Naprednjakluk

Share

Re: Naprednjakluk

Post by паће on Thu Dec 03, 2015 7:27 pm

А ту се не разликују много од било које претходне власти. Увек га ураде најјефтиније могуће па траје две године, па онда могу сваких 4-5 година да се сликају како реконструишу исто парче, а ко пролази туда две године пролази лепо, а онда до следеће реконструкције памти где је која рупа.

Има једна кривина на месту где се два подугачка и прилично права дела магистралног пута (јер обилазница још није, а ка'ће не знамо) кроз град састају под углом од отприлике 30 степени. Ту сваке две године настане рупчага, бар једна, јер туда пиче сви они тешки камиони који не би да плаћају друмарину на суботичком путу. И сваког другог-трећег пролећа настане кркљанац од дан-два док се то закрпи, па ускоро поново.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
pirates are guys with one eye, one leg, or both.

Post by Bluberi on Thu Dec 03, 2015 8:21 pm

Брутално политичко мешање Оливере Ковачевић
03.12.2015
Српска напредна странка сматра да је брутално политичко мешање Оливере Ковачевић, једног од најмоћнијих уредника на РТС-у, у истражне радње које по налогу Tужилаштва, а у складу са законима Републике Србије, предузима полиција, у најмању руку скандалозно, и показује да је СНС била апсолутно у праву када је изражавала сумњу у објективност и непристрасност појединих челника јавног сервиса. 

Српска напредна странка неће, и не жели, да се меша у рад надлежних државних органа и институција, али има право да зна како се, и на који начин, троши новац грађана Србије, те Радио-телевизији Србије постављамо само једно питање: Колика је месечна зарада, не плата, већ зарада, Оливере Ковачевић, и колико се новца узима од пореских обвезника Србије да би она заступала интересе политичке странке која је и хапсила, и осуђивала, власника дневног листа Курир, а данас би да држи моралистичка предавања онима који ништа од тога нису урадили, и који само желе да закони важе једнако за све?

СЛУЖБА ЗА ИНФОРМИСАЊЕ
СРПСКА НАПРЕДНА СТРАНКА

Nebojša Krstić@Krle22 8m8 minutes ago Republic of Serbia
Današnje saopštenje SNS kojim se obrušava na novinarku u priličnoj meri kvari dobar utisak koji je sastanak OEBS ostavio.

Post by ostap bender on Thu Dec 03, 2015 8:23 pm

krle

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by ficfiric on Thu Dec 03, 2015 10:49 pm

Sasa Mirkovic izaslo na naslovnoj Informera

Post by William Murderface on Thu Dec 03, 2015 10:51 pm

Slutim da im neće ostati dužan.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Sun Dec 06, 2015 12:53 am

Goran Knežević (SNS) smatra da između prelaska Kertesa u SNS i odluke Apelacionog suda ne postoje uzročno-posledične veze.
- Apelacioni sud nije doneo odluku na osnovu nekih informacija, nego na osnovu čitavog spiska predmeta o kojima je raspravljao danima, mesecima i godinama - poručio je Knežević.

Spoiler:

Након редовних локалних избора у мају 2008. године и формирања нове локалне власти, Кнежевић је поново изабран на своју дужност (3. јуна 2008), овог пута за градоначелника јер је Зрењанин у међувремену добио статус града. Са функције градоначелника је смењен 23. априла 2009, услед спречености обављања функције градоначелника дуже од 7 месеци.
27. јануара 2010. године приступио је Српској напредној странци.
Након редовних локалних избора у мају 2012. године, Српска напредна странка је у Зрењанину освојила прво место и успела да обезбеди већину за конституисање органа власти, па је тако 6. јула 2012. Горан Кнежевић поново изабран за градоначелника Зрењанина, а 27. јула исте године изабран је за министра пољопривреде, шумарства и водопривреде у новој Влади Републике Србије коју су формирали СНС, савез СПС-ПУПС-ЈС, и УРС. 30. јула поднео је оставку на место градоначелника Зрењанина.

Хапшење

Горан Кнежевић је ухапшен 1. октобра 2008. године у акцији против „грађевинске мафије“.[3][5][6] Акцију је водило Специјално тужилаштво за организовани криминал.[3] Одређен му је притвор и 1. априла 2009. године Специјално тужилаштво Србије против Кнежевића је званично подигло оптужницу која га терети злочиначко удруживање, злоупотребу службеног положаја, примање и давање мита. У притвору је остао 13 месеци, а 4. новембра 2009. је пуштен да се брани са слободе.[7] Ослобођен је оптужби пресудом од 1. новембра 2012. године.[8]

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by ficfiric on Sun Dec 06, 2015 11:19 am

Kad su vec tu Kertes i Knezevic, sta bi na kraju sa Lukom Karadzicem i njegovim zlocinom? On je jedno vreme bio i potpredsednik SNS-a, nakon dolaska na vlast sudjenje je vraceno na pocetak ako se ne varam. Je l' zastareo zlocin? Je l' sad slobodan?

_____

Uprava napolje!

Post by beatakeshi on Sun Dec 06, 2015 11:36 am

Hoće li i sin Ž.M.-a da pređe u omladinu SNS-a, "kada dođe vreme za to"?

Post by паће on Sun Dec 06, 2015 12:30 pm

William Murderface wrote:

Хапшење

Горан Кнежевић је ухапшен 1. октобра 2008. године у акцији против „грађевинске мафије“.[3][5][6] Акцију је водило Специјално тужилаштво за организовани криминал.[3] Одређен му је притвор и 1. априла 2009. године Специјално тужилаштво Србије против Кнежевића је званично подигло оптужницу која га терети злочиначко удруживање, злоупотребу службеног положаја, примање и давање мита. У притвору је остао 13 месеци, а 4. новембра 2009. је пуштен да се брани са слободе.[7] Ослобођен је оптужби пресудом од 1. новембра 2012. године.[8]
[/spoiler]

А пропао овог, прича (из рекла-казала овдашњег) је да је Горан био нешто сувише популаран као градоначелник, био кренуо бизнис, чак су људи из Новог Сада ишли у Зрењанин на посао. Па је његовој госпоји запао синдромРЖ, видела га на Пајтићевом месту, што није баш могло да прође те су му ово напаковали. Судски вештак који је срачунавао колико је он ојадио државу (јер је грађевинско земљиште уступао фирмама по нижој цени, само да отворе нешто) је после признао да је радио под принудом и да су тзв. тржишне цене са којима се то поредило штогод надуване. Док је био у притвору ови (ДС а после и СНС) су то исто земљиште давали за џабе.

Што не значи да је он нека цвећка, само да је ово унутар-ДСовска пакерица. Знам га из гимназије, ал' ем је био кошаркаш ем годину млађи, тако да нисмо нешто били у истом друштву, знам га из довиђења. Тек сад не бисмо били у истом друштву.

_____

Post by ficfiric on Sun Dec 06, 2015 1:41 pm

Valjda su mu i neke pare nasli. On se branio da nisu njegove, sud je to prihvatio ali ih to nije sprecilo da mu vrate te pare

_____

Uprava napolje!

Post by ficfiric on Wed Dec 09, 2015 8:59 am

Radomir Nikolić preotima Kruševac

Grupa nezadovoljnih kruševačkih naprednjaka traži od predsednika IO SNS Radomira Nikolića da im pomogne da preuzmu gradski odbor od ljudi Bratislava Gašića.

Kako “Blic” saznaje, zahtevom za podršku u sklanjanju Gašićevih ljudi ova grupa naprednjaka ponudila je sinu predsednika Tomislava Nikolića praktično ceo odbor koji bi njima bio odan.

Zauzvrat, protivnici još uvek ministra vojnog nastoje da preko Nikolića izdejstvuju da Gašić ne bude nosilac liste na lokalnim izborima.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/612628/Radomir-Nikolic-preotima-Krusevac

_____

Uprava napolje!

Post by diktotar on Wed Dec 09, 2015 9:10 am

"Tomislav Nikolić, član SNS i član Saveta MZ Lazarica u Kruševcu, jedan je od petorice nasilnika koji su pokušali da siluju Milicu Kostić (18), koja se pre 41 godinu ubila skokom sa 11. sprata kako bi sačuvala svoju čast.
Ministar odbrane Bratislav Gašić na konferenciji za štampu, koja je održana 24. decembra 2013. u vreme dok je bio gradonačelnik Kruševca, na pitanje da li zna da je kandidat SNS Tomislav Nikolić bivši robijaš, rekao je: „On je pošteno odslužio svoju kaznu. On sada ima ista prava kao i ostali građani“."

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik
Guest

Post by Guest on Wed Dec 09, 2015 10:43 am

ficfiric wrote:
Radomir Nikolić preotima Kruševac

Grupa nezadovoljnih kruševačkih naprednjaka traži od predsednika IO SNS Radomira Nikolića da im pomogne da preuzmu gradski odbor od ljudi Bratislava Gašića.

Kako “Blic” saznaje, zahtevom za podršku u sklanjanju Gašićevih ljudi ova grupa naprednjaka ponudila je sinu predsednika Tomislava Nikolića praktično ceo odbor koji bi njima bio odan.

Zauzvrat, protivnici još uvek ministra vojnog nastoje da preko Nikolića izdejstvuju da Gašić ne bude nosilac liste na lokalnim izborima.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/612628/Radomir-Nikolic-preotima-Krusevac

Nešto se jako veliko kuva u SNS, danas registrujem zanimljiv chatter sa više strana.

Post by ficfiric on Wed Dec 09, 2015 11:54 am

Na sta mislis? Vidim da tamo pises o Djuki i da je propala prodaja Telekoma?

_____

Uprava napolje!
Guest

Post by Guest on Wed Dec 09, 2015 11:58 am

Ne na to, ovo chatujem sa eks-kolegama, navodno se u Skupstini pojavila apsolutna diferencijacija na "Vuciceve poslanike" i "Tomine poslanike" i da to sve vise lici na dve stranke. 
Videcemo.

Post by William Murderface on Wed Dec 09, 2015 12:01 pm

To bi objasnilo onaj nedostatak kvoruma prošlog utorka.

_____

Guest

Post by Guest on Wed Dec 09, 2015 12:03 pm

William Murderface wrote:To bi objasnilo onaj nedostatak kvoruma prošlog utorka.

Bi, jbg, ali ovo su baš kuloarske priče, prenosim više kao kuriozitet. Ako se nešto desi, ispašću mnogo pametan, a ako se ne desi, ionako će se zaboraviti 

Post by William Murderface on Wed Dec 09, 2015 12:08 pm

Iskreno, moje mišljenje je već dugo vremena bilo da je Toma nebitan, ali izgleda da je to daleko od istine. Preporučujem svima novi tekst Đoke Vukadinovića u Vremenu (i inače je poslednji broj baš dobar), mada on smatra da iako je ovaj dalko od političkog leša, ipak nije ni toliko moćan da ugrozi Vučića.

Aj živi bili pa videli. Ao postoje ozbiljni sukobi u skuštinkoj većini, pitam se kako će to da izgleda pred izbore.

_____

Post by ficfiric on Wed Dec 09, 2015 12:13 pm

I ja mislim da Toma nije bitan ali da postoji vise struja, samo sto ne kontam koje su linije podele.

Na primer, Zorana napada Gasica, Djuka ga podrzava. Pre par nedelja na naslovnim stranama se Gasic krlja sa Dikovicem a on je uz Nikolica (ako se ne varam) a sukobljavahu se i Nikolic i Zorana... Bem li ga, ne bih ni grafik uspeo da nacrtam

_____

Uprava napolje!
Guest

Post by Guest on Wed Dec 09, 2015 12:22 pm

A kada ce gradjanisticka, sto bi reko Hella, javnost da primeti da je Gasic jos uvek ministar?

Post by William Murderface on Wed Dec 09, 2015 12:29 pm

ficfiric wrote:I ja mislim da Toma nije bitan ali da postoji vise struja, samo sto ne kontam koje su linije podele.

Na primer, Zorana napada Gasica, Djuka ga podrzava. Pre par nedelja na naslovnim stranama se Gasic krlja sa Dikovicem a on je uz Nikolica (ako se ne varam) a sukobljavahu se i Nikolic i Zorana... Bem li ga, ne bih ni grafik uspeo da nacrtam

Da, pa i moj je utisak da nemamo samo dve, nego više struja, Vučićevu kao dominantnu i druge stinije koje se izgleda polako ujedinjuju u pomalo začuđujući front (Nikolić i Zorana, npr).

Da dodam još malo konfuzije - Mirković podržao Gašića. Ali tu bih rekao da se prosto slično sličnom raduje i da Mirković možda računa da će ga, nezadovoljnog, prevću kod sebe, u stranku razočaranih lokalnih spahija. Zamisli to - da nam nada nove opozicije bude ne samo Mirković, nego i Gašić?

Jordan Rivers wrote:A kada ce gradjanisticka, sto bi reko Hella, javnost da primeti da je Gasic jos uvek ministar?

Mislim da je to pitanje pre svega za b92.

_____

Guest

Post by Guest on Wed Dec 09, 2015 12:58 pm

Jordan Rivers wrote:A kada ce gradjanisticka, sto bi reko Hella, javnost da primeti da je Gasic jos uvek ministar?
Ne mogu saad, rade ovo

Srbljanovic wrote:
PS: Kada kažem "babetina", upotrebljavam to kao pogrdnu reč, isto kao kad za nekog kažete da je neoprana ili glupa ili pokvarena ili zla. Nije svaka uvreda mizoginija, nekad je to samo uvreda, rodno potpuno slepa. Na primer, kada kažete za nekoga da je budala što dopušta da se njom manipuliše u najprljavije svrhe blaćenja ubijenog premijera a da toga nije ni svesna, to nema veze sa tim što je ona na primer žena, već sa tim što je ona na primer budala.
Guest

Post by Guest on Wed Dec 09, 2015 1:00 pm

Aha, znaci kada kazem "ciganstura", to nema veze sa tim sto je Romkinja nego sa time sto je prljava i kradljiva.

Post by паће on Wed Dec 09, 2015 2:30 pm

Jordan Rivers wrote:Aha, znaci kada kazem "ciganstura", to nema veze sa tim sto je Romkinja nego sa time sto je prljava i kradljiva.

Ма има правих будала и међу женама, ама неке сад мисле да су стекле статус белог медведа. Тако да можеш и да ову из твог примера ухватиш у крађи, не вреди.

Тако је шофер у фирми где је моја кева некад радила слупао већ четврти службени аутомобил, док свој није никад ни огребао. Кад год је требало због тако нечег да добије отказ (што је тешко ишло тих шездесетих/седамдесетих, али за ово је вала могло), "ви мене нападате зато што сам Мађар".

_____
Guest

Post by Guest on Wed Dec 09, 2015 2:33 pm

pa nek joj onda kaze da je budala , a ne babetina

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Sep 24, 2017 5:48 pm