Bosna i Hercegovina

Share

Re: Bosna i Hercegovina

Post by Filipenko on Sun Jul 03, 2016 6:07 am

B92, a pretpostavljam i svi drugi, iz svog izveštaja o obeležavanju Bitke na Kozari izostavlja učešće pasa vodiča sa kokardama...

Okupljeni građani su nosili zastave Jugoslavije, kape sa petokrakom, crvene marame, slike maršala Tita, a pevale su se pesme “Kaćuša”, “Mlada partizanka kolo vodila”, “Po šumama i gorama”, “Oj Kozaro”. 

Bitka na Kozari vodila se juna i jula 1942. između malobrojnih partizanskih jedinica protiv više od tri divizije nemačkog Vermahta, pomognute sa skoro dve divizije ustaša. 

Post by diktotar on Sun Jul 03, 2016 8:37 am

Kakih pasa?

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by fikret selimbašić on Sun Jul 03, 2016 8:42 am

diktotar wrote:Kakih pasa?

Pa sa kokardama, piše u Filipovom postu. Još par komemoracija i ispašće da je odred koji je branio Kozaru bio četnički.

Post by diktotar on Sun Jul 03, 2016 9:59 am

Pitam jer je napisao psi vodici a takvih bas nema u ovim krajevima. Inace zar nisu vec izbacivali i privodili ljude na tom obelezavanju pre par godina jer su pevali pesme iz nob?

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by fikret selimbašić on Sun Jul 03, 2016 10:17 am

diktotar wrote:Pitam jer je napisao psi vodici a takvih bas nema u ovim krajevima. Inace zar nisu vec izbacivali i privodili ljude na tom obelezavanju pre par godina jer su pevali pesme iz nob?

Mislim da je to Filip tako sročio opisujući četničku ulogu i zadatke u napadu na Kozaru.

Jeste, bilo je i toga prije par godina. Sad su makar, bar tako piše, partizanske pjesme mogle da se neometano pjevaju.

Post by Filipenko on Sun Jul 03, 2016 1:55 pm

Mislim na četnike koji su pod komandom srbospasonosnog Dražinog vojvode Rada Radića provodili ustaše i Nemce, pokazivali im puteve, mesta zbegova i sveukupno značajno doprineli bržem padu Kozare. Dakle, na ustaško-nemačke pse vodiče.

Što se tiče tih "privođenja ljudi koji su pevali pesme iz NOB", opet besplatno promovišete gluposti iz Al Džazire, Dnevnog Avaza i Oslobođenja, verujući da se to i desilo... Niko nije priveden, samo su legitimisani oni koji su ometali izvođenje himne Republike Srpske, a bošnjački mediji su naravno požurili da to pripišu ćetnicima™. Naravno da su se NOB pesme pevale, kao što se tamo pevaju nesmetano i ponosito.

Prošlogodišnje dešavanje...

05.07.2015. | 18:04 9 A- A A+
Aktivista iz Banjaluke Dražen Crnomat potvrdio je za Al Džaziru da je šest osoba legitimisano, a da su jednog od njih, koji je snimao događaj, policajci izdvojili sa strane i "naterali da sve izbriše sa kamere".

On je rekao da je policija bila korektna.

Održan je parastos za poginule u toj bici, brojne državne, vojne i verske delegacije položile su vence i odale poštu stradalim vojnicima i civilima na Kozari i Potkozarju 1942, a upriličen je i bogat umetnički program za brojne goste, poklonike žrtvama, učesnike NOB-a, potomke i simptizere partizana.

Recitovana je poema Skendera Kulenovića "Stojanka Majka Knežopoljka" i pevane pesme "Oj Kozaro", "Kaljinka", a bio je i skeč u izvođenju glumaca Gorana Jokića i Željka Kasapa iz Narodnog pozorišta Republike Srpske.

Brojni posetioci pevali su partizanske pesme, nosili partizanske kape, petokrake, majice sa likom Tita, a vijorile su se zastave nekadašnje SFRJ.

Post by fikret selimbašić on Sun Jul 03, 2016 2:30 pm

Hižaslav šerif mubarek olsun.

Post by Filipenko on Sun Jul 03, 2016 2:36 pm

Jbt kad god pomislim koliko ludaka ima ovde, odmah stigne uteha preko Drine.

Post by Filipenko on Fri Jul 08, 2016 5:33 pm

Dogodine u Glamoču, Grahovu, Drvaru, Petrovcu!

Post by ficfiric on Wed Jul 20, 2016 2:00 pm

_____

Uprava napolje!

Post by Filipenko on Wed Jul 20, 2016 4:37 pm

Bravo za gospodina Davidovića i angažovanje građana u skretanju pažnje na probleme sa organima državne uprave i njihovu zaduženost prema poreskoj upravi, što se ne sme tolerisati.

(bez zajebancije, u prvi mah mi je delovalo kao pretnja zbog tvita, ali iz teksta se bukvalno vidi da traže od građana da dostavi saznanja o tome jer oni nemaju takve informacije...doduše, to govori da se država raspada i da niko nikome ne veruje, ali to je drugi par cipela)

Post by Bluberi on Sun Aug 28, 2016 11:15 am

Dragan Markovina: Plutanje

Post by Filipenko on Sun Aug 28, 2016 12:13 pm

Bluberi wrote:Dragan Markovina: Plutanje

Post by No Country on Sun Aug 28, 2016 1:32 pm

Bluberi wrote:Dragan Markovina: Plutanje
Одлично презентиран резултат тог рата, из ког смо сви изашли смањени. Нема ту шта много да се дода.
Nema smisla da vam sad otkrivam ono što i tako znate. Ja sam vam zauvijek poludio od svega toga. I kamo god pođem i što god da radim, gdje god da živim i koliko god se u novu sredinu uklopim, ne mogu se riješiti tog osjećaja poraza i neke dovršenosti, nakon koje nemam što, a ni kamo dalje. Zbog tog se osjećaja stalno vraćam da bi još malo trulio i hranio se mazohizmom.

Post by Kinder Lad on Sun Aug 28, 2016 4:06 pm

dobar

_____
alt-lib

Post by ostap bender on Sun Aug 28, 2016 4:24 pm

Kako kaze kundera u sali: fudbaler ciji tim gubi 5:0 na poluvremeny

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by No Country on Sun Aug 28, 2016 5:01 pm

Да је Чех, Марковина би уместо "Плутања" насловио "Литост". Ето, ми чак ни реч немамо за ову мизерију што себи натоварисмо.

Post by William Murderface on Sun Aug 28, 2016 5:06 pm

Kakv tekst... uh.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by ostap bender on Sun Aug 28, 2016 5:10 pm

da li ova deca danas uopste mogu da razumeju razmere poraza u cijoj senci zive?

_____

Post by William Murderface on Sun Aug 28, 2016 5:11 pm

To je pravo pitanje.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by ostap bender on Sun Aug 28, 2016 5:15 pm

pa ja mislim da je zato bitno proucavati jugoslaviju. videcemo.

_____

Post by Bluberi on Sun Aug 28, 2016 5:20 pm

Fotigrafija kocke na sred trga, a onda nametnuti zaborav koji se prezentuje kroz tržne centre kao otkrivanje sveta. Zaborav istorije kao ideološki aparat.
Buden od 45. minuta.

Post by No Country on Sun Aug 28, 2016 5:26 pm

ostap bender wrote:da li ova deca danas uopste mogu da razumeju razmere poraza u cijoj senci zive?
Па ево евидентно могу: дотични Марковина је у време рата био основац. Или мислите на ове још млађе, који се у то време нису ни родили? Они већ немају појма, али не нужно њиховом кривицом. Ми се нисмо ни најмање потрудили да им испричамо целовиту и смислену причу о свему томе, највише због тога што ни сами себи не умемо да објаснимо и до краја признамо прави карактер и размере зле, глупе и непотребне катастрофе која нам се догодила и у којој смо учествовали.

Post by Gargantua on Sun Aug 28, 2016 11:11 pm

ни сами себи не умемо да објаснимо и до краја признамо прави карактер и размере зле, глупе и непотребне катастрофе која нам се догодила и у којој смо учествовали.

Za početak da to ne smatramo nečim što "nam se dogodilo" i nečim što je s onu stranu pameti(tm) - u smislu da postoji kao iracionalno, ludo, mračno... što nekako navodi da zaključak da je iskonski zlo i malo šta osim toga - nego da je bilo sasvim političko, opipljivo, sa uočljivim akterima, temama i interesima i njihovim zbirnim rezultatima, kao i to da mnogima, mnogima to nije bilo ni glupo ni nepotrebno.

Post by William Murderface on Sun Aug 28, 2016 11:25 pm

To upravo kaže i Buden. Mada su njegova meta nacionalisti kojima su državice u kojima su se obreli konačni horizont istorije i svega ostalog.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Thu Aug 17, 2017 6:45 am