Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Domaci film

    паће

    Posts : 39817
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by паће Mon Aug 29, 2016 11:18 am

    beatakeshi wrote:
    Ono što mi je bilo zabavno je da su današnjim rečnikom "crnotalasovci" ustvari autošovinisti i srbojugomrzitelji.

    Што је управо тај механизам. Црни талас је био жестока реакција на лакировку, на улепшавање стварности из политичких и пропагандних разлога, једно велико "шта серете бре кад је то овако". И били су проглашавани за "елементе" и којешта из тадашњег речника, па је свака партијска организација из Прћиловице Доње имала да искритикује "Мистерије организма" као да га је одгледала, а придружили су се вала и ССРН и остали.

    Данас исти механизам оцрњује ове или оне као аутошовинисте, тртмртмрзитеље и шта све не, ако само почну да личе на неког ко би званичној пропаганди рекао "шта серете, бре".


    _____
       I've seen hot chocolate, when mom would melt it for the icing on the cake. It's too hot to drink, and when it cools down enough it's not liquid. You can not drink hot chocolate.
       срце пуца где је лепљено
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by beatakeshi Fri Sep 09, 2016 12:21 pm

    Nedelja, RTS 2, 15h, "Pohod", Đorđe Kadijević
    Nekad sam ovaj film svrstavao u 10 najboljih YU filmova. (Doba kada su se slikari i likovni kritičari a ne glumci bavili režijom). Sada - revalorizacija i rekontekstualizacija.
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Fri Sep 09, 2016 12:32 pm

    Gledacemo, druze beatakeshi!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Fri Sep 09, 2016 11:25 pm

    http://www.hollywoodreporter.com/review/on-the-milky-road-na-mlijecnom-putu-926203
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sat Sep 10, 2016 7:49 am

    Domaci film - Page 7 14211952_10154746678047697_6013479197186846096_n
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Sun Sep 11, 2016 11:36 am

    Pošto je Žerar Depardje, francuski glumac, napao Emira Kusturicu uoči premijere njegovog filma "Na mlečnom putu" na filmskom festivalu u Veneciji, nazvavši ga "prevarantom i lažovom", Kusturica mu je, uzvratio istom merom - na uvrede je odgovorio uvredama.
    "Zamislite kada bih ja rekao za Depardjea - da je raspadnuti alkoholičar, prevarant koji je zbog poreskih olakšica, a ne iz ljubavi prema ruskoj kulturi, uzeo ruski pasoš, da je nemoralna drtina koja ne može da izdrži istinu kako Rusi vole moje filmove i muziku koju sviram, kao uostalom i Francuzi".
    Naš reditelj je potom nastavio:
    "Zamislite kada bih ja za Depardijea rekao da se od dopadljivog mladića pretvorio u bačvu i da nema pintera koji bi mogao da zapuši sve rupe na koje curi mešina jedna, da je umesto pi..nja u prvoj klasi Air Fransa upravo iza sebe ostavio g.vno, kleptoman jedan koji svoje radničko poreklo potvrđuje tako što glasa za Sarkozija, a kada završi reklamu za špagete krade posuđe od rekvizitera".
    Kusturica je dodao i sledeće za Depardjea.
    "Zamislite kada bih ja Depardjea rekao da je sve žene sa kojima je živeo navukao na alkohol i da im je ostavio isto ono što je iza njega ostalo u prvoj klasi Air Fransa, da nije znao da upravlja motorom nego je na prvoj okuci razbio nos, i da mu je tada pukao mehur i zato piša po avionima i po poznanicima, da su mu iz ruku ispadale guvernale motora kao porodice koje je zasnovao i posle uništio, da su mu od glume ostali samo papirići, kao idioti, koje kači po kolegama jer ne može da upamti tekst, tikvan jedan, da li bi to bilo fer? Mislim da ne bi, jer čak kada bih tako mislio, ne bi bilo dobro da to izgovorim", kaže Emir Kusturica, reagujuci na žestoke uvrede koje mu je pre dana uputio franacuski glumac Žerar Depardije.
    "Kusturica je običan prevarant, šibicar, on je fikcija, lažov - rekao je Deperdje za "La Republiku", a onda je nastavio da ređa uvrede.
    "Nije popularan, kao što želi da se dokaže. On hoće i da bude Srbin, ali nije. On je jedna mora od lika, sve je kod njega lažno- osuo je paljbu po Kusti čuveni glumac.
    Depardje je rekao da je i svoju koleginicu Moniku Beluči upozorio na Kusturicu.
    "Rekao sam joj da je apsurdno da radi s njim. Dobro je poznajem, ona je vrlo pametna žena, lepa, senzualna, ne mogu da shvatim kako je prihvatila da snima film sa takvim jednim tipom - rekao je Depardje i dodao da Kusturca "nema sintezu". "Kod njega ništa ne postoji osim obmane", konstatovao je Depardje.
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by beatakeshi Sun Sep 11, 2016 11:55 am

    Kusturica bez nagrade u Veneciji, to se retko dešavalo.
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by beatakeshi Sun Sep 11, 2016 10:16 pm

    beatakeshi wrote:Nedelja, RTS 2, 15h, "Pohod", Đorđe Kadijević
    Nekad sam ovaj film svrstavao u 10 najboljih YU filmova. (Doba kada su se slikari i likovni kritičari a ne glumci bavili režijom). Sada - revalorizacija i rekontekstualizacija.
    Veliki film. Rado bih video obnovljenu i dorađenu kopiju ali o toj vrsti očuvanja kulturnog nasleđa ovde nema nikakve svesti.
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Wed Sep 14, 2016 6:44 pm

    http://www.minrzs.gov.rs/cir/konkursi/javne-nabavke
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Wed Sep 14, 2016 6:49 pm

    Javlja mi se da će da ulete ili Deksa ili dete Mita.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Wed Sep 14, 2016 7:22 pm

    zastitnik gotama wrote:http://www.minrzs.gov.rs/cir/konkursi/javne-nabavke

    Ne kapiram, ministarstvo za rad, itd, finansira snimanje filma? WTF? Što to ne radi ministarstvo kulture?
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Wed Sep 14, 2016 7:24 pm

    mislim da jeto zbog ovog borackog dela
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by Somlói Galuska Wed Sep 14, 2016 7:26 pm

    zastitnik gotama wrote:mislim da jeto zbog ovog borackog dela

    Ne kapiram - znači krimiće će da finansira ministarstvo policije?
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Wed Sep 14, 2016 7:27 pm

    Aj da je dokumentarni, pa i da razumem, ali igrani?

    Mada, who cares. Sad ćemo i mi da dobijemo svoju Oluju.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Wed Sep 14, 2016 7:28 pm

    Anđe'o wrote:
    zastitnik gotama wrote:mislim da jeto zbog ovog borackog dela

    Ne kapiram - znači krimiće će da finansira ministarstvo policije?

    Domaci film - Page 7 3579118792

    Zdravstvo da finansira srpski ER!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 33877
    Join date : 2012-02-10

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by ficfiric Wed Sep 14, 2016 7:46 pm

    Anđe'o wrote:
    zastitnik gotama wrote:mislim da jeto zbog ovog borackog dela

    Ne kapiram - znači krimiće će da finansira ministarstvo policije?

    Nece krimice vec Cao inspektore 5


    _____


    Uprava napolje!

    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Wed Sep 14, 2016 7:55 pm

    Reboot. Bokija da glumi Bule Goncić, Pajka - komičar Miroslav.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 33877
    Join date : 2012-02-10

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by ficfiric Wed Sep 14, 2016 8:05 pm

    Komicar Miroslav da bude onaj Albanac sto mu lome tablu sa orlom a Pajko bi mogao biti... tja, mozda Rastko Jankovic al da se osisa. Petruci da prodaje sanduke


    Uloga Pajka je problematicna. Vucic bira ljude oko sebe po fizickom izgledu. Nema ni jednog malog celavog u okruzenju.


    _____


    Uprava napolje!

    boomer crook

    Posts : 36650
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Fri Sep 16, 2016 9:30 am

    bas me zanima za koga je to vulin otvorio ovaj konkurs. inace ovo nije prvenac. neke filmove je vec finansiralo direktno min. finansija pod dinkicem a neke i min. dijaspore.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Fri Sep 16, 2016 9:34 am

    Ja se kladim na ovu dvojicu, ali možda ispadne da je mnogo banalnija muljavina u pitanju i da će uleteti anonimusi povezani s Vulinovom strankom.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81199
    Join date : 2012-06-10

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by Erős Pista Sat Oct 22, 2016 12:18 am

    Zbir mudrih kreativnih koncepata i valjano sinhronizovanih materijalnih ulaganja na papiru nesumnjivo deluje kao plan za siguran uspeh, ali se tamo gde je najvažnije – u samim bioskopima, on ipak odjednom izjalovio. Naime, uz glavnog junaka bez dovoljno šarma i karizme akcioni deo filma pati od manjka prostora za nužnu identifikaciju, a višak borilačkih koreografija i sirovost prizemne komedije jednostavno ne dozvoljavaju romantičnom podzapletu da se razmahne i diše. Posledično, kada dva od tri vitalna narativna uporišta krenu da škripe, i kada se automitologizacija i melodramatičnost u stilu zapadnih uzora pokažu nedosežnim, film Jesen samuraja počne da preteže na stranu poslednjeg preostalog aduta – neizbrušenog, prvoloptaškog humora koji kipti od vulgarnosti i psovki. Moguće je da će – uprkos frapantnom odsustvu dobrog ukusa i opisanoj, pozamašnoj zanatskoj nedorečenosti – Jesen samuraja ipak dostići, pa čak i prevazići uspeh prethodnog ostvarenja istog tima, no takav trijumf će izvesno imati gorak stvaralački ukus i nikako neće potvrditi veru u bolju komercijalnu budućnost srpske kinematografije.
    http://www.vreme.co.rs/cms/view.php?id=1434950


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar

    Posts : 18178
    Join date : 2014-12-12

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by beatakeshi Sun Feb 26, 2017 9:35 pm

    Perišić, "Obični ljudi" - na rts2

    Ne gledam, pomno, ali to dosta loše izgleda.
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Mon Mar 20, 2017 12:51 am

    Domaci film - Page 7 Ba36-cd7e-4e35-aa0b-6a8802b0828a


    Skroz  neprimeceno od strane nase male zajednice, na internetu se konacno nasla puna verzija filma.


    https://vimeo.com/162248276




    Pocinjem da gledam.
    boomer crook

    Posts : 36650
    Join date : 2014-10-27

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by boomer crook Mon Mar 20, 2017 12:54 am

    ucini to da mi ne bi morali


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by Guest Mon Mar 20, 2017 1:27 am

    Pa dobro. Kad odgledas ispadne simpaticni mentol.

    Domaci film - Page 7 Empty Re: Domaci film

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Thu Mar 28, 2024 5:29 pm