Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Шах - Chess

    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Шах - Chess Empty Шах - Chess

    Post by uskok i ajduk Tue 10 Mar 2015, 01:03

    Штета да нема ниједна тема о овом спорту.  Шах - Chess 2304934895 



    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by uskok i ajduk Wed 11 Mar 2015, 16:54

    Узбудљив тактички дуел Фишера и Таља  Шах - Chess 2304934895



    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by uskok i ajduk Mon 20 Apr 2015, 17:29

    Колеге, мајстори/пацери, има ли вас?  Шах - Chess 4101625831 У последње време постижем солидне такмичарске резултате, приближио сам се полупрофесионалној титули фиде мајстора, што са мојим оштрим стилом игре уопште није лако постићи. Када бих запео да темељно тренирам вероватно бих постигао и много више. Међутим, више ми се свиђа овај досадашњи романтичарски однос према шаху, када играм за машту, лепоту, атрактивност, комбинацију. Када бих отишао у професионалце имам осећај да бих изгубио један јако леп хоби. То не би више било то.


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by kapetanm Mon 06 Jun 2016, 23:26

    Umro Korcnoj.
    Slava mu
    Anonymous
    Guest

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by Guest Fri 09 Nov 2018, 22:52

    Počeo meč za titulu svetskog prvaka. Prva partija je u toku i već se došlo do 101.-og poteza, crni Karlsen ima pešaka više u topovskoj završnici ali Polgarova celi da će biti remi.

    Znači, mečevi se već neko vreme igraju na svake 2 godine, a ne 3 kao nekad.

    Pre dve godine Karlsen je odbranio titulu protiv Karjakina. Bilo je 1-1 a onda su po ubrzanom tempu igrali rulet i Karlsen je dobio poslednju partiju matom i lažnom žrtvom kraljice.


    Sada je izazivač Fabio Karuana, Amerikanac isto toliko koliko i Nakamura, ili isto toliko koliko je Ukrajinac Karjakin - Rus i Putinov miljenik.

    Prva partija se igra, možete da je pratite preko interneta, prepuna grešaka, Karuana je imao neku malu prednost u otvaranju, ali čim je izabrao 11. Sh2 umesto 11. Qc1, kola su mu krenula nizbrdo i Karlsen je ubrzo stekao veliku prednost i najmanje dvaput je prokockao pobedu i sada igra u svom stilu do golih kraljeva i čeka da Karuana padne od umora.


    Last edited by kud_genijalci on Fri 09 Nov 2018, 22:55; edited 1 time in total (Reason for editing : fiptreleri i krešge u gucanju++vi)
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by Sotir Fri 09 Nov 2018, 22:56

    Skakač F2 / Miruj!
    Sotir

    Posts : 8696
    Join date : 2016-10-04

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by Sotir Fri 09 Nov 2018, 22:59

    Ko bi reko da uskok voli šah.

    Шах - Chess 620844_aleksandar-vucic_ls
    Anonymous
    Guest

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by Guest Fri 09 Nov 2018, 23:04

    Remi u 115.-om potezu.
    Ispravka 10. Sh2 je bilo pogrešno umesto 10. Dc1, ali Karuana je išao kao sivonja: Sh2, pa f4, ali to bi u Fišerovim rukah bilo oružje ubojito.


    Last edited by kud_genijalci on Fri 09 Nov 2018, 23:20; edited 1 time in total (Reason for editing : nekoliko stotina fiptelera)
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by beatakeshi Fri 09 Nov 2018, 23:16

    Sotir wrote:Ko bi reko da uskok voli šah.

    Шах - Chess 620844_aleksandar-vucic_ls
    Шах - Chess 1233199462
    Ovo mi je stric, ima 98 godina.
    Mr.Pink

    Posts : 11141
    Join date : 2014-10-28
    Age : 44

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by Mr.Pink Fri 09 Nov 2018, 23:33

    pod stare dane otiso u cetnike


    _____
    radikalni patrijarhalni feminista

    smrk kod dijane hrk
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by Indy Sat 10 Nov 2018, 00:19

    Jel ima neka tema za po-četnike? Šta da radim ako mi oponent zavali kraljicu odmah do mojih pešaka na samom početku (naravno, ne tako da mogu da je pojedem pešakom). Trebalo bi da može lako da se hendluje, ali ja uvek zabagujem i izgubim (od kompjutera, na nivou 1, naravno...)

    Jel ima neka finta?
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by Bluberi Sat 10 Nov 2018, 00:54

    Daj malo detaljnije.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by Indy Sat 10 Nov 2018, 01:15

    Evo našao sam nešto na šahovskom forumu, izgleda da i druge "noobs" muče rani napadi kraljice:

    https://www.chess.com/forum/view/chess-openings/defending-the-early-queen-advance
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by Bluberi Sat 10 Nov 2018, 01:23

    Nemoj da te zbunjuje, jer je to početnički potez-mamac. Razvijaj se u sredini, na primer svojim konjem na C6.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by Bluberi Sat 10 Nov 2018, 01:38

    Treći potez umesto G5 igraj D6
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by Bluberi Sat 10 Nov 2018, 01:41

    Isravka- umesto g6 igraj d5.
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by Bluberi Sat 10 Nov 2018, 01:56

    Imaš na linku odgovore,
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by Indy Sat 10 Nov 2018, 02:01

    E, hvala!
    Anonymous
    Guest

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by Guest Sat 10 Nov 2018, 15:42

    Indy wrote:Evo našao sam nešto na šahovskom forumu, izgleda da i druge "noobs" muče rani napadi kraljice:

    https://www.chess.com/forum/view/chess-openings/defending-the-early-queen-advance
    Sada na laptu mogu da ubacim link - link 1

    I drugi::: Link 2

    Kao i jedna recentrna partija na visokom nivou (bar što se tiče rejtinga) - partija Belahsene - Raut
    Anonymous
    Guest

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by Guest Sat 10 Nov 2018, 16:19

    Sotir wrote:Ko bi reko da uskok voli šah.

    Шах - Chess 620844_aleksandar-vucic_ls

    Analizom položaja šahovske table - došao sam do zaključka da je bila POGREŠNO postavljena: levo polje je belo, a treba da bude crno!!
    To znači da je mit da AV zna da igra šah. Ili - što je možda verovatnije - da nisu ni igrali već su samo namestili figure kako su stigli za fotografa. Položaj dva crna laufera je potpuno neobičan. Kao da su igrali mice a ne šah. Ili šatrandž.

    Inače sam hteo da se zadržim na analizi lica.
    Vulin emanira čistu dosadu i umor, uopšte ga ne zanima niti razume (a i nema se šta razumeti, jer je tabla postavljena protivno pravilima~!), ali mora da se uvlači u dupe i pravi se da gleda "s razumevanjem".

    AV-u se ne igra, misli su mi negde drugde, razmišlja da ponudi remi, a deda se napalio i hoće da pobedi.

    edit::: "levo polje je belo" - znači donje najlevo polje i kod belog i crnog treba da bude crne boje.


    Last edited by kud_genijalci on Sat 10 Nov 2018, 16:26; edited 1 time in total
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by beatakeshi Sat 10 Nov 2018, 16:21

    Deda na jedna oko ne vidi uopšte, a na drugo slabo.
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by uskok i ajduk Sun 11 Nov 2018, 11:58

    kud_genijalci wrote:

    Analizom položaja šahovske table - došao sam do zaključka da je bila POGREŠNO postavljena: levo polje je belo, a treba da bude crno!!

    Табла је сасвим ОК постављена. Не мораш да напрежеш очи да би тражио лево поље, на овим старинским, дрвеним таблама када је "преклоп" на средини одмах знаш да је све у реду. Могуће једино да фали нотација поља, да би играчи записали партију, ако их уопште занима да запишу партију, друго све делује ок.

    Шах - Chess Sah

    Ko bi reko da uskok voli šah.

    Не волим, Шах - Chess 4101625831 волео сам као млад и зелен, док нисам схватио њена бројна ограничења. Сад играм понекад, рецимо један озбиљнији турнир годишње. У начелу уопште се не слажем са Вучићем да шах учи животу, живот је много богатији од ове игре... тачније, ретке су ситуације када се у шаху побеђује на идеју, оригиналност, замисао, интелигенцију, а врло често се побеђује или губи на рутину. (бар је тако на вишим нивоима игре) Утрениран играч може да заблокира скоро сваки мој маштовити напад, или да га превентира већ у отварању, што уме игру да начини баш зееев досадном. 


    Šta da radim ako mi oponent zavali kraljicu odmah do mojih pešaka na samom početku

    Излет краљицом је лош концепт у отварању, јер сад можеш да му гониш краљицу по табли и да се развијаш, а он губи драгоцено време, уместо да се развија мора да бежи са дамом по табли, на вишим нивоима игре практично долази у изгубљену позицију. Излет дамом има за циљ брзи мат, у два-три потеза, али ако то не прође, а неће проћи са 95% играча, поклонио ти је значајну предност.
    Anonymous
    Guest

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by Guest Sun 11 Nov 2018, 12:41

    Na ovoj slici jeste levo polje crno, ali na mojoj je belo. Inače se i preklop na mnogim tablama nalazi vertikalno jer osuđenici nemaju pojma, imam jednu takvu i slikaću je a sada sam na ajfonu.
    Dalje, verovatno im je zafalila slika iz "samog toka borbe", a fotografi umeju da dosnimavaju "hajde sad jednu kako ste zamišljeni" i tako to.
    Anonymous
    Guest

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by Guest Sun 11 Aug 2019, 22:49



    Šah gotovo ni za koga nije zgodan da se prati u realnom vremenu (osim ako čovek nije manijak šaha), mislim na standardni šah u kom partije traju 4 sata najmanje, ali rapid i blic mogu da zaineteresuju i ljubitelje.
    Trenutno gledam rapid partije Jevgenija Svešnjikova.
    Anonymous
    Guest

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by Guest Tue 10 Nov 2020, 23:47

    Шах - Chess Empty Re: Шах - Chess

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu 28 Mar 2024, 09:19