Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Неверници и ини не-

    паће

    Posts : 39811
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Неверници и ини не- Empty Неверници и ини не-

    Post by паће 2012-02-12, 11:49

    ШГЈЗ, ја баш нешто не верујем свему томе. Да је истина, не би морало да се верује.
    Admin Pantokrator
    Admin

    Posts : 1115
    Join date : 2012-02-10

    Неверници и ини не- Empty Re: Неверници и ини не-

    Post by Admin Pantokrator 2012-02-12, 11:57

    А ако ти кажем да сам сањао плавог слона, да ли би ми веровао?
    паће

    Posts : 39811
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Неверници и ини не- Empty Re: Неверници и ини не-

    Post by паће 2012-02-12, 12:02

    Marko M. Dabovic wrote:А ако ти кажем да сам сањао плавог слона, да ли би ми веровао?
    Што да не... задржао бих нешто места сумњи да ме зајебаваш, или да си само сањао да си га сањао - људска је ћуд смијешна работа. Ал' не бих се кладио у кућу да је то баш 100% истина.

    И свакако не бих терао друге да верују да си сањао плавог слона, нити бих им за то тражио пара, нити бих им због тога забрањивао да једу остриге са јогуртом и чоколадом, итд итд.
    Admin Pantokrator
    Admin

    Posts : 1115
    Join date : 2012-02-10

    Неверници и ини не- Empty Re: Неверници и ини не-

    Post by Admin Pantokrator 2012-02-12, 12:07

    Поштено. Е сада, имај у виду да је, рецимо, Исус, говорећи о свом плавом слону, својим ученицима увек говорио "ако хоћете". И има она Павлова "све је дозвољено, али није све на корист". Религије крију духовне истине за оне који не могу да се другачије носе са баластом скоре смрти, своје и туђе. Они који уновчавају плаве слонове и забрањују, под претњом смрти, да се једу љускари, у структурном смислу представљају само симптом друштва које се спонтано креће од неуређеног ка уређеном и нормираном.
    Admin Pantokrator
    Admin

    Posts : 1115
    Join date : 2012-02-10

    Неверници и ини не- Empty Re: Неверници и ини не-

    Post by Admin Pantokrator 2012-02-12, 12:09

    А сада се пријави на Топик добродошлице, да добијеш ВЕС и задужиш форумску опрему.
    паће

    Posts : 39811
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Неверници и ини не- Empty Re: Неверници и ини не-

    Post by паће 2012-02-12, 12:56

    Marko M. Dabovic wrote:А сада се пријави на Топик добродошлице, да добијеш ВЕС и задужиш форумску опрему.
    Спаваш на стражи. Прво сам тамо свратио.
    паће

    Posts : 39811
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Неверници и ини не- Empty Re: Неверници и ини не-

    Post by паће 2012-02-13, 09:52

    Marko M. Dabovic wrote:Поштено. Е сада, имај у виду да је, рецимо, Исус, говорећи о свом плавом слону, својим ученицима увек говорио "ако хоћете". И има она Павлова "све је дозвољено, али није све на корист". Религије крију духовне истине за оне који не могу да се другачије носе са баластом скоре смрти, своје и туђе. Они који уновчавају плаве слонове и забрањују, под претњом смрти, да се једу љускари, у структурном смислу представљају само симптом друштва које се спонтано креће од неуређеног ка уређеном и нормираном.

    Ја се верницима у ствари дивим на храбрости. Ослањати се, за важне личне одлуке, на такав врбов клин (јер ако омане, увек кажу "ниси довољно веровао", или "сагрешио си негде, ово ти је за то")... свака част, немам ту петљу.

    Неком сам чак рекао да, ако већ не може у себи да нађе разлог да чини добро, онда свакако нека се држи тог спољног разлога.

    Све је то у реду, док не почну да забрањују нечлановима. Има још којегде њихових закона, ово или оно не сме да се ради недељом и слично.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено

    Неверници и ини не- Empty Re: Неверници и ини не-

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 2024-03-28, 14:27