Sweets!

Share

Re: Sweets!

Post by darling on Sat Mar 14, 2015 9:48 pm

jede mi se ovo tvoje, ajvi. a i ovo lalineino. idem sad na teretanu, da je prijavim da ne jede kako treba

ja danas mesila ovo, da sutra zgresim. porodicno slavlje.

Post by plavaivy on Sun Mar 15, 2015 11:29 am

uf i meni se jede ono moje sad a nemaaaaa

a jede mi se i to vase(pms ubi) a ne smeeemmm

odoh praviti rozatu sa vocem i kokosovim mlekom

Post by lalinea on Mon Mar 16, 2015 12:07 pm

darling wrote:jede mi se ovo tvoje, ajvi. a i ovo lalineino. idem sad na teretanu, da je prijavim da ne jede kako treba

ja danas mesila ovo, da sutra zgresim. porodicno slavlje.

daj recept za ovo, please

ja opet pravila ono . ispalo jos bolje nego prvi put. par hintova: to sto recepat kaze da testo treba da se razvlaci na debljinu papipra, to nema veze. meni oba puta testo malcice...crumbled (ne znam kako bih opisala). i ako je jaka rerna peci 7, ne 8 minuta

idem sad da pisem na teretani, da potrosim ove kalorije.

Post by Indy on Mon Mar 16, 2015 12:55 pm

Greškom nekako uvek otvorim ovaj topik.

Pa, hajde da i ja nešto doprinesem. Moj recept za slatkiš: Uzeti lepu mrkvu, može i par njih. Oprati, a potom ostrugati ljuštilicom (kako god da se zove ono s čim se ljušti kora s krastavca npr.) Ako je mrkva deblja, iseći uzdužno jednom, dvaput.

Konzumirati dok je sveže.

_____
Take a day and walk around... Watch the Nazis run your town... Then go home and check yourself... You think we're singing 'bout someone else

Post by Amelija on Mon Mar 16, 2015 1:37 pm

uh dobre su mrkvice ja ih umem pojesti dosta
(jednom davno (kad sam imala nekih 13-14 godina) su se moji čak malo zabrinuli za mene, da ne preteram sa šargarepama )

a jede mi se zdravo i ovo čudo sa makom

Post by darling on Mon Mar 16, 2015 2:22 pm

@ lalinea  evo

secer sam maksimalno smanjila: tri kasike u testo, dve u fil, preko jok. ulje masilnovo, sir krem, nisam premazala jajom, nego razvodnjenim dzemom od kajsije kad sam ispekla.

Post by plavaivy on Tue Mar 17, 2015 8:42 am

Indy wrote:Greškom nekako uvek otvorim ovaj topik.

Pa, hajde da i ja nešto doprinesem. Moj recept za slatkiš: Uzeti lepu mrkvu, može i par njih. Oprati, a potom ostrugati ljuštilicom (kako god da se zove ono s čim se ljušti kora s krastavca npr.) Ako je mrkva deblja, iseći uzdužno jednom, dvaput.

Konzumirati dok je sveže.

+1 potpuno se slazem

a jos bolje kad se napravi lchf carot cake ili mafins sa kokosovim brasnom,kakom i stevijom :p

Post by Mau on Sat Mar 28, 2015 4:06 pm

Darling, je l imaš proveren recept za krempitu?

Post by Daï Djakman Faré on Sat Mar 28, 2015 4:09 pm

mau, jel smem da otvorim 'pitajte mau' topik ?

imam nesto da te pitam, a ne znam na kom bih topiku.

_____
is the body not billow in veil of light ?
is it not a vast beast comprised of atomic christs ?

Post by darling on Sat Mar 28, 2015 5:03 pm

Mau wrote:Darling, je l imaš proveren recept za krempitu?

naravno da imam

Post by Mau on Sat Mar 28, 2015 5:26 pm

Ongnonlou Dolo wrote:mau, jel smem da otvorim 'pitajte mau' topik ?

imam nesto da te pitam, a ne znam na kom bih topiku.
Smeš. :-) Možeš i peemom kad ustreba nešto.
darling wrote:
Mau wrote:Darling, je l imaš proveren recept za krempitu?

naravno da imam
Is it too much to ask da ga podeliš sa nama? :-)

Post by darling on Sat Mar 28, 2015 5:40 pm

naravno da nije. 
 imam dva, jedan je iz vile, drugi iz kluba knjizevnika. ovaj iz vile je bolji. 

krempaje iz vile

testo: 

pola kilograma lisnatog testa podeliti na dva dela i razvuci oklagijom. razvuceno testo treba da bude vece od tepsije u kojoj cete napraviti krempitu, zato sto se tokom pecenja skuplja. peci 10 minuta na 200 velzuijusovih. izbusiti viljuskom pre pecenja, da se ne bi previse dizalo. 

krem

umutiti 8 zumanaca, 150 gr secera, vanilu (jedan stap), 3 kesice zelatina u prahu (kesica sadrzi 10 grama) i pola litre mleka, pa skuvati na pari. ohladiti, da bude mlako.  promesati s vremena na vreme da se ne uhvati korica. umutiti 6 dr etker slagova u 750ml mleka u jednoj posudi i pola litre slatke pavlake u drugoj posudi. ne dodavati secer! 
pomesati zuti krem, slatku pavlaku i slagove. 
slagati: dole jedna kora, fil, pa druga kora. pritisnuti. velicina tepsije? nesto manja od sporetnog pleha, dakle velika. neka prenoci u frizideru. sutradan je prevrnuti na posluzavnik, lako ispada. lako se sece ostrim, reckavim nozicem. pre sluzenja posuti secerom u prahu.

krempita klub knjizevnika 

pola litre mleka 
300g secera 
7 zumanaca 
30g zelatina 
vanila
750ml slatke pavlake 
pola kilograma lisnatog testa 

krem: 

u serpu sipati mleko, secer, zumanca, vanilu i zelatin, kuvati na par. ostaviti da se ohladi do mlakog. povremeno promesati smesu i paziti da se ne zgusne mnogo. umutiti slatku pavlaku. fil sipati u slag i lagano mesati dok se ne sjedini. 
u tepsiju staviti jednu koru, usuti kremu, odozgo drugu koru. pritisnuti lagano da se zalepi. ohladiti preko noci. sutradan iskrenuti na pladanj, posuti secerom u prahu, seci i sluziti.

Post by darling on Sat Mar 28, 2015 5:45 pm

kod nas nema dobrog lisnatog testa, odnosno sve je s margarinom. jednom me nije mrzelo pa sam umesila lisnato s maslacem za krempitu. majko mila, kako je bilo dobro, hol nju level of krempita, iako je i ovaj recept tri nivoa iznad krempita koje se prave i sluze kod nas.

recepti su slicni.

recept iz kluba knjizevnika sam prepisala iz jednog kafe i bara, davno, pravila sam je par puta i okej je, al nekako bude gusta. mislim da bi slatka pavlaka trebalo da se poveca na litar i po, a secer da se smanji na 200 grama da to bude kako valja. zadnji put sam pravila sa 1,25 litara slatke pavlake i opet je bila pregusta, precvrsta. sledeci put cu praviti sa litar i po. 

recept iz vile je neko marnuo i tako je dosao do mene. bila sam skepticna prema ovim dr etker slagovima, ali, radi tako kako pise, ne menjaj i bices jako zadovoljna.

inace, krempita je veoma velika, moze da se sluzi na masovnim slavljima i dobro se drzi, kad je iskrenes na pladanj, u fridzu moze da stoji nekoliko dana, nece klonuti duhom, a ni telom.

mozda izgleda komplikovano, al veoma jednostavan recept, ne postoji razlog da ne uspe.

Post by Mau on Sat Mar 28, 2015 6:00 pm

Ja sam kupila neko gotovo testo za krempitu danas. Probaću s tim, pa ću da prijavim kakvo je.

Dakle, prvi recept it is. Htela sam danas, ali ispalo da moram u goste. Puno ti hvala! Izvini što gušim svako malo za recepte.

Post by darling on Sat Mar 28, 2015 6:04 pm

zadovoljstvo je bilo moje, moja misija u zivotu je da sirim recept za krempite.

Post by Mau on Sun Apr 05, 2015 12:33 pm

Uradila Vila krempitu. San snova! Zamisli, mama kupila neka jaja na pijaci i u prvih pet što sam razbila, u četiri bila po dva žumanceta, pa sam na tih devet i ostala. Jedino što mi ne valja je testo. Margarinasto, oporo i suvo. Mora ručno da se pravi.

Post by darling on Sun Apr 05, 2015 12:40 pm

to je mama kupila jaja koka pocetnica. tek uce da nose.

drago mi je da ti se svidja. odma sam znala da to testo ne valja. al dobro, najbolje da covek uci na svojim greskama 

cak ni kad kupis zaledjeno testo, pa ga sama ispeces, ne valja. mora s maslacem. 
eh, kad bi bila neka pekara koja bi prodavala sveze lisnato s maslacem...

Post by lalinea on Thu May 21, 2015 12:42 pm

Jel ovde vise niko ne jede slatko? 

_____
The Borg wouldn't know fun if they assimilated an amusement park.

Post by Indy on Thu May 21, 2015 12:55 pm

Ja jedem (ali ne pravim). Makadamije u kakaou... njam.

Post by bela maca on Thu May 21, 2015 1:12 pm

saćutebanujem

_____
You can feign ignorance, but you're not stupid, you're just selfish. And you're a slave to impulse.
Guest

Post by Guest on Thu May 21, 2015 10:02 pm

Koga nanese put u čardu Pikec u Bezdanu, doboš tortu da poruči. Benčmark za sve doboš torte. Nemam reči, ganut sam.

Post by darling on Sun May 24, 2015 7:26 pm

lalinea wrote:Jel ovde vise niko ne jede slatko? 

ja. kuvam i jedem, al cutim

Post by sejlor on Mon Jun 01, 2015 8:42 am

Meni je od skoro Sapore bolji od Moritza. Ne znam da li su se promenili oni ili moje čulo ukusa, ali bolji je, priznajem. Vrsta koja se zove Ostrvo kojeg nema (buahahaha) je orgazam za nepce. Marcipan je u pitanju, a znate koliko sam ja opsednuta marcipanom.

Post by darling on Mon Jun 01, 2015 9:26 am

covece zeno, jesi jela u ovci?

Post by sejlor on Mon Jun 01, 2015 9:38 am

Neee! Drugarica mi rekla da imaju osamsto pecto ukusa i ja kao onda bila u fazonu da time nadomešćuju manjak kvaliteta. Drugarica se složila (ali nismo bile ni ona ni ja). Je l grešimo??

Post by Sponsored content

Current date/time is Sun Dec 17, 2017 5:18 am