Krletina

Share

Re: Krletina

Post by William Murderface on Sun Jan 18, 2015 11:00 pm

Siromah se baš muči da skonta koncept slobodnog izražavanja...

Nebojša Krstić @Krle22  ·  3h 3 hours ago
Napišite nekom našem šarlijevcu da nije u pravu, pa ćete videti kako biranim rečima poštuje vaše pravo na slobodno izražavanje.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by William Murderface on Mon Jan 19, 2015 1:20 pm

I kako ne kačiti ove bisere? Kako?

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by diktotar on Mon Jan 19, 2015 1:27 pm

William Murderface wrote:

au, ovo je platinasti krkan

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by William Murderface on Fri Jan 23, 2015 12:10 am

_____

Post by William Murderface on Fri Jan 23, 2015 9:18 am

Odlučio sad da od sad Krletovim tvitovima dajem imena.

Dilema

Nebojša Krstić @Krle22  ·  8h 8 hours ago
Večita dilema: da li je bolja prosvećena cenzura, ili sloboda razvrata, nasilja i mržnje.

_____

Post by ostap bender on Fri Jan 23, 2015 10:03 am

sloboda razvrata!

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica
Guest

Post by Guest on Fri Jan 23, 2015 10:27 am

William Murderface wrote:Odlučio sad da od sad Krletovim tvitovima dajem imena.

Dilema

Nebojša Krstić  @Krle22    ·    8h 8 hours ago  
Večita dilema: da li je bolja prosvećena cenzura, ili sloboda razvrata, nasilja i mržnje.
uuuuu

Post by William Murderface on Fri Jan 23, 2015 10:31 am

_____

Guest

Post by Guest on Fri Jan 23, 2015 10:49 am

Predlazem ovo za muzicku temu topica.

Post by William Murderface on Fri Jan 23, 2015 11:08 am

Usvaja se!

_____

Post by ficfiric on Fri Jan 23, 2015 11:18 am

Kad bi imali fles sa tom muzikom da stavljamo na svaku stranu ovog topica, kao sto na ppp-u stavljaju one golubove.

_____

Uprava napolje!

Post by William Murderface on Fri Jan 23, 2015 11:19 am

Think of the children!

Republic of Serbia
Nebojša Krstić @Krle22  ·  8h 8 hours ago
Političari koji zloupotrebljavaju Kosovo i decu, kod mene su do-vi-đe-nja!

_____

Post by Filipenko on Fri Jan 23, 2015 1:03 pm

William Murderface wrote:

Think of the children!

Republic of Serbia
 Nebojša Krstić  @Krle22    ·    8h 8 hours ago  
Političari koji zloupotrebljavaju Kosovo i decu, kod mene su do-vi-đe-nja!

Post by William Murderface on Fri Jan 23, 2015 1:06 pm

Treba razlikovati zloupotrebu od iskrenih suza i spasavanja života

Inače, bravo

_____

Guest

Post by Guest on Fri Jan 23, 2015 2:23 pm

...

Last edited by Hototo on Fri Jan 23, 2015 3:10 pm; edited 1 time in total (Reason for editing : Sklonio, okačiću nekad kasnije kada me ne bude mrzelo da napravim proper verziju.)

Post by ficfiric on Fri Jan 23, 2015 2:30 pm

Jeb' se, slusalice su mi na usima

_____

Uprava napolje!
Guest

Post by Guest on Sun Jan 25, 2015 8:11 pm

@Krle22: Karakteristika grčkih izbora je to da su obavezni. Nema ono - mrzi me da izađem.

Post by William Murderface on Sun Jan 25, 2015 8:38 pm

Nebojša Krstić @Krle22  ·  27m 27 minutes ago
Marksisti, trockisti, komunisti, ...svi su u Sirizi. Kod nas su svi u Peščaniku.

_____

Post by William Murderface on Sun Jan 25, 2015 11:15 pm

Razmišljam sad o ovo Krletovom histeričnom antisirizizmu i mislim da on otkriva zaista puno o vrhu DS-a i njihovom pogledu na svet. Krle je isuviše velika neznalica da bi principijelno bio na nekim neoliberalnim pozicijama (kao što je to npr Vladimir Gligorov), njegova jedina politička smernica po ovom i svim ostalim pitanjima je zapravo - EU ili ne-EU. Naravno, Sirizy uopšte nije toliko anti-EU kao što se njemu čini, ali to je jedino pitanje prema kojem on ume da se odredi. Zato može da piše kako će Ratko Dmitrović hejlovati Sirizu i time zauvek otpisati Sirizu. Politički pokreti, stranke i lideri se u ovom nadasve kompleksnom umu dele u dve grupe - za i protiv EU. U prvu grupu spadaju Tadić, Nova Demokratija, Vučić, i sam Krle, a u drugu Toma Nikolić, Ratko Dmitrović, Siriza, marksisti i iz nekog neverovatnog razloga - Peščanik - valjda zato što ne podržava Vučića, koji je, rekli smo u prvoj grupi, a ko ne podržava onog ko je pro-EU, taj je anti-EU, u ovom, rekoh već, vrlo komleksnom umu.

Ali tu nije kraj. Drugo lice ovog stava videli smo po pitanju slučaja Šarli Ebdo - tu, odjednom, Krletu ne smeta da se nađe na istoj strani sa Ratkom Dmirovićem i ostalim nacionalistima, tu je okej podsmevati se EU i njenoj podršci za "slobodi govora", tu će se stati na stranu verskih vođa koji smatraju da se ne smeju vređati svetinje, itd. Štaviše, tu će se, zajedno sa Ljiljom Smajli i Kostom Ćaomskim, ponavljati budalaština o Šarliju i RTS-u. Tu odjednom, nije sve podela na EU i anti-EU.

Šta je zaključak. DS elita nije bila sposobna za bilo šta kompleksnije od EU, anti-EU, ali je ponekad bila spremna da prelomi na stranu anti-EU iz razloga nacionalističko-resantimanskih. Ali nikada i nikako na stranu levice. Antikomunistička histerija (iz koje i Peščanik postaje marksističko i trockističko okupljalište) pomešana sa nacioanlizmom lajt.

Nije da sve ovo već nismo znali, više kao case study.

_____

Post by Filipenko on Mon Jan 26, 2015 1:30 am

+1

Vrlo lepo opisan razlog zašto danas psujem sebe što sam ikada glasao za tu stranku gmizavaca ili njene derivate. Nikada više.

Post by Bluberi on Mon Jan 26, 2015 1:50 am

William Murderface wrote:Razmišljam sad o ovo Krletovom histeričnom antisirizizmu i mislim da on otkriva zaista puno o vrhu DS-a i njihovom pogledu na svet. Krle je isuviše velika neznalica da bi principijelno bio na nekim neoliberalnim pozicijama (kao što je to npr Vladimir Gligorov), njegova jedina politička smernica po ovom i svim ostalim pitanjima je zapravo - EU ili ne-EU. Naravno, Sirizy uopšte nije toliko anti-EU kao što se njemu čini, ali to je jedino pitanje prema kojem on ume da se odredi. Zato može da piše kako će Ratko Dmitrović hejlovati Sirizu i time zauvek otpisati Sirizu. Politički pokreti, stranke i lideri se u ovom nadasve kompleksnom umu dele u dve grupe - za i protiv EU. U prvu grupu spadaju Tadić, Nova Demokratija, Vučić, i sam Krle, a u drugu Toma Nikolić, Ratko Dmitrović, Siriza, marksisti i iz nekog neverovatnog razloga - Peščanik - valjda zato što ne podržava Vučića, koji je, rekli smo u prvoj grupi, a ko ne podržava onog ko je pro-EU, taj je anti-EU, u ovom, rekoh već, vrlo komleksnom umu.

Ali tu nije kraj. Drugo lice ovog stava videli smo po pitanju slučaja Šarli Ebdo - tu, odjednom, Krletu ne smeta da se nađe na istoj strani sa Ratkom Dmirovićem i ostalim nacionalistima, tu je okej podsmevati se EU i njenoj podršci za "slobodi govora", tu će se stati na stranu verskih vođa koji smatraju da se ne smeju vređati svetinje, itd. Štaviše, tu će se, zajedno sa Ljiljom Smajli i Kostom Ćaomskim, ponavljati budalaština o Šarliju i RTS-u. Tu odjednom, nije sve podela na EU i anti-EU.

Šta je zaključak. DS elita nije bila sposobna za bilo šta kompleksnije od EU, anti-EU, ali je ponekad bila spremna da prelomi na stranu anti-EU iz razloga nacionalističko-resantimanskih. Ali nikada i nikako na stranu levice. Antikomunistička histerija (iz koje i Peščanik postaje marksističko i trockističko okupljalište) pomešana sa nacioanlizmom lajt.

Nije da sve ovo već nismo znali, više kao case study.
Najbolji pokazatelj je "tačka razlaza".

Post by William Murderface on Mon Jan 26, 2015 1:52 am

Da, slažem se.

_____

Post by ostap bender on Mon Jan 26, 2015 3:30 am

pa prvo njegovo evropejstvo je ljoticevsko.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by William Murderface on Mon Jan 26, 2015 3:35 am

Ljubili su se na Tjentištu.

_____

Post by sejlor on Mon Jan 26, 2015 10:07 am

Zgadili mi omiljeni partizanski spomenik.

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Oct 18, 2017 11:55 pm