WW2 revizionizam u Srbji

Share
fikret selimbašić

Re: WW2 revizionizam u Srbji

Post by fikret selimbašić on Wed Mar 25, 2015 7:31 pm

William Murderface wrote:Heroj Šešelj koji isteruje male Hrvate iz predškolskog? Heroj Šešelj koji preti klanjem zarđalim kašikama? Heroj Šešelj koji se nudi NATO paktu za rat protiv Iraka, uz pokliče "Izrael, Amerika"? Heroj Šešelj koji predlaže proterivanje vojvođanskih Hrvata? Heroj Šešelj koji je kao specijali broj Velike Srbije izdao "Protokole Sionskih mudarca"? Heroj Šešelj koji pravom heroju NOB-a hoće da zabije kolac u grob? Heroj Šešelj koji gostuje u Teškoj reči i herojski sere po grobu mrtvog Đinđića? Heroj Šešelj koji pritom zaboravlja da pomene živog Vučića? Heroj, dakle, uvek hrabar prema mrtvima i slabima, nikad prema živima i moćnima? Taj heroj?

Eh, mladost ludost, dvije godine kasnije desilo se ovo:

William Murderface

Post by William Murderface on Wed Mar 25, 2015 7:36 pm

Pa narvno. Zapravo je Šešelj esencija srpskog nedićizma - uvek spreman na kolaboraciju sa svakim ko će nam dozvoliti da pokoljemo i proteramo sopstvene manjince. Kad je video da to nije NATO, onda hvataj se bilo koga, Rusa, Sadama, bilo koga. Zapravo mešavina Nedića i Pavelića. Što reko drug Ostap, svaki četnik sanja o tome da postane ustaša.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
beatakeshi

Post by beatakeshi on Wed Mar 25, 2015 7:39 pm

Ume Ostap da definiše-
uskok i ajduk

Post by uskok i ajduk on Wed Mar 25, 2015 8:03 pm

_____
"Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
beatakeshi

Post by beatakeshi on Wed Mar 25, 2015 8:12 pm

Citirati Šešelja u bilo kom obliku a sa idejom da on govori istinu je dosta nezahvalno. Naime, čovek je sudski dokazan lažov (kao i onaj Mihajlov iz DSS-a).
Guest

Post by Guest on Wed Mar 25, 2015 8:33 pm

Dobro i Biljana Srljbljanovic je sudski dokazani lazov, al jebiga lepo se oblaci ...
William Murderface

Post by William Murderface on Wed Mar 25, 2015 8:36 pm

Daj, kakve sad to veze ima? Uskok stavlja snimak Šešelja koji tvrdi da su se njegovi borci sukobljavali sa arkanovcima i to bi onda trebalo da bude dokaz za šta? Mislim da BS sa tim stvarno nema nikakve veze.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Guest

Post by Guest on Wed Mar 25, 2015 8:42 pm

nikakve nikakve... uleteo sam bezveze...pardon (pisem na vise mesta, ne pratim)
паће

Post by паће on Wed Mar 25, 2015 8:42 pm

Али BS има исту скраћеницу као BS, што скроз неповезано доводи до асоцијације...

_____
Сендвич за зубе!
Where are you taking all those looks?
William Murderface

Post by William Murderface on Wed Mar 25, 2015 8:43 pm

_____

Guest

Post by Guest on Wed Mar 25, 2015 8:44 pm

Nista htedoh reci osudjena zvanicno i Biljana Srbljanovic za klevetu ,pa niko ne koristi termin 'sudski dokazani lazov" za nju. Iako stvarno jeste.

Neuporediva je BS sa Seseljem. Neuporediv je bilo ko u nasoj politici sa njim. To je bas jedan destruktivan covek,,,
William Murderface

Post by William Murderface on Wed Mar 25, 2015 8:47 pm

Ma mislim, he lies for a living, i to je više puta mrtav hladan priznao na sudu, tipa, a pa u politici je sve dozvoljeno, itd, politička borba, ovo-ono.

_____

Guest

Post by Guest on Wed Mar 25, 2015 8:50 pm

William Murderface wrote: Što reko drug Ostap, svaki četnik sanja o tome da postane ustaša.

Nazalost, ovo jeste tacno. Glavni sentiment srpskog nacionalizma prema hrvatima i ustastvu nije mrznja i zedj za osvetom zbog pocinjenih zlocina, vec zavist sto je njima sve ono poslo za rukom a nama nije.
William Murderface

Post by William Murderface on Wed Mar 25, 2015 8:55 pm

Pa da, eh kad bi mogli malo da napravimo jednu NDS, ili barem Olujicu na Kosovu...To bi bilo fer! Ovako, nejednaki aršini.

_____

beatakeshi

Post by beatakeshi on Wed Mar 25, 2015 9:00 pm

Šuvar i varivo wrote:Nista htedoh reci osudjena zvanicno i Biljana Srbljanovic za klevetu ,pa niko ne koristi termin 'sudski dokazani lazov" za nju. Iako stvarno jeste.

Neuporediva je BS sa Seseljem. Neuporediv je bilo ko u nasoj politici sa njim. To je bas jedan destruktivan covek,,,
Ne.
Šešelj je sam za sebe u Hagu rekao da laže kada mu to odgovara.
Mihajlov takođe, da laže u žaru političke borbe (pred domaćim sudom).
Guest

Post by Guest on Wed Mar 25, 2015 9:31 pm

To moze da bude zanimljiva tema, u kom momentu neko gubi pravo da mu se veruje u javnosti (ja mislim da BS recimo gubi)...al u pravu ste , nije ni Seselj, ni revizionizam pravo mesto gde bi se o tome pricalo...
uskok i ajduk

Post by uskok i ajduk on Wed Mar 25, 2015 10:30 pm

" Славни партизански генерал Душан Пекић.... главни човек у удружењу Срба из Хрватске који се бавио помагањем српских аутономних области и слањем добровољаца... Генерал Душан Пекић нам је из војних магацина на илегалан начин обезбедио застарело наоружање које је ЈНА планирала да уништи.... и тако смо се, славни партизански генерал и ја, новостасали четнички војвода, нашли у заједничкој борби и демонстрирали на делу национално помирење партизана и четника. "
http://forum.badnjak.com/viewtopic.php?f=8&t=1051#p16660

_____
"Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
Guest

Post by Guest on Wed Mar 25, 2015 10:30 pm

Šuvar i varivo wrote:To moze da bude zanimljiva tema, u kom momentu neko gubi pravo da mu se veruje u javnosti (ja mislim da BS recimo gubi)...al u pravu ste , nije ni Seselj, ni revizionizam pravo mesto gde bi se o tome pricalo...

U momentu kada skrene sa tvoje politicko-ideoloske linije. Doduse meni ovo licemerje o kome govoris i ne smeta toliko koliko jedan jako ruzan obicaj kod nas. A to je da se necija profesionalna kompetencija ocenjuje na osnovu politickih ubedjenja. Pa ti nakon neke opste, nevezane politicke izjave najednom postajes nikakav pravnik, novinar, umetnik, sociolog, ekonomista  itd. I to po pravilu dolazi od strane laika koji se u tu profesiju razumeju kao marica u kriv kurac.
William Murderface

Post by William Murderface on Wed Mar 25, 2015 10:45 pm

uskok i ajduk wrote: 
" Славни партизански генерал Душан Пекић.... главни човек у удружењу Срба из Хрватске који се бавио помагањем српских аутономних области и слањем добровољаца... Генерал Душан Пекић нам је из војних магацина на илегалан начин обезбедио застарело наоружање које је ЈНА планирала да уништи.... и тако смо се, славни партизански генерал и ја, новостасали четнички војвода, нашли у заједничкој борби и демонстрирали на делу национално помирење партизана и четника. "

Što bi rekao dr Tuđman - nacionalna pomirba!

Great minds...

_____

William Murderface

Post by William Murderface on Wed Mar 25, 2015 11:06 pm

• se

ISTORIJA — DNEVNIČKE I MEMOARSKE KNJIGE HITLEROVIH IZASLANIKA U SRBIJI I HRVATSKOJ>

Iz nacističkog ugla

muharem bazdulj
PARALELNO ČITANJE DNEVNIČKIH "ZAPISA IZ NDH" EDMUNDA GLEZA FON HORSTENAUA, OPUNOMOĆENOG GENERALA VRHOVNE KOMANDE VERMAHTA U PAVELIĆEVOM ZAGREBU, ODNOSNO MEMOARA HERMANA NOJBAHERA, HITLEROVOG IZASLANIKA U NEDIĆEVOM BEOGRADU, NUDI NAM ZANIMLJIVU SLIKE NEKADAŠNJE EVROPE. UZ OPREZ I SNAŽNU SVEST O VELIKOJ OPASNOSTI KOJA SE KRIJE U NEKRITIČKOM PREPUŠTANJU ISTORIJSKIM ANALOGIJAMA, OVO ŠTIVO NAM IPAK GOVORI MNOGO I O NAŠEM VLASTITOM VREMENU

Očekujem spektakl.

_____

PopeЧе

Post by PopeЧе on Wed Mar 25, 2015 11:23 pm

Neću biti šaljiv kao Vilijem, očekujem jasniju sliku.
uskok i ajduk

Post by uskok i ajduk on Wed Mar 25, 2015 11:39 pm

William Murderface wrote:
uskok i ajduk wrote: 

Što bi rekao dr Tuđman - nacionalna pomirba!

Great minds...

Колико сам схватио политичку ситуацију почетком 1990-тих, Срби у Хрватској су прво гласали за хрватске комунисте, и тек пошто су их ови разочарали, окренули су се националном самоорганизовању. 
  (користим "космополитски Данас" као извор, може?)
http://www.danas.rs/danasrs/feljton/rasipanje_srba_u_hrvatskoj.24.html?news_id=289934

Izbori u aprilu 1990. doveli su HDZ na vlast. Komunisti - SKH - SDP dobili su oko 38 odsto glasova. Veliki broj glasova donijeli su im Srbi koji su listom glasali za njih. Time je SDP preuzela velike i krupne obaveze, od kojih je najznačajnija bila da se u novom ustavu očuva državna ravnopravnost Srba s Hrvatima. Bez ove ustavne garancije, uz ono što su čuli na Konvenciji HDZ i u predizbornoj kampanji, Srbi se nisu mogli osjećati sigurnima. Sjećanja na zločine ustaša iz 1941. bila su još svježa, a mogućnost da se ponove vrlo izvjesna.

Republika Hrvatska proglašena je 30. maja, a 22. decembra 1990. donijet je novi ustav. Po ovom ustavu Srbi su izvlašćeni kao ravnopravan, konstitutivan narod u Hrvatskoj. U srpske porodice i u cijelinu srpske zajednice u Hrvatskoj unijet je strah. Ni od kuda nije bilo garancija. Federalni organi su bili nemoćni. Nemoć se osjećala u čitavoj zemlji, u svim segmentima života, radio je tko je što htio i kako je htio - u Sloveniji, u Srbiji, a sada i uHrvatskoj. Uvjerenje Srba u Hrvatskoj da će ih zaštititi komunisti SKH-SDP za koje su glasali brzo se topilo i prerastalo u razočaranje. Smatrali su se izdanima, prepuštenima na milost i nemilost hrvatskim ekstremistima HDZ-a.

Bezizlaz Srba iskoristila je Srpska demokratska stranka (SDS), osnovana krajem osamdesetih u sjevernoj Dalmaciji na čelu s dr Jovanom Raškovićem. Utemeljena na antikomunizmu, ona je povela borbu za okupljanje Srba i zaštitu njihovih nacionalnih interesa. Prioritetan zadatak joj je bio da u srpskom narodu iskorijeni utjecaj Srba komunista, ljudi s ugledom - generala JNA prije svih. Račan i SDP više nisu bili problem, prevareni Srbi su im okrenuli leđa.

_____
William Murderface

Post by William Murderface on Wed Mar 25, 2015 11:46 pm

Kako je to replika na ono što sam ja napisao, samo je tebi jasno.

_____

PopeЧе

Post by PopeЧе on Thu Mar 26, 2015 8:06 am

Objašnjava nam kako je jedino Šešelj nacionalni pomiritelj, ostali su zatvoreni u svoje ideologije dok on za trpezu prima Srbe svih uverenja i veroispovesti.

Ova fontovizija je takođe subliminalna poruka koja nas upućuje da dublje razmislimo o različitosti.
Pod hrastom.
uskok i ajduk

Post by uskok i ajduk on Sat Mar 28, 2015 4:53 pm

PopeЧе wrote:
Pod hrastom.

Тачно тако. За сада, древни храст се показао као једина озбиљна препрека Вучићу.

"Treba da se oslobodimo palanačkog duha, koji kaže hoću hrast od šest vekova a ne autoput. E pa, ja hoću autoput", rekao je Vučić. 

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Feb 23, 2019 9:08 pm