Kupovina IT proizvoda

Share

Re: Kupovina IT proizvoda

Post by ontheotherhand on Fri May 05, 2017 12:26 pm

Nije zahtevan novi Doom, plus je to ipak tata Jocin endžin.

@Kinder: desktop ili laptop? za koju namenu/e? novo ili polovno? u našoj prodavnici ili može i preko oglasa/Mađara? ako je desktop, jel zadržavaš neke od starih komponenata?

Popuni upitnik pa da nastavimo

Post by Blind Lime Pie on Fri May 12, 2017 2:58 am

zasto mi niko nije rekao da su gejmerske masine glasne kao usisivaci 
dampovao sam sistem tako sto sam stavio na njega ukoriceni komplet X Zabave pa ne baca vibracije u rezonatorsku kutiju koju sam nehotice napravio kada sam dizajnirao kompjuterski sto, ali moram naci neko odrzivo resenje za hladjenje

caveat: imam sluh poput sismisa, svojevremeno sam prepadao cimera. "slusas Tool, je li?" (zatvorena vrata izmedju soba, slusao je na slusalicama)

_____
e poi c'era la marmotta che confezionava la cioccolata

Post by ontheotherhand on Fri May 12, 2017 11:55 am

Nabaciš neko tiho kućište, Fractal Design Rx recimo.

Post by паће on Tue Jul 25, 2017 2:57 pm

Ево већ десет година имам проблем, хардверски, који сам повремено решавао овако или онако, углавном привремено.

Пребацивање са звучника на слушке и обратно. Некад ми затреба по десет пута дневно. Уштекавање и иштекавање још некако иде на лептопу, док Пенџери не побрљави и уврти себи у главу неко своје мишљење о томе - јер убадање слушке није више хардверски прекидач, него само сигнал софтверу, а онда се надај да је јављено где треба и да ће да реагује кад треба. Нпр звони ми скајп, убодем слушке а он и даље пичи по звучницима. Кликнем на пријем, крене из слушки. Што је још ОК, али онда опет морам да ишчупам слушке да бих чуо следећи позив.

Својевремено сам имао такво сокоћало, коштало 5$ али је имало потенциометар и то шкљ класе, који је постао креативан гледе звука (углавном је компоновао неке шумове или тишине). Мени треба обичан прекидач, и то ако може да протури и микрофон (то већ може и без прекидача, нек иде директно), дакле да притиснем 1 дугме да ми пребаци са звучника на слушке, и да га притиснем поново да вратим. Ето.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
pirates are guys with one eye, one leg, or both.

Post by Filipenko on Tue Jul 25, 2017 6:51 pm

To imaš softverski u Windowsu 10. Mnogo je elegantno rešeno to prebacivanje. Klikne se na ikonicu zvučnika u tray-u sa desne strane, pojavi se meni sa ponuđenim izlazima, i samo klikneš na šta želiš da zvuk izađe.

Imam zvučnike, slušalice, kao i eksterne zvučnike na televizoru i na monitoru. Cela operacija je neverovatno lagana, klik na ikonicu, još jedan klik na željeni izlaz i to je to. Ranije se otvarao čitav properties audio sekcije pa si tamo kopao, sada je to ekstra sređeno.

Post by паће on Tue Jul 25, 2017 7:09 pm

Не. Има тако нешто и у седмици, али то је неколико кликова. Мени треба 1 притисак на 1 дугме. Што сам већ једном имао, ал' није издржало ни 3-4 године. Има да се купи на Амазону, кошта десетак долара, има упутство како да сам направиш - треба ти 1 трополни преклопник (за 9 жица, да преклапа средину час на једну час на другу тројку) и три утичнице за 3,5мм, и неко ко уме да леми. Прц је што је ствар толико јефтина а треба малом броју људи, да је овде нико не продаје. Не знам ни како се каже на српском, вероватно аудио свичер :љ.

Нашао сам нешто на Убунтуу, још ако за то буде могао да се прилепи 1 врућ кључРЖ, одлично.

_____

Post by diktotar on Tue Aug 22, 2017 5:27 pm

nije bas samo it ali dobro, da li je neko probo neki dron sa kamerom u rangu oko 100 evra, i da li to moze ista valjano da uslika? ponuda je ogromna inace.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by Kinder Lad on Tue Aug 22, 2017 6:18 pm

verujem da može da ode do ulaznih vrata od zgrade da vidi ko zvoni na interfon

_____
alt-lib

Post by паће on Tue Aug 22, 2017 6:33 pm

На дронове оно беше нема ловостаја? Је ли довољна обична ваздушна или можда треба самострел?

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Sep 20, 2017 1:13 pm