Bosna i Hercegovina

Share

Re: Bosna i Hercegovina

Post by Filipenko on Sun Jul 03, 2016 3:07 pm

B92, a pretpostavljam i svi drugi, iz svog izveštaja o obeležavanju Bitke na Kozari izostavlja učešće pasa vodiča sa kokardama...

Okupljeni građani su nosili zastave Jugoslavije, kape sa petokrakom, crvene marame, slike maršala Tita, a pevale su se pesme “Kaćuša”, “Mlada partizanka kolo vodila”, “Po šumama i gorama”, “Oj Kozaro”. 

Bitka na Kozari vodila se juna i jula 1942. između malobrojnih partizanskih jedinica protiv više od tri divizije nemačkog Vermahta, pomognute sa skoro dve divizije ustaša. 

Post by xie saike on Sun Jul 03, 2016 5:37 pm

Kakih pasa?

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by fikret selimbašić on Sun Jul 03, 2016 5:42 pm

diktotar wrote:Kakih pasa?

Pa sa kokardama, piše u Filipovom postu. Još par komemoracija i ispašće da je odred koji je branio Kozaru bio četnički.

Post by xie saike on Sun Jul 03, 2016 6:59 pm

Pitam jer je napisao psi vodici a takvih bas nema u ovim krajevima. Inace zar nisu vec izbacivali i privodili ljude na tom obelezavanju pre par godina jer su pevali pesme iz nob?

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

-----------------------------------------------------
Фолу-Уп Гроуп Боард

Post by fikret selimbašić on Sun Jul 03, 2016 7:17 pm

diktotar wrote:Pitam jer je napisao psi vodici a takvih bas nema u ovim krajevima. Inace zar nisu vec izbacivali i privodili ljude na tom obelezavanju pre par godina jer su pevali pesme iz nob?

Mislim da je to Filip tako sročio opisujući četničku ulogu i zadatke u napadu na Kozaru.

Jeste, bilo je i toga prije par godina. Sad su makar, bar tako piše, partizanske pjesme mogle da se neometano pjevaju.

Post by Filipenko on Sun Jul 03, 2016 10:55 pm

Mislim na četnike koji su pod komandom srbospasonosnog Dražinog vojvode Rada Radića provodili ustaše i Nemce, pokazivali im puteve, mesta zbegova i sveukupno značajno doprineli bržem padu Kozare. Dakle, na ustaško-nemačke pse vodiče.

Što se tiče tih "privođenja ljudi koji su pevali pesme iz NOB", opet besplatno promovišete gluposti iz Al Džazire, Dnevnog Avaza i Oslobođenja, verujući da se to i desilo... Niko nije priveden, samo su legitimisani oni koji su ometali izvođenje himne Republike Srpske, a bošnjački mediji su naravno požurili da to pripišu ćetnicima™️. Naravno da su se NOB pesme pevale, kao što se tamo pevaju nesmetano i ponosito.

Prošlogodišnje dešavanje...

05.07.2015. | 18:04 9 A- A A+
Aktivista iz Banjaluke Dražen Crnomat potvrdio je za Al Džaziru da je šest osoba legitimisano, a da su jednog od njih, koji je snimao događaj, policajci izdvojili sa strane i "naterali da sve izbriše sa kamere".

On je rekao da je policija bila korektna.

Održan je parastos za poginule u toj bici, brojne državne, vojne i verske delegacije položile su vence i odale poštu stradalim vojnicima i civilima na Kozari i Potkozarju 1942, a upriličen je i bogat umetnički program za brojne goste, poklonike žrtvama, učesnike NOB-a, potomke i simptizere partizana.

Recitovana je poema Skendera Kulenovića "Stojanka Majka Knežopoljka" i pevane pesme "Oj Kozaro", "Kaljinka", a bio je i skeč u izvođenju glumaca Gorana Jokića i Željka Kasapa iz Narodnog pozorišta Republike Srpske.

Brojni posetioci pevali su partizanske pesme, nosili partizanske kape, petokrake, majice sa likom Tita, a vijorile su se zastave nekadašnje SFRJ.

Post by fikret selimbašić on Sun Jul 03, 2016 11:30 pm

Hižaslav šerif mubarek olsun.

_____
Obaranje ruke
Radošić prvo misto

Post by Filipenko on Sun Jul 03, 2016 11:36 pm

Jbt kad god pomislim koliko ludaka ima ovde, odmah stigne uteha preko Drine.

Post by Filipenko on Sat Jul 09, 2016 2:33 am

Dogodine u Glamoču, Grahovu, Drvaru, Petrovcu!

Post by ficfiric on Wed Jul 20, 2016 11:00 pm

_____

Uprava napolje!

Post by Filipenko on Thu Jul 21, 2016 1:37 am

Bravo za gospodina Davidovića i angažovanje građana u skretanju pažnje na probleme sa organima državne uprave i njihovu zaduženost prema poreskoj upravi, što se ne sme tolerisati.

(bez zajebancije, u prvi mah mi je delovalo kao pretnja zbog tvita, ali iz teksta se bukvalno vidi da traže od građana da dostavi saznanja o tome jer oni nemaju takve informacije...doduše, to govori da se država raspada i da niko nikome ne veruje, ali to je drugi par cipela)

Post by Bluberi on Sun Aug 28, 2016 8:15 pm

Dragan Markovina: Plutanje

Post by Filipenko on Sun Aug 28, 2016 9:13 pm

Bluberi wrote:Dragan Markovina: Plutanje

Post by No Country on Sun Aug 28, 2016 10:32 pm

Bluberi wrote:Dragan Markovina: Plutanje
Одлично презентиран резултат тог рата, из ког смо сви изашли смањени. Нема ту шта много да се дода.
Nema smisla da vam sad otkrivam ono što i tako znate. Ja sam vam zauvijek poludio od svega toga. I kamo god pođem i što god da radim, gdje god da živim i koliko god se u novu sredinu uklopim, ne mogu se riješiti tog osjećaja poraza i neke dovršenosti, nakon koje nemam što, a ni kamo dalje. Zbog tog se osjećaja stalno vraćam da bi još malo trulio i hranio se mazohizmom.

Post by Kinder Lad on Mon Aug 29, 2016 1:06 am

dobar

_____
alt-lib

Post by bruno sulak on Mon Aug 29, 2016 1:24 am

Kako kaze kundera u sali: fudbaler ciji tim gubi 5:0 na poluvremeny

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by No Country on Mon Aug 29, 2016 2:01 am

Да је Чех, Марковина би уместо "Плутања" насловио "Литост". Ето, ми чак ни реч немамо за ову мизерију што себи натоварисмо.

Post by William Murderface on Mon Aug 29, 2016 2:06 am

Kakv tekst... uh.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by bruno sulak on Mon Aug 29, 2016 2:10 am

da li ova deca danas uopste mogu da razumeju razmere poraza u cijoj senci zive?

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by William Murderface on Mon Aug 29, 2016 2:11 am

To je pravo pitanje.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by bruno sulak on Mon Aug 29, 2016 2:15 am

pa ja mislim da je zato bitno proucavati jugoslaviju. videcemo.

_____

Post by Bluberi on Mon Aug 29, 2016 2:20 am

Fotigrafija kocke na sred trga, a onda nametnuti zaborav koji se prezentuje kroz tržne centre kao otkrivanje sveta. Zaborav istorije kao ideološki aparat.
Buden od 45. minuta.

Post by No Country on Mon Aug 29, 2016 2:26 am

ostap bender wrote:da li ova deca danas uopste mogu da razumeju razmere poraza u cijoj senci zive?
Па ево евидентно могу: дотични Марковина је у време рата био основац. Или мислите на ове још млађе, који се у то време нису ни родили? Они већ немају појма, али не нужно њиховом кривицом. Ми се нисмо ни најмање потрудили да им испричамо целовиту и смислену причу о свему томе, највише због тога што ни сами себи не умемо да објаснимо и до краја признамо прави карактер и размере зле, глупе и непотребне катастрофе која нам се догодила и у којој смо учествовали.

Post by Gargantua on Mon Aug 29, 2016 8:11 am

ни сами себи не умемо да објаснимо и до краја признамо прави карактер и размере зле, глупе и непотребне катастрофе која нам се догодила и у којој смо учествовали.

Za početak da to ne smatramo nečim što "nam se dogodilo" i nečim što je s onu stranu pameti(tm) - u smislu da postoji kao iracionalno, ludo, mračno... što nekako navodi da zaključak da je iskonski zlo i malo šta osim toga - nego da je bilo sasvim političko, opipljivo, sa uočljivim akterima, temama i interesima i njihovim zbirnim rezultatima, kao i to da mnogima, mnogima to nije bilo ni glupo ni nepotrebno.

Post by William Murderface on Mon Aug 29, 2016 8:25 am

To upravo kaže i Buden. Mada su njegova meta nacionalisti kojima su državice u kojima su se obreli konačni horizont istorije i svega ostalog.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Aug 20, 2018 4:28 pm