Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Gejmerstina

    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Indy Fri Jun 05, 2015 3:38 am

    Možda je mislio na staljiniste (sudeći po avataru).
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Fri Jun 05, 2015 6:14 am

    Moram sad da pogledam tu Anitu Sarkizijan, sad me zanima..

    Jel moze to da se razume , ako nisi gejmer?
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by boomer crook Fri Jun 05, 2015 6:18 am

    masa ludih klinaca pod patronatom 40something desnih libertarijanaca.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by boomer crook Fri Jun 05, 2015 7:52 am

    Šuvar i varivo wrote:Moram sad da pogledam tu Anitu Sarkizijan, sad me zanima..

    Jel moze to da se razume , ako nisi gejmer?

    avanture isprazne populacije neobrazovane generacije kojima miteseri eksplodiraju kada zena prodje pored njih internet bespucima. ljudi koji nisu drzali knjigu (ili e-knjigu) u rukama a da nije fakultetski udzbenik, seksualne fantazije im ukljucuju flunitrazepam a poput snoida se razmnozavaju onanijom u javnim toaletima. ovaj lumpen polusvet nisu cak ni gejmeri vec patuljasti trolovi koji se kote po raznim MMORPG serverima gde naizmenicno navode adolescente na samoubistvo i kasape engleski jezik.

    eto to je sve sto trebas da znas.
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Fri Jun 05, 2015 9:50 am

    Šuvar i varivo wrote:
    ostap bender wrote:

    pa nisam siguran da seksualne fantazije i preference mogu da se simplifikuju do tradicionalnih rodnih uloga. u to veruje valjda samo g.r.r.martin.

    Sad si me podsetio na jednu temu koju sam pre nekog vremena hteo da počnem na forumu , al prvo nisam znao kako da je sročim, a posle me mrzelo... a interesoala me baš vaša marksistička perspektiva. Počelo je od toga što sam sa nekoliko drugova hejtovao ribe koje stavljajju sliku na fejs "inteligencija je sexy" Gejmerstina - Page 8 1399639816 Misilm indikativno je da ovek rade devojke koje nisu u nekom tradicionalnom smislu intelektulke, a obično baš i nisu u vezama sa intelektulcima (da razgovor je bio pun štreberskog gneva Gejmerstina - Page 8 1143415371 )

    Nekako smo došli do toga, u kojoj meri je poimanje muževnosti, odnosno senzualnosti klasno uslovljeno...bukvalno postoje šabloni, ko je kome privlačan , koji se nekako poklapaju sa socio-ekonomskim položajem.. Ne bih znao kako da o ovome pričam, bez nekih ličnih anegdota pa mi glupo...

    Imaš neke misli? Svi?

    William Murderface wrote:

    Slažem se, ali šta je neočekivano u ovom stripu? Šta ne odgovara narativu (gejmergejterskom, u ovom slučaju)? To da su feministkinje nedojebane, a da intelktualcima neće da se digne, to se podrazumeva kao i da Cigani smrde i da Šiptari nose bele kapice i govore lj.

    Humor je kod nje u inverziji očekivanih uloga, a kod njega u ironiji, što ga upravo to prihvatanje dominatnog ženskog narativa (po meni je feminizam dominantna ženski narativ, moguće je da veoma grešim) čini više odbojnog ženama...

    Mislim to je vulgarna fora i razumem zašto bi oni koji su osetljivi na ta pitanja, našli da je uvredljiva, samo nisam za to , da se ograničava šta je smešno i šta se sme, na osnovu tako nejasnih parametara kao što je da se neko oseća neprijatno. (sad ide odma pitanje, šta je sa forama o silovanju i ne bih znao šta da ti kažem, iskreno, ali ovo nije to, ovo je ismevanje stereotipa- da ne ulazimo saad u to koliko uspešno)

    Ali nije bilo nikakve reči o uvređenosti, a još manje ograničavanju onoga što se sme, ne znam odakle ti to. A ovo, naravno, nije ismevanje stereotipa, nego prosto stereotipi.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Fri Jun 05, 2015 10:11 am

    Meni je inače taj gejmergejterski humor jezivo neuspeo - i opet, ne govorim PC-u, niti ičemu sličnom, nego baš o nesposobnosti da se napravi šala. Za humor je uvek neophodna i neka doza samo-ironije (čak iako je humor na tuđ račun), spremnost da se odmakneš i od sopstvene pozicije. U ovim uratcima vidiš apsolutnu nesposobnost za tako nešto. Kao neko ko se jako, jako trudi da napravi foru na tuđ račun, ali ispadaju sve same banalnosti. O kreativnosti nema ni govora - stravična ograničenost u svim pogledima.

    Što se tiče levice. Mislim da je već jasno da kad Verter kaže levo-liberalna levica, misli na levicu koja uključuje feminstkinje, borbu za LGBT prava, prava manjina i invalida. Šta je onda ne-levo-liberana levica? Pa to je, i to smo već utvrdili, levica se ne bavi ovakvim tričarijama, već pre svega misli na one stvarno najugroženije - mlade, zdrave i prave strejt većince sa fakultetskim diplomama.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by fernoux-h Thu Jul 23, 2015 3:43 am

    Gejmerstina - Page 8 CGZ4ucgWsAAW-8i

    Jebote ja ne mogu da verujem zbog čega ste se vi ovde svađali. Naravno da je fora smešna, kao što što je smešno i kada ljudi misle da se praktikovanjem slobodne ljubavi bore protiv patrijarhata, životom u sekti/komunama bore protiv privatnog vlasništva i sl.

    Verteru vrati se!


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Indy Thu Jul 23, 2015 3:47 am

    Fora je glupa i uvredjiva.

    Verteru, vrati se.
    avatar

    Posts : 430
    Join date : 2014-10-31

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by hatama Thu Jul 23, 2015 8:06 am

    ce poletim uskoro
    bela maca

    Posts : 11009
    Join date : 2014-10-28

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by bela maca Thu Jul 23, 2015 10:52 am

    jadna je i smešna samo ljudima koji su generalno jadni.


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by boomer crook Thu Jul 23, 2015 11:05 am

    ma fora je debilna ali je problem taj sto se verter postavio ko da je tema njegovo vlasnistvo. meni inace taj stalni osecaj uvredjenosti od cirilice u vukovaru do sad puppies ludila u us of a uzasno ide na zivce. desnica se zapravo ponasa na onaj nacin na koji fantaziraju da se srbi/albanci/zene/sjw ponasaju. stalna uvredjenost i nikakva istrajnost osim u toj uvredjenosti. ako se svadjamo, svadjamo se. sta ima da se bezi?
    avatar

    Posts : 430
    Join date : 2014-10-31

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by hatama Thu Jul 23, 2015 1:11 pm

    poletecu u tana
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Fri Sep 25, 2015 1:23 am

    Gejmerstina - Page 8 3PoFBba
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Fri Sep 25, 2015 1:34 am

    Gejmerstina - Page 8 3579118792

    Brejvik lajks dis!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Fri Sep 25, 2015 1:42 am

    Ali super mi je kako su Jevreji istovremeno i komunisti i kapitalisti, kao na nedićevskim "antimasonskim" plakatima.

    Gejmerstina - Page 8 Ampns


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Fri Sep 25, 2015 1:53 am

    Previse analiziras jedan tupav poster. A i ne znam odakle ti ovo da se prozivaju Jevreji, i da se u isto vreme proziva i kapitalizam i komunizam. Kapitalizam je stavljen pod navodnike.
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Fri Sep 25, 2015 2:00 am

    Da, video sam navodnike, ali na vrhu imaš masonsko oko (mislim, masoni su uvek code za Jevreje, ne treba to puno objašnjavati) i vreće novca, a ispod Marksa i Lenjina. Jasno je da ti navodnici na kapitalizmu treba da znače da ovo nije "pravi" kapitalizam, nego njegova perverzija kojom upravljaju Jevreji/masoni preko svojih cultural Marxist ideologa.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Fri Sep 25, 2015 2:06 am

    Parodija, Simo. Deca se zajebavaju.


    Gejmerstina - Page 8 Tumblr_inline_ndu17cx9JZ1qagjj4

    Gejmerstina - Page 8 EquETyU

    Gejmerstina - Page 8 TOWUrRO
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Fri Sep 25, 2015 2:16 am

    Pa nije onaj poster parodija. Mislim, mogao bi da bude samo parodija verovanja ljudi koji ozbiljno koriste termine poput Cultural Marxist i simbole poput svevidećeg oka, ali slutim da nije, već je upravo izraz tih verovanja.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Fri Sep 25, 2015 2:20 am

    Hoću da kažem, nije svaka sprdnja parodija. I antimasonska izložba je nekakva sprdnja, karikatura, ali nije parodija već izraz antisemitizma. Tako bih rekao da i autor ovog postera manje više ozbiljno veruje da masoni upravljaju Amerikom preko Cultural Marxists. Nije to parodija tog stanovišta, nego njegov izraz.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Ointagru Unartan Fri Sep 25, 2015 2:30 am

    Jos malo saljenja:
    Gejmerstina - Page 8 B1VX3z3CAAA_4ge

    Btw, jel istina da gajmergejtersi ovu zenu sa njihove antisemitske karikature zovu Jewkeesian?


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Fri Sep 25, 2015 2:30 am

    E jebi ga sad. Iluminati vladaju svetom preko FAFSA loans. A onda ispod idu Marks i Lenjin. U svakom slucaju smesno je. 




    Meni je inace licno omiljeni ovaj:

    Gejmerstina - Page 8 1413080981550
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Fri Sep 25, 2015 2:33 am

    Radagast wrote:Jos malo saljenja:
    Gejmerstina - Page 8 B1VX3z3CAAA_4ge

    Btw, jel istina da gajmergejtersi ovu zenu sa njihove antisemitske karikature zovu Jewkeesian?


    Ne
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Erős Pista Fri Sep 25, 2015 2:34 am

    Verterdegete wrote:E jebi ga sad. Iluminati vladaju svetom preko FAFSA loans. A onda ispod idu Marks i Lenjin. U svakom slucaju smesno je. 




    Pa smešno jeste, rekao bih nenamerno. Nisam siguran da razumem šta misliš kad kažeš da je parodija u pitanju. Proguglao sam sliku preko g images, i našao raspravu na nekom sub-reddit-u na kojem isto raspravljaju da li je u pitanju parodija ili ne. Ali ako je parodija, onda je parodija na gejmergejterski worldview. Ne vidim na šta bi drugo moglo da bude parodija.

    Samo što bih ja rekao da nije parodija, već njegov izraz.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Guest Fri Sep 25, 2015 2:37 am

    William Murderface wrote:

    Pa smešno jeste, rekao bih nenamerno. Nisam siguran da razumem šta misliš kad kažeš da je parodija u pitanju. Proguglao sam sliku preko g images, i našao raspravu na nekom sub-reddit-u na kojem isto raspravljaju da li je u pitanju parodija ili ne. Ali ako je parodija, onda je parodija na gejmergejterski worldview. Ne vidim na šta bi drugo moglo da bude parodija.

    Samo što bih ja rekao da nije parodija, već njegov izraz.


    A sta mislis o ovoj?


    Gejmerstina - Page 8 Everybody__is_beautiful_by_kevinbolk-d93gbiq

    Gejmerstina - Page 8 Empty Re: Gejmerstina

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 6:30 am