WW2 revizionizam u Srbji

Share
Guest

WW2 revizionizam u Srbji

Post by Guest on Fri Mar 20, 2015 6:43 pm

Cisto da imamo temu za ubuduce, a i da negde zadenem sledeci komentar.

Jeste li primetili da sad svake druge nedelje na OKO magazinu (RTS) ide jedna emisija sa direktnom ili indirektnom revizionistickom namerom? Veceras prilog o Drazinom spomeniku...

Re: WW2 revizionizam u Srbji

Post by beatakeshi on Fri Mar 20, 2015 6:55 pm

U prilogu pre toga jedan Paroški, ratni huškač i .... (upisati poi želji) voda ekipu OKO-a po Srbobranu. Toliko o uređivačkoj politici servisera.

Post by ostap bender on Fri Mar 20, 2015 8:30 pm

puzajuci revizionizam. imali smo tamo i temu o cvetkovicevoj izlozbi.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by PopeЧе on Sat Mar 21, 2015 12:44 am

Sta ti je tzv. istorija na ovim prostorima rezervisanim za okrajke velikih imperija.
Odmah nakon WW2 si imao galopirajuci revizionizam da bi krajem veka doslo do eksplozije revizionizma koja se u narednom veku pretvorila u pulsar sizifovog puzajuceg revizionizma.
Istoriografija malo koga zanima ovde, za to su zaduzeni mitovi, legende i epika.

Post by шумидер-модер on Sat Mar 21, 2015 12:48 am

Ovom topiku se nesto dogodilo?
Neka amputacija?

_____
Dok si to smislio, na mom si visio.
Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?

Post by ostap bender on Sat Mar 21, 2015 12:55 am

sklonili smo onaj deo sa sisanjem.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by шумидер-модер on Sat Mar 21, 2015 1:07 am

Mislim da je greska.
Onu fotografiju trebalo je zadrzati.

_____
Guest

Post by Guest on Tue Mar 24, 2015 8:48 pm

[size=36]Da je knez Pavle ostao na vlasti, Srbija bi bila kao Švajcarska![/size]

Da je ispoštovan sporazum između kneza Pavla Karađorđevića i Adolfa Hitlera, Srbija bi izbegla bratoubilački rat, Jasenovac, komunizam, a danas bi bila glavni stub EU, smatraju istoričari

BEOGRAD - Propuštena istorijska šansa.
Da je knez Pavle ostao na vlasti, Srbima se ne bi desio Drugi svetski rat, Jasenovac, progon, komunizam. Srbija bi danas imala status Švajcarske - država bi imala razvijenu industriju i bila poštovana u međunarodnim okvirima. Mnogi istoričari tvrde da bi nas bilo bar 30 miliona umesto samo sedam...

Pavle kao branik

U proleće 1941. svaljena je krivica na najdemokratskijeg monarha Balkana. Ocrnjeni su napori kneza Pavla da sačuva zemlju, naciju. Marta 1941. Hitler je usmerio pažnju na poslednje uporište na Balkanu, koje je stajalo na putu osvajanja Rusije - Kraljevinu Jugoslaviju. Knez Pavle je bio branik. U razgovorima s Hitlerominsistirao je na neutralnosti KJ. To je i dobio, Hitler je čak popustio pred zahtevima da ne dozvoli nemačke baze ili prolaz trupa preko teritorije KJ. Pavle je uspeo da natera Hitlera na popuštanje kao nijedan lider pre njega, KJ je bila jedina balkanska država bez tih obaveza. Umesto zahvalnosti, Pavle je proglašen izdajnikom i proteran iz zemlje. Nepravda je ispravljena rehabilitacijom 2011. i prenosom mošti na Oplenac.

- Da smo bili neutralni do kraja rata, nekoliko miliona Srba ne bi bilo ubijeno, Jugoslavija bi postojala i bila Švajcarska. Ne bi imali Broza niti živeli 70 godina pod komunizmom. Bili bismo još moćniji i jači od Švajcarske jer ona nema tako dobar i tranzitni položaj, more, obradive površine kao mi. Danas bismo bili jedan od glavnih stubova EU, svi bi se ugledali na nas, mi bismo bili ti koji postavljaju uslove - navodi za Kurir profesor Oliver Antić.

Umeo s Hitlerom

Istoričar Kosta Nikolić kaže da knez Pavle nije bio izdajnik, već dobar vladar koji je od Hitlera izdejstvovao dobar sporazum za državu i narod.

- Hteo je da sačuva zemlju, poštedi ljude rata. Možda bismo danas bili kao Švedska i Švajcarska da je postignuti sporazum opstao. Današnja realnost može imati korene u 1941. Možda danas ne bismo bili pred bankrotom niti izgubili Kosovo - zaključuje Nikolić.

Pokušaj kneza Pavla da napravi dogovor s Hitlerom, izbegne rat, spase narod i državu stavljen mu je na teret i bio razlog da ga proglase izdajnikom. Njegovo izdajstvo odnosilo se na zaključenje Trojnog pakta. To je bila laž. Pakt je zaključila Vlada KJ.

Profesor Antić objašnjava da je knez Pavle u pregovorima s Hitlerom nastupao kao da je vladar velike svetske sile. Hitleru je čak zamerio i nemački načelnik Generalštaba: „Moj fireru, zašto se odnosiš prema Jugoslaviji kao prema nekoj primadoni?“

- Hitler nije hteo da ratuje sa Srbima zbog loših iskustava iz prethodnih ratova. Dao je najpovoljniji mogući ugovor KJ - status neutralnosti. To je otišlo u tajne klauzule da druge države ne bi tražile isto. Pavle to iznosi vladi. Nema prigovora. Vlada potpisuje Trojni pakt i 27. marta 1941. dolazi do državnog udara usled spoljnog uticaja, pre svega Engleske, koja prema dokumentaciji za to ulaže 100.000-250.000 funti. Biva uhapšen i preko Grčke proteran Keniju, gde je morao da finansira kuću u kojoj je bio zatočen. Plaćao je zakupninu. Prešao je posle u Francusku, gde je i umro - zaključuje Antić.

Knez Pavle sa Hitlerom dogovorio neutralnost zemlje
Knez Pavle i kneginja Olga sa ćerkom Jelisavetom i sinovima Aleksandrom i Nikolom

Pomogao i Rusima

Profesor Oliver Antić navodi da je knez Pavle odugovlačenjem pregovora s Hitlerom pomogao Rusima i omogućio da Drugi svetski rat traje kraće.

- Pošto je knez Pavle kupovao vreme, Hitler je šest nedelja kasnio s napadom na Rusiju. Umesto u martu, napao je Rusiju 22. juna i uleteo u tešku zimu od minus 40 stepeni, zbog čega su Nemcima propali tehnika i municija. U međuvremenu, Rusi su ojačali, doveli trupe iz Sibira i ubrzo, posle dve godine (1943), bilo je jasno da Hitler gubi rat. Dakle, knez Pavle je pomogao Rusima i omogućio da Drugi svetski rat traje kraće.

Post by Indy on Tue Mar 24, 2015 8:50 pm

To je ono u fazonu, "brate, da me ispoštuješ."

_____
Take a day and walk around... Watch the Nazis run your town... Then go home and check yourself... You think we're singing 'bout someone else

Post by beatakeshi on Tue Mar 24, 2015 8:59 pm

Jel taj O.A. stvarno veruje u to što priča?
Ovo je moglo da ide i u onaj Filipov zabran - Karađoke.
Guest

Post by Guest on Tue Mar 24, 2015 9:04 pm

Sto je najjace, ja sam ovo dobio kao predavanje u skoli. U fazonu, zena nam izdeklamovala taj sporazum sa Hitlerom, i na kraju sa osmehom zakljucila - i Srbija je ovo odbila.

I posle nije htela da nam predaje drugi svetski rat, nego izorganizovala visenedeljnu CvP debatu  (ja sam bio vodja partizana  ),  koju je vodila kao Maja Gojkovic otprilike. Zena je DS kadar btw.

Post by шумидер-модер on Tue Mar 24, 2015 9:08 pm

Verterdegete wrote:Sto je najjace, ja sam ovo dobio kao predavanje u skoli. U fazonu, zena nam izdeklamovala taj sporazum sa Hitlerom, i na kraju sa osmehom zakljucila - i Srbija je ovo odbila.

I posle nije htela da nam predaje drugi svetski rat, nego izorganizovala visenedeljnu CvP debatu...
Ovo izistinski ili se zajebavas?

_____
Guest

Post by Guest on Tue Mar 24, 2015 9:12 pm

шумидер-модер wrote:
Verterdegete wrote:Sto je najjace, ja sam ovo dobio kao predavanje u skoli. U fazonu, zena nam izdeklamovala taj sporazum sa Hitlerom, i na kraju sa osmehom zakljucila - i Srbija je ovo odbila.

I posle nije htela da nam predaje drugi svetski rat, nego izorganizovala visenedeljnu CvP debatu...

Najozbiljnije.

Post by шумидер-модер on Tue Mar 24, 2015 9:15 pm

Verterdegete wrote:
шумидер-модер wrote:

Najozbiljnije.
Toga sam se i bojao  .
Nije sto je metastaziralo, nego tek ima da metastazira, jebote.
Da me ne razumes pogresno, pitanje zadir u RL: pre ili posle cuvenog 5. oktobra?
Odgovor nije obavezan  , koliko da pohvatam neke parametre.

_____
Guest

Post by Guest on Tue Mar 24, 2015 9:18 pm

шумидер-модер wrote:
Verterdegete wrote:

Najozbiljnije.
Toga sam se i bojao  .
Nije sto je metastaziralo, nego tek ima da metastazira, jebote.
Da me ne razumes pogresno, pitanje zadir u RL: pre ili posle cuvenog 5. oktobra?
Odgovor nije obavezan  , koliko da pohvatam neke parametre.

Ma posle. Imam 26 godina. To je 2008. bilo.

Post by beatakeshi on Tue Mar 24, 2015 9:30 pm

Verterdegete wrote: Zena je DS kadar btw.
Guest

Post by Guest on Tue Mar 24, 2015 9:41 pm

beatakeshi wrote:
Verterdegete wrote: Zena je DS kadar btw.

Kad su bili oni sudbonosni izbori 2008. zena nas maltene otvoreno pozvala da glasamo za DS. U fazonu, ja ne mogu da vas pozivam da glasate za nekoga, ali ako ste pametni i ako ste ista naucili iz onoga sto sam vam predavala, znate za koga treba glasati. Posle postade zamenik direktora.
Moja razredna, bog da joj dusu prosti, nas otvoreno cimala da glasamo za zute. Pre izbora, a i posle proveravala jesmo li izasli. " Ne igrajte se bre". Pod nas, mislim na odeljenje. Mene nije cimala da idem da glasam. 

Post by beatakeshi on Tue Mar 24, 2015 10:12 pm

Ali Oliver Antić, kakav ćuran!
Guest

Post by Guest on Tue Mar 24, 2015 10:16 pm

Oliver je govno. Ali ono bas bas autenticno govno. Sve ono sto je Trkulja pomenuo je, sto kaze gagilija, vr' ledenog brega.

Post by uskok i ajduk on Wed Mar 25, 2015 3:45 pm

Kad su bili oni sudbonosni izbori 2008. zena nas maltene otvoreno pozvala da glasamo za DS. U fazonu, ja ne mogu da vas pozivam da glasate za nekoga, ali ako ste pametni i ako ste ista naucili iz onoga sto sam vam predavala, znate za koga treba glasati. Posle postade zamenik direktora.
Moja razredna, bog da joj dusu prosti, nas otvoreno cimala da glasamo za zute. Pre izbora, a i posle proveravala jesmo li izasli. " Ne igrajte se bre".

Кад смо ономад расправљали о Дивљану, рекох да су ЛДП нови љотићевци
http://vasudeva.forumburundi.com/t418-ljotic-itd#28896

За ДС се пак може рећи да су били нови недићевци. Али то само на основу односа према окупатору, економски су изданци бирократског реал-социјализма, потпуно зависни од државно-партијског сектора, што се јасно види из овог Вертеровог примера из школе. А зар нису тако исто Тадић и Триванка започели каријеру, агит/пропом у средњим школама? Па миц по миц, до садашњег статуса.

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 

Post by паће on Wed Mar 25, 2015 4:52 pm

Па то ко Обама, што од радног стажа има неке године кад је био комјунити оргнајзер, активиста у месној заједници.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".

Post by PopeЧе on Wed Mar 25, 2015 6:28 pm

uskok i ajduk wrote:
Moja razredna, bog da joj dusu prosti, nas otvoreno cimala da glasamo za zute. Pre izbora, a i posle proveravala jesmo li izasli. " Ne igrajte se bre".

Кад смо ономад расправљали о Дивљану, рекох да су ЛДП нови љотићевци
http://vasudeva.forumburundi.com/t418-ljotic-itd#28896

За ДС се пак може рећи да су били нови недићевци. Али то само на основу односа према окупатору, економски су изданци бирократског реал-социјализма, потпуно зависни од државно-партијског сектора, што се јасно види из овог Вертеровог примера из школе. А зар нису тако исто Тадић и Триванка започели каријеру, агит/пропом у средњим школама? Па миц по миц, до садашњег статуса.

Zbor je zvanično osnovan u Ljubljani ali ok, imao je dva potpredsednika, jednog Slovenca i jednog Hrvata, pokret jeste bio jugoslovenski ali to nije potiralo nacionalna osećanja pripadnika ovog pokreta.
Sličnost sa LDP-om je diskutabilna, ZBOR se zalaže za jedan vid staleške parlamentarne monarhije, izrazito se oslanja se na religiju, kapitalizam i marksizam jednako kritikuje.
Ovo poistovećivanje DS-a i Nedićeve administracije bi možda i imalo nekog smisla u naznakama (mada mislim da je i ovo poredjenje neumesno) ali kada se već igramo...ko su u tvom izmaštanom svetu JVuO a ko NOVJ?

Post by uskok i ajduk on Wed Mar 25, 2015 6:57 pm

ko su u tvom izmaštanom svetu JVuO a ko NOVJ?

Раније је била шира "црвено-црна коалиција", којој су замерали рат са НАТО пактом 1999., исти они који кобајаги заговарају тотални отпор у окупираној Србији 1941. и то не зато што би стварно пружали "тотални отпор" да је сада 1941. него позе ради. А сада, тренутно, од гериле су преостали херој Шешељ и мудрац Радуловић, црвених герилаца више нема. 

ZBOR se zalaže za jedan vid staleške parlamentarne monarhije, izrazito se oslanja se na religiju

_____
"U novoprimljenim EU zemljama su korumpirani (policija, sudovi, političari) do koštane srži dan danas, pare što su od primitka dobili su raskrali i profućkali, nešto malo se izgradilo, bez pravog plana i preplaćeno. Ulazak Srbije u EU ne bi bio mnogo drugačiji. Naprotiv, političarska bagra ovih postsoc banana se u EU vremenom još osili. " / otto katz 

Post by PopeЧе on Wed Mar 25, 2015 7:02 pm

Dobro, hvala na ovom nazovi pojašnjenju.

Post by William Murderface on Wed Mar 25, 2015 7:10 pm

Heroj Šešelj koji isteruje male Hrvate iz predškolskog? Heroj Šešelj koji preti klanjem zarđalim kašikama? Heroj Šešelj koji se nudi NATO paktu za rat protiv Iraka, uz pokliče "Izrael, Amerika"? Heroj Šešelj koji predlaže proterivanje vojvođanskih Hrvata? Heroj Šešelj koji je kao specijali broj Velike Srbije izdao "Protokole Sionskih mudarca"? Heroj Šešelj koji pravom heroju NOB-a hoće da zabije kolac u grob? Heroj Šešelj koji gostuje u Teškoj reči i herojski sere po grobu mrtvog Đinđića? Heroj Šešelj koji pritom zaboravlja da pomene živog Vučića? Heroj, dakle, uvek hrabar prema mrtvima i slabima, nikad prema živima i moćnima? Taj heroj?

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Dec 14, 2017 10:00 pm