WW2 revizionizam u Srbji

Share

Re: WW2 revizionizam u Srbji

Post by ostap bender on Thu May 14, 2015 12:34 pm

od 1989

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by diktotar on Thu May 14, 2015 12:39 pm

nemam o čemu da raspravljam sa bilo kim na tu temu. država koja se samoproglasila fašističkom zaslužuje da bude ugušena i izbrisana, a da se od nje skloni svako ko može, na bilo koji način. na kraju krajeva ova odluka i jeste volja većine nacije, kad se uzmu u obzir oni koji su za i oni "ne zanima me politika". hvala i doviđenja.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by plachkica on Thu May 14, 2015 12:50 pm

Slažem se, apsolutno, samo ću te podsetiti da ono "srpska Srbija" ili kako već dolazi iz Novog Sada.
Delimo istu muku, ja se, a nisam jedina, užasno loše osećam, samo nikako da vidim taj vojvođanski otklon od ovoga, pa da mogu da kažem, ok, u pravu ste. Živela samostalna Vojvodina, oslobođena velikosrpskog fašizma.
Ako ima tog otklona, izvinjavam se na neznanju.
Guest

Post by Guest on Thu May 14, 2015 12:56 pm

ostap bender wrote:ma dja sta vam je? pogledajte onu mukicu hazarda tamo sta pise. UDBA je opstruirala proces rehabilitacije koji su vodili oliver antic i smilja avramov , ljudi koji su gotovo izvesno saradnici sluzbe ili makar u njoj volontiraju. tu je ludi cavoski ikebana. sve to govori u kakvoj konfuziji ljudi zive i kako mogu da pisu gluposti. ovo je onaj period kada je nesto staro umrlo a novo se nije rodilo. vreme cudovista. samo kada se desi to novo ovi ljudi nece biti ni za kurac i to ce biti veoma tuzno.

Ajde to, nego vidi i Sima se stidljivo vratio tamo™️. Steta sto me mrzi da trazim njegove zgrazavanja kada sam rekao da ce tako i biti.

Post by William Murderface on Thu May 14, 2015 12:58 pm

Ma gde vratio, greškom sam postovao (uključena mi oba foruma -tab do taba), pa rekoh da napravim foru.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Thu May 14, 2015 12:59 pm

Simo, realno, omrsio si se na alpsku sunku.

Post by William Murderface on Thu May 14, 2015 1:00 pm

Šta je to alpska sunka?

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Guest

Post by Guest on Thu May 14, 2015 1:01 pm

Ona najjeftinija, najbljak moguca. Za koju je greota omrsiti se...

Post by шумидер-модер on Thu May 14, 2015 1:03 pm

William Murderface wrote:Ma gde vratio, greškom sam postovao (uključena mi oba foruma -tab do taba), pa rekoh da napravim foru.
Ma rehabilitovace te za koju godinu, sta te briga 

_____
Dok si to smislio, na mom si visio.
Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?

Post by diktotar on Thu May 14, 2015 1:06 pm

ma šta kažeš, iz novog sada. ne pravimo se blesavi, baš slučajno su u vojvodini postavljeni i organizovani službeni patrljci da rovare i od fruške izmisle novu ravnu goru. ne brini, uskoro sledi i nova istorija severnosrpskih četničkih organizacija i jedinica, pa će verovatno uslediti i podaci kako je četnički pokret zapravo i nastao u senti ili molu, kako bi se moglo nesmetano nastaviti sa tako glupim konstatacijama kao što je ova tvoja. poserem se takođe u usta svakome ko izjednačava srbijanski fašizam sa željom ljudi iz vojvodine da se od njega konačno i zauvek sklone.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by plachkica on Thu May 14, 2015 1:16 pm

Mislim da stvarno nema potrebe sa mnom da razgovaraš tako.

Post by ostap bender on Thu May 14, 2015 1:17 pm

gari mislim samo da ti plachkica kaze da imate i vi svoje srpske nacose. prva stanica neke nezavisnosti je novi sad pa tek onda beograd. snp je prvo radio u skotskoj.

_____

Post by Daï Djakman Faré on Thu May 14, 2015 1:21 pm

burkholderia mallei wrote:ma šta kažeš, iz novog sada. ne pravimo se blesavi, baš slučajno su u vojvodini postavljeni i organizovani službeni patrljci da rovare i od fruške izmisle novu ravnu goru. ne brini, uskoro sledi i nova istorija severnosrpskih četničkih organizacija i jedinica, pa će verovatno uslediti i podaci kako je četnički pokret zapravo i nastao u senti ili molu, kako bi se moglo nesmetano nastaviti sa tako glupim konstatacijama kao što je ova tvoja. poserem se takođe u usta svakome ko izjednačava srbijanski fašizam sa željom ljudi iz vojvodine da se od njega konačno i zauvek sklone.
ovo sto radis u ovom trenutku je cisto trolovanje, fyi.

prosto imas meta-temu koja te cacka i koja poput nekog pajaca iskoci svako malo iz tvojih postova i kad ima smisla i kad apsolutno nema smisla kao npr malocas. sad si jos i okej, ali bice stvarno zajebano kad omatoris.

_____
is the body not billow in veil of light ?
is it not a vast beast comprised of atomic christs ?

Post by Yinid Atik Ayem on Thu May 14, 2015 1:26 pm

uopste ne kapiram neciju potrebu da se rehabilituju cetnici, zasto to ljudi rade?

_____
....al zavoleh devojku iz stada

Post by William Murderface on Thu May 14, 2015 1:26 pm

Ongnonlou Dolo wrote:
burkholderia mallei wrote:ma šta kažeš, iz novog sada. ne pravimo se blesavi, baš slučajno su u vojvodini postavljeni i organizovani službeni patrljci da rovare i od fruške izmisle novu ravnu goru. ne brini, uskoro sledi i nova istorija severnosrpskih četničkih organizacija i jedinica, pa će verovatno uslediti i podaci kako je četnički pokret zapravo i nastao u senti ili molu, kako bi se moglo nesmetano nastaviti sa tako glupim konstatacijama kao što je ova tvoja. poserem se takođe u usta svakome ko izjednačava srbijanski fašizam sa željom ljudi iz vojvodine da se od njega konačno i zauvek sklone.
ovo sto radis u ovom trenutku je cisto trolovanje, fyi.

+1

_____

Post by William Murderface on Thu May 14, 2015 1:47 pm

Verterdegete wrote:Ona najjeftinija, najbljak moguca. Za koju je greota omrsiti se...

Ne vredi, opet ne razumem.

_____

Post by ostap bender on Thu May 14, 2015 2:18 pm

_____

Post by ostap bender on Thu May 14, 2015 2:23 pm

VRV

"Na osnovu uvida u dostupne dokumente, suđenje D. Mihailoviću jeste imalo neke odlike političkog suđenja, najpre kad je reč o tome na koje zakone se sud pozvao prilikom donošenja odluke, s tim što se mora imati u vidu i Krivični zakonik Kraljevine Jugoslavije iz 1929. godine kao i Haške konvencije iz 1907. Ono je imalo sve odlike postratnog suđenja. Držanje suda i kvalitet odbrane, pokazali su više poštovanja prema pravičnosti suđenja, nego što je to bio slučaj sa, na primer, suđenjem Pjeru Lavalu u Francuskoj ili Vilijamu Džojsu u UK. Francuska i UK posle Drugog svetskog rata su bile demokratske države. Srbija (i FNRJ) je bila komunistička država i to je jedina differentia specifica u odnosu na suđenja u Francuskoj, Britaniji, Norveškoj i Grčkoj. Ta se razlika naročito potencira banalno zlom primedbom da su Mihailoviću sudili pobednici. Međutim, oružani sukobi obično završavaju nečijom pobedom, odnosno porazom, a sasvim retko pomirenjem. I de Gol je kao pobednik organizovao suđenje poraženom Petenu. Postratna suđenja zbog kolaboracije i izdaje su upravo, po definiciji takva. Takođe se tvrdi da je, budući održano pred komunističkim sudom, ovo suđenje ujedno bilo partijsko, najviše zbog visoke partijske uloge javnog tužioca, Miloša Minića. Podsećam još jednom da je javni tužilac u postupku protiv Kvislinga bio Sven Arncen, prvi policajac i bezbednjak norveškog Pokreta otpora, što bi bilo uporedivo samo sa eventualnom tužilačkom ulogom Krcuna Dragovića. Posebnost suda, retroaktivnost i pravo na odbranu u slučaju Mihailovića su, ipak, imali manje devijacija u odnosu na prosek, nego što je to bio slučaj u Francuskoj i Britaniji. Ni u jednoj od obuhvaćenih država nije došlo do rehabiliticije postratnih osuđenika za dela izdaje, kolaboracije i/ili ratnih zločina. Prihvatiti rehabilitaciju D. Mihailovića, mimo standarda postratnih suđenja u konsolidovanim demokratijama, samo zato što je suđenje sproveo komunistički sud, kome se odmah nužno imputira primena ideoloških kriterijuma u suđenju, ili primeniti današnje standarde pravičnog suđenja na jedno postratno suđenje, bilo gde da je održano, značilo bi sprovođenje političkog suđenja. Jedno je političko suđenje u postratnim uslovima, a sasvim nešto drugo, politička rehabilitacija u državi koja je zasnovana makar na formalnoj parlamentarnoj demokratiji. Prvo se, na osnovu komparativne prakse toleriše, drugo ne." V.R.V.

_____

Post by William Murderface on Thu May 14, 2015 2:26 pm

Odlična VRV. Ej, poslah ti pm.

_____

Post by Mr.Pink on Thu May 14, 2015 2:29 pm

pa eto, drugovi...došao je i taj dan.

_____
СВЕ СУДИЈЕ ХАШКОГА СУДА 
МОГУ ДА НАМ ЛИЖУ МУДА!

srce ruka lopata

Post by plachkica on Thu May 14, 2015 3:31 pm

Treba mi pomoć, gde može da se nađe ko je u Skupštni 2004te glasao za rezoluciju o izjednačavanju prava boraca ravnogorskog pokreta sa borcima partizanskog? 
Vidim da su SPS i Socijaldemokratksa partija bile protiv i da su bila 4 uzdržana glasa i da njih 9 nije glasalo.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2004&mm=12&dd=21&nav_id=158391

http://www.vreme.co.rs/cms/view.php?id=401875

Skupština Srbije je 21. decembra statusno izjednačila četnike i partizane. Za izmenu i dopunu Zakona o pravima boraca, vojnih invalida i članova njihovih porodica glasala su 174 poslanika, što je većina dovoljna i za izmenu Ustava. Sednicom na kojoj je to odlučivano predsedavao je potpredsednik Skupštine Vojislav Mihailović, unuk generala Draže Mihailovića. Zakon je po hitnom postupku predložila poslanička grupa Srpskog pokreta obnove, a podržala većina poslaničkih grupa. Protiv su glasali poslanici Socijalističke partije Srbije i Socijaldemokratske partije.
Po izmenjenom zakonu, oni koji su od 17. aprila do 31. decembra 1941. godine stupili u redove Jugoslovenske vojske u otadžbini i Ravnogorskog pokreta imaju pravo na Ravnogorsku spomenicu 1941. i u svemu će biti izjednačeni sa nosiocima Partizanske spomenice 1941. Pravo na spomenicu imaju i oni koji su osuđeni kao učesnici u borbama protiv partizanskih odreda. Izgled nove medalje i način dobijanja treba da definiše vlada. O detaljima će odlučivati posebna komisija čija će tri člana određivati Republički odbor Saveza udruženja boraca NOR-a, a četiri će izabrati Skupština Srbije.
Nosioci Ravnogorske spomenice dobijaće uobičajene boračke prinadležnosti – mesečno primanje, dodatak za negu, naknade za troškove smeštaja u ustanovama socijalne zaštite, porodični dodatak, dodatak za decu, naknadu za profesionalnu rehabilitaciju, naknadu pogrebnih troškova, a porodice i novac za pomoć u slučaju smrti. Sredstva se obezbeđuju iz budžeta Republike Srbije.
Za rehabilitaciju četnika bori se Srpski pokret obnove, praktično od svog osnivanja 1990. godine. Partija Vuka Draškovića svake godine 13. maja organizuje skup na Ravnoj gori, gde je Srpski pokret obnove 1990. podigao spomenik Draži Mihailoviću. Spomenik su jednom srušila neidentifikovana lica, ali je ubrzo potom obnovljen. Bilo je dosta neuspešnih nagađanja o tome gde je Draža Mihailović posle suđenja 1946. pogubljen i sahranjen. Prošlog proleća šef tajne policije Rade Bulatović obavestio je Vojislava Mihailovića da su u nekoj od arhiva pronađene lula i neke lične stvari njegovog dede Draže Mihailovića.
U novije vreme objavljeno je nekoliko istoriografskih radova o četnicima Draže Mihailovića. Tendencija u njima je uglavnom bila da se dokaže da je taj pokret ipak pripadao antifašističkoj koaliciji. Tema je ostala predmet sporenja istoričara i javnih ličnosti, a kontroverze o tom periodu ušle su i u novije školske udžbenike. U Skupštini je rasprava o ovom "ravnogorskom zakonu" trajala četiri dana uz povremene varnice, amaterske interpretacije istorijskih kontroverzi, uvrede i izvinjenja. Istorijska ironija je htela da se ona završi baš 21. decembra – na Staljinov rođendan.

Post by ficfiric on Thu May 14, 2015 3:43 pm

Za predlog Srpskog pokreta obnove glasalo je 176 poslanika, a protiv su bila 24 poslanika. Uzdržana su bila četiri, a nije glasalo devet poslanika. Zakon je usvojen po hitnom postupku, uz obrazloženje da je utemeljen na istorijskoj istini i da je neophodno izjednačiti prava svih koji su se borili protiv okupatora, fašista i nacista. Usvajanjem amandmana DSS-a obezbeđuje se primena zakona, tako što će vlada propisom urediti način na koji će ravnogorci moći da steknu status borca i nosioca Ravnogorske spomenice, prenela je Beta.

Protiv izjednjačavanja partizana i četnika glasali su samo poslanici Socijalističke partije Srbije i Socijaldemokratske partije. Šef poslaničke grupe SPS-a u Skupštini Srbije Ivica Dačić nezadovoljan je zbog usvajanja Zakona o izjednačavanju prava četničkog i partizanskog pokreta. "Nezadovoljni smo zbog usvajanja ovog zakona, jer se njime praktično brišu razlike između onih koji su se borili za slobodu svog naroda i onih koji su sarađivali sa okupatorom", kazao je Dačić novinarima u skupštini. SPS i poslanici Socijaldemokratske partije, koji su glasali protiv usvajanja tog zakona, jedine su partije levice u Srbiji, rekao je Dačić.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2004&mm=12&dd=21&nav_id=158391

_____

Uprava napolje!

Post by plachkica on Thu May 14, 2015 3:47 pm

To sam našla i ja. Tačnije, zanima me ko je iz DS-a glasao za Rezoluciju.
Danas se svi nešto busaju u grudi o katastrofi koja nas je danas zadesila.

Post by Bluberi on Thu May 14, 2015 3:49 pm

Post by Bluberi on Thu May 14, 2015 3:54 pm

U saopštenju predsednika Nikolića navodi se da dok se predsednik bori da zemlju zaštiti od napada albanskih terorista, naša redakcija njegovom sinu na vrata šalje svoje „teroriste“. I to one koji se ne prezivaju na „ić“ i koji su rođeni u Prizrenu! Predsednik zbog toga “sumnja namere dva lista u vlasništvu nemačko- švajcarske kompanije“, čiji novinari, kako on veruje, prete njegovoj porodici.
NUNS

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Dec 14, 2017 9:54 pm