Krletina

Share

Re: Krletina

Post by ostap bender on Thu Jan 29, 2015 11:07 pm

gde se mlevenje desilo?

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by sejlor on Fri Jan 30, 2015 8:36 am

Ma na tviteru. Iju, daleko bilo uživo.

Post by William Murderface on Fri Jan 30, 2015 4:15 pm

Nebojša Krstić @Krle22  ·  22m 22 minutes ago
Zar smena Radoša Ljušića nije dobar korak ka departizaciji društva? Ili departizacija više nije tema?

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by plachkica on Fri Jan 30, 2015 10:32 pm

Prevazišao je sebe:

Nebojša Krstić ‏[ltr]@Krle22[/ltr]  5m5 minutes agoRepublic of Serbia

Sutra @Nase_Novine donose izvanredan tekst moje malenkosti zbog koga će neznalice reći da sam izdao opoziciju, Peščanik i Vesnu Pešić lično.
View translation

• FAVORITES4

1:26 PM - 30 Jan 2015 · Details

Reply
Retweet
Favorite
More

Post by William Murderface on Fri Jan 30, 2015 10:37 pm

NIje mu lako, sad mora da nadbazdulji Bazdulja. Konkurencija među konvertitima, jbg.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by William Murderface on Sat Jan 31, 2015 4:48 pm

Spektakl.

Kolumna u @nase_novine: Nebojša Krstić: @krle22 Jelena u zemlji čuda
Vest da će Jelena Trivan preuzeti kormilo «Službenog glasnika» dobra je iz nekoliko razloga. Pre svega, znam je lično, sarađivali smo. Pratio sam izbliza njen rad u vreme kad je bila potpredsednica stranke. Znam da je inteligentna, otresita, tvrdoglava, da je fajter...i znam da ima herca. Bio sam svedok mnogobrojih situacija kad je neko od prvaka DS trebalo da izađe na TV megdan tada opozicionom Vučiću i kada su mnoge žute perjanice morale hitno da idu tetki po lek. Ne i Jelena. Ona je išla gde god je bilo potrebno. I fajtala se. Primala udarce, ali ih i zadavala. Nije kalkulisala. Nije se
trudila da se dopadne ovom i ne zameri onom. To u politici, kada se svedu računi, ispada ovako: nepopularan si jer si svađalica. Za to vreme, ne vole te oni sa kojima si ulazio u politički sukob. Ne vole te oni u čije si se ime i za čiji interes sukobljavao (dok su oni kupovali tetki lek). Ne voli te onaj koji te je u sukob slao «jer si ga svađala sa opozicijom».Naravoučenije, ako hoćeš da se baviš politikom, budi
licemer i kukavica pa će svi da te vole. E pa, drago mi je što je postavljenje Jelenino dokaz da je to naravoučenije pogrešno.
I da može da se u Srbiji desi čudo – odbace te tvoji, ali te cene
politički protivnici.Dakle, milo mi je zbog Jelene, a imam i lični razlog. Naime, želim da u svojoj kućnoj biblioteci imam kompletna sabrana
dela Stanislava Vinavera čije je kompletiranje zaustavljeno dolaskom Radoša Ljušića. Jelena će, tvrd vam stojim, ovu važnu kulturnu stvar zaokružiti na polzu celokupnog naroda Serbskog.Ima još dobrih posledica Trivankinog postavljenja. Na primer to što su se iznervirali svi lažni moralisti i ljubitelji podele Srba na Morloke i Eloje, na predobre «opozicionare» i uvek zlu vlast. Tim kvazi-Elojima («Vremeplov», H.Dž. Vels) odgovara obnavljanje atmosfere 90-ih. Nesrećni nacionalistički front Siniše Kovačevića, mala je maca
prema militantnoj gluposti fronta koji formiraju Vesna Pešić i njeni drugosrbijanski saborci. Zato bih svima koji po zlu pominju stranačke prebege, skrenuo pažnju da su, u stvari, unutarstranački preletači onaj zaista bljutav politički materijal. Recimo oni koji ujutru podržavaju Tadića, popodne Đilasa, a uveče Pajtića, principijelno poštujući jedino svoj osećaj za ličnu korist. Oni što menjaju stranke, to rade javno i kod njih, za razliku od ovih udvorica, nema ni laži ni prevare.
U toj, dakle, histerijom i zlovoljom podeljenoj Srbiji, ideologija se proglašava štetnom, a u fokus se stavlja ličnost. Da bi podeljenost opstala i bila opravdana, neophodno je Vučića proglasiti za vrhunsko zlo, po istoj matrici, i od iste ekipe koja je to radila i Tadiću. Dalje sve biva jednostavno i sve ide svojim tokom. Ko ti se ne dopadne, ti mu prilepiš da radi za Vučića. To se desilo i meni u Nedeljniku gde Apostolovski kaže da sam od «Tadićevog spin doktora, postao Vučićev tvit doktor». Aleksandar nije dobro obavešten, ali je dovoljno inteligentan da tekst ispuni, umesto činjenicama, fenomenološkim preterivanjem i urbanim legendama. Ali i on pati od fascinacije ličnostima. Moja malenkost bliža je pristupu po kome je bolje podržavati ideje nego ljude. U tom smislu, pristalica sam ideje da Srbija bude članica EU. Pristalica sam ideje da Srbija ne treba da gubi vreme nonsensima Sirizine neokardeljevštine.
Podržavam rešavanje problema smederevske železare u strateškom partnerstvu sa, recimo, Esmarkom. Mislim da je od ogromne važnosti da Priboj dobije za strateškog partnera finski Sisu. Podržavam reforme. Podržavam dijalog sa Prištinom i normalizaciju odnosa srpskog i albanskog naroda...Veoma podržavam i cenim trud onog ko na ovakav način rešava suštinske probleme naše zemlje. Tako da, kad god se u ove moje ideološke preferencijale uklopi Vučić, tim bolje po Vučića. Ali, verujem, i po sve nas.

Свиђа ми се · Прокоментариши · =342859039156527&p[1]=1073748445&share_source_type=unknown]Подели

_____

Post by sejlor on Sat Jan 31, 2015 4:59 pm

Zaboravio je da napiše da podržava mir u svetu.

Post by plachkica on Sat Jan 31, 2015 5:02 pm

Daj bre, neka ga udome malo, "dosada je izvor svakog zla!"
Koja salata od teksta, kakvo spremanje za niski start, za uletanje, kad se otvori prilika!
(I nekom od tvitova sinoć, u najavi ovog senzacionalnog teksta, dodao je da je samo za inteligentne.)

Post by William Murderface on Sat Jan 31, 2015 5:08 pm

ALi bitno je klepiti oo drugosrbijancima. To je ta jedna hrabrost zbog koje licemeri i kukavice mrze njega i Jelenu Trivan

_____

Post by plachkica on Sat Jan 31, 2015 5:19 pm

Meni je zanimljivo kako brani Srbiju i Vučića od Ciprasa.
(Mada, da se naslutiti razlog, ko zna koliko je savetnika Cipras otpustio, 
kao jednu od prvih mera, (ne znam da li je tačno, bilo je u našim medijima), 
pa se na neki način, verujući u svoju svetsku veličinu, i Krle osetio prozvanim, 
i potencijalno ponovo otpuštenim.)

Last edited by plachkica on Sat Jan 31, 2015 5:24 pm; edited 1 time in total

Post by sejlor on Sat Jan 31, 2015 5:22 pm

Jaaao, internacionalna savetnička solidarnost!

Post by William Murderface on Sat Jan 31, 2015 5:28 pm

Ma jok, u pitanju je prosto Krletov uboko usađeni antikomunizam. (Siriza je za njega "neokardeljevština" )

_____

Post by Lucky908 on Sat Jan 31, 2015 5:37 pm

U ovom tekstu leži odgovor onima koji pitaju "čemu toliko bavljenje nevažnim Krletom?!" 

Pohvala Trivankinim kvalitetima, pohvala Vučiću koji ih je prepoznao, uz blanko nuđenje da se sutra i na samog Krleta primeni ova ingeniozna, nepristrasna kadrovska politika. 

Bojim se da nije daleko dan kada će se Krle ponovo negde uhlebiti. Tom kadrovskom rešenju na putu stoje eventualno samo Beba & co, ljudi koji su zbog njega i Šapera morali da zatvore biznis u Srbiji. Mada me ne bi čudilo da se i ti animoziteti ispeglaju kada za to dođe vreme.

Post by Lucky908 on Sat Jan 31, 2015 5:40 pm

PS. Pljuvanje po drugosrbijancima i Sirizi je samo mali hint - there is much more inside me!

Post by William Murderface on Sat Jan 31, 2015 5:46 pm

Ali kako je super što retroaktivno opravdava bele listiće, a da toga nije ni svestan. Vučić je isto što i Tadić! Pa da, to ti sve vreme i pričamo.

_____

Post by Lucky908 on Sat Jan 31, 2015 6:00 pm

Neobično ograničena osoba. Što mu nimalo ne smeta da bude equally podmukao.

Post by William Murderface on Sat Jan 31, 2015 6:31 pm

Nebojša Krstić @Krle22  ·  7m 7 minutes ago
Imam pitanje za #RTS i #studio3: ko vam je zabranio da ja budem gost? Da li kod vas smeju da dolaze samo ljubitelji DSS pogleda na svet?

Cenzura!!!

_____

Post by plachkica on Sat Jan 31, 2015 6:36 pm

Natasa Miljkovic ‏

[ltr]@MiljkovicNatasa[/ltr]

5m5 minutes ago

View translation

@Krle22 niko.Rečeno nam je da lično poznajete Kolindu. Posto nije tako, preomenili smo temu. Setite se razgovora sa Slavkom.

Inače, njih troje prate tviter tokom emitovanja emisije, i brzo reaguju, lajkom ili objašnjenjem.
Biće da im je jako stalo da se emisija zapati.

Post by William Murderface on Sat Jan 31, 2015 6:43 pm

Bravo! Savremeni, technically savvy, aktivni na društvenim mrežama. Samo imaju jedan problem - emisija im je neopisivo banalna.

A ovo za Kolindu, odakle li im ta informacija, da nije iz Informerovog nagađanja ko je Kolindin srpski valer iz osamdesetih? 1 profesionalizam.

_____

Post by sejlor on Sat Jan 31, 2015 6:54 pm

William Murderface wrote:Ma jok, u pitanju je prosto Krletov uboko usađeni antikomunizam. (Siriza je za njega "neokardeljevština" )

Šalim se, naravno. Kapiram da Krle nije sposoban ni za kakavu solidarnost.

Btw, čula sam teoriju, zasnovanu na novoj funkciji J. Trivan i skorašnjim hapšenjima SPS-ovaca, da bi se BoTina nova stranka mogla naći u rekonstruisanoj vladi. Mislim, možda je ovo nešto već opšte poznato, ali ja sam tek prekjuče postala svesna te mogućnosti. U tom slučaju Krletu ne gine neka funkcijetina.

Post by William Murderface on Sat Jan 31, 2015 6:57 pm

Pa već neko vreme ide u tom pravcu. A kako mi je skrenuo pažnju kolega forumaš, Sistem i lom - biće da je ona Bazduljeva ofanziva zapravo pripremala teren upravo za to.

_____

Post by William Murderface on Sat Jan 31, 2015 7:02 pm

plachkica wrote:Natasa Miljkovic ‏

[ltr]@MiljkovicNatasa[/ltr]

5m5 minutes ago

View translation

@Krle22 niko.Rečeno nam je da lično poznajete Kolindu. Posto nije tako, preomenili smo temu. Setite se razgovora sa Slavkom.

Nebojša Krstić@Krle22 14m14 minutes ago
@MiljkovicNatasa Ko vam je to rekao?
Nebojša Krstić@Krle22 7m7 minutes ago
@MiljkovicNatasa Da li današnji gosti lično poznaju Ciprasa?
Nebojša Krstić@Krle22 1m1 minute ago
@MiljkovicNatasa Nema odgovora?

_____

Post by plachkica on Sat Jan 31, 2015 7:03 pm

Što mene navodi na zaključak da je Dačić centar neke buduće opozicije.
Ne znam da li da se smejem ili da plačem.

Post by William Murderface on Sat Jan 31, 2015 7:04 pm

To i ja pričam već neko vreme. Smej se, smej, uvek se smeeeej...

_____

Guest

Post by Guest on Sat Jan 31, 2015 8:06 pm

Ja sam cula mnogo profaniju pricu o putevima kojima je gospodja stigla na dato mesto. A cula sam i ovu strateshku. Ne iskljucuju se te dve storije. I u toj konstrukciji mora da postoji razlog zasto razlaz s Dacicem pocinje bas ovom a ne nekom drugom bizarnom kadrovskom promenom. 
A super je kako se Krle preporucuje. Tuga.

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Jun 27, 2017 10:46 am