Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Se-Pe-Se

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by Filipenko Mon Oct 24, 2016 9:29 pm

    fernoux-h wrote:Takvima se ne vredi obraćati? Srećno tebi sa bavljenjem politikom.

    Ništa se postiže time što će neko "ogoliti cara" - car je go i ništa se ne dešava, ništa se ne menja. I nije SNS to radio sa DS-om, SNS se prvo izgradio kao vodeća politička snaga, pa je tek onda mogao da mrcvari DS. Ono što je za pobedu i popularnost SNS bilo odlučujuće je (1) njihova prošlost - to je bivši SRS koji je uživao najveće poverenje među glasačima i imao ogromnu podršku u narodu (2) sposobnost da kao takvi guraju prozapadnu orijentaciju i podrška zapada: jednom kada su sebi obezbedili većinsko glasačko telo i stabilnu vlast zapad je shvatio da im mnogo više koristi takav SNS nego raspali DS. (3) politička retorika koja vrlo dobro komunicira sa potrebama većine ljudi u Srbiji.


    Prvo, ja se ne bavim politikom. I kada bih se bavio, ne bih se bavio na način na koji se trenutne partije bave politikom.

    Car nije go, car je itekako snažan i utvrđen u svome dvorcu od srpskih suza. Ja ne govorim o ogoljenju tako što ćete nešto da šerujete na Twitteru u građanski odgovornom maniru, nego o pola miliona listova koji idu u sve delove Srbije gde na naslovnoj strani stoji "Vučići ustaški saradnici" (dirljiva priča o dedi koji je poslovao sa ustašama uz neku paralelu sa Vučićem koji se sastaje sa Kolindom Grabar Kitarović), "Lopovska familija" (informacije o poslovanjima ćaće i buraza, makar tu ničeg nelegalnog ne bilo), "Pljačka Srbiju: Ni unucima mu ne smemo zaboraviti" (priča o subvencijama), kao i urednički blogovi tipa "Zločin bez kazne: Govna vladaju!" i slično u stilu antidragana j vučićevića. I tako svaki dan, svaka nedelja, svaki mesec, četiri godine, praćeno njegovim ludačkim slikama i pozama posebno uhvaćenim, do narednih izbora.

    Zašto stranke to ne rade? Ne znam. On radi, tako je osvojio vlast i neće je izgubiti. Vi dotle možete da mislite da je politika nešto uzvišeno, iznadnarodno, nešto što se radi po kuloarima i slično. U jednu ruku takvi jesu u pravu, u drugu im se pokenjam. Poenta je da od nekog trenutka moraš da kreneš da se baviš realpolitikom u lokalnim uslovima; i meni je do jaja kada gledam američku seriju pa u državnom senatu postoji neki baja koji je predsednik komiteta za planiranje a zapravo vladar Viskonsina iz senke i može da ti završi svaki posao i deluje vrlo moćno kada ga upoznaš. Ovde je priča malko drugačija.

    Sada malo o tri stavke koje si naveo.

    1) njihova prošlost je nebitna. Oni su sada mešavina tih iz SRSa, ali i svega ostalog što je bljutavo, odurno i antinarodno. To treba kapitalizovati i iskoristiti za propagandu protiv njih, umesto što se stoji i konstatuje sa žaljenjem kako je to nekakva masa kojoj maltene niko ne može ništa.

    2) prozapadna orijentacija je zapravo servilnost prema zapadu - još jedan adut za antikampanju, ali ne ukoliko je cilj da se bude kalif umesto kalifa i da se nudi ista ta politika servilnosti zapadu. Zapravo, neki od najefikasnijih udara stižu od antinarodne desnice koja je zagledana ka istoku, doduše iz nekih iracionalnih razloga. Opet, to može odlično da se iskoristi, sluga stranih ambasadora, Skot svira Vučić igra i slično. Šta će zapadnjacima sluge sa 10% ako imaju slugu sa više od 50%?

    3) Politička retorika SNSa je najgore sranje; govori li vam to nešto? Da se narodu morate obratiti sličnim jezikom. Što me opet vraća na početak ovog posta...
    avatar

    Posts : 18179
    Join date : 2014-12-12

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by beatakeshi Mon Oct 24, 2016 10:12 pm

    Mislim da čak ne mora toliko da se blatoidiše - Fantom iz Savamale, Prodaje srpsku zemlju Arapima, Laže i maže (vidi pod "Memento"), otkupiti prava od Petričića i Koraksa na najsočnije radove, izmontirati najveće gluposti i najveća plakanja, luđenja (ne mora Kulješov to da radi ali neko elementarno pismen) i što veći tiraž. 7 miliona ljudi mora to da vidi, čuje, shvati i zna napamet.

    Ali da ponovim - Vučić je jedan od manjih problema majčice Srbije.
    Anonymous
    Guest

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by Guest Mon Oct 24, 2016 11:48 pm

    Sve u svemu, treba para. Samo odakle...
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by fernoux-h Mon Oct 24, 2016 11:52 pm

    Filipenko wrote:Šta će zapadnjacima sluge sa 10% ako imaju slugu sa više od 50%?

    Pa to, to i kažem.

    Filipenko wrote:to može odlično da se iskoristi, sluga stranih ambasadora, Skot svira Vučić igra i slično

    Ne može. Ovo (Skot svira Vučić igra) već svi znaju i nikoga nije briga.

    Filipenko wrote:pola miliona listova koji idu u sve delove Srbije gde na naslovnoj strani stoji "Vučići ustaški saradnici" (dirljiva priča o dedi koji je poslovao sa ustašama uz neku paralelu sa Vučićem koji se sastaje sa Kolindom Grabar Kitarović), "Lopovska familija" (informacije o poslovanjima ćaće i buraza, makar tu ničeg nelegalnog ne bilo), "Pljačka Srbiju: Ni unucima mu ne smemo zaboraviti" (priča o subvencijama), kao i urednički blogovi tipa "Zločin bez kazne: Govna vladaju!" i slično u stilu antidragana j vučićevića. I tako svaki dan, svaka nedelja, svaki mesec, četiri godine, praćeno njegovim ludačkim slikama i pozama posebno uhvaćenim, do narednih izbora.

    Ne pali taj napad zdesna, a ja da imam te listove svakako ne bih glumio desnicu niti mislim da je to dobro za nas, da kažem, levo orijentisane da radimo. Vučićevoj popularnosti bi najviše naškodilo da se otkrije da je kupio Kajen sinu ili nešto slično, i kada bi počeo da pokazuje slabost - o ovome je Verter već pisao na forumu. Tim pričama o Vučiću kao plaćeniku zapada, nedoslednom srbendi jednostavno se ne postiže ništa.

    Filipenko wrote:Da se narodu morate obratiti sličnim jezikom.

    Tačno. Samo što nije dovoljno samo to da se koristi sličan jezik već je potrebno imati jasnu političku strategiju: šta je ono što je bitno adresatima levice (onima kojima bi levica trebala da se obraća), kako im to saopštiti, koje poruke, treba naći ljude koji će da iznesu taj zadatak i koji mogu da se probiju kroz politiku a da ostanu na liniji itd. itd. Uopšte nije tako jednostavno. Evo, na primer, 90% onoga što ljudi ovde misle da treba govoriti narodu: o platama, pravu na radu i sl. obične ljude uopšte ne interesuje. Po svim relevantnim istraživanjima ljude u Srbiji interesuje samo jedna stvar: zaposlenje, a to kakva će prava imati na radu i kakve će plate imati - o tome ne razmišljaju. Primer toga je i Jura: možeš ti njima tamo da pričaš šta god hoćeš ali to je za njih obećani posao koji su mnogi čekali dugo i oni ne žele da se pobune protiv uprave.


    Last edited by fernoux-h on Mon Oct 24, 2016 11:58 pm; edited 1 time in total


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by fernoux-h Mon Oct 24, 2016 11:55 pm

    beatakeshi wrote:Mislim da čak ne mora toliko da se blatoidiše - Fantom iz Savamale, Prodaje srpsku zemlju Arapima, Laže i maže (vidi pod "Memento"), otkupiti prava od Petričića i Koraksa na najsočnije radove, izmontirati najveće gluposti i najveća plakanja, luđenja (ne mora Kulješov to da radi ali neko elementarno pismen) i što veći tiraž. 7 miliona ljudi mora to da vidi, čuje, shvati i zna napamet.

    Ali da ponovim - Vučić je jedan od manjih problema majčice Srbije.

    Ovo me podseti na diskurs histerika kod Lakana... Vi zapravo hoćete da Vučić bude dosledniji "nacionalista" ili šta?

    Boli ljude u Srbiji kurac što Vučić prodaje "srpsku zemlju" Arapima. To svi znaju, i sve i da su svaki dan bombardovani takvim naslovima to nikakav efekat ne bi imalo. A ti što se podsmevaju Vučićevom "plakanju" su najgluplji.


    Last edited by fernoux-h on Tue Oct 25, 2016 12:06 am; edited 1 time in total


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by boomer crook Mon Oct 24, 2016 11:58 pm

    to sto nece da se bune govori da nemaju niti izbora niti vere u neku drugu snagu koja bi im ponudila alternativu.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by Filipenko Tue Oct 25, 2016 12:12 am

    beatakeshi wrote:Mislim da čak ne mora toliko da se blatoidiše - Fantom iz Savamale, Prodaje srpsku zemlju Arapima, Laže i maže (vidi pod "Memento"), otkupiti prava od Petričića i Koraksa na najsočnije radove, izmontirati najveće gluposti i najveća plakanja, luđenja (ne mora Kulješov to da radi ali neko elementarno pismen) i što veći tiraž. 7 miliona ljudi mora to da vidi, čuje, shvati i zna napamet.

    Ali da ponovim - Vučić je jedan od manjih problema majčice Srbije.


    Samo da pojasnim jednu stvar - ja ne mislim da je blatoidisanje jedini front na kome se treba boriti. Naprotiv. Moraš da imaš priču i za doktora i za seljaka i za maloprivrednika i za programera i za onog nesrećnika koji ne radi već pije neku brlju ispred dragstora. Jedno ne isključuje drugo. Ali ulazak u blato, da ne kažem u narod, mora da bude barem 50% aktivnosti, ako ne i više, i bez toga nema apsolutno nikakve šanse za uspeh. Možda bi bilo da Vučić ne radi to što radi, da je demokratičniji, da poštuje oponente koliko toliko, da ne vređa mozak i logiku svakim svojim istupom. Ovako, jok.
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by fernoux-h Tue Oct 25, 2016 12:20 am

    U svakom slučaju, imati svoje tabloide bi pomoglo, tu se slažemo, ali objašnjavati ljudima šta je medijski spin - tako se ne ruši Vučić.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    No Country

    Posts : 10947
    Join date : 2015-05-16

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by No Country Tue Oct 25, 2016 12:50 am

    Богме је Вучић, са вама, на сигурном...


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Anonymous
    Guest

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by Guest Tue Oct 25, 2016 1:13 am

    fernoux-h wrote:

    Tačno. Samo što nije dovoljno samo to da se koristi sličan jezik već je potrebno imati jasnu političku strategiju: šta je ono što je bitno adresatima levice (onima kojima bi levica trebala da se obraća), kako im to saopštiti, koje poruke, treba naći ljude koji će da iznesu taj zadatak i koji mogu da se probiju kroz politiku a da ostanu na liniji itd. itd. Uopšte nije tako jednostavno. 


    Ali jeste jednostavno, fernouxe. Trebaju ti pare. Ako imas pare, ljudi gravitiraju ka tebi. Ako nemas, svi te tapsu po ramenu, i vicu samo tako, ali niko ti nece pomoci. I jos ce te iza ledja ismejavati.


    Dakle, prvo da imas pare. A drugo, treba ti pravedan sistem napredovanja u partiji. Da neko radom i angazovanjem moze da se penje gore. I to ti je sva nauka. Tako je Vucic dosao na vlast.
    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by Filipenko Tue Oct 25, 2016 1:16 am

    ^^
    Jel to zato što ne negujemo demokratske tekovine, ne pozivamo na poštovanje institucija i na primitivizam ne odgovaramo obrazovanjem?
    fernoux-h

    Posts : 1902
    Join date : 2014-11-06
    Age : 33
    Location : Beograd

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by fernoux-h Tue Oct 25, 2016 1:16 am

    Pržun wrote:
    fernoux-h wrote:

    Tačno. Samo što nije dovoljno samo to da se koristi sličan jezik već je potrebno imati jasnu političku strategiju: šta je ono što je bitno adresatima levice (onima kojima bi levica trebala da se obraća), kako im to saopštiti, koje poruke, treba naći ljude koji će da iznesu taj zadatak i koji mogu da se probiju kroz politiku a da ostanu na liniji itd. itd. Uopšte nije tako jednostavno. 


    Ali jeste jednostavno, fernouxe. Trebaju ti pare. Ako imas pare, ljudi gravitiraju ka tebi. Ako nemas, svi te tapsu po ramenu, i vicu samo tako, ali niko ti nece pomoci. I jos ce te iza ledja ismejavati.


    Dakle, prvo da imas pare. A drugo, treba ti pravedan sistem napredovanja u partiji. Da neko radom i angazovanjem moze da se penje gore. I to ti je sva nauka.

    Slažem se.


    _____
    The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by Kinder Lad Tue Oct 25, 2016 2:04 am

    Jedino što se pita i onaj ko daje pare, posebno velike pare


    _____
    alt-lib
    No Country

    Posts : 10947
    Join date : 2015-05-16

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by No Country Tue Oct 25, 2016 3:15 am

    Вучић ће отићи (дабоме не својом вољом) оног тренутка када се сасвим истроши наратив који га је довео на власт и који га држи на власти. За почетак би могли да мало размислите шта је то.


    _____
    Међутим у Србији-мук, када вам кажем-мук!
    Bluberi

    Posts : 7930
    Join date : 2014-10-27

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by Bluberi Tue Oct 25, 2016 3:28 am

    Pre svega traži se verodostojnost.
    Somlói Galuska

    Posts : 2424
    Join date : 2014-11-12

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by Somlói Galuska Tue Oct 25, 2016 8:01 am

    Meni je potpuno nebitno da li frnjau zna da se bavi politikom ili ne, odnosno, drago mi je da ne zna, pošto znam njegove stavove.
    I usput, baš me briga da li neko zna da pliva u ovom blatu, to je njegova stvar.
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by ficfiric Tue Oct 25, 2016 8:16 am

    No Country wrote:Вучић ће отићи (дабоме не својом вољом) оног тренутка када се сасвим истроши наратив који га је довео на власт и који га држи на власти. За почетак би могли да мало размислите шта је то.

    Vucic ce otici onako kako je i dosao - raspadom stranke. Pogledaj mu samo poslanicki klub, svi do jednog su preletaci koji su bar jednom menjali i ideju™ a ne samo stranku. Cim im neko ponudi bolju ispasu, otici ce. Svestan je toga i Vucic, zato i rusi svaku mogucu konkurenciju u stranci i koaliciji i ne dozvoljava da se pojavi bilo ko ko bi mogao da ga ugrozi.

    Sto se opozicionog tabloida tice, on bi rusio Vucicevu popularnost upravo kod onih najvernijih - gledaoca Pinkaa i citaoca Informera i time bi ohrabrivao sve one koji bi cepali SNS.


    _____


    Uprava napolje!

    No Country

    Posts : 10947
    Join date : 2015-05-16

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by No Country Tue Oct 25, 2016 4:27 pm

    ficfiric wrote:Vucic ce otici onako kako je i dosao - raspadom stranke. 
    Које странке?  Se-Pe-Se - Page 7 4159171962

    Вучић је нешто обећао српским бирачима, и они му, великим делом, и даље верују. Ја не сумњам у физичке законе по којима истина на крају увек изађе на видело, нарочито када је у оволиком раскораку са реториком. Међутим, овде се дискутовало о могућим начинима да се тај процес убрза. Бујрум, но прво треба тачно знати шта се напада.
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by Veletin Sat Dec 24, 2016 12:56 pm

    Se-Pe-Se - Page 7 3137070404

    Zaharova u jeleku: Ivice, kad si mi uzeo meru?

    Portparolka Ministarstva spoljnih poslova Rusije Marija Zaharova pohvalila se na svojoj Fejsbuk stranici jelekom koji je dobila na poklon od šefa srpske diplomatije Ivice Dačića.

    "Dobila sam poklon od ministra spoljnih poslova Srbije Ivice Dačića, važan, rekla bih osnovni deo srpske ženske narodne nošnje - jelek", napisala je Zaharova.

    Kako je navela, jedina mane te "čudesne stvari je to što ne postoji gornje dugme". Ruskinja dodaje da se niko ko poznaje Dačića neće tome začuditi.

    "Uzgred, Ivice, kad si uspeo da mi uzmeš meru, ja sam uvek bila veoma oprezna?! Mislim da je u pitanju iskustvo", navela je ona.

    Kinder Lad

    Posts : 7403
    Join date : 2015-11-26
    Location : Location, Location

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by Kinder Lad Sat Dec 24, 2016 1:02 pm

    Se-Pe-Se - Page 7 Ashton12


    _____
    alt-lib
    Veletin

    Posts : 4723
    Join date : 2015-08-14

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by Veletin Sat Dec 24, 2016 1:04 pm

    Se-Pe-Se - Page 7 3579118792
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by Erős Pista Sat Dec 24, 2016 1:42 pm

    Joj, ovo je komedija.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by ficfiric Sun Feb 12, 2017 1:09 pm

    Vlado GeorgievVerified account
    ‏@VladoGeorgiev

    Follow
    More
    Gledajte pink i čitajte smeća od režimskih tabloida??? Ma dosta bre! Do sad sam ćutao i više neću! Pa me zabranite totalno! Sramota


    _____


    Uprava napolje!

    plachkica

    Posts : 16129
    Join date : 2014-11-06

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by plachkica Sun Feb 12, 2017 1:12 pm

    Kakve on veze ima sa sps?
    Ili ima?
    Erős Pista

    Posts : 81200
    Join date : 2012-06-10

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by Erős Pista Sun Feb 12, 2017 1:14 pm

    Baš sam i ja hteo da pitam.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

    Se-Pe-Se - Page 7 Empty Re: Se-Pe-Se

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 2:34 am