Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Kulinarski upomoć

    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Thu Jun 08, 2017 4:58 pm

    ostajemo bez dobrog izbora i za mnogo prodavaniju i jednostavniju za rukovanje robu. meni je recimo smesno da i pored godisnjeg doba, nigde u ns ne mozes pronaci nar, ili ima na dva mesta u celom gradu sto mi je otprilike isto kao i nema nigde. a tek za te pipavijee stvari, obicno za celu zemlju postoji samo jedan uvoznik tj jedan kanal snabdevanja.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by kapetanm Thu Jun 08, 2017 4:59 pm

    Ne znam ima li na zemunskoj pijaci? Nekad je bilo
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Thu Jun 08, 2017 5:17 pm

    svega nekad bilo kapetane, sad odes u radnju pa i najtrazenije imas u dve ili tri varijante, nema vise 10 vrsta kikirikija, 3 vrste mandarina i sl. skoro da vise nema ni razlike izmedju radnji, jedan distributer pa svi valjaju njegovo. ostavljam malu mogucnost da se u bg ipak nesto zadrzalo od ranije, jer tamo ima vise stranaca, vise musterija za sve.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Filipenko Thu Jun 08, 2017 7:02 pm

    Tako recimo nigde više nema Meggle Cottage sira. I meni dođe da se roknem.


    Kulinarski upomoć - Page 2 00572616

    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by kondo Thu Jun 08, 2017 7:17 pm

    kad je to bilo u srbiji?


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    kapetanm

    Posts : 5797
    Join date : 2012-02-10

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by kapetanm Thu Jun 08, 2017 7:48 pm

    Secam se da je stari Merkator, dok je bio jedini, bio ultrasnabdeven, kao i onaj C market u Cika Ljubinoj
    паће

    Posts : 39807
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by паће Thu Jun 08, 2017 7:56 pm

    kapetanm wrote:Ne znam ima li na zemunskoj pijaci? Nekad je bilo

    - Јел' ба, Хасо, шта је било прије, кокошка или јаје?

    - Е, јебга, Мујо, прије је било свега...

    Filipenko wrote:Tako recimo nigde više nema Meggle Cottage sira. I meni dođe da se roknem.

    Је бих се рокнуо да га (опет) угледам на полици. Јер то значи амерички асортиман од укупно 2 (две) врсте младог сира - тај, и рикота (тј урда), и крај.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    plavaivy

    Posts : 3095
    Join date : 2014-11-21

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by plavaivy Thu Jun 08, 2017 9:47 pm

    diktotar wrote:ostajemo bez dobrog izbora i za mnogo prodavaniju i jednostavniju za rukovanje robu. meni je recimo smesno da i pored godisnjeg doba, nigde u ns ne mozes pronaci nar, ili ima na dva mesta u celom gradu sto mi je otprilike isto kao i nema nigde. a tek za te pipavijee stvari, obicno za celu zemlju postoji samo jedan uvoznik tj jedan kanal snabdevanja.


    pa nara ima u jesen i na zimu kad mu je sezona i bude ga svuda,ja sam ceo oktobar klopala super narove
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by darling Thu Jun 08, 2017 10:10 pm

    Filipenko wrote:Tako recimo nigde više nema Meggle Cottage sira. I meni dođe da se roknem.


    Kulinarski upomoć - Page 2 00572616


    u pravu si, stvarno ga nema sigurno vec godinu dana.
    evo pisala sam megleu, kad odgovore, podelicu istinu s forumom.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Filipenko Thu Jun 08, 2017 10:45 pm

    I više od godinu dana.

    To mi je bila omiljena hrana, tamanio sam ga unedogled, naročito zgodna dok je telo u treningu. Sada ga nema ni za lek. Video sam ga u Sloveniji, ali u Srbiji - jok. Važno da imamo Meggle fabriku koja pravi Meggle mleko, jogurt i sirni namaz, kao i 95 drugih mlekara u Srbiji.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by kondo Fri Jun 09, 2017 9:35 am

    Meni je proslonedeljna poseta Metrou u Krnjaci bila totalno otkrovenje. S obzirom da nemam karticu, davno nisam bio tamo i sad me povela drugarica u svojstvu besplatne radne snage. Iskoristio sam priliku da ispitam ponudu ribe i ostao sam sa vilicom do zemlje koliko je bolja ponuda a nize cene nego na bilo kojoj pijaci u gradu. Na primer, kraci hobotnice koji kostaju 1900 din na pijacama su ovde 1200, isti ti, nema nikakve razlike. Veliki zubaci, recimo 1.5 kg i vise koji na Kalenicu kostaju 3000 su ovde ispod 2000 a jedino sam u Metrou video ponudu ribe koja bi svuda mogla da prodje kao divlja - pagar koji stize iz Turske, u zavisnosti od velicine cena je od 1500 do 2000 din za kg. To cu morati da overim asap, ne volim da pecem ribu u rerni ali su ovo veliki komadi pa nemam ideju kako bi se to drugacije spremalo.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Fri Jun 09, 2017 9:42 am

    Dabre.
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Fri Jun 09, 2017 9:45 am

    Inace Kondo ne treba ti kartica vise. Ljubazne tete na ulazu daju ti privremenu karticu i vratis je kad obavis pazar.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by kondo Fri Jun 09, 2017 10:01 am

    Da da, i to sam shvatio tako da cu cim budem imao vremena za akciju otici u Metro po ribu. Baj baj lopovi sa Kalenica.

    E inace sam, kad smo kod toga, pored odeljenja sa ribom je povrce i tamo zateknem onu odvratnu zenturacu koja prodaje pecurke najskuplje u celi svijet kako narucuje 50 kila sampinjona ("za sutra") sto znaci da je klasicna preprodaja robe iz Metroa na delu. Jos sa njom u drustvu onaj lik iz Tetova za koga sam mislio da je posteni uvoznik makedonskog pasulja i luka, kad ono jos jedan zelenas.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    паће

    Posts : 39807
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by паће Fri Jun 09, 2017 11:38 am

    Прави зеленаши немају робу, они имају лихву (како се на бугарском зове камата). Ови су... зелењаши.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено
    plavaivy

    Posts : 3095
    Join date : 2014-11-21

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by plavaivy Fri Jun 09, 2017 1:08 pm

    Kondo da si ti nama ziv i zdrav u Metrou se snabdeva 95% gradskih trgovaca bilo iz radnje ili pijace plus jos 78%  brzih hrana i restorana
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Fri Jun 09, 2017 4:37 pm

    tih xx% restorana sto se tamo snabdevaju, svi redom kupuju aro govna, a inace se javno predstavljaju kao ekskluziva restorani, i frljaju se nekim cenama kao da su sve sto serviraju licno odgajili u najboljim uslovima. srpski aro je ubedljivo najodvratniji brend tih trgovackih lanaca, cak i bas bas univerov je pet u celo za to.


    riba je ubedljivo najbolja ponuda u metrou, ostalo je postalo sranje, i metro je posto jedna od najskupljih radnji.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by kondo Fri Jun 09, 2017 5:27 pm

    diktotar wrote:tih xx% restorana sto se tamo snabdevaju, svi redom kupuju aro govna, a inace se javno predstavljaju kao ekskluziva restorani, i frljaju se nekim cenama kao da su sve sto serviraju licno odgajili u najboljim uslovima. srpski aro je ubedljivo najodvratniji brend tih trgovackih lanaca, cak i bas bas univerov je pet u celo za to.


    riba je ubedljivo najbolja ponuda u metrou, ostalo je postalo sranje, i metro je posto jedna od najskupljih radnji.

    moram da kazem da metro ima recimo skoro pa pristojnu (za srpske parametre) ponudu raznih azijskih egzota namenjenih japanskim, tai i slicnim restoranima. naravno nista fensi ali ima korektnih sosova, baza za karije, dosta japanske robe za sushi i slicno. uglavnom brendovi koje nikada nisam video niujednoj radnji, restoranska pakovanja, kokosov krem od litar, thai curry pasta od kilogram i jace i slicno, znaci necu se ovajditi ali bi se moglo OK raditi sa time u kafani.


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    Anonymous
    Guest

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Guest Fri Jun 09, 2017 5:33 pm

    pa imaju oni jos tih par brendova pod kojima se sve i svasta vodi, npr za ugostitelje i sl, neka horeca ili hoseca nisam siguran, od praska za kolace do praseta sve valjaju, to je nekoliko nivoa iznad aro djubreta, ali tako i po cenama. ne vidim bas da snabdevaci kafana to pazare.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by kondo Fri Jun 09, 2017 6:34 pm

    ma ne ovo o cemu pisem nije ni ARO ni ta horeca, ovo je sve ok roba

    sad ruku na srce nije ni sve od toga bas takvo sranje, npr suseni paradajz aro ne deluje bitno gori od bilo kog skupog u srpskoj radnji tipa amfisa


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by darling Sat Jun 10, 2017 10:05 pm

    Filipenko wrote:I više od godinu dana.

    To mi je bila omiljena hrana, tamanio sam ga unedogled, naročito zgodna dok je telo u treningu. Sada ga nema ni za lek. Video sam ga u Sloveniji, ali u Srbiji - jok. Važno da imamo Meggle fabriku koja pravi Meggle mleko, jogurt i sirni namaz, kao i 95 drugih mlekara u Srbiji.

    osim sto nema sitnozrnatog sira, i kastomer servis im je za kurac. niko nije odgovorio.
    kondo

    Posts : 28265
    Join date : 2015-03-20

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by kondo Sat Jun 10, 2017 11:09 pm

    Ja vam uopste ne verujem da je Meggle pravio zrnati sir u Srbiji


    _____
    #FreeFacu

    Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by darling Sat Jun 10, 2017 11:21 pm

    bilo ga u maksiju, relativno skup, 150ak dinara. u to vreme bilo je siropora jos jednog proizvodjaca, al taj je bio bzvz, a megle ukusan.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Filipenko Sun Jun 11, 2017 12:32 am

    Upravo. Najbolja hrana ikada. Nažalost, ustaše iz Megla su rešile da nas liše kvalitetne prehrane, ne bi li nam omogućili da kupujemo istih 5 idiotska sireva koje prave i drugih 25 proizvođača, jebem ih u Šuška Tuđmanova.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Ointagru Unartan Sun Jun 11, 2017 3:24 am

    Filipenko wrote:Upravo. Najbolja hrana ikada.

    Link?


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.

    Kulinarski upomoć - Page 2 Empty Re: Kulinarski upomoć

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 11:48 am