Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    muzički klub slušalaca [mks]

    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    muzički klub slušalaca [mks] Empty muzički klub slušalaca [mks]

    Post by akaio Mon 19 Jan - 14:33

    ovde glasamo sta cemo da odvojimo za poseban topic kada je album u pitanju. neka najvise budu tri albuma kao izbor, ne vise od toga. dva su sasvim dovoljna, ali treci neka se nadje. 

    ovo su moji albumi:


    • patti smith: horses [1975]
    • rem: murmur [1983]
    • leonard cohen: songs of leonard cohen [1967]


    *nisam znao kako topic da imenujem, ako vam se ne dopada, mozemo da promenimo. to mi je bilo poslednje o cemu sam mislio, a nemam adekvatno resenje. ako vam je ok da ovako ostane - cool. ako nije, daj da se menja.

    izjasnite se glede ove liste.
    Anonymous
    Guest

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by Guest Mon 19 Jan - 14:45

    Treći album znam naizust, do poslednjeg akorda i predstavlja, za mene, formativno muzičko izdanje od najveće važnosti. Verovatno bih ga nosio na pusto ostrvo i potrese me svaka pesma na njemu.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by Somlói Galuska Mon 19 Jan - 14:46

    Podržavam sve hofnungove predloge, mada za Cohena nikad nisam imao previše strpljenja, ali cenim. muzički klub slušalaca [mks] 1143415371
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by Erős Pista Mon 19 Jan - 16:04

    A što ne napraviš poll?

    Meni nijedan od ovih albuma nije previše značajan (u nekoj ličnoj diskografiji), i zapravo nisam nijedan slušao u celosti, ali bih voleo da preslušam sva tri, tako da nisam u poziciji da budem neki jezičak na vagi.


    BTW, tek nedavno sam saznao da je ženski vokal na ovoj pesmi zapravo Peti Smit:



    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by akaio Mon 19 Jan - 16:41

    @william, totalno sam zaboravio na tu opciju... ali vidi ovo: neka se svako izjasni za album koji mu najvise odgovara, na kraju ja cu da prebrojim i otvorim poseba topic. mislio sam da ovaj topic bude za ubuduce. kada se zavrsi sa ovim albumom, neko na istom, ovom topicu predlozi svoja tri ili dva?

    edit: nisam isao na znacajnost kao neki personal touch ili da je vazno za moju muzicku kolekciju. ne bih sada da spoilerisem, u svakom slucaju, kada izaberemo nesto od ovoga, svakako cu imati da kazem nesto vezano za jedan od ova tri albuma. to vazi i za buduce postavljace, da se ne vode kroz znacajnost nekog albuma. moze i ne mora. hteo sam da probijem led i da odaberem nesto sto je prilagodjeno vecini, ali ovo u buducim listama ne mora i moze da bude vodilja.


    Last edited by hoffnung on Mon 19 Jan - 16:50; edited 1 time in total
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by Erős Pista Mon 19 Jan - 16:43

    OKet muzički klub slušalaca [mks] 1143415371

    Pa eto, ako mora da se bira, jagla sujem za Peti Smit.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by Somlói Galuska Mon 19 Jan - 16:44

    +1
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by akaio Mon 19 Jan - 16:51

    ok, editovao sam predhodni post.
    Agdw Hmlkh

    Posts : 1031
    Join date : 2014-10-28

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by Agdw Hmlkh Mon 19 Jan - 23:28

    ja sam jako voleo cohena iz 1960ih, no ispao mi je iz slusalackog fokusa.

    nisam ga slusao brat bratu jedno 10 godina.


    _____
    The thing that so pleases me about DMT is that, you know, a lot of people will not take a psychedelic like LSD and Psilocybin or something because it lasts hours and hours and inevitably when dealing with things that last that long you're gonna end up dealing with 'your stuff'. Your anxieties, your fears, your this & that..  A lot of people dont care for that sort of thing, whether that's good or bad is another issue. With DMT -it lasts four minutes- and how *lost* can you get in an examination of childhood trauma in four minutes, especially when you've got hundreds of elves tugging at your coatsleaves?
    Anonymous
    Guest

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by Guest Mon 19 Jan - 23:29

    Ako glasamo, R.E.M.
    boomer crook

    Posts : 36650
    Join date : 2014-10-27

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by boomer crook Mon 19 Jan - 23:35

    murmur


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by akaio Mon 19 Jan - 23:43

    glasamo, glasamo hototo! muzički klub slušalaca [mks] 1143415371

    @agdw, sta si ti odlucio?

    btw, koliko dana da ostavim ovo ovako? ja bih sacekao jos sutra?
    boomer crook

    Posts : 36650
    Join date : 2014-10-27

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by boomer crook Mon 19 Jan - 23:46

    evo ja slusam murmur. iz nekih privatnih razloga preferiram reckoning ali eto. inace ne znam koliko cu moci da doprinesem raspravi. prilicno sam nemust oko mjuzike.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Agdw Hmlkh

    Posts : 1031
    Join date : 2014-10-28

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by Agdw Hmlkh Mon 19 Jan - 23:56

    pa posto cu ja svakako dovatiti cohena da se podsetim, mozemo preslusati npr. murmur muzički klub slušalaca [mks] 1143415371
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by akaio Tue 20 Jan - 0:04

    timur chevket wrote:evo ja slusam murmur. iz nekih privatnih razloga preferiram reckoning ali eto. inace ne znam koliko cu moci da doprinesem raspravi. prilicno sam nemust oko mjuzike.

    ja sam u fazonu da ovo bude bas opusteno, kafanski stil. ko i koliko moze da doprinese i posle da svi polegamo po patosu muzički klub slušalaca [mks] 1552546758
    npr radujem se da cujem nesto sto bi ste vi sledece predlozili, cak i ako nije moja solja caja od brusnice. mozda cu tog dana biti sjeban i necu imati nista da kazem osim da mi se dopalo ili ne. neko ce mozda reci nesto o cemu nisam razmisljao kada sam slusao ovaj album, itd. znaci skupina forumasa preslusava album i diskutuje o istom na nacin koji je razumljiv svima. naravno, ako neko ima potrebu da istrese/protrese sve vazno i nevazno za isti - super.

    bounce

    edit: @agdw, ok, znaci ti glasas za murmur. muzički klub slušalaca [mks] 1143415371
    Ersatz Rikshaw Driver

    Posts : 16
    Join date : 2014-12-23
    Age : 43
    Location : malezija

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by Ersatz Rikshaw Driver Tue 20 Jan - 2:17

    murmur


    _____
    The sun comes up and I'm all washed out
    Is this what Deaner was talkin' about
    I don't think I will ever return again my friend
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by akaio Tue 20 Jan - 19:57

    ok, znaci 'murmur' je na tapeti. sada cu da otvorim topic i ko/kada stigne neka napise sta ima. kada zavrsimo sa ovim albumom, neka neko sledeci predlozi na ovom topicu svoj izbor albuma. bounce
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by akaio Sat 24 Jan - 2:31

    ko hoce i kada da postavi novu temu?

    edit: ako samo nije problem da se drzimo ove forme postavljanja topica:

    neka ovako bude: MKS [02] BAND ALBUM [GODINA]
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by Erős Pista Sat 24 Jan - 23:55

    Jel bih mog'o ja da postavim sledeću temu?

    Ima jedan album koji sam već preporučivao na mjetal topiku, ali sumnjam da ga je iko preslušao, a stvarno mislim da bi trebalo.

    Ovo naravno, samo ako neće neko drugi da predlaže.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by akaio Sun 25 Jan - 0:04

    postavi je! btw, sto se mene tice, ne znam kako i koliko ce da me dojmi, buduci da nisam nesto privrzen 'metalika je moj dobar drug'. ali cu svakako ucestvovati. ti bi samo jedan album postavio za glasanje, ne bi vise, tipa: dva, tri? ok, u svakom slucaju, postavi to sto si naumio muzički klub slušalaca [mks] 1727922752
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by Erős Pista Sun 25 Jan - 0:39

    Aha, da, da, imamo glasanje... Uh, ček da razmislim.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by Guest Sun 25 Jan - 0:41

    Hteo sam da napišem nešto na prvoj temi, ali sam em baš zauzet, em mnogo kapetan Očigledni kada treba da prenesem utiske o muzici pismenim putem... blah. Jesam pak preslušao album u hodu, više puta. Potrudiću se više oko threadova u budućnosti.
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by akaio Sun 25 Jan - 1:40

    William Murderface wrote:Aha, da, da, imamo glasanje... Uh, ček da razmislim.

    ne moramo striktno da se drzimo toga, ali neka ova tema uvek bude kao najava pre nego sto se otvori topic za album. sto se mene tice, mozes slobodno da okacis ono sto si zamislio, pogotovo ako nemas ideju za glasanje, tj. ako ti remeti koncept muzički klub slušalaca [mks] 2849097393
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by Erős Pista Sun 25 Jan - 1:43

    Pa mogo bih da sastavim tri albuma, naravno, ali zapravo sam imao baš jaku potrebu da podelim ovaj konkretan album sa drugima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by akaio Sun 25 Jan - 1:47

    Hototo wrote:Hteo sam da napišem nešto na prvoj temi, ali sam em baš zauzet, em mnogo kapetan Očigledni kada treba da prenesem utiske o muzici pismenim putem... blah. Jesam pak preslušao album u hodu, više puta. Potrudiću se više oko threadova u budućnosti.
    ne mora da bude to ne znam kakav pismeni utisak, probajte da svedete sustinu u tim momentima [nemam vremena, ne znam sta da napisem, utisak mi je na nivou: ne dopada mi se/dopada mi se itd]

    muzički klub slušalaca [mks] Empty Re: muzički klub slušalaca [mks]

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu 28 Mar - 16:58