad, da li rade sutra ne znam

    EDIT

    sad vidim na sajtu, ne rade
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by kondo Sun Dec 31, 2017 12:28 am

    mnogo fala za link, mozda cu ipak pocakati da prodje praznovanje, sad vidim da ovo nije bas najcrnja stvar na svetu. mislim kada sam ovo kupio pre 2 godine otvorio sam se za SSD i to mi je prvi komp u zivotu koji 2 godine kasnije radi isto kao prvog dana bez ikakvog odrzavanja, sistema u fajlovanju i slicno - tako da bi mi tesko palo da moram da ga se odreknem. enivejz, ima kontakt i iako ne puni bateriju masina radi - kao desktop haha - sto je ipak beskonacno puta bolje nego da ne  pomoć - Page 8 286371741


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by kondo Sun Dec 31, 2017 1:24 am

    e, sredio sam ga. primenio sam ciscenje kontektora cetkicom za zube. nije idealno ali je leglo i uhvatilo kontakt kao da se nista nije desilo. i dalje nije punilo bateriju ali je jedan restart i 10 minuta pauze proizvelo da sam podigao masinu na kojoj je vec 17% napunjeno. znaci, radi. 

    dobro, sad nemam vise cetkicu za zube ali to cu srediti ujutro pomoć - Page 8 1143415371


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Cowboy

    Posts : 1040
    Join date : 2012-02-11

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by Cowboy Sun Dec 31, 2017 9:06 pm

    HP laser Jet 1020 je do sada na win10 radio besprekorno, posle apdejta windowsa imam problem, nece da stampa. Kaze da vise ne vazi USB2 kabl nego USB 3.

    USB 3 ima drugaciji dzek za stampach, kako da resim ovaj problem? Zna li neko za neki adapter, softvre i slicno?
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by kapetanm Tue Jan 02, 2018 1:25 pm

    Da li se nekom viber deinstalirao ovih dana
    plachkica

    Posts : 16129
    Join date : 2014-11-06

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by plachkica Tue Jan 02, 2018 1:32 pm

    štucao je i pucao, gubio kontakte, ali nije se deinstalirao.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by kapetanm Tue Jan 02, 2018 1:54 pm

    Meni trazi da ga instaliram
    avatar

    Posts : 10317
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by Nino Quincampoix Thu Jan 11, 2018 8:23 pm

    gde da tražim da skidam domaće filmove?
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by bela maca Mon Mar 12, 2018 6:33 pm

    zna li neko kakav dobar servis, izgleda da mi je crklo napajanje na desktopu.
    centar i okolina
    gej stop


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by bela maca Thu Mar 22, 2018 9:55 pm

    jel zna neko koji je najbolji način da skinem jutjub video fajlove na komp?


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by Filipenko Thu Mar 22, 2018 10:06 pm

    Ummy Video Downloader
    Anonymous
    Guest

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by Guest Thu Mar 22, 2018 10:07 pm

    Instaliraj ovo i skidaj do mile volje
    https://www.4kdownload.com/download
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by ficfiric Thu Mar 22, 2018 10:11 pm

    Bez instaliranja https://www.clipconverter.cc/


    _____


    Uprava napolje!

    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by bela maca Thu Mar 22, 2018 10:14 pm

    hvala!


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    Јанош Винету

    Posts : 5173
    Join date : 2016-01-26

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by Јанош Винету Thu Mar 22, 2018 11:19 pm

    bela maca wrote:zna li neko kakav dobar servis, izgleda da mi je crklo napajanje na desktopu.
    centar i okolina
    gej stop
    Šta bi sa napajanjem?
    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by bela maca Thu Mar 22, 2018 11:43 pm

    crkla matična, avaj.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by паће Sun Mar 25, 2018 4:53 pm

    Гугао не помаже, више нико не оглашава потанку спецификацију, па у ствари немам појма шта се нуди.

    Елем, тражим озвучење 5.1 али да није за фотељаше него за нас дигиталне пустињаке. Мора да има прикључак на слушке, и контролер који ће да стоји на столу, негде близу тастатуре, и обавезно на њему дугме да ми преклапа између звучника и слушки. Имао сам у тамоу замало таквог 1 Лоџитека, имао је све осим тог чаробног дугмета. Ово сад што видим све нешто дугмићи на басу или на десном звучнику и класични прелазак на слушке методом убадања, као да смо још у седамдесетим. Ако неко зна нешто што би умело то да уради на дугме, онако као да је електроника, испружио бих се до 150-200€.

    Тренутно то решавам тако што су слушке убодене у лептоп, па што је за њих иде туда, што је за звучнике иде кроз стону машину. Мало ми је без везе да користим целу 1 машину за нешто што би могло на 1 дугме, а и хтео бих да ослободим бочни сто.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено

    pomoć - Page 8 Empty Re: pomoć

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 9:07 pm