Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Erős Pista Fri Jan 02, 2015 11:49 pm

    Otvaram diskusiju i predlažem da u novoj godini započnemo novi ciklus sa novom temom.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Somlói Galuska Sat Jan 03, 2015 12:20 am

    Može, naravski. Imaš neki predlog?
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Erős Pista Sat Jan 03, 2015 12:31 am

    Pa ne znam baš. Činilo mi se da smo nekako bili svezani temom ovaj put, pa se onda dešavalo da predlažemo filmove do kojih nam ni samima nije stalo, i onda se desi da zapravo nemamo mnogo šta ni da kažemo o njima, jer zapravo nema ni polemike, niti nekog žara da se film brani (to se manje-više meni desilo sa Primer-om).

    U tom smislu sam mislio da predložim da možda svake nedelje neko predloži film koji voli ili do kojeg mu je stalo - po mogućstvu nešto što drugi nisu gledali, i da onda kaže par reči o tome zašto mu je film bitan i zašto misli da je dobar i/ili značajan. Dakle, ne moramo da imamo nikakvu konkretnu temu.

    ALi ovo je samo moj predlog, i baš bih voleo da čujem šta drugi predlažu.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Indy Sat Jan 03, 2015 12:33 am

    Predlažem filmove koje sam ja već gledao, tako da mogu samo da pišem o njima. Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj 2348298330
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Somlói Galuska Sat Jan 03, 2015 12:48 am

    William Murderface wrote:Pa ne znam baš. Činilo mi se da smo nekako bili svezani temom ovaj put, pa se onda dešavalo da predlažemo filmove do kojih nam ni samima nije stalo, i onda se desi da zapravo nemamo mnogo šta ni da kažemo o njima, jer zapravo nema ni polemike, niti nekog žara da se film brani (to se manje-više meni desilo sa Primer-om).

    U tom smislu sam mislio da predložim da možda svake nedelje neko predloži film koji voli ili do kojeg mu je stalo - po mogućstvu nešto što drugi nisu gledali, i da onda kaže par reči o tome zašto mu je film bitan i zašto misli da je dobar i/ili značajan. Dakle, ne moramo da imamo nikakvu konkretnu temu.

    ALi ovo je samo moj predlog, i baš bih voleo da čujem šta drugi predlažu.


    Pa ne znam, onda se ovo pretvara u "Gledajte film koji vam predlažem", što je u suštini slično "Poslednjem filmu koji ste gledali." Neko će da napiše koju, neko će da pogleda preporučeni film, neko neće. Mislim da je bolje da budu neke oblasti, ili reditelji, šta ja znam, tako je nekako interesantnije, meni se čini.

    edit - mislim, možda bi trebalo da nađemo neku temu koja nas više zanima od ove.
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Erős Pista Sat Jan 03, 2015 12:50 am

    Okej, ima smisla.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by boomer crook Sat Jan 03, 2015 10:27 am

    nominujem temu 'politicki' film. ona je prilicno siroka i samim tim dobra za dalji razvoj. takodje predlazem da predlagac ili da neku uvodnu rec ili nominuje nekoga da to uradi.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Sergen Yalçın Sat Jan 03, 2015 10:32 am

    meni bi srcu bliski bili ciklusi vezani za razlicite neamericke kinematografije: japansku, italijansku, francusku, iransku... 

    ali u principu nisam neki filmofil, vise volim da provodim vreme citajuci knjige i gledajuci serije. Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj 1949538119 pa me to u principu koci da budem redovni poster na kino klubu. kod filmova trazim kultni status (u bilo kojoj kulturi), ne mogu da gledam ogromnu vecinu filmova...


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Somlói Galuska Sat Jan 03, 2015 10:36 am

    Mislim da ovde imaš poentu - malo su nam filmovi koje smo gledali na SF-u bili onako, nije tu bilo nikakvih značajnih ostvarenja, al' tako smo izabrali temu.
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by boomer crook Sat Jan 03, 2015 10:40 am

    pa i to nam je bio negde motiv. da proverimo da li je bilo znacajnih ostvarenja zanra. e sada da smo raspravljali o neo-noireu pa dosli do drajva...


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Sergen Yalçın Sat Jan 03, 2015 11:04 am

    Anđe'o wrote:Mislim da ovde imaš poentu - malo su nam filmovi koje smo gledali na SF-u bili onako, nije tu bilo nikakvih značajnih ostvarenja, al' tako smo izabrali temu.

    nisam hteo da napravim nikakvu poentu. ne mislim ni da ste izabrali losu temu ni nezanimljive filmove, samo opisujem svoj odnos prema filmu. definitivno nisam filmofil - bilo je godina u kojima sam ukupno odgledao jedan ili dva filma, pa cak mozda i nijedan. jedino sto moze da me privuce je neko provereno, kultno ostvarenje, a true work of art. takodje volim da gledam filmove na istorijske teme ili zanimljiva ostvarenja neke "egzoticne" kinematografije gde mi film vise predstavlja pristup u neki novi svet koji zelim da istrazim, ali to vec proizilazi iz mojih ostalih interesovanja.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Erős Pista Sat Jan 03, 2015 11:09 am

    Pa bilo je značajnih SF-ova u 21. veku, ali njih smo svi već više puta gledali. Jedan od po mom, i ne samo mom, mišljenju najvažnijh filmova 21.-og veka je sf - Eternal Sunshine of the Spotless Mind.

    Nego da se vratim na temu. Ja sam hteo da predložim filmove o prvom svetskom ratu, but that's sooo 2014. Politički film zvuči bolje, i zaista jeste širi, jer nje u pitanju žanr, nego tema.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Sergen Yalçın Sat Jan 03, 2015 11:17 am

    sta spada recimo u politicki film? npr, das leben der anderen?

    Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    znaci, da odgledam.  Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj 2304934895


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Erős Pista Sat Jan 03, 2015 11:23 am

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj 3579118792 

    Ne mogu da verujem da već nisi. Ogledaj, naravno.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Guest Sat Jan 03, 2015 11:41 am

    evo šta mene sad jako zanima:
    latin america
    ali ne znam o filmu ni izbliza dovoljno da bih napravila bilo kakav uvod. 
    neke od ovih filmova sam gledala, neke ću tek  Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj 1861198401
    neki koje sam gledala nedostaju na ovoj listi, čini mi se.
    mada, sve mi se čini da kim nije baš mislio da se ovako lokalizuje to političko, to jest da se veže za jednu temu ...
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Sergen Yalçın Sat Jan 03, 2015 12:03 pm

    William Murderface wrote:Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj 3579118792 

    Ne mogu da verujem da već nisi. Ogledaj, naravno.

    potcenjujes me. ne samo da nisam odgledao, nego nikad cuo nisam.  Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj 2304934895


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Somlói Galuska Sat Jan 03, 2015 1:19 pm

    Treba gledati Eternal Sunshine of the Spotless Mind, jedan od najboljih filmova u ovom veku, što se mene tiče. Nemoj samo da očekuješ SF, to William preširoko shvata žanr. Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj 1143415371
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Somlói Galuska Sat Jan 03, 2015 1:31 pm

    E, da - meni se "politički film" ne dopada kao tema jer iz iskustva znam da WM i TC smatraju sve filmove političkim, tako da nećemo imati onda nikakav okvir. Zemlje mi se dopadaju kao predlog, mada ne znam koliko je realno očekivati da ljudi iz nedelje u nedelju gledaju, ne znam, na primer, italijanske filmove.
    A recimo neki reditelji - Nicolas Roeg na primer? (što babi milo, to joj se i snilo) Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj 1143415371
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Erős Pista Sat Jan 03, 2015 1:34 pm

    Uh, može!!! Walkabout mi čuči na hard disku već mesecima!


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Somlói Galuska Sat Jan 03, 2015 1:37 pm

    Meni bi Roeg baš odgovarao, neke filmove znam dobro i volim, a mnoge nisam gledao, ili sam gledao davno i rado bih ponovo. Samo ne znam koliko ćemo privući ljudi na to. Ali možda treba biti istrajan. Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj 1143415371
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Erős Pista Sun Jan 04, 2015 6:57 pm

    Anđe'o wrote:E, da - meni se "politički film" ne dopada kao tema jer iz iskustva znam da WM i TC smatraju sve filmove političkim, tako da nećemo imati onda nikakav okvir. Zemlje mi se dopadaju kao predlog, mada ne znam koliko je realno očekivati da ljudi iz nedelje u nedelju gledaju, ne znam, na primer, italijanske filmove.
    A recimo neki reditelji - Nicolas Roeg na primer? (što babi milo, to joj se i snilo) Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj 1143415371

    Možda bi trebalo da finalizujemo pregovore. Mislim da se bez razloga plašiš, i da je Timur mislio na političke filmove u užem smislu. Ja svakako jesam. Npr., od svih filmova koje smo gledali u ciklusu SF-a ja bih možda samo Snowpiercer opisao kao politički, mada ni njega ne bih nikad predložio za ciklus političkog filma.

    Možda ne bi bilo loše sledeće, da Timur da par primera šta smatra poltičkim filmovima, pa da onda vidiš da li ti to odgovara.

    Nisam protiv Rega, tako da i je ta opcija "živa", ali iskreno, više volim kad je tema malo slobodnija.

    Evo dva politička koje bih predložio u slučaju da pođemo prvim putem (mislim da će se dobro uklopiti i u gagorderkin južnoamerički podžanr):



    Missing (1982)


    Waking the Dead (2000)




    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Somlói Galuska Sun Jan 04, 2015 9:35 pm

    Oke, nek kaže još neko nešto, ja se slažem s čim god. Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj 1143415371
    Anonymous
    Guest

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Guest Sun Jan 04, 2015 9:42 pm

    Anđe'o wrote:
    Pa ne znam, onda se ovo pretvara u "Gledajte film koji vam predlažem"


    Sto je najgora moguca stvar za svaki kino klub. Secam se, mi smo u gimnaziji osnovali kino klub, i ovo ga je utuklo.
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Ferenz Mon Jan 05, 2015 6:37 am

    Šta god odlučite. Gledam i učim od vas.
    (as in Letim, Sanjam, Dišem Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj 1861198401   )

    Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj Empty Re: Aktivnosti kino kluba u godini 2015.-oj

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 6:18 am