WW2 revizionizam u Srbji

Share

Re: WW2 revizionizam u Srbji

Post by William Murderface on Tue Dec 22, 2015 4:19 am

[list=stream-items-id]
[*]Nebojša Krstić@Krle22 12m12 minutes ago Republic of Serbia
Srđan Cvetković imponuje jer na argumentovan i nekonfrontativan način brani stav i pravo na njega, iako se sa stavom u potpunosti ne slaže.
0 retweets 0 likes

[*]
Nebojša Krstić@Krle22 18m18 minutes ago Republic of Serbia
Srđan Cvetković, "Iz DS bi i Pekić leteo" @Novostionline

1 retweet 1 like

[*]
Nebojša Krstić@Krle22 31m31 minutes ago Republic of Serbia
Srđan Cvetković naglašava da je izbacivanje članova zbog drugačijeg mišljenja komesarsko ponašanje i boljševička tekovina. @Novostionline
0 retweets 2 likes

[*]
Nebojša Krstić@Krle22 33m33 minutes ago Republic of Serbia
Cvetković ukazuje da je čak i SPS tolerantniji na drugačiji stav (Peđa Marković i njegovo viđenje komunističkih zločina) od današnjeg #DS.
0 retweets 3 likes

[/list]

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by beatakeshi on Tue Dec 22, 2015 6:13 am

nekonfrontativan

Ovo ću svaki dan da koristim, više puta.

A pročitah - isklučen komesarskom kompresorskom metodom.

Post by паће on Tue Dec 22, 2015 6:29 am

Све ми се нешто мота по глави где сам раније виђао то "Крле"... у Крлежа.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by William Murderface on Tue Dec 22, 2015 6:51 am

beatakeshi wrote:nekonfrontativan

Ovo ću svaki dan da koristim, više puta.
Može i za Nedića!

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by beatakeshi on Tue Dec 22, 2015 7:50 am

Ubi ga prejaka nekonfrontativnost.

Post by William Murderface on Tue Dec 22, 2015 8:51 am

I Antić previše konfrontativan glede Nedića. Samo Ljušić dobija bambija.

[list=stream-items-id]

[*]
Nebojša Krstić@Krle22 4h4 hours ago Republic of Serbia
A Radoš Ljušić na istu temu @PolitikaJavlja ima iznenađujuće inteligentan tekst.
0 retweets 0 likes

[*]
Nebojša Krstić@Krle22 4h4 hours ago Republic of Serbia
Oliver Antić ima prigodan i socijalno prihvatljiv tekst o Nediću @PolitikaJavlja. Time se kandidovao za članstvo u #DS.
[/list]

_____

Post by beatakeshi on Tue Dec 22, 2015 1:48 pm

Krle saobraćajac nedićologije. Takoreći Jovan Bulj.
Guest

Post by Guest on Tue Dec 22, 2015 9:11 pm

Bulj neke vrste svakako.

Post by William Murderface on Wed Dec 23, 2015 3:36 am

Evo jednog teksta za našeg druga Šuvara.

Svi autori  

Kasno ste se setili!

Aleksandar Sekulović
Jedini način da se spreči Nedićeva rehabilitacija je ukidanje ovakvog Zakona o rehabilitaciji. U suprotnom, ona je u skladu sa tim zakonom i logično je da posle nje usledi rehabilitacija Ljotića.

_____

Post by ficfiric on Wed Dec 23, 2015 3:47 am

Kad je vec krenulo, red bi bio da neko (moze Goran Davidovic) pokrene inicijativu i za rehabilitaciju nekog od Nemaca.

_____

Uprava napolje!
Guest

rehabilitacije itd

Post by Guest on Wed Dec 23, 2015 5:49 am

William Murderface wrote:Ali ne može da dovrši nijednu misao o Nediću, a da ne okrene na Tita. Svako ko je protiv Nedića, mora da je za Tita, a Tito je zločinac, ergo, Nedić ne sme da bude zločinac. Matematika je jasna.

Pa kako da ti kazem. Upravo ti koji su za Tita su i pokrenuli taj narativ. A ako pokusas da se izdvojis iz toga, prodjes ko Srbijanka. Corba-kusanje-sam zakuvao.

Post by William Murderface on Wed Dec 23, 2015 5:52 am

Ne razumem, zaista. Srbijanka se onamo prosto nalupetala.

_____

Post by William Murderface on Wed Dec 23, 2015 5:55 am

Aha, sad razumem - titoisti su krivi što su antifašizam sveli na komunizam. Ok, jasno, samo što se ne slažem.

Pročitaj onaj Sekulovićev tekst na revizionizmu, upravo je o tome.

_____

Guest

Post by Guest on Wed Dec 23, 2015 5:57 am

Pa ja ne razumem sta ti sad tu smeta, jer Krle radi apsolutno istu stvar kao ti i ona ekipa pored Srbijanke - povlaci liniju izmedju partizana i svih ostalih.

edit: e, upravo to

Post by ostap bender on Wed Dec 23, 2015 6:12 am

mene to zesce nervira ta prica o tome evo pa on sada radi isto. moguce da on pokusava da radi isto samo sto bi rekla pesma o rolandu 'oni su u krivu a mi u pravu'. mislim eto ja sam titoista ako treba da budem a krle je nedicevac i svi smo zadovoljni.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by William Murderface on Wed Dec 23, 2015 6:12 am

Gle, moj problem sa Srbijankinim izlaganjem nije u tome, nego u nečemu drugom - njoj se čini da joj neko nameće komunizam kao jedini antifašizam, ali zapravo se sama zafarbava u ćošak. Sekulovićev tekst je u tome - odnos prema Nedićevoj, ali i Dražinoj, a u perspektivi i Ljotićevoj rehabilitaciji tiče se jasno i odnosa prema SFRJ. Ako je zakon takav da želi da potpuno izbriše legitimnost SFRJ, odnosno FNRJ sudskih i drugih odluka na tu temu, onda jebiga - rehabilitacija sledi po neumitnoj logici stvari. To je ona rasprava koju često repriziramo Šuvar i ja - jeste, Nedić je bio kvisling, Draža je bio kolaboracionista, ali se moraju rehbailitovati jer se moramo distancirati od totalitarne FNRJ.

Sa Kreletom je problem druge prirode - on je čovek prosto nedićevac koji to ne sme baš sasvim otvoreno da aže, ali govori sve osim toga. Te je situacija bila kompleksna, te nije sve crno-belo, itd. A kad ga suočiš point blank sa pitanjem - pa dobro, je Nedić bio kvisling ili ne, on počne da se dernja - a vaš Tito što je pravio Goli Otok?!?

_____

Guest

Post by Guest on Wed Dec 23, 2015 6:15 am

Ali antifasizam nije endemska biljka. Mislim, logicki nije moguce da su svi antifashisti - titoisti. Ni logicki ni istorijski - u smislu vremenskog sleda u toj istoriji nekakvih ideja. U tom smislu ni komunisti (shvaceni kao titoisti - mada i to poistovecivanje je prosto nekorektno) nisu mogli u Verterovom smislu da izmonopolisu ideju.

Post by паће on Wed Dec 23, 2015 7:04 am

gagorder wrote:Ali antifasizam nije endemska biljka. Mislim, logicki nije moguce da su svi antifashisti - titoisti. Ni logicki ni istorijski - u smislu vremenskog sleda u toj istoriji nekakvih ideja. U tom smislu ni komunisti (shvaceni kao titoisti - mada i to poistovecivanje je prosto nekorektno) nisu mogli u Verterovom smislu da izmonopolisu ideju.

Па нису је монополисали док је то трајало, било је јасно НОВ & ПОЈ - дакле башка народноослободилачка (опште АФ) војска а башка партизански одреди (дакле комунистичка партијска војска). То што су најчешће наступали заједно, под заједничком командом, и даље не значи да су се нешто правили да је то све комунистичка војска.

Монополисање је наступило тек касније, кад су се писали школски програми и реферати за приредбе, кад су хвалоспеви ишли искључиво КПЈ а остали су се помињали као "АФ снаге" без неког посебног имена. Ал' јбт чак сам и ја у основној учио да нису сви били комунисти нити су сви одреди били баш партизански, него да су се и разни други прикључили у тај фронт. Јес мало подаље од рефлектора и без посебног навођења на одјавној шпици, али су били ту.

_____

Post by otto katz on Wed Dec 23, 2015 7:11 am

паће wrote:

Па нису је монополисали док је то трајало, било је јасно НОВ & ПОЈ - дакле башка народноослободилачка (опште АФ) војска а башка партизански одреди (дакле комунистичка партијска војска). То што су најчешће наступали заједно, под заједничком командом, и даље не значи да су се нешто правили да је то све комунистичка војска.

Au Paće, šta ti je ovo? Razlikovanje NOV i POJ ima korijen u nastojanju da se pridobiju srpski ustanički odredi u istočnoj Bosni koji su lavirali između partizana i četnika.

_____
Разгромили атаманов
Разогнали воевод
Guest

Post by Guest on Wed Dec 23, 2015 7:20 am

Ja se Pace ne slazem. Iz knjiga u kojima se ucila istorija u SFRJ jasno je da su postojali antifasisticki pokreti u drugim zemljama. Jasno je i da logicki biti antifasista ne moze da se izjednaci s biti titoista. Definisi jedno, pa definisi drugo. Mislim, elementarno osnovnoskolsko obrazovanje iz SFRJ koje sam ja zakacila bilo je dovoljno za ova razgranicenja.
Guest

Post by Guest on Wed Dec 23, 2015 7:21 am

Uostalom u poslednjij recenici to i sam potvrdjujes.
Guest

Post by Guest on Wed Dec 23, 2015 7:39 am

gagorder wrote:Ali antifasizam nije endemska biljka. Mislim, logicki nije moguce da su svi antifashisti - titoisti. Ni logicki ni istorijski - u smislu vremenskog sleda u toj istoriji nekakvih ideja. U tom smislu ni komunisti (shvaceni kao titoisti - mada i to poistovecivanje je prosto nekorektno) nisu mogli u Verterovom smislu da izmonopolisu ideju.
Guest

Post by Guest on Wed Dec 23, 2015 7:55 am

William Murderface wrote:Evo jednog teksta za našeg druga Šuvara.

Svi autori  

Kasno ste se setili!

Aleksandar Sekulović  
Jedini način da se spreči Nedićeva rehabilitacija je ukidanje ovakvog Zakona o rehabilitaciji. U suprotnom, ona je u skladu sa tim zakonom i logično je da posle nje usledi rehabilitacija Ljotića.
Dobar tekst. 

Jedino sto je moguce je da promene zakon. Za to je potrebno 30.000 potpisa i 126 poslanika. Savez antifasista Srbije nema sajt koji radi, ali imaju 258 (257 zapravo, jedan je moj, da vidim sta oni tacno rade) lajkova na fejsbuku. Siguran sam da ce uskoro skupiti i ostalih 29743.

Post by William Murderface on Wed Dec 23, 2015 7:59 am

Ni Babić se ne bi postideo ove duhovitosti.

_____

Post by паће on Wed Dec 23, 2015 8:17 am

gagorder wrote:Uostalom u poslednjij recenici to i sam potvrdjujes.

То сам и хтео даажем, не видим одакле забуна. Дакле још док се догађало су признавали да није сва њихово, а и после, само тише.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Dec 14, 2017 12:58 pm