WW2 revizionizam u Srbji

Share
bruno sulak

Re: WW2 revizionizam u Srbji

Post by bruno sulak on Thu Dec 24, 2015 2:03 am

zasto? ti zapravo tvrdis da su protivnici partizana gradjanski liberali. ako je tako onda tim gore po liberalizam u srbiji.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.
Guest

Post by Guest on Thu Dec 24, 2015 2:10 am

pa zato sto jedno s drugim nema veze... ti kazes politicki zivot je morao da se depluralizuje jer je snazna reakcija...ali zasto je morao da se depluralizuje toliko da ne ukljucuje fellowtravelere, oni nisu reakcija svakako?

ne , protivnici komunisticke vlasti su izmedju ostalog i gradjanski liberali, protivnici partizana su razne vojske...
Ointagru Unartan

Post by Ointagru Unartan on Thu Dec 24, 2015 2:16 am

Zastupnik predlagača rehabilitacije, advokat Zoran Živanović wrote:
Ne vidim direktno učešće Milana Nedića u zločinima. Ako je neko stradao u logoru onda za to treba da odgovaraju oni koji su ih tu smestili. Jevreji su bili pod nadležnošću Nemačke. Ne postoji nijedan dokument koji dokazuje njegovo direktno učešće u zločinima, kao ni u holokaustu. Naši sudovi su već osudili oficire Gestapoa odgovorne za progon i ubistvo Jevreja.

Aleksandar Nedic wrote:
Nedićeva Vlada nije imala veze sa progonom i uništavanjem Jevreja u Srbiji i Beogradu.To će skinuti ljagu sa Milana Nedića, ali i sa Srbije i Beograda. Naš pravni tim pripremio je 1.389 dokumenata koji potkrepljuju ove tvrdnje.

Last edited by Radagast on Thu Dec 24, 2015 2:19 am; edited 1 time in total

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.
Guest

Post by Guest on Thu Dec 24, 2015 2:17 am

William Murderface wrote:. Svojevremeno sam te pitao zar ne bi bilo berkovski sačuvati mnoge tekovine SFRJ, psoebno one koje su se primile i zaživele u praksi, a ti me nisi ni razumeo.

Moze da se misli razlicito od tebe, a da se savrseno razume

Tom Vejts wrote:A tree born crooked. Will never grow straight
Guest

Post by Guest on Thu Dec 24, 2015 2:18 am

pa dobro ,ako je tako odlucio da argumentuje, moze da i da izgubi.. to mu je besmisleno.
Guest

Post by Guest on Thu Dec 24, 2015 2:21 am

Radagast wrote:

Aleksandar Nedic wrote:
. Naš pravni tim pripremio je 1.389 dokumenata koji potkrepljuju ove tvrdnje.
Ointagru Unartan

Post by Ointagru Unartan on Thu Dec 24, 2015 2:22 am

Nisam obratio paznju na simboliku.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.
William Murderface

Post by William Murderface on Thu Dec 24, 2015 2:23 am

Naravno da može, ali nije u tome stvar, nego nisi razumeo smisao mog pitanja. Odgovorio si mi nešto u smislu - ja ne vidim šta bi tu imalo da se čuva osim antifašizma kao vrednosti, ili tako nešto. Sad vidimo i kako bi ga čuvao, ali na stranu to, nego sam ja mislio zapravo na različita instituionalna i praktična rešenja koja su postojala u socijalizmu.

A Vejstov citat naravno, samo potvrđuje ono što sam već rekao. Ne konzervativizam nego radikalna reakcija.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Thu Dec 24, 2015 2:25 am

Ne znam da li su oni stvarno antisemiti ili su deluzivni u vezi sa svojim dedom, ali zakon i sudska praksa jasno pokazuju da se na tom sudu ne raspravlja o njegovoj krivici ili nevinosti, presuda ce to i pokazati.
bruno sulak

Post by bruno sulak on Thu Dec 24, 2015 2:32 am

Šuvar i varivo wrote:pa zato sto jedno s drugim nema veze... ti kazes politicki zivot je morao da se depluralizuje jer je snazna reakcija...ali zasto je morao da se depluralizuje toliko da ne ukljucuje fellowtravelere, oni nisu reakcija svakako?

ne , protivnici komunisticke vlasti su izmedju ostalog i gradjanski liberali, protivnici partizana su razne vojske...

i gde tu spada nedic?
Guest

Post by Guest on Thu Dec 24, 2015 2:37 am

William Murderface wrote:. Odgovorio si mi nešto u smislu - ja ne vidim šta bi tu imalo da se čuva osim antifašizma kao vrednosti, ili tako nešto. Sad vidimo i kako bi ga čuvao, ali na stranu to,

Ja. wrote:Pošto na adekvatnom topiku ne žele da prihvate da je ovo mooj stav (da je ujedno kriv i da ga treba rehabilitovati) oni mi govore da sam zapravo fašist i da tajno oštrim kamu kad imam vremena. Ovo je naravno duboko uvredljivo, al šta da im radim.

Vilijam wrote:Ne znam ko ti je to i kada rekao

nego sam ja mislio zapravo na različita instituionalna i praktična rešenja koja su postojala u socijalizmu.

A kako bilo ko da odgovori na ovako siroko postavljeno pitanje?

ostap bender wrote:
Šuvar i varivo wrote:pa zato sto jedno s drugim nema veze... ti kazes politicki zivot je morao da se depluralizuje jer je snazna reakcija...ali zasto je morao da se depluralizuje toliko da ne ukljucuje fellowtravelere, oni nisu reakcija svakako?

i gde tu spada nedic?
Ne razumem zasto se razgovor sad sve na ovu razmenu polurecenica, ali ajde.

Nedic je bio saradnik okupatora, kvisling, ratni zlocinac, antisemita.
William Murderface

Post by William Murderface on Thu Dec 24, 2015 2:44 am

Čekaj, jel sad tvrdiš da sam ti ja rekao da si "zapravo fašist"? Ovo je već treći put da ponavljaš tu optužbu i nijednom nije bilo nikakave osnove za nju. U čemu je problem?

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Guest

Post by Guest on Thu Dec 24, 2015 2:47 am

pa to je implikacija..al nema veze.
William Murderface

Post by William Murderface on Thu Dec 24, 2015 2:48 am

Ima veze. Kako je to implikacija onoga što sam ti napisao?

_____

Guest

Post by Guest on Thu Dec 24, 2015 2:49 am

ovo "sad vidim kako bi ga cuvao" implicira da je cilj rehablitacije Nedica da se sacuva antiifasisticka tradicija
William Murderface

Post by William Murderface on Thu Dec 24, 2015 2:52 am

Ne, nego da tvoj stav prema rehbilitaciji pokazuje kako bi čuvao antifašizam kao nasleđe SFRJ - loše. Kako to implicira da si "zapravo fašista"?

-------

http://vasudeva.forumburundi.com/viewtopic.forum?t=760

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Feb 24, 2019 4:18 am