Sta nikada necete procitati

Share
William Murderface

Re: Sta nikada necete procitati

Post by William Murderface on Thu Jun 11, 2015 10:14 pm

U principu, miris te ne vara, ali nije baš tako prosto. A zašto bi uopšte čitao?

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
beatakeshi

Post by beatakeshi on Thu Jun 11, 2015 10:34 pm

Trećerazredna literatura, možda imala smisla za one koji su bili tinejdžeri 70ih.
Guest

Post by Guest on Thu Jun 11, 2015 10:38 pm

a šta znam , bio sam u roditeljskom domu, pa sam uzo odatle Beleške jedne Ane...

Nije stavljena na spisak, eventualno na širi..
William Murderface

Post by William Murderface on Thu Jun 11, 2015 10:40 pm

Sad mi pade na pamet u vezi tog mačizma - njegovi likovi su retko mačo, obično su neki intelektualci, ili slabunjavi, otuđeni klinci, valjda u ga zato poredili sa Selindžerom (proza u trapericam, itd.) Mizoginije ima, ali ne baš te kafanske, više resantimanske ("Gde si bila kad sam bio niko?")

Ali da, all in all, trećerazredna literatura.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

beatakeshi

Post by beatakeshi on Thu Jun 11, 2015 10:43 pm

Najbolje pitaj Paćeta, mislim da je on to voleo.
William Murderface

Post by William Murderface on Thu Jun 11, 2015 10:43 pm

Šuvar i varivo wrote:a šta znam , bio sam u roditeljskom domu, pa sam uzo odatle Beleške jedne Ane...

Nije stavljena na spisak, eventualno na širi..

Nisam to čitao, prelistao sam, kao i ti, i moj utisak je da je to čist fetišizam, on je oživeo svoj seksualni fetiš i govori iz perspektive objekta svoje žudnje, ali ni ne pokušavajući da dokuči pravu subjetivnost te perspektive, nego je ispunjavajući svojim fantazijama.

_____

паће

Post by паће on Fri Jun 12, 2015 12:27 am

beatakeshi wrote:Najbolje pitaj Paćeta, mislim da je on to voleo.

Одличан кад имаш 12-16 година. После је забаван још пар година. Онда је још неко време занимљив као лик али узмеш књигу прочиташ и заборавиш. Јер отприлике већ све знаш.

_____
Сендвич за зубе!
Where are you taking all those looks?

Post by Niza on Sat Aug 01, 2015 3:55 am

Moj favorit za Sramim se priznati je prepiska Isidore Bjelice i Lune Lu . Mislim da je tu skoro izašlo i neko dopunjeno izdanje, ovo je bilo iz devedesetih. Dalje na spisku su Vidojković, 50 nijansi i ostale već navedene.
Neću nikad pročitati - dobila već poodavno na poklon knjigu Unutarnji mrak: esej o melanholiji. Bog me ubio, ne znam šta me toliko koči na svakoj strani da bih radije komplet Draškovića uzela u obzir.
шумидер-модер

Post by шумидер-модер on Sat Aug 01, 2015 7:54 am

паће wrote:
beatakeshi wrote:Najbolje pitaj Paćeta, mislim da je on to voleo.

Одличан кад имаш 12-16 година. После је забаван још пар година. Онда је још неко време занимљив као лик али узмеш књигу прочиташ и заборавиш. Јер отприлике већ све знаш.
Кад имаш 12 - 16 година и читаш неке 1970. и неке. 

Е сад, што Вили то види другачије, јеби га, млад је, научиће.

_____
Dok si to smislio, na mom si visio.
Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
William Murderface

Post by William Murderface on Sat Aug 01, 2015 9:20 am

Niza wrote:Moj favorit za Sramim se priznati je prepiska Isidore Bjelice i Lune Lu . Mislim da je tu skoro izašlo i neko dopunjeno izdanje, ovo je bilo iz devedesetih. Dalje na spisku su Vidojković, 50 nijansi i ostale već navedene.
Neću nikad pročitati - dobila već poodavno na poklon knjigu Unutarnji mrak: esej o melanholiji. Bog me ubio, ne znam šta me toliko koči na svakoj strani da bih radije komplet Draškovića uzela u obzir.

Verovala ili ne, ja upravo čitam jednu drugu knjigu Espena Hamera. Kakva koincidencija! Nije baš da je u pitanju neki slavan ili čitan autor.

Za ovaj Unutarnji mrak prvi put čujem, a nisam ni znao da je Hamer prevođen kod nas.

_____

паће

Post by паће on Sat Aug 01, 2015 9:28 am

Једном сам понео на летовање "Нимпш или мировање", е сад ко беше аутор, Диренмат или тако неко на Ди (Дирер?). Оно, није да у роману који читам мора вазда нешто да се догађа, ал' би било добро да се догађа бар нешто, да има некакву ситуацију, нешто бар. Једино се сећам да сам био дошао до места где Никош Нимпш залеже са двема близнакињама, и како је упао у неку петљу због тога што се све то код њих понавља, што има код једне има и код друге... и отпливао у нека размишљања. Немам појма да ли се икад вратио, не знам где је књига, не намеравам да је тражим.

_____
Сендвич за зубе!
Where are you taking all those looks?
plachkica

Post by plachkica on Sat Aug 01, 2015 12:28 pm

Niza wrote:Moj favorit za Sramim se priznati je prepiska Isidore Bjelice i Lune Lu . Mislim da je tu skoro izašlo i neko dopunjeno izdanje, ovo je bilo iz devedesetih. Dalje na spisku su Vidojković, 50 nijansi i ostale već navedene.

Pazi kad bih čitala prepisku Isidore i Lune Lu
Imam i ja dva momenta sa Isidorom i sramim se priznati, prvi je Tajni život P.P.Njegoša, 
ali tu nje nema mnogo, uglavnom je skupila tekstove Anice Savić Rebac i Isidore Sekulić,
sa malo komentara između, i oslanja se na analizu pesme Noć skuplja vijeka, koja je incident kad je poimanje Njegoša u pitanju.
Druga je neko džetset preterivanje. (ne znam ni da li sam je pročitala do kraja).
Ferenz

Post by Ferenz on Sat Aug 01, 2015 1:00 pm

"Kišni Psi" upravo zbog istoimene priče koju sam pročitao (neko je s foruma kačio link ka pdf iste).
Ne mogu one dijaloge kao iz amerskih trilera, a ako je ona odabrana za naslov i ilustraciju čitave knjige, as in A1 pesma na rahmetli pločama, onda mogu misliti šta je u ostalim.

Post by Niza on Sun Aug 02, 2015 12:11 am

William Murderface wrote:

Verovala ili ne, ja upravo čitam jednu drugu knjigu Espena Hamera. Kakva koincidencija! Nije baš da je u pitanju neki slavan ili čitan autor.

Za ovaj Unutarnji mrak prvi put čujem, a nisam ni znao da je Hamer prevođen kod nas.
 Koliko vidim, samo je Unutarnji mrak preveden 2009. Sad gledam spisak ostalih dela - šteta što još koje nije uzeto u obzir.

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Feb 24, 2019 4:03 am