Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Pravo na izbor

    Anonymous
    Guest

    Pravo na izbor Empty Pravo na izbor

    Post by Guest Tue Feb 17, 2015 8:09 pm

    Svi ga traze, mnogi ga imaju, mnogi ne, da li se i u kolikoj meri moze primeniti na sve segmente funkcionisanja drustva? 

    Moja inspiracija za temu je stav antivaksera npr, koji se u nedostatku (po meni) kvalitetnih argumenata uvek prvo zakace za pravo na izbor, medjutim u njihovom slucaju to pravo se izrazito lose moze afektovati na okruzenje. Imate li jos neke primere i sta mislite o tome?
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Pravo na izbor Empty Re: Pravo na izbor

    Post by Indy Tue Feb 17, 2015 8:58 pm

    Pušenje duvana je slično.
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Pravo na izbor Empty Re: Pravo na izbor

    Post by Ointagru Unartan Tue Feb 17, 2015 11:30 pm

    A obavezno vezivanje pojasa u kolima je primer ukidanja prava na izbor i kad se ne radi o okolini. Da li je to ok ili ne, ne znam.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Pravo na izbor Empty Re: Pravo na izbor

    Post by Indy Wed Feb 18, 2015 6:35 am

    Zavisi. Bila je svojevremeno kampanja na NZ televiziji baš na tu temu. Kažu da onaj ko je nevezan u kolima postaje tupo oruđe za teško povređivanje drugih živih lica (a i samog sjebe).

    U principu to važi za bilo šta nevezano u kolima, čak i pas, teški kufer, bilo šta što postane nekontrolisani projektil u slučaju sudara može da te žestoko olupa (čak i ako si ti lično vezan).
    паће

    Posts : 39810
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Pravo na izbor Empty Re: Pravo na izbor

    Post by паће Wed Feb 18, 2015 2:37 pm

    Ево ја бих хтео да могу да бирам које државине услуге ћу да плаћам а које нећу.


    _____
       "Baby formula", however, is not a recipe for "how to make a baby".
       срце пуца где је лепљено

    Pravo na izbor Empty Re: Pravo na izbor

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 2:16 pm