Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Sta nikada necete procitati

    паће

    Posts : 39822
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by паће Fri 13 Feb - 0:34:29

    Па то кажем, прочитао нешто од једног он његових Времена Нечега, видео на коју страну је кренуо, доста, готово.


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    uskok i ajduk

    Posts : 6599
    Join date : 2014-12-09

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by uskok i ajduk Fri 13 Feb - 1:13:18

    шумидер-модер wrote:procitati ceo opus imenovanog nuzno je za razumevanje razvojnog puta novokomponovanog srpskog nacionalizma, njegovog nastanka i povampirenja.

    Прочитао цео опус именованог, био заљубљен у Милену Катић Sta nikada necete procitati - Page 2 3826186726 , али само у фази док је још била гимназијалка и добровољна болничарка, после, кад се удала за оног коминтерновца, изгубио сам интересовање. Sta nikada necete procitati - Page 2 298304839


    _____
    "Mogu li ja da kažem ili ćete Vi da vodite intervju sami sa sobom? Samo kad bih mogla da kažem nešto… Prvo, uvek smo govorili našim građanima da ne možemo i nećemo da gledamo na EU kao na ćup sa novcem. Da bolji kvalitet života, radna mesta i bolje plate moraju doći od nas samih i snage naše ekonomije. Želimo da budemo deo EU jer je to mirovni projekat i jer delimo vrednosti sa EU." - Ana Brnabić
    namerna prolaznica

    Posts : 336
    Join date : 2014-11-05

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by namerna prolaznica Fri 13 Feb - 9:29:04

    William Murderface wrote:Pročitao sam neku priču u nekoj staroj Književnoj reči, ili Književnim novinama. Bilo mi pih, ali baš sam bio klinac.
    zabeleske matorog pokvarenjaka, price o obicnom ludilu. prevodio flavio rigonat.
    odobrimo mu dozu satirizma, ali u tim pričama seks je sirotinjska zabava i, važnije, povod i provodnik za pričanje o drugim temama: condition humaine, usamljenost u gomili, surovo tržište života, tragika lepote i čežnje za njom...
    čest junak je grad, la, a ja volim prozu u kojoj su glavni junaci gradovi.

    lakše je napraviti sliku nego crtež, lakše je napisati roman nego priču. bukovski je velemajstor priče, kratkog reza, epizode koja je okrugla i puna kao šipak.

    čini mi se da je on, kao mnogi umetnici, žrtva brkanja etike i estetike.



    kažu da je i dobar pesnik, to već ne bih mogla da sudim jer nemam nerv za tu vrstu poezije.

    antonije isaković. osim priče "kašika", ništa, nikada. jalovi priučeno pismeni davež.


    _____
    poz
    www.facebook.com/kucicanamoru
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by шумидер-модер Fri 13 Feb - 10:28:36

    uskok i ajduk wrote:
    шумидер-модер wrote:procitati ceo opus imenovanog nuzno je za razumevanje razvojnog puta novokomponovanog srpskog nacionalizma, njegovog nastanka i povampirenja.

    Прочитао цео опус именованог, био заљубљен у Милену Катић Sta nikada necete procitati - Page 2 3826186726 , али само у фази док је још била гимназијалка и добровољна болничарка, после, кад се удала за оног коминтерновца, изгубио сам интересовање. Sta nikada necete procitati - Page 2 298304839
    Jebote, ti onda bas imas problem: ako u srpskoj knjizevnosti postoji sampion trapavosti i neukosti kad je prikazivanje zene, erotike i seksa u pitanju, to je onda чика Добрица.
    Natruhe skojevske cednosti, malogradjanskog pogleda na bezobrazluke, kocnice svake vrste - od stilskih do emocionalnih, teznja da se u kasnijoj fazi to upakuje u pastoralu srpskog domacinovanja i njemu primerenog женскиња koje ce uz to da srpske oficire i intelektualce iz boljih kuca opskrbljuju pravom patriotskom ljubavlju  Sta nikada necete procitati - Page 2 3274312807, vode dubokoumne razgovore i budu pri tom potpuno aseksualne...
    Jebote, umirem od smeha, mada ima tu nesto i za teoreticare, a bogami i za medicinare: чика Добрица je po nacionalistickom osvescenju ili bas zahvaljujuci njemu demonstrirao poprilicnu dozu satirijazisa, pa mu dodju malo cudne bremze glede knjizevne obrade tema koje je - prica se - poprilicno poznavao.
    Ono, ko zna: mozda se na kraju pokaze da je nacionalizam dobar za potenciju mada sumnjam jer gledajuci Kostunicu sa Kalasnjikovom ne mogu da se otmem utisku da je isti jedini cvrsti artefakat koga se Voja u zivotu dohvatio i ponosno pokazao.
    Osim toga, Kalasnjikov je i pouzdan, retko omane.

    A sto se tice Milene Katic i tvog gubitka interesovanja za nju posle udaje za onog kominternovca, машиш: zna se ko su bili glavni frajeri tog doba i na koga su se primale dobre ribe.
    Ne mislis valjda da je bilo koga interesovalo druzenje sa providnim gradjanskim intelektualcima prema kojima sedenje na WC solji izgleda kao vrhunac avanturizma i svake druge opacine.
    Сека Персе.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Erős Pista Fri 13 Feb - 10:37:49

    Sta nikada necete procitati - Page 2 3579118792

    Ne znam da li ti je poznat ovaj detalj iz Dobricinog dnevnika.

    http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/anatomija_nacionalistickog_morala_3.1079.html?news_id=220001


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Guest Fri 13 Feb - 10:41:50

    Džizs, stigla sam do ontološkog bića i ne mogu dalje.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by шумидер-модер Fri 13 Feb - 10:47:25

    William Murderface wrote:Sta nikada necete procitati - Page 2 3579118792

    Ne znam da li ti je poznat ovaj detalj iz Dobricinog dnevnika.

    http://www.danas.rs/danasrs/kolumnisti/anatomija_nacionalistickog_morala_3.1079.html?news_id=220001
    Sta nikada necete procitati - Page 2 3579118792
    Jao, nemoj, sam bog zna koliko me kosta trud da sebe nateram na pracenje opusa.

    Ima jedna mnooogo interesantna stvar: lakoca kojom nacionalisti ili nacionalizovani komunisti teze da za sebe zadrze koriscenje kurca i sve blagodeti koje to donosi, a da mladima omoguce koriscenje onog sto je u njihovim mozgovima supstitucija za isti, da im uvale oruzje u ruke, snabdeju ih potencijom kalibara, milimetara i raketnih bacaca koji su, oh, tako erotske naprave, prosto raspamecuju i posalju da se bore za vise ciljeve.
    Za njega je 'misliti kurcem' lose, on ga valjda koristi promisljeno i intelektualno, sa razumevanjem tako reci.
    Jos je mucnija lakoca kojom to teorijski obrazlazu, bas kao u ovom tekstu, sa sve prenemaganjem oko brojeva, svog mesta u njima...


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Ointagru Unartan Fri 13 Feb - 11:01:34

    Meni je nekada davno Koeljo bio ok, od kada nam je Alhemicara nahvalio profesor biologije koga sam mnogo cenio, posle sam procitao jos par njegovih knjiga, ali jedino se Alhemicara dobro secam.  Sta nikada necete procitati - Page 2 1403342043  

    Citao sam, takodje, i Den Brauna, Draskovica, Cosica, Igru Prestola, Bukovskog i jos dosta toga sto se moglo zaobici.

    Jedino sto bas nikada nisam i ne bih citao su detektivski i krimi romani.


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Guest Fri 13 Feb - 11:08:37

    namerna prolaznica wrote:
    William Murderface wrote:Pročitao sam neku priču u nekoj staroj Književnoj reči, ili Književnim novinama. Bilo mi pih, ali baš sam bio klinac.
    zabeleske matorog pokvarenjaka, price o obicnom ludilu. prevodio flavio rigonat.
    odobrimo mu dozu satirizma, ali u tim pričama seks je sirotinjska zabava i, važnije, povod i provodnik za pričanje o drugim temama: condition humaine, usamljenost u gomili, surovo tržište života, tragika lepote i čežnje za njom...
    čest junak je grad, la, a ja volim prozu u kojoj su glavni junaci gradovi.

    Tako je. Satirizam je ono što adolescente privuče Bukovskom.

    Došli ste zbog seksa, ostanite zbog dijagnoze ljudskog stanja. Bukovski je pre svega jako dobar pisac, izvanredan američki rečeničar, koji ne piše na meru već na komad, ume da se svlada na tipično američki način, i da u jednu malu rečenicu ugura sve, a da ona i dalje ostane laka poput pera.

    A vlada i dužim formama, i kratkom pričom, i poezijom - on je sebe pre svega video kao pesnika koji se pomalo petlja sa prozom.

    Vidim ja da je Bukovskom ovde potrebna temeljna revalorizacija.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by шумидер-модер Fri 13 Feb - 11:14:44

    Radagast wrote:Jedino sto bas nikada nisam i ne bih citao su detektivski i krimi romani.
    I ja, pojma nemam u cemu je zez: grdne grdnje sam izvukao sto nemam uknjizenu Agatu Kristi, ostale da ne pominjem.
    Ipak, ima ono par Amerikanaca, Hammett i drustvo, cak i oni mladji, ali samo pripovetke.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Ferenc Puskás

    Posts : 11548
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Ferenc Puskás Fri 13 Feb - 11:20:30

    Gusztav Vege wrote:


    Tako je. Satirizam je ono što adolescente privuče Bukovskom.

    Došli ste zbog seksa, ostanite zbog dijagnoze ljudskog stanja.
    Sta nikada necete procitati - Page 2 1403342043 Mene privuklo piće. Onaj njegov sex me nije palio, previše mi izgledalo prljavo, u bukvalnom značenju, on prljav, one njegove žene bog zna kad su se oprale. Ali kralj alkohol, volim se podnapiti, volim pijuckati i opijati se kao svinja, eh kad se sjetim mladosti, krvce vrele i flaše žestine. Sad žestinom samo siječem pivo, inače vino, dobro popije se tu i tamo i bočica rakije, ali nije to više to. Elem baš kod tog vina sam se s Hankom i razišao. Zbog porta. Do dana današnjeg mi nije jasno kako čovjek može ispiti bocu jeftinog porta za ime boga spasitelja.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Erős Pista Fri 13 Feb - 11:22:22

    Otto, jel si čitao Valjravićev Komo? To je za mene knjiga u kojoj se najslađe pije, i cela je u nekoj prijatnoj akoholnoj izmaglici.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    namerna prolaznica

    Posts : 336
    Join date : 2014-11-05

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by namerna prolaznica Fri 13 Feb - 11:23:13

    Gusztav Vege wrote: Bukovski je pre svega jako dobar pisac, izvanredan američki rečeničar, koji ne piše na meru već na komad, ume da se svlada na tipično američki način, i da u jednu malu rečenicu ugura sve, a da ona i dalje ostane laka poput pera.

    A vlada i dužim formama, i kratkom pričom, i poezijom  - on je sebe pre svega video kao pesnika koji se pomalo petlja sa prozom.

    Vidim ja da je Bukovskom ovde potrebna temeljna revalorizacija.
    rečeničar. da. odlična reč Sta nikada necete procitati - Page 2 4101625831 . zato je važan prevodilac, više nego kod grosista.

    romani, hm. valjda sam se bila razmazila s pričama.


    _____
    poz
    www.facebook.com/kucicanamoru
    Anonymous
    Guest

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Guest Fri 13 Feb - 11:24:35

    Poznato je da se najslađe pije uz Henrija Milera. To je ono divlje, blagoglagoljivo pijanstvo, kad se trošiš kao brzogoreći štapin.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11548
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Ferenc Puskás Fri 13 Feb - 11:25:52

    William Murderface wrote:Otto, jel si čitao Valjravićev Komo? To je za mene knjiga u kojoj se najslađe pije, i cela je u nekoj prijatnoj akoholnoj izmaglici.
    Jebenti nisam ni čuo, a ni gugl ništa ne izbacuje, šta je to? Ali sad se sjetih putovanja od Moskve do Petuškija, pročitam, pa se uroljam, ali ne u vlaku, nego u jesenji tmuran dan od birtije do birtije na po jedno s nogu do smrti jal moje jal tvoje, al' se nekad dobro pilo baš.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Anonymous
    Guest

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Guest Fri 13 Feb - 11:26:25

    namerna prolaznica wrote:
    Gusztav Vege wrote: Bukovski je pre svega jako dobar pisac, izvanredan američki rečeničar, koji ne piše na meru već na komad, ume da se svlada na tipično američki način, i da u jednu malu rečenicu ugura sve, a da ona i dalje ostane laka poput pera.

    A vlada i dužim formama, i kratkom pričom, i poezijom  - on je sebe pre svega video kao pesnika koji se pomalo petlja sa prozom.

    Vidim ja da je Bukovskom ovde potrebna temeljna revalorizacija.
    rečeničar. da. odlična reč Sta nikada necete procitati - Page 2 4101625831 . zato je važan prevodilac, više nego kod grosista.

    romani, hm. valjda sam se bila razmazila s pričama.

    Nema zbora, priče su i za mene i strukturno i idejno iznad njegovih romana, ako izuzmem Post Office.
    Anonymous
    Guest

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Guest Fri 13 Feb - 11:28:58

    otto katz wrote:
    William Murderface wrote:Otto, jel si čitao Valjravićev Komo? To je za mene knjiga u kojoj se najslađe pije, i cela je u nekoj prijatnoj akoholnoj izmaglici.
    Jebenti nisam ni čuo, a ni gugl ništa ne izbacuje, šta je to? Ali sad se sjetih putovanja od Moskve do Petuškija, pročitam, pa se uroljam, ali ne u vlaku, nego u jesenji tmuran dan od birtije do birtije na po jedno s nogu do smrti jal moje jal tvoje, al' se nekad dobro pilo baš.

    "Komo", Srđan Valjarević, baš, baš dobro štivo, tada je kurva Evropa čašćavala naše pisce umetničkim grantovima, pa je ovaj proveo jedan mesec na jezeru Komo i vratio se sa vrsnim tekstom.
    A ako se nisi sreo sa Valjarevićem - čitaj "Zimski dnevnik", i "Džoa Frejzera i 49 pesama", sve to valja.

    Šta li se dogodilo sa tim čovekom, pitam se. Imao sam sreću i čast da se jednom zapijem sa njim, u jednoj kafani na Krstu.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11548
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Ferenc Puskás Fri 13 Feb - 11:31:21

    Gusztav Vege wrote:Poznato je da se najslađe pije uz Henrija Milera. To je ono divlje, blagoglagoljivo pijanstvo, kad se trošiš kao brzogoreći štapin.
    Sad mi u uspomenama najdraža seoska pijanstva, posebno prigodom klanja stoke, kad se krene rakijicama od ujutro, sve uz rad i s osjećanjem korisnosti i smisla. One zdravice, dosjetke, poskočice, pošalice, okolo žene nose pladnjeve sitnim užurbanim korakom, džaraš motkom po žaru, duhan godi, džigerica cvrči, a rakija te polako odnosi u jedan bolji svijet kojeg nikad biti neće.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Erős Pista Fri 13 Feb - 11:31:36

    otto katz wrote:
    William Murderface wrote:Otto, jel si čitao Valjravićev Komo? To je za mene knjiga u kojoj se najslađe pije, i cela je u nekoj prijatnoj akoholnoj izmaglici.
    Jebenti nisam ni čuo, a ni gugl ništa ne izbacuje, šta je to? Ali sad se sjetih putovanja od Moskve do Petuškija, pročitam, pa se uroljam, ali ne u vlaku, nego u jesenji tmuran dan od birtije do birtije na po jedno s nogu do smrti jal moje jal tvoje, al' se nekad dobro pilo baš.

    http://www.delfi.rs/knjige/10384_komo_knjiga_delfi_knjizare.html


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    namerna prolaznica

    Posts : 336
    Join date : 2014-11-05

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by namerna prolaznica Fri 13 Feb - 11:32:16

    Sta nikada necete procitati - Page 2 3984128386 pet puta čitam i mislim, šta je ottu, pa deli s nama svoje intimne storije i propalu ljubav s hankom, čehinjom!


    u tom svetu sve je prljavo: gradovi, stanovi, ljudska tela i karakteri. i alkohol. jevtin, smrdljiv, izaziva mučninu i ostavlja glavu ko nakovanj.
    svet je zapušten, prljav, tvrd i opasan. šta u njemu da radi osećajna duša nego da pije i valja se s komadom - poželjno, ali ne obavezno toplog - mesa?

    zašto valjarević ne piše, ili ne piše više?
    za mene, najbolji pisac svoje i plus-minus više generacija.


    Last edited by namerna prolaznica on Fri 13 Feb - 11:36:16; edited 2 times in total


    _____
    poz
    www.facebook.com/kucicanamoru
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Erős Pista Fri 13 Feb - 11:33:16

    otto katz wrote:
    Gusztav Vege wrote:Poznato je da se najslađe pije uz Henrija Milera. To je ono divlje, blagoglagoljivo pijanstvo, kad se trošiš kao brzogoreći štapin.
    Sad mi u uspomenama najdraža seoska pijanstva, posebno prigodom klanja stoke, kad se krene rakijicama od ujutro, sve uz rad i s osjećanjem korisnosti i smisla. One zdravice, dosjetke, poskočice, pošalice, okolo žene nose pladnjeve sitnim užurbanim korakom, džaraš motkom po žaru, duhan godi, džigerica cvrči, a rakija te polako odnosi u jedan bolji svijet kojeg nikad biti neće.



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Erős Pista Fri 13 Feb - 11:36:06

    namerna prolaznica wrote:Sta nikada necete procitati - Page 2 3984128386 pet puta čitam i mislim, šta je ottu, pa deli s nama svoje intimne storije i ljubav s hankom, čehinjom!
    u tom svetu sve je prljavo: gradovi, stanovi, ljudska tela i karakteri. i alkohol. jevtin, smrdljiv, izaziva mučninu i ostavlja glavu ko nakovanj.
    svet je zapušten, prljav, tvrd i opasan. šta u njemu da radi osećajna duša nego da pije i valja se s komadom - poželjno, ali ne obavezno toplog - mesa?

    zašto valjarević ne piše, ili ne piše više?
    za mene, najbolji pisac svoje i plus-minus više generacija.

    Ne znam, zaista. A slažem se sa ocenom - za mene je Komo bio fantastično iskustvo, jer ništa slično od domaće literature nisam očekivao. Nepretenciozno, a savršeno kontrolisano.

    Dodaću i ovo, kako god bilo otrcano - jedini savremeni domaći pisac kojeg sam čitao, a da sam imao utisak da piše jer mora, a ne jureći nagrade i tiraže.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    namerna prolaznica

    Posts : 336
    Join date : 2014-11-05

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by namerna prolaznica Fri 13 Feb - 11:36:59

    mora. to.


    _____
    poz
    www.facebook.com/kucicanamoru
    Ferenc Puskás

    Posts : 11548
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Ferenc Puskás Fri 13 Feb - 11:38:56

    Pa to William zajebava, napisao Valjraveić, tako nešto, pa ni gugl ne može obraditi. Pogledat ću i te druge preporuke, ali to je sada iza mene, to svakodnevno šljemanje, nema se više kad. Al aj kad smo se ovako raspričali da drmnem jedan Dalmore prije ručka. Čisto za apetit. Uzdravlje!


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Erős Pista Fri 13 Feb - 11:39:24

    Otto, ja ću od one tvoje priče napraviti novu temu, "Najbolja pijanstva". A ti kako 'oćeš.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Sta nikada necete procitati - Page 2 Empty Re: Sta nikada necete procitati

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri 29 Mar - 0:21:01