Naprednjakluk

Share

Re: Naprednjakluk

Post by diktotar on Thu Dec 10, 2015 3:27 am

APEL JAVNOSTI
povodom odluke Skupštine Grada Pančeva da ukloni skulpturu „Udovice“ sa platoa ispred zgrade Gradske uprave i da na to mesto postavi spomenik Stevanu Petroviću Knićaninu
           Dolepotpisane organizacije civilnog društva i građanke i građani Pančeva protive se najnovijoj u nizu promašenih inicijativa Gradske uprave - da se sa platoa ispred zgrade Gradske uprave izmesti skulptura Save Sandića „Udovice“ (ili „Dve žene“) i da se na njihovo mesto postavi spomenik Stevanu Petroviću Knićaninu - iz više razloga:
          1) Za takvom operacijom ne postoji nikakva realna potreba, osim da se njome realizuju dnevno-politički i ideološki (dalje nekritičko posrbljavanje Vojvodine) interesi vladajuće Srpske napredne stranke, ili, možda, jer sled događaja navodi na takvu sumnju, i finansijski interesi određenih grupa i lobija.
          2) Već sama ideja o postavljanju još jednog spomenika uniformisanom licu, i to, današnjim rečnikom rečeno, komandantu paravojnih formacija, ispred zgrade institucija sistema, dalje militarizuje i patrijarhalizuje javni diskurs i ne doprinosi toliko potrebnoj afirmaciji vrednosti kulture mira i nenasilja u našem postkonfliktnom društvu, koje je suočeno sa teškim posledicama ratova vođenih devedesetih godina 20. veka u bivšoj Jugoslaviji. Osim toga, spomenik Stevanu Petroviću Knićaninu ne bi odslikavao vrednosti multikulturalnosti i viševekovnog suživota pripadnika različitih etničkih i verskih zajednica, na koje su građani Pančeva toliko ponosni. Nadamo se da će spomenici koji će ubuduće biti otkrivani u našem gradu, i to ne na mestu postojećih spomenika,simbolizovati ljubav, mir i dobrotu, a ne nasilje, rat i strah.
          3) Realizacijom ove zamisli bilo bi potrošeno nekoliko miliona dinara iz budžeta Grada Pančeva, što znači novca svih građana, što je apsolutno neodgovorno u socijalnoj situaciji u kojoj se nalazimo. Smatramo da je uputnije da ta sredstva budu preusmerena u poboljšanje uslova rada u školama, vrtićima, domovima zdravlja i javnim kuhinjma.
          4) Raspisivanje i sprovođenje konkursa za izbor idejnog rešenja spomenika Stevanu Petroviću Knićaninu prati niz neregularnih pojava i događaja i grubog kršenja procedure.
           Potpisnici pozivaju demokratsku javnost, nevladine organizacije, udruženja građana, sindikate, nezavisne medije i sve slobodne građane i građanke Grada Pančeva da podrže ovu peticiju i da sami realizuju ili da učestvuju u drugim akcijama s ciljem da Skupština Grada Pančeva povuče sopstvenu odluku o izmeštanju skulpture „Udovice“ i postavljanju spomenika Stevanu Petroviću Knićaninu.
Udruzenja gradjana-Gradjanska akcija, Zenska mirovna grupa, Elektrika, Refraction team, GRRR!

mada treba dodati da je u pancevu zapravo na vlasti prava koalicija grobarcina ove zemlje, snsds.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by паће on Thu Dec 10, 2015 10:21 am

Питам се да ли је већ неки релативизатор покушао да изједначи страначко запошљавање са оним што се радило четрес пете. И онда су на разна места постављани људи чија је једина квалификација за посао била отприлике добра воља и што су се добро показали у рату, или макар само добра воља и ентузијазам.

Ту сличности отприлике престају, јер је тадашњи поступак малтене насумичног распоређивања људи довео до експанзије свега, знање се стицало у трку, где је требало десет инжењера имали су можда једног па су учили од њега и сналазили се. Јер су за резултате одговарали народу и партији, умело је да буде и оптужби за саботирање па и метака у чело (понекад и са добрим разлогом), и били су дубоко свесни да се од њих ти резултати очекују, напред у нове радне победе.

Данашње партијско запошљавање је само себи циљ. Кликтање на плусиће и минусиће захтева само да се на време ухвати директива (кога у плус, кога у минус, шефе?), од креативности само да се премаскира задати текст као да га је писала преља из текстилне фабрике или наставница из Свилајнца. Споменица се стиче у виду сендвича, и на крају то страначко запошљење није следећи радни задатак, него награда. У којој онда ваља уживати, јер ваљда смо се за то борили.

Питам се само колики део тих тако запослених, макар из досаде, научи посао који треба да ради, колико њих је свесно да могу колико сутра да опет буду на улици (како дошло, тако прошло) па се труди да буде од користи... И опет, колико њих озбиљно поверује у целу ту причу и долази на посао да ређа пасијанс, наређује глупости и измишља службене ручкове. Ту нам, мислим, недостаје података, а ваљало би. Можда за онај топић зван мементо?

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".
Guest

Post by Guest on Thu Dec 10, 2015 1:17 pm

ognica efimera wrote:

.
          2) Već sama ideja o postavljanju još jednog spomenika uniformisanom licu, i to, današnjim rečnikom rečeno, komandantu paravojnih formacija, ispred zgrade institucija sistema, dalje militarizuje i patrijarhalizuje javni diskurs i ne doprinosi toliko potrebnoj afirmaciji vrednosti kulture mira i nenasilja u našem postkonfliktnom društvu, koje je suočeno sa teškim posledicama ratova vođenih devedesetih godina 20. veka u bivšoj Jugoslaviji. Osim toga, spomenik Stevanu Petroviću Knićaninu ne bi odslikavao vrednosti multikulturalnosti i viševekovnog suživota pripadnika različitih etničkih i verskih zajednica, na koje su građani Pančeva toliko ponosni. Nadamo se da će spomenici koji će ubuduće biti otkrivani u našem gradu, i to ne na mestu postojećih spomenika,simbolizovati ljubav, mir i dobrotu, a ne nasilje, rat i strah.

mada treba dodati da je u pancevu zapravo na vlasti prava koalicija grobarcina ove zemlje, snsds.

Bold 1 :

I onom dezerteru iz virdžinjskog puka i osnivaču paramilitarne Kontinentalne armije su na kraju podigli spomenik. Malo falusan, ali ipak spomenik

Spoiler:

Tehnilčki , to je naravno tačno, Vojvodstvo Srbija i Tamiški Banat je nelegalno nastala, odnosno samo Majehofer je bio Vojvoda po zakonima carevine, svi Srbi su bili uzurpatori, samo je zabavno da oni koji se sad zovu vojvođanima, negiraju Vojvodstvu pravo da postoji...

Bold 2 : hešteg blato!

Post by William Murderface on Thu Dec 10, 2015 6:50 pm

Što je lep Đuka na ovoj slici, ko lutka.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by ficfiric on Thu Dec 10, 2015 11:03 pm

_____

Uprava napolje!

Post by William Murderface on Thu Dec 10, 2015 11:14 pm

A u sebi peva

Spoiler:

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by William Murderface on Fri Dec 11, 2015 12:05 am

"Ja se izvinjavam što moram da kažem, i Vi ste novinar, mogla je novinarka lepo da stane", smatra član kruševačkog SNS-a Milojko Jovanović.
N1: Inače novinari tako stoje jer nisu organzovani događaji i nemaju gde da stave mikrofone. Na svim terenima je tako.
Jovanović: Ja mislim da je ona sama, to nije snimljeno, rekla ova mi poza najviše odgovara.
N1: Kako nije snimljeno, kad se sve vreme snima?
Jovanović: Taj deo nije snimljen. Zna se da je bilo to.
N1: Ko to zna?
Jovanović: Pa znam ja.

Izvor: N1
Milojko Jovanović
N1: Vi ste bili tamo?
Jovanović: Pa nisam, ali sam čuo.
N1:Drugi kažu da toga nije bilo.
Jovanović: Drugi sigurno su iz Demokratske stranke, žuto obojeni.
N1: Znači, po Vama je u redu to što je rekao ministar?
Jovanović: Pa nije u redu, ali ljudski je pogrešiti, ljudski se izvinuti.
N1: Izviniti ili izvinuti?
Jovanović: Izvinuti, da, da.

_____

Post by ficfiric on Fri Dec 11, 2015 12:10 am

_____

Uprava napolje!

Post by Bluberi on Fri Dec 11, 2015 7:57 pm

Viktor Marković@Belgrade 15m15 minutes ago
sad nam bili naprednjaci na vratima skupljaju sigurne glasove jer idu izbori pa reko da vam javim

Guest

Post by Guest on Sat Dec 12, 2015 12:02 am

Post by beatakeshi on Sat Dec 12, 2015 12:04 am

Što? Jel' neko nudi više?
Guest

Post by Guest on Sat Dec 12, 2015 8:09 am

Jedva čekam predizbornu brigadu, valja javiti kroz ulaz svakoj kući da obeća bar po 12 glasova!

Post by 1088 on Sun Dec 13, 2015 2:18 am

reče danas komšija da ordiniraju i neki telefonski ispitivači javnog mlenja. prepričao mi je nekoliko pitanja, ali su mi ova dva potisnula sećanje na ostala:

1) da li vam se više sviđa ono što će biti izgrađeno u okviru beograda na vodi ili biste više voleli da su na obalama ostale neraščišćene olupine?
2) šta mislite o podzemnim kontejnerima? i da li su vam bolji oni kockasti ili okrugli podzemni kontejneri?  

Post by plachkica on Tue Dec 15, 2015 12:59 pm

User Actions
Follow

Zoran Babić
‏@ZBabic_
@nensi_vesela vidim da ste vi saliveni! Samo jos da stanete na raskrsnicu ali mora da bude prometna!

Post by паће on Tue Dec 15, 2015 1:04 pm

А и он њима стој кО'Саливен.

_____
памтим савршено - не сећам се кад сам последњи пут нешто заборавио
They say you can't have a cake and eat it too. Then they say "have a cake".
Guest

Post by Guest on Sun Dec 20, 2015 7:30 pm

Post by ostap bender on Sun Dec 20, 2015 7:38 pm

sta je ovo verteru? naprednjacki miting?

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica
Guest

Post by Guest on Sun Dec 20, 2015 7:45 pm

Mhm.

Post by hatama on Tue Dec 22, 2015 12:32 pm

sa drugim verama mora malo tolerantnije

Post by beatakeshi on Tue Dec 22, 2015 3:08 pm

Odličan ovaj sa cigaretom u ustima - neverue.

Post by Lucky908 on Wed Dec 23, 2015 1:12 am

Post by ficfiric on Tue Jan 05, 2016 9:17 am

1 saopstenje

ЛИЦЕМЕРНО ДА БОЖОВИЋ ШТИТИ ИНТЕРЕС ГРАЂАНА

04.01.2016
Два дана пошто је природна непогода, највећа у последњих двадесет година, погодила Београд, Балша Божовић се пробудио из зимског сна и одлучио да критикује и тражи оставке због чишћења снега који није ни приметио док је падао.

Зато да подсетимо Божовића шта се десило док је спавао. Велико невреме, снег који је наносила јака кошава и температура од минус девет, задесили су Београд у недељу.  Хиљаде запослених у јавним предузећима дало је све од себе да очисти улице. У условима док је ветар наносио снег поново, то је било тешко, али они су херојским напорима успели да обезбеде да градски превоз функционише, а потом и чим је ветар стао и да за мање од 24 сата очисте град. У томе им је помагало хиљаде грађана који су чистили испред својих кућа и помагали комуналцима. Грађани су заједно са комуналцима однели ову велику победу.

Млади Божовић је очигледно све то преспавао. Зашто би се будио када њему градски превоз не треба, јер се вози аутомобилом. Чишћење га не интересује, јер живи у најужем центру града осим ако мора да обилази зграду у улици Страхињића Бана коју је изградио за време власти његове странке, а на посао не мора да иде јер држи кафић још из студентских дана. Зато је лицемерно да Божовић који као и његова странка, заступа интересе грађана које су опљачкали и задужили.

_____

Uprava napolje!

Post by diktotar on Thu Jan 07, 2016 2:17 pm

primitivcine na fruskoj glume ravnu, i seckaju malo po nacionalnom parku 

glupaci su ceo post sa slikama obrisali, naravno kasno.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by ficfiric on Tue Jan 12, 2016 7:18 pm

Kojot je na PPP-u okacio deo Djukinog razgovora sa nekom Masom

Vladimir Djukanovic ‏
Nisam siguran u pobedu na izborima, jer nepopularnih poteza je bilo puno, bilo je mnogo i grešaka, loših kadrova.
Ali, bitno je boriti se!

Maša
Oprosti, kojih gresaka? @Djuka_RSFC

Vladimir Djukanovic
@Masa_Beograd Ko radi, taj i greši. Normalno je da ih je bilo.

Maša
@Djuka_RSFC da, ali greske nisu obelezile Vladu predvodjenu SNS, nego domacinski odnos prema drzavnoj kasi, pre svega.

Vladimir Djukanovic
@Masa_Beograd A ostavljanje Janković za zaštitnika gradjana?Eto recimo velike greške. A prepuštanje medijskog uticaja?

Maša
Ok, i ja mislim da je Jankovic nedostojan funkcije ZG. Za medijski uticaj se nismo ni borili, nismo mi DS jbt! @Djuka_RSFC

Vladimir Djukanovic
@Masa_Beograd Ali ne moramo ni budale da budemo, a ispali smo. Nemamo gde ljudski da kažemo šta smo uradili

Maša
Gradjani vide rezultate, a da zuti mediji o tome izvestavaju neka hvala, pravo da ti kazem i volim sto to ne rade. @Djuka_RSFC

Vladimir Djukanovic
‏@Masa_Beograd Sto puta ponovljena laž postaje istina, a oni nas tovare gore nego Gebels.

Maša
Lagali su, lagace, a narod im na svakim izborima jasno kaze sta misli o njihovoj pljackaskoj politici. Dzaba im svi zuti mediji @Djuka_RSFC

Vladimir Djukanovic
@Masa_Beograd Ako pasivni budemo, ako im ćutimo i ako se ne borimo, laži će im proći. Hitna mobilizacija SNS je potrebna.

Maša
Ne znam odakle ti ideja da kazes da je neko u SNS pasivan? Svaki dan se vredno radi. @Djuka_RSFC

Vladimir Djukanovic
@Masa_Beograd Da, radi pešadija i po koji general koga mediji razapinju. Većina generala je nezainteresovana.

Maša
@Djuka_RSFC zao mi je, ne slazemo se.

Vladimir Djukanovic
@Masa_Beograd I meni je žao. Nama užasno teška bitka predstoji.

Maša
@Djuka_RSFC pa sta? Ljudi iz SNS su poznati po tome sto dobijaju bitke u nemogucim uslovima. I ovaj put cemo. Nista specijalno.

Vladimir Djukanovic
@Masa_Beograd Nema lake pobede. Samo rad i borba. "Lako ćemo" i "Sigurni smo" vode u poraz.

Maša
@Djuka_RSFC bori se onda Djuka.

Vladimir Djukanovic
@Masa_Beograd Naravno. Ove izbore doživljavam kao bitku za zemlju. Naša šansa da konačno dobijemo državu.

Maša
@Djuka_RSFC bravo.

_____

Uprava napolje!

Post by plachkica on Tue Jan 12, 2016 7:34 pm

Brate.

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Dec 17, 2017 5:19 am