Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Dr Zoća trenira strogoća

    Daï Djakman Faré

    Posts : 8041
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Daï Djakman Faré Fri Mar 06, 2015 12:23 am

    detaljan opis bi bio od pomoci posto na osnovu ovih par crtica ilicev nastup deluje kao terminator 2: judgement day Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 1233199462


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Anonymous
    Guest

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Guest Fri Mar 06, 2015 8:19 am

    Hej izvinite ruka me boli ...
    Elem, od ZM smo culi set standardnih njegovih ideja, tipovi vaspitanja, razmere u kojima dete moze da bude razmazeno i nevaspitano, pausalno iznosenje i besprizorno falsifikovanje empirijskih i teorijskih nalaza i zakljucaka psiholoske nauke. 
    Bilo je smesno to natezanje ko je doktor, ko je profesor, a ko obican lekar. Na Pravnom se dosta titulishe u obracanju, pa je to ekstremno padalo u oci. Ilic je trazio da ga ne doktoraju, Milivojevic je za sebe insistirao da je specijalista transakcione analize.
    Anonymous
    Guest

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Guest Fri Mar 06, 2015 8:22 am

    Jedinu pravu podrsku ZM je imao iz publike, i to od random gradjana koji su dosli jer su videli poziv. Dakle, ne od studenata. Zapravo, jedna uciteljica koja je uz to i studentkinja 4. godine prava sugestivno je pitala o nikada bespomocnijim roditeljima. Na to ju je Ivana zakucala - dakle, uzrok nije zabrana telesne kazne, jer kako se sada dominantno tumaci zakon i kakva je praksa, ti bespomocni roditelji imaju fizicku vlast nad decom.
    Izvinjavam se zbog slovnih gresaka, nema sanse sad da ih cistimm
    Anonymous
    Guest

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Guest Fri Mar 06, 2015 8:23 am

    Dalje, pravnica je bila solidna na pravnom terenu. Gde nije dobacivala to jest gde nije bila dorasla pitanju: Ilic je imao problem s njenom postavkom da su zakoni tu da vaspitavaju i obrazuju gradjane. Na to se nadovezao i ZM, ona prosto zena nije teoreticar i nije se tu nesto snasla.
    Anonymous
    Guest

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Guest Fri Mar 06, 2015 8:26 am

    Ilic je bio sjajan. Prvo, poceo je od citavog niza teza o kojima se zapravo slazemo. Tipa, da je zabranjeno zlostavljanje dece, da svaka kazna mora da se obrazlozi detetu, da sa roditeljima treba raditi i edukovati ih. To je bila mocna platforma, narocito kada se uzme da je posle dekonstruisao Milivojeviceve analogije sa nacijom. Prakticno rekao mu je da se drzi struke (terapeutske) i da je onda mnogo ubedljiviji, da ne otvara frontove na teme koje ne zna jer ga to cini ranjivim.
    Anonymous
    Guest

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Guest Fri Mar 06, 2015 8:29 am

    Publika: imali jednog super obrazovanog iz publike koji je kazao da je nacelno blizi ZM ali da je otvoren da ga se ubedi i suprotno i postavio veoma korisna pitanja u tom smeru. Mislim da ni Ilic ni Stevanovicka nisu to dobro iskoristili.
    Osecao se nedostatak psihologa, razvojnih decjih. Medjutim, 4-5 njih smo zvali, svi su prihvatali ucesce pa na kraju otkazivali.
    Ostala pitanja iz publike bila su u duhu onih koja sam vam prenela.
    Anonymous
    Guest

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Guest Fri Mar 06, 2015 8:34 am

    ZM nije uspeo da objasni sta ako dete ne reaguje na telesnu kaznu, gde je ta granica, sme li se tu ici do telesnih povreda u krivicnopravnom smislu. Pobijen je u tezi o vakcinaciji kao povredi tela. Nije se izvinio za psovanje. Bio je pasivno agresivan prema pravnici (cudi me da to ne znate ...tako joj se obracai), pa mu je Ilic objasnio da je eto bas to ponasanje jogunastog deteta i da je to u redu.
    Erős Pista

    Posts : 81371
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Fri Mar 06, 2015 8:57 am

    Gag hvala puno na izveštaju, posebno s obzirom na zdravstveno stanje.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Guest Fri Mar 06, 2015 8:58 am

    Veoma jak argument po meni je bilo: Kako ces da obrazlozis kaznu (jer sam ZM kaze da se to mora!) ako kaznjavas onoga ko nista do tada nije razumeo i cija neresponzivnost na razloge i dovodi do potrebe za primenom sile. ZM prosto nije odgovarao na ova pitanja. On je los diskutant, ne smeta mu da ovako nesto ostane da visi u vazduhu protiv njega.
    Anonymous
    Guest

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Guest Fri Mar 06, 2015 8:59 am

    Ma nema na crmu. Zao mi je sto nije bilo posecenije ...
    Uf sad vidim kako ovo zvuci.
    Nista namenjeno tebi Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 1143415371
    Prosto zao mi je sto ovo nije videlo i culo vise poklonika ZM. A nas neki konsenzus je bio da smo se svi rastuzili od intelektualne tuposti i skucenosti njegovog duha.
    I naravno, dosta me potreslo Ilicevo - Gde ste u javnom prostoru, ako se ne slazete s ovim covekom? On misli i govori a vama smeta sto govori to sto govori a sami cutite.
    Erős Pista

    Posts : 81371
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Fri Mar 06, 2015 9:10 am

    Ma, u pravu si, svejedno, sad mi je baš žao što nisam bio, ali ceo dan sam se mlatio po Bgd po onoj kiši, a da sam došao, propustio bih bus u 6, a sledeći polazi tek posle ponoći. I ja sam iznenađen slabom posetom, ko bi rekao? Ja mislio da na sva Zoćina izlaganja dolazi ona njegova horda poklonika. Ali slutim da ih ovaj put ni on nije zvao, jer je znao na šta će to ličiti.

    Zašto Dr Miša nije došao? Jel imaš bar neka nagađanja na tu temu?


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bemty

    Posts : 3786
    Join date : 2014-11-12

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by bemty Fri Mar 06, 2015 12:55 pm

    gagorder wrote:Bio je pasivno agresivan prema pravnici (cudi me da to ne znate ...tako joj se obracai), pa mu je Ilic objasnio da je eto bas to ponasanje jogunastog deteta i da je to u redu.

    ista prica na tribini na psihologiji, samo jos vise: odbijao da gleda u sagovornike, igrao se s telefonom i laptopom dok su drugi pricali, kad je hteo da odgovori na nesto sto je prethodna sagovornica rekla, rekao je: "ova gospodja levo, ne zelim da joj kazem ime...", vredjao studente, govorio im da njihovi profesori manipulisu njima... zastrasujuce je nezreo, nesiguran, slaba licnost sakrivena iza ideje o grandioznosti. plus primitivac i budala, al to obaska.


    _____
    Warning: may contain irony.
    Anonymous
    Guest

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Guest Fri Mar 06, 2015 12:59 pm

    stigle fotke Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 1399639816
    Da da, to je i moj utisak, Beti
    Misa se razboleo, Sime
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8041
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Daï Djakman Faré Fri Mar 06, 2015 1:33 pm

    hvala gag !


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Erős Pista

    Posts : 81371
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Tue Mar 10, 2015 2:44 pm

    Менталитет у колевци
    Разлике између култура су јасно препознатљиве већ при подизању деце. Све оно што обично зовемо менталитет и свест почиње да се обликује буквално у колевци. То представља један од разлога зашто је толико тешко мењати навике и културом условљена понашања и уверења. Истраживања међукултуралних психолога показују да мајке у источним културама раније реагују на плач и узнемиреност деце него мајке у западним културама. С друге стране, мајке на Истоку обично много спорије и ређе реагују на позитивне сигнале својих беба. Штавише, мајке из источних култура се чешће труде да делују проактивно, да антиципирају узнемиреност и плач, него мајке из западних култура, које обично чекају да дете постане снажно узнемирено и тек тада реагују. По правилу, проактивне мајке подижу децу која ће живети у колективистичким културама, а реактивне у индивидуалистичким.
    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Image 21 century digital boy
    Културални раскорак наставља да расте на дечијем игралишту. Ту деца уче да разликују чисто и прљаво, опасно и безбедно. У културама каква је наша, док се играју у песку, навикавају се да буду презаштићена и ригиднија од вршњака у западним културама. Док упијамо превише широка и апсолутна схватања прљавог и опасног, почиње да се развија наша склоност да различитости схватамо као контаминирајуће и неприхватљиве. Касније, у школи, наставаник је у центру свега, а од ученика се очекује да га слушају, и углавном бивају обесхрабрени да показују иницијативу. Циљ је да научимо да дајемо јасне, "праве одговоре". Наравно, иако има важних личних, класних и сталешких разлика, и родитељи и наставници деле многе заједничке вредности и, по правилу, труде се да подижу децу у складу са обрасцима понашања и профилом личности који високо вреднују.
    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Image Ти си краљ!
    Наша култура је једна од оних где се од деце, како пишу Вивијан Карлсон и Робин Харвуд, професори студија породице, очекују да буду "послушна, мирна и да се лепо понашају". То је много теже постићи и захтевније је него подизање деце у западним културама, где се очекује да постану "асертивна и самоуверена", истичу Карлсонова и Харвуд, који су истраживали разлике у подизању деце у англоамеричким и порториканским породицама из средње класе у САД. Њихови закључци су у складу са резултатима истраживањима у другим деловима света. Професори Фред Ротбаум и Гилда Морели, стручњаци за дечији развој, истичу да ова истраживања истичу да су потребне "културално специчичне дефиниције брижног родитељства". Како родитељи разумеју циљеве социјализације утиче на избор метода које сматрају оправданим или потребним. То чини да широм света припадници многих културалних и етничких заједница, пишу Ротбаум и Морели, високо вреднују "родитељску контролу, наредбодавни тон и строгоћу".
    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Image Ако не будеш добар...
    Ово у великој мери објашњава огромну популарност ставова Зорана Миловојевића, који се противи забрани телесног кажњавања деце. Овај отпор нема везе са наводно високим степеном толеранције према насиљу у српском друштву, што је неистина коју редовно наводе неки Миливојевићеви критичари, већ представља последицу широко прихваћених схватања о томе какав човек треба да постане и како треба да се понаша један "добар" припадник наше културе. "Децу је све могуће научити ненасилним путем", изјавила је психоаналитичарка Весна Брзев Ћурчић, критикујући подршку коју Миливојевић даје родитељским батинама. Она је сасвим у праву. Али, свако ко стварно жели да сломи отпор прихватању овог става, мора прво да прихвати да се култура и психологија не могу раздвајати, да много тога није ни универзално ни лично.
    Србија спада у једну од бројних култура у којима је пожељан профил личности тешко обликовати без неких елемената "физичке контроле". Овде многи јако брижни и потпуно посвећени родитељи верују да су понека ћушка, па и шамар, не само у најбољем интересу деце коју обожавају, већ и апсолутно неопходни. Наравно, лако је судити о оваквој пракси и криминализовати је. Али, увек када је реч о културом условљеним понашањима, строги закони, драконске казне и позивање на наводно универзалне вредности и науку, имаће крајње ограничене домете. Нажалост, психологија је наука која је упорније од многих других покушавала да игнорише важност културе, првенствено у тумачењу различитих пракси и понашања. У Србији је прва озбиљна студија на тему међукултуралне психологије објављена тек 2011. године.
    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Image На лимесу
    Зато не чуди да је помињање "културе, традиције и сродних идентитетских питања" у бројним осудама Миливојевићевих ставова углавном било ограничено на баналне, реторске или ироничне аргументе. Ксенија Крстић и Алекснадар Бауцал су тако истакли да "примена физичког кажњавања никада није била дефинисана као део колективног идентитета људи који живе у Србији".
    Овде не треба губити из вида да у случају односа према подизању деце моћне културалне силнице упоредо делују на неколико нивоа. Њихова синергија производи много снажнији отпор, који се огледа и у изузетно емотивној подршци Миливојевићевим контраверзним ставовима. Наиме, није реч само о промени свести родитеља, што није лако, већ о стварима које је још теже променити. Ту, између осталог, спадају схватање како деца треба да се понашају, начин како окружење тумачи њихово "лоше" или "непримерено" понашање и, што није безначајно, како сталне критике и судови о њиховој деци делују на родитеље. Зато, ако закон буде донет, можемо очекивати да ће многи родитељи радије ризиковати да "постану" криминалци него што ће дозволити да деца брукају и њих и себе. Мада, сви они имају разлога да верују да ће и најављени закон, слично забрани пушења и употребе мобилног телефона током вожње, углавном остати мртво слово на папиру.
    http://www.novipolis.rs/dosije/28148/rat-protiv-mentaliteta-drugi-deo.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81371
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Tue Mar 10, 2015 2:45 pm

    Ćirjaković ne razume Milivojevića koji se upravo zalaže za vrlo radikalnu promenu tzv. srspkog mentaliteta koji je po njegovom mišljenju previše egalitaran, odnosno "spljošten".


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Indy Tue Mar 10, 2015 9:39 pm

    Мада, сви они имају разлога да верују да ће и најављени закон, слично забрани пушења и употребе мобилног телефона током вожње, углавном остати мртво слово на папиру.

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 3274312807

    Koliko je ovo retardirano. Zaslužuje da se u autora zakuca vozač koji postuje status na FB dok vozi.
    Erős Pista

    Posts : 81371
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Tue Mar 10, 2015 10:17 pm

    Pa postovanje na FB tokom vožnje je ukorenjeno u našem mentalitetu!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenc Puskás

    Posts : 11559
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Ferenc Puskás Tue Mar 10, 2015 11:26 pm

    Србија спада у једну од бројних култура у којима је пожељан профил личности тешко обликовати без неких елемената "физичке контроле". Овде многи јако брижни и потпуно посвећени родитељи верују да су понека ћушка, па и шамар, не само у најбољем интересу деце коју обожавају, већ и апсолутно неопходни. 

    Nemoš ti Srbina naučiti bez batine. Ali tako je i kod drugih, viš šta kaže, brojne su te batinaške kulture.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81371
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Tue Mar 10, 2015 11:29 pm

    A najblje mu je ono gde navodi kako je istraživanje tih i tih američkih naučnika dokazalo da mi spadamo u te kulture, a onda dva reda ispod toga kaže da se istraživanje odnosilo na Portorikance u Americi. Ovakvo fušarenje se stvarno retko viđa.

    Наша култура је једна од оних где се од деце, како пишу Вивијан Карлсон и Робин Харвуд, професори студија породице, очекују да буду "послушна, мирна и да се лепо понашају". То је много теже постићи и захтевније је него подизање деце у западним културама, где се очекује да постану "асертивна и самоуверена", истичу Карлсонова и Харвуд, који су истраживали разлике у подизању деце у англоамеричким и порториканским породицама из средње класе у САД.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenc Puskás

    Posts : 11559
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Ferenc Puskás Tue Mar 10, 2015 11:31 pm

    Pa dobro, šta je tu nejasno, Srbi su Portorikanci, nisu valjda Angloameričani.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81371
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Tue Mar 10, 2015 11:38 pm

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 3579118792


    To kao ono legendarno saopštenje neke lekarske komisije SNS (još pre nego što su došli na vlast) o bolestima koje šire Romi, za koju se posle ispostavilo da je slobodan prepev nekog saopštenja u Eskimima iz US sa Aljaske, ili tako nešto. Potpuno ludilo. ROmi-Eskimi, šta ima veze.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    bemty

    Posts : 3786
    Join date : 2014-11-12

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by bemty Tue Mar 10, 2015 11:51 pm

    otto katz wrote:Pa dobro, šta je tu nejasno, Srbi su Portorikanci, nisu valjda Angloameričani.

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 286371741


    _____
    Warning: may contain irony.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11559
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Ferenc Puskás Wed Mar 11, 2015 7:05 pm

    Je li, moderacijo, zašto je ovaj topik na medijima? Pola sata tražim. 
    Elem, Angloameričani oklevetani. Former Staff Members: Faith Christian Church Members Taught to Spank Infants to Curb Rebellion


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81371
    Join date : 2012-06-10

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Erős Pista Wed Mar 11, 2015 7:44 pm

    Pa Zoća je pre svega 1 medijski fenomen, zato je ovde.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Dr Zoća trenira strogoća - Page 2 Empty Re: Dr Zoća trenira strogoća

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 6:29 pm