Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    razni dodaci u hrani

    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    razni dodaci u hrani Empty razni dodaci u hrani

    Post by akaio Wed Dec 31, 2014 10:03 am

    sta vam ide kao neki dodatak u hranu i sta vam ne ide?

    buduci da sam juce napravio rusku salatu, a nju jedem sa ringlicama, odn. incunima - tako sam navikao jos od vremena kada sam bio dete. u veru nema, i sledeca najbliza opcija mi je grcko-kiparski centar, u novom beogradu. juce smo kupili kapar kao alternativu, i moze da ide uz rusku, ali nije to to. cini mi se da smo sve u zadnji cas poceli da kupujemo, sto mislim da nije bio slucaj sa proslim godinama.


    jel imate nesto sto morate da imate uz odredjeno jelo, a nije mozda uobicajeno kod drugih. sta nikad ne bi ste stavili/probali kao dodatak, dok je drugim ljudima navika.

    npr. moja drugarica je pocela poslednjih godina da stavlja u rusku cimet. nisam probao niti imam nameru.
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by akaio Wed Dec 31, 2014 11:50 am

    update: bio da kupim incune, ali nisam. ima tegla od kilo i pola, nemaju na grame. tegla od kilo skoro  dva somica dinarica. od pola kile, somic i nesto..
    Anonymous
    Guest

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by Guest Wed Dec 31, 2014 12:20 pm

    Šta su ti ove ringlice? Imam dvije teglice kapara rolovanih inćunima u ulju, slano, mirisno i odlično. Jesu li to ringlice uz koje jedeš rusku?
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by akaio Wed Dec 31, 2014 12:25 pm

    fikret wrote:Šta su ti ove ringlice? Imam dvije teglice kapara rolovanih inćunima u ulju, slano, mirisno i odlično. Jesu li to ringlice.

    da, to su ringlice. incuni rolovani sa kaprom u ulju.
    Anonymous
    Guest

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by Guest Wed Dec 31, 2014 12:30 pm

    Pa ja sam fan toga, samo nisam nikad to kombinovao sa ruskom, probaću i to sutra uz skokove. Ovo sa cimetom ne bih da pokušavam, nespojiv mi cimet sa ruskom koju ja pripremam.
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by akaio Wed Dec 31, 2014 12:35 pm

    +1 za cimet. volim da eksperimentisem, ali mi cimet jednostavno nikako ne ide. sto se tice incuna-ringlica, meni je to najbolje sa ruskom salatom, ali moguce je da je samo navika u pitanju. mozda bi to nekome bilo nespojivo, ali ako mislis da bi islo u tvom slucaju, probaj.

    edit: nadam se da se razumemo da se incuni-ringlice ne stavljaju u samu rusku, vec se jede uz istu.

    edit2: vidim da si mislio kako prilici bounce
    plavaivy

    Posts : 3119
    Join date : 2014-11-21

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by plavaivy Wed Dec 31, 2014 3:53 pm

    cimet ide super u mleveno meso i jela sa njim,u musake,punjene paprike,punjene tikvice,cuftice..generalno u sve sto pripremam tako sto dinstam mleveno meso sa crnim lukom i zacinima stavim malo cimeta..
    Ferenc Puskás

    Posts : 11558
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by Ferenc Puskás Wed Dec 31, 2014 4:07 pm

    Kakva je razlika između francuske i ruske salate? 
    Uglavnom volim kad se unutra stave komadići sušene govedine i svježe sjeckane jabuke. 
    Božić sam proveo s češkom reakcijom, na NG idem kod srpskih dušmana: sarma, ruska, pečeno prase. S ovakvim neprijateljima mi prijatelji ne trebaju. Podlaci čine sve da otupe oštricu moje narodnooslobodilačke revolucionarne borbe.
    Sergen Yalçın

    Posts : 2412
    Join date : 2014-10-31

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by Sergen Yalçın Wed Dec 31, 2014 4:10 pm

    rusi je zovu "francuskom" (salata olivije), a mi je zovemo ruskom.

    bar ja tako mislim.


    _____
    I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds
    Amelija

    Posts : 140
    Join date : 2014-12-19

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by Amelija Wed Dec 31, 2014 4:26 pm

    francuska je bez mesa/šunke, ruska je sa
    Anonymous
    Guest

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by Guest Wed Dec 31, 2014 4:29 pm

    Santino wrote:rusi je zovu "francuskom" (salata olivije), a mi je zovemo ruskom.

    bar ja tako mislim.

    Otprilike tako je objasnio i onaj brko, gastro-nomad sa RTS-a.
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by akaio Wed Dec 31, 2014 5:03 pm

    plavaivy wrote:cimet ide super u mleveno meso i jela sa njim,u musake,punjene paprike,punjene tikvice,cuftice..generalno u sve sto pripremam tako sto dinstam mleveno meso sa crnim lukom i zacinima stavim malo cimeta..

    hehhe tako i ova devojka isto. kada ga je probala u ruskoj, pocela je da stavlja i u ostala jela bounce


    otto katz wrote:Kakva je razlika između francuske i ruske salate? 
    Uglavnom volim kad se unutra stave komadići sušene govedine i svježe sjeckane jabuke. 
    Božić sam proveo s češkom reakcijom, na NG idem kod srpskih dušmana: sarma, ruska, pečeno prase. S ovakvim neprijateljima mi prijatelji ne trebaju. Podlaci čine sve da otupe oštricu moje narodnooslobodilačke revolucionarne borbe.
    secam se da je velika razlika u pitanju, ali sam zaboravio u cemu je fora

    Santino wrote:rusi je zovu "francuskom" (salata olivije), a mi je zovemo ruskom.

    bar ja tako mislim.

    mislim da nije

    Amelija wrote:francuska je bez mesa/šunke, ruska je sa

    tako nekako.

    bounce
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by Erős Pista Wed Dec 31, 2014 5:17 pm

    Razlika je u tome što u rusku mora da se doda i
    Spoiler:


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by Ferenz Wed Dec 31, 2014 5:50 pm

    William Murderface wrote:Razlika je u tome što u rusku mora da se doda i
    Spoiler:


    Ovo u spoileru je potpuno u skladu s jednim od učenja djainizma.
    atajlo

    Posts : 20
    Join date : 2013-07-20

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by atajlo Sun Jan 04, 2015 3:54 pm

    Nisu dodaci u hrani, nego za hranu, al' možda će neko znati.
    Treći put mi puca kesa za pečenje, usred rerne i usred pečenja. razni dodaci u hrani 1949538119 Postupak (vezati, probušiti pri vrhu iglom, voditi računa da ne dodiruje zidove rerne) sam ispoštovala u fulu, i zaista bih volela znati, bar informativno, da li da, uopšte, po treći put ribam rernu do samrtnog ropca, ili nastavim sa pokušajima, dok ne spalim zgradu. Čuj "zgradu"! Čačak!! Čuj "Čačak"!! REGION!!!
    Anonymous
    Guest

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by Guest Sun Jan 04, 2015 4:33 pm

    A da izbušiš još koju dodatnu rupicu? Pet-šest rupica tankom iglom na gornjoj strani kese. Ja sam to vazda radio dok sam koristio kese i nikad nije bilo pucanja.
    домаћин

    Posts : 3
    Join date : 2014-11-09

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by домаћин Sun Jan 04, 2015 5:03 pm

    fikret wrote:A da izbušiš još koju dodatnu rupicu? Pet-šest rupica tankom iglom na gornjoj strani kese. Ja sam to vazda radio dok sam koristio kese i nikad nije bilo pucanja.
    Исто. Изрешетам је ко гоблен, али само на врху и никад није дошло до пукнућа razni dodaci u hrani 1143415371 Мада "упутство" заиста предлаже "пробушити иглом на  врху". Дакле пробушити, не избушити.
    Штета меса, штета рерне, штета живаца. razni dodaci u hrani 1949538119


    _____
    Сто пута поновљена лаж постаје досадна.
    Anonymous
    Guest

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by Guest Sun Jan 04, 2015 5:35 pm

    Probušiti, OK.  razni dodaci u hrani 4101625831

    Nek su kese žive i zdrave pa ko voli nek izvoli, probah i nakon desetak pečenja to i oćejfih, ja im se ne kanim vraćati. Poklopac od alu-folije (višeslojni) radi isti poso kao i kesa, baška što mi je hrana pripremljena ispod aluminijuma dosta ukusnija od one koja ja pečena u najlonu.
    atajlo

    Posts : 20
    Join date : 2013-07-20

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by atajlo Sun Jan 04, 2015 5:52 pm

    Fala vam, dobri ljudi. razni dodaci u hrani 1143415371
    U cilju da vas ne smaram, nisam rekla da sam se spram kesa ponašala kao izvesni francuski markiz. Dakle, bez najmanje 30-ak rupica nisu ulazile u rernu. No međutim... razni dodaci u hrani 1949538119
    Fikrete, milion posto si u pravu, kakve kese, kakvi bakrači... Sve što se jede zahteva poštovanje i vreme, sve mora natenane i po redu, a kome se žuri - brate slatki, bar fast fudova ima na svakom ćošetu.
    Al' danas  neplanirano naiđoše gosti, koji su, opet neplanirano (valjda!?!) bili gladni, pa sam na brzaka rknula piletinu i krompir u te, je li, kese. Pa sad, ako se i nisu najeli, bar su se dima nadimili.
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by akaio Sun Jan 04, 2015 7:26 pm

    ne secam se ikad da mi je kesa pukla + nisam nikad busio, sto je i normalno. buduci da kesa treba da bude hermeticki zatvorena kako bi se stvorila sto veca temperatura od pare/kuvanja. ubedjen sam da su to lose kese u pitanju. inace, dugo ne kuvam u kesi. koristim foliju ili cinije koje poklopim za rernu.
    atajlo

    Posts : 20
    Join date : 2013-07-20

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by atajlo Sun Jan 04, 2015 9:36 pm

    hoffnung wrote: nisam nikad busio, sto je i normalno. buduci da kesa treba da bude hermeticki zatvorena kako bi se stvorila sto veca temperatura od pare/kuvanja.

    Da znaš da je to. Zato ni ekspres lonci nemaju ventil na poklopcu.

    Ništa onda. Gosti otišli, rerna očišćena, ostatak kesa zavrljačen u kontejner. :ljaksofon:
    SkyHighatrist

    Posts : 46
    Join date : 2012-02-10

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by SkyHighatrist Sun Jan 04, 2015 9:43 pm

    hoffnung wrote:ne secam se ikad da mi je kesa pukla + nisam nikad busio

    Same here, a koristio sam kesu cela dva (2) puta. Nemam nameru ponovo.


    _____
    There is no nonsense so arrant that it cannot be made the creed of the vast majority by adequate governmental action.
    akaio

    Posts : 231
    Join date : 2014-12-28

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by akaio Sun Jan 04, 2015 10:25 pm

    atajlo wrote:
    hoffnung wrote: nisam nikad busio, sto je i normalno. buduci da kesa treba da bude hermeticki zatvorena kako bi se stvorila sto veca temperatura od pare/kuvanja.

    Da znaš da je to. Zato ni ekspres lonci nemaju ventil na poklopcu.

    Ništa onda. Gosti otišli, rerna očišćena, ostatak kesa zavrljačen u kontejner. :ljaksofon:
    ne znam da li je ovo tacno, zapravo, moj lonac ima ventil i kada se kuva, kroz taj ventil se ispusta para od pritiska koji je u loncu. iskreno, ne znam za ekspres lonac, a da nema ventil. sada bas guglam i vidim da noviji takodje imaju ventil [moj lonac je star iha-ha] bounce
    bemty

    Posts : 3786
    Join date : 2014-11-12

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by bemty Sun Jan 04, 2015 10:34 pm

    i zato: buši, ahahahaha!


    _____
    Warning: may contain irony.
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by Erős Pista Sun Jan 04, 2015 10:52 pm

    Vidim da je Srbija na tebe uticala i po pitanju smisla za humor.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    razni dodaci u hrani Empty Re: razni dodaci u hrani

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 5:56 am