Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Komentari na vesti

    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by Ointagru Unartan Wed Feb 08, 2017 3:13 pm


    Šta je bolje od toga da ste šef SAD? Da ste bivši šef SAD (FOTO)

    Baraku Obami, po svemu sudeći, uopšte ne nedostaje stari posao. On kao da je jedva dočekao da napusti Ovalnu sobu, pa da sa svojim drugarom, multimilijarderom Ričardom Brensonom uživa u letnjim sportovima.

    Komentari na vesti - Page 16 1635820133589acec27fecb135597851_v4_big

    http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2017&mm=02&dd=08&nav_id=1228398



    Moj deda Milko svojevremeno dao ovom sedom Brensonu tri kubika sodera da zavrsi kupatilo. pare mu nije uzeo. Deda umro, Brenson nista, a obecao da ce vrati.
    (Ugljesa, 8. februar 2017 09:26)


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by Filipenko Wed Feb 08, 2017 3:53 pm

    Ih kako je to lepo kada stekneš prijatelje milijardere, šta ti je slučajnost i kuda te sve život vodi.  Komentari na vesti - Page 16 3826186726
    ♏

    Posts : 4531
    Join date : 2016-06-09

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by ♏ Thu Feb 09, 2017 2:03 pm

    Na taze naručeno Gucijankino hejlovanje dualnog u Politici:

    Zorka Papadopolos пре 3 сата

    Ako je istina, da je dualno obrazovanje uspesno, mnogo se radujem. U Srbiji svaki cosak vapi za majstorskom rukom, `intelektualaca' imamo na tone. To stancovanje fakultetski obrazovanih je pocelo na Zapadu, na pravdi Boga. Uteruju decu u beskonacno skolovanje, i onu koja su za to, i vecinu, koja za to nije. Sve samo da im se ne bi promotavali po ulicama i pravili nerede.
    паће

    Posts : 40026
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by паће Thu Feb 09, 2017 2:07 pm

    Е, да, циљ Запада је да им на улицама нереде праве академски грађани, а не макар ко!


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    avatar

    Posts : 18311
    Join date : 2014-12-12

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by beatakeshi Thu Feb 09, 2017 2:51 pm

    Zašto se to više ne zove usmereno obrazovanje? Tj. "šuvarice"?
    паће

    Posts : 40026
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by паће Thu Feb 09, 2017 3:09 pm

    beatakeshi wrote:Zašto se to više ne zove usmereno obrazovanje? Tj. "šuvarice"?

    Ај пробај па да видимо за које време ће да ти спомену боравак у политичко-коректурном дому.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by No Country Thu Mar 02, 2017 5:21 pm

    Zoranпре 17 сати
    Мој син је магистар историје. 10 година посла нема. Био првак Србије на такмичењима, сјајан студент. Ту и тамо неког мења по школама. Запошљавање у струци је немогуће, јер је забрањен пријем радника у установама где би он могао да ради. На огласној табли његовог Филозофског факултета у Београду пре две године, био је истакнут оглас са понудом младим историчарима са академским звањима. Нуђено је да дођу у Будимпешту (Сорош!) ради проучавања узрока Првог светског рата, због 100-годишњице почетка. Све је плаћено, плус неколико стотина евра за личне трошкове и траје неколико месеци, можда и дуже. Он се није пријавио, сматрајући да би морао да пише против Србије. А у Србији посла нема. Ето разлога зашто млади одлазе. И то најбољи. Овде нису потребни. Чак сметају.
    Одговори | Препоручујем 
    Коментар је на неки Политикин чланак о одласку младих из земље, уосталом небитно, коментар је сам по себи заокружена прича.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by Guest Thu Mar 02, 2017 5:30 pm

    Он се није пријавио, сматрајући да би морао да пише против Србије.

    Komentari na vesti - Page 16 2729202060
    Anonymous
    Guest

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by Guest Thu Mar 02, 2017 5:41 pm

    meni je istoriju predavao isto tako neki history wonder kid, pa se posle uclanio u jul i postao privredni kriminalac. izvesni goran latinovic.


    Last edited by diktotar on Thu Mar 02, 2017 5:42 pm; edited 2 times in total
    Ferenc Puskás

    Posts : 11559
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by Ferenc Puskás Thu Mar 02, 2017 5:41 pm

    Ja bio kod tog Soroša na kursu Education policy. Šef kursa s Berklija objašnjavao da je etnička segregacija u BiH školama logičan i ok pristup. Slabo ga plaćo Soroš.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by Erős Pista Thu Mar 02, 2017 5:43 pm

    Auh.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by Erős Pista Thu Mar 02, 2017 5:54 pm

    No Country wrote:
    Zoranпре 17 сати
    Мој син је магистар историје. 10 година посла нема. Био првак Србије на такмичењима, сјајан студент. Ту и тамо неког мења по школама. Запошљавање у струци је немогуће, јер је забрањен пријем радника у установама где би он могао да ради. На огласној табли његовог Филозофског факултета у Београду пре две године, био је истакнут оглас са понудом младим историчарима са академским звањима. Нуђено је да дођу у Будимпешту (Сорош!) ради проучавања узрока Првог светског рата, због 100-годишњице почетка. Све је плаћено, плус неколико стотина евра за личне трошкове и траје неколико месеци, можда и дуже. Он се није пријавио, сматрајући да би морао да пише против Србије. А у Србији посла нема. Ето разлога зашто млади одлазе. И то најбољи. Овде нису потребни. Чак сметају.
    Одговори | Препоручујем 
    Коментар је на неки Политикин чланак о одласку младих из земље, уосталом небитно, коментар је сам по себи заокружена прича.

    Gargantua wrote:
    Он се није пријавио, сматрајући да би морао да пише против Србије.

    Komentari na vesti - Page 16 2729202060

    Ne možeš ti našega čovika zajebat


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    No Country

    Posts : 11046
    Join date : 2015-05-16

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by No Country Thu Mar 02, 2017 8:02 pm

    Ма ово је више прича о томе како је човик сам себи одсекао киту, па се још одозго жали на неправду. А да је наш - то је непорециво.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by Guest Thu Mar 02, 2017 8:28 pm

    ti garant svrsavaju i tata i sin na malokurskog, a s druge strane ne za sorosa da radimo otpasce nam pise.
    Anonymous
    Guest

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by Guest Fri Mar 03, 2017 2:08 pm

    idealan pristalica DJB-a, u komentaru na žalbu o nedostupnosti notara:



    Komentari na vesti - Page 16 31df7e4bc7b2efce813c398c684e5952?s=74&d=mm&r=g radomir

    3. marta 2017. u 13:31

    Samo da uspem dobiti licnu kartu do tog perioda i imate moj potpis!

    Odgovori
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by Erős Pista Fri Mar 03, 2017 2:13 pm

    Komentari na vesti - Page 16 3579118792 Komentari na vesti - Page 16 3579118792 Komentari na vesti - Page 16 3579118792 

    Kako beše ona definicija optimiste, čovek koji u restoranu naručuje školjke očekujući da će ih platiti biserima koje nađe u njima.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    avatar
    Korisnik
    Korisnik

    Posts : 4670
    Join date : 2015-02-17

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by ontheotherhand Sat Mar 04, 2017 7:22 pm

    Kad ste se već dotakli istorije. 


    Marija Petrović, studentkinja iz Srbije koja je doktorirala na Oksfordu, vratila se u rodni Beograd u oktobru 2012. godine. 

    Kao stručnjak za istoriju Balkana odmah je angažovana na jednom projektu na Univerzitetu u Beogradu, gde je prethodno diplomirala. 

    Međutim, Odsek za istoriju nije mogao da joj isplaćuje honorare jer njena strana kvalifikacija još nije bila priznata. Projekat je finansiralo Ministartsvo prosvete Srbije koje ne može da odobri isplatu honorara pre nego što se kvalifikacija prizna.

    Univerzitet u Beogradu je konačno odobrio njen zahtev u novembru – osam meseci posle podnošenja.

    Nada Kovačević, prorektorka za nastavu na Univerzitetu u Beogradu, izjavila je da proces priznavanja strane kvalifikacije obično traje između četiri i osam meseci. 

    Marija Petrović kaže da je već razmišljala o ponovnom odlasku u inostranstvo. „Osećala sam se kao da sam ispala najveći magarac zbog toga što sam uopšte pokušala da se vratim“, rekla je. „ Ja ne umem da plivam baš dobro u ovom sistemu bez sistema“.
    https://www.cins.rs/srpski/research_stories/article/skole-skandala-korupcija-unistava-obrazovni-sistem-na-balkanu
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by Erős Pista Thu Mar 23, 2017 7:00 am

    Критика српских критичара


    nikola andric пре 21 сат
    Tarski je u svojoj ''sematickoj teoriji istine'' uveo razliku izmedju ''meta jezika'' i jezika o kome je rec. Zbog ''samoreferencije'' nastaju logicki paradoksi koje je hteo da izbegne ali sa cudnim rezultatom beskrajnih ''objekt jezika'' i ''meta jezika''. ''Kritika kritike '' pretpostavlja ''meta kritiku'' u slicnom smislu. Ali veci problem je pitanje ''naucnog statusa'' literature uopste te njene ''kritike'' posebno. Posto za takozvane ''vrednosne iskaze'' ne vazi kriterijum istine a vrednovanje literature nije moguce bez ''vrednosnih iskaza'' izgleda ocevidno da literatura te i njena kritika nisu nauke po modernom shvatanju naucne metodologije.
    nikola andric
    Razlika izmedju nauke i literature je njihov cilj. Cilj nauke je istina cilj literature je umetnost odnosno estetika. Vrednovanje se razlikuje. Za nauku postoji samo jedan kriterijum : istina ili neistina. Umetnost pretpostavlja vrednovanje dok za vrednosne iskaze ne vazi kriterijum istine. Od davno je poznato da se o ukusima ne vredi raspravljati. Da to ipak cinimo nema veze sa istinom ali ima sa nasom psihologijom. ''Ko sta voli''.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by Bluberi Thu Mar 23, 2017 3:24 pm

    Kacmanovićeva poza autsajdera dosadia je i bogu i narodu.
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by Erős Pista Thu Mar 23, 2017 3:28 pm

    Ma da, on je prica za sebe.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Ointagru Unartan

    Posts : 6735
    Join date : 2012-02-11

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by Ointagru Unartan Wed Apr 05, 2017 8:29 pm


    Iz Denvera stigao odgovor na "Nikola, četniče"

    Nikola Jokić se tokom utakmice Pelikansa i Denver Nagetsa (134:131) u Nju Orleansu našao na meti nekolicine Hrvata koji su ga provocirali.

    http://www.b92.net/sport/kosarka/nba.php?yyyy=2017&mm=04&dd=05&nav_id=1247434


    Najgore je sto smo mi Srbi dosta neobrazovan narod pa se stidimo jugoslovenske vojske u otadzbini(cetnika), stidimo se Cica Draze koga je licno sin vojvode Zivojina Misica, Aleksandar misic podrzao i borio se rame uz rame sa Cica Drazom. Zaboravljamo da je Ravna gora mjesto odakle je pocela odbrana i u prvom svetskom ratu predvodjena Zivojinom Misicem. I treba da cetnike zastitimo od nasih neznalica jer ih svrstavaju u fasiste- hocu da kazem ne moze biti svako cetnik vec samo oni sa najvecim vrlinama jer cetnici jesu elitna vojska Srbije! Zar je tesko pogledati dokumentarce o Jasenovcu i Cica drazi(makar seriju) i malo se edukovati.
    (V, 5. april 2017 17:50)


    _____
    "Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
    Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

    My Moon Che Gavara.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by Filipenko Wed Apr 05, 2017 9:11 pm

    Šteta što ne zna kako je Mišićev sin završio - tako što ga je Draža prodao da izvuče sebe; kao i gde je bio mlađi Mišićev sin, kapetan Vojislav Mišić.  Komentari na vesti - Page 16 899159439
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by Erős Pista Sat Apr 08, 2017 1:12 pm

    Теша Тешановић: Комунистичке организације Маркс21 и анархисти петог дана "преотели" демонстрације против Вучића

    субота, 08 април 2017 11:39 Slavko
    Ovaj mladic ima naku svoju emisiju na Youtoube gleda sam ga par puta. Mogu vam kazati da me je odusevijo inteligentan je mladic i veliki Patrijota. Sto volim nije onaj klasicni bukac Patrijota koji buce uz dumizanu vina. To sto on sad prica TO SAM JA ODMA ZNA DA SU OVE PROTESTE KOMUNISTICKI ELEMENTI ORGANIZOVALI a sve platijo pro Hrvatski lobi u Beogradu.Jer taj pro Hrvatsko Komunisticki lobi u BG sve cini da sprjeci zblizavanje Rusije i Srbije A POSEBNO IM NIJE U INTERESU DA SRBIJA EKONOMSKI PRELAZI LJEVU STRANU RJEKE DRINE. Jer Agrokor su Rusi vec stavili pod svoju sapu a Srbija je vec polako ulazi u Bosnu i tek ce uci. Prvo preko gradnje Avutoputeva iz Srbije prema Sarajevu i onda ekonomski. Sve to brine Hrvatsku a posebno one koji BRINU BRIGU O HRVATSKOJ A ZIVE U BEOGRADU.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    plachkica

    Posts : 16156
    Join date : 2014-11-06

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by plachkica Sat Apr 08, 2017 1:19 pm

    Trol ili?
    Erős Pista

    Posts : 81372
    Join date : 2012-06-10

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by Erős Pista Sat Apr 08, 2017 1:23 pm

    Lepota je upravo u tome sto ne mogu da provalim Komentari na vesti - Page 16 1143415371


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Komentari na vesti - Page 16 Empty Re: Komentari na vesti

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 8:02 pm