feminizam i prikljucenija

Share

Re: feminizam i prikljucenija

Post by Anđe'o on Fri Oct 16, 2015 4:39 pm

fernoux-h wrote:
Anđe'o wrote:

Naprotiv, narod treba da preuzme aktivnu ulogu, ali u tome da poboljša to kako živi, a ne u mlaćenju pedera. Taj im kanal treba zatvoriti, pa će se usmeriti na prave stvari.

Pa nisi ti u poziciji da postavljaš uslove bilo kome. Napisao sam šta u praksi znači ono što si napisao: prihvataš da postoji jedan većinski stav u narodu, ali narod ti je ok sve dok je pasivan, čim postane aktivan on za tebe postaje 'problem' (koji se mora rešiti represijom).

Pa jeste, ono - kad bi moglo da se ulazi u prodavnice i uzima šta hoće besplatno, onda bi svako uzimao. Ali, mi hoćemo da tu narod ostane pasivan? Ili nećemo?

Post by fernoux-h on Fri Oct 16, 2015 4:40 pm

William Murderface wrote:Pa ja ne mislim da tzv. narod treba usmeravati, prosto "narod" nije homogen, ni njegovi pripadnici nisu iz jednog komada, nego imaju različite stavove, interese, principe, vrednosti. Argument na strani Prajda je sledeći - homofobija je dobrim delom proizvod predrasuda i samoperpetuira se neformalnom zabranom da se gejevi pojave u javnosti. Što više gejevi i lezbejke budu deo svakodnevnog javnog života, to će predrauda biti manje.

Sudeći po evropskim zemljama, ova logika je sasvim ispravna. Svaka nova generacija ima sve manje predrasuda prema gejevima, i sve je spremnija da podrži i istopolne brakove.

O tome sam već govorio na topiku o Prajdu. Ta "javnost" u kojoj će se pederi pojaviti i ti klinci koji imaju sve manje predrasuda prema gejevima pripadaju onom srednjem, liberalnom i tolerantnom sloju. Sloju iz kojeg i dolaze takvi zahtevi - za više tolerancije, manje predrasuda itd. Sa Prajdom ovaj sloj ljudi se zaista senzibiliše i na probleme LGBT. No, ništa van toga se ne menja. Idi u Istočni London pa probaj da šetaš sa zastavama duginih boja, da vidiš koliko su se lepo senzibilisale nove generacije.

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
Guest

Post by Guest on Fri Oct 16, 2015 4:42 pm

Verterdegete wrote:
U drustvima gde se ovakve stvari rade, vi prvi najebete. Al ajde...
Ja neću naebati , jer ne pokušavam da nasilno sprečim paradu ponosa. Onaj ko pokušava nasilno spreči paradu ponosa, on treba da najebe. Jasno je da nisam govorio ni o kakvom deliktu mišljenja, pa čak ni ograničavanju slobode govore. Jeidno što ne možeš je da biješ druge ljude, ne možeš da imaš nebrojane krivično prijave po kojima se ne postupa, ne možeš aktivno da ograničavaš prava drugih.

Nemam nikakav problem s tim što policija proaktivno deluje, nemam nikakav problem ni sa naoružanim građanstvom koja bi proaktivno delovalo prema nasilnicima.
fernoux-h wrote:

Prvo, "rodno senzibilisanim" jezikom govore ljudi, i muškarci, i žene koji hoće da pokažu da su osvešćeni. Tako da to nema nikakve veze sa time koliko žena je u ovom društvu na "uticajnim pozicijama". Inače, potpuno je jasno da klasno poreklo ljudi, bilo muškaraca bilo žena, na "uticajnim pozicijama" sa kojih može da se širi "rodno senzibilisan" govor - nema preterano veze sa klasnim poreklom čistačice.

Misliš da "rodno senzibilisan govor" ne bi bio jezik viših slojeva da je "više žena na uticajnim pozicijama"? Što ne pogledamo zapad onda malo? Jel klinci iz predgrađa pričaju "rodno senzibilisanim govorom"?
Nisi me razumeo opet rodno senzibilni jezik se već koristi za žene iz nižih slojeva. Ludi ne kažu učitelj Marija i domaćin Tamara. Razlog zašto ti ovo delukje kao da je pitanje viših slojeva, je što nekim ljudima smeta da postoje žene u višim slojevima.

Post by sejlor on Fri Oct 16, 2015 4:45 pm

fernoux-h wrote:
William Murderface wrote:Pa ja ne mislim da tzv. narod treba usmeravati, prosto "narod" nije homogen, ni njegovi pripadnici nisu iz jednog komada, nego imaju različite stavove, interese, principe, vrednosti. Argument na strani Prajda je sledeći - homofobija je dobrim delom proizvod predrasuda i samoperpetuira se neformalnom zabranom da se gejevi pojave u javnosti. Što više gejevi i lezbejke budu deo svakodnevnog javnog života, to će predrauda biti manje.

Sudeći po evropskim zemljama, ova logika je sasvim ispravna. Svaka nova generacija ima sve manje predrasuda prema gejevima, i sve je spremnija da podrži i istopolne brakove.

O tome sam već govorio na topiku o Prajdu. Ta "javnost" u kojoj će se pederi pojaviti i ti klinci koji imaju sve manje predrasuda prema gejevima pripadaju onom srednjem, liberalnom i tolerantnom sloju. Sloju iz kojeg i dolaze takvi zahtevi - za više tolerancije, manje predrasuda itd. Sa Prajdom ovaj sloj ljudi se zaista senzibiliše i na probleme LGBT. No, ništa van toga se ne menja. Idi u Istočni London pa probaj da šetaš sa zastavama duginih boja, da vidiš koliko su se lepo senzibilisale nove generacije.

Jooj, Ferveks je bio u Londonu i shvatio da i tamo ima fašista, pa je to sad agrument da strategija Prajda ne daje nikakve rezultate. Awwww.

Post by Anđe'o on Fri Oct 16, 2015 4:46 pm

fernoux-h wrote:

To uopšte nije tako kod nas i ti što idu da biju su bogatiji od mene jer se bave dilovanjem heroina. Oni su srednja, a neki čak i visoka klasa i to potpuno neopravdano.  Takođe, ovo nije London, ni Engleska i živeti u predgrađu ne znači bog zna šta, iz bilo kog dela grada možeš da stigneš u centar za plafon sat vremena.
Guest

Post by Guest on Fri Oct 16, 2015 4:48 pm

Šuvar i varivo wrote:

Nemam nikakav problem s tim što policija proaktivno deluje, nemam nikakav problem ni sa naoružanim građanstvom koja bi proaktivno delovalo prema nasilnicima.

Pa i niko nema, sve dok se brane njegovi politicki stavovi i interesi.
Guest

Post by Guest on Fri Oct 16, 2015 4:50 pm

narod izglasao

Zabranjena je svaka diskriminacija, neposredna ili posredna, po bilo kom osnovu

Post by fernoux-h on Fri Oct 16, 2015 4:55 pm

sejlor wrote:
fernoux-h wrote:

Dale, pasivna većina ('običan narod') i aktivna manjina (navijači). Razlika između 'običnog naroda' i navijača je što 'običan narod' nije spreman da brani svoje stavove na način na koji navijači to rade (iako su oni isti). Što u prevodu znači, narod nam je ok dok je pasivan i ne radi i ne govori ništa, čim preuzme aktivnu ulogu, e onda postaje problem.

Aaaahahaha, iživljavanje grupice retardiranih mandrila kao 'aktivna uloga naroda'! 

E pa ovo nije nikakav odgovor.

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

Post by Anđe'o on Fri Oct 16, 2015 4:57 pm

fernoux-h wrote:
sejlor wrote:

Aaaahahaha, iživljavanje grupice retardiranih mandrila kao 'aktivna uloga naroda'! 

Nisi mi odgovorio na prethodne postove.

Post by William Murderface on Fri Oct 16, 2015 4:58 pm

Verterdegete wrote:
Šuvar i varivo wrote:

Pa i niko nema, sve dok se brane njegovi politicki stavovi i interesi.

Ja imam problem sa naoružanim građanstvom koje bi "proaktivno delovalo prema nacilnisima" (Šuvare, wtf?), ali valjda razumeš da ovde nije reč o zastupnju izvesnih stavova ili interesa nego o dopuštenim načinima borbe za stavove i interese. Ako organizuješ nasilnu akciju protiv ljudi koji te ne ugrožavaju, onda budi spreman da te represivni aparat zbog toga privede i procesuira. Ja svakako nisam za policijsku brutalnost prema bilo kome pa ni prema navijačima.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Fri Oct 16, 2015 5:01 pm

Idi u Istočni London pa probaj da šetaš sa zastavama duginih boja, da vidiš koliko su se lepo senzibilisale nove generacije.

East London Pride 2014. Odrzava se svake godine

Guest

Post by Guest on Fri Oct 16, 2015 5:02 pm

William Murderface wrote:

Ja imam problem sa naoružanim građanstvom koje bi "proaktivno delovalo prema nacilnisima" (Šuvare, wtf?),
Ti i decko idete ulicom i drzite se za ruke, dodju vam pet skinhedsa , krenu da vas guraju i pitaju sta se tu pederiste. Vi izvadite svoje registrovane pistojle za cije ste koriscenje prosli odgovarajucu obuku i ubijete ih.
Guest

Post by Guest on Fri Oct 16, 2015 5:03 pm

Šuvar i varivo wrote:

Ja imam problem sa naoružanim građanstvom koje bi "proaktivno delovalo prema nacilnisima" (Šuvare, wtf?),
Ti i decko idete ulicom i drzite se za ruke, dodju vam pet skinhedsa , krenu da vas guraju i pitaju sta se tu pederiste. Vi izvadite svoje registrovane pistojle za cije ste koriscenje prosli odgovarajucu obuku i ubijete ih.

Daj nemoj i ti sa tim pricama iz filmova.

Osim toga skinsi ne napadaju tako kako si opisao, nego te uhvate u zasedi, izlome palicama s ledja i nastave da biju martinkama. Video vise puta, delimicno doziveo jednom.

Potrebno je malo vise od osnovne obuke u koriscenju oruzja da bi se odbranilo od iznenadnog napada vece grupe jakih ljudi. U realnosti bi se dogodilo da ni Vilijam ni njegov decko ne bi ni stigli da potegnu oruzje, a ako bi pokusali mogli bi i da poginu.

Post by fernoux-h on Fri Oct 16, 2015 5:06 pm

Radagast wrote:
Anđe'o wrote:
Opet da ponovim, pošto vidim da izgleda nije jasno - pendrekom se ide protiv onih koji dođu da da biju i nešto takvo organizuju. Protiv velike većine se ne ide pendrekom, ona gleda sa strane i shvata šta se dešava.

Tako je. Inace se neodrzavanjem parade zbog pretnji par stotina huligana takodje salje poruka zasnovana na upotrebi sile. Dakle, pitanje nije hoce li biti nametanja necega silom ili ne, nego sta ce biti nametnuto, cijom silom i na osnovu cega: tolerancija silom drzave, na osnovu zakona, ili homofobija silom par stotina huligana/krimosa na osnovu majmunsko-fasistickih nacela.

Anđe'o wrote:
fernoux-h wrote:

Pa nisi ti u poziciji da postavljaš uslove bilo kome. Napisao sam šta u praksi znači ono što si napisao: prihvataš da postoji jedan većinski stav u narodu, ali narod ti je ok sve dok je pasivan, čim postane aktivan on za tebe postaje 'problem' (koji se mora rešiti represijom).

Pa jeste, ono - kad bi moglo da se ulazi u prodavnice i uzima šta hoće besplatno, onda bi svako uzimao. Ali, mi hoćemo da tu narod ostane pasivan? Ili nećemo?

Anđe'o wrote:
fernoux-h wrote:

To uopšte nije tako kod nas i ti što idu da biju su bogatiji od mene jer se bave dilovanjem heroina. Oni su srednja, a neki čak i visoka klasa i to potpuno neopravdano.  Takođe, ovo nije London, ni Engleska i živeti u predgrađu ne znači bog zna šta, iz bilo kog dela grada možeš da stigneš u centar za plafon sat vremena.

Pa ne znam Anđele, čini mi se da si ti u ovih par poslednjih postova mnogo bolje nego ja objasnio da se iza sve ove priče o toleranciji nalazi jedna policijska logika i da se ta priča (antagonistički) odnosi upravo prema nižim slojevima (koji su 'neopravdano' došli do para koje njima inače ne pripadaju) Policija je u toj priči prihvaćena kao nužna brana od radikalne eksproprijacije ("svako uzima šta hoće, besplatno")

_____

Post by William Murderface on Fri Oct 16, 2015 5:08 pm

Šuvar i varivo wrote:

Ili, ti tvoji drugari iz lokalnog ogranka NRA se vraćate sa shooting practice, priđe pet crnaca da vas pita kol'ko ima sati, vi izvadite svoje registrovane pištolje za koje ste proši odgovarajuću obuku i ubijete ih, jer, better safe than sorry.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Anđe'o on Fri Oct 16, 2015 5:09 pm

fernoux-h wrote:
Radagast wrote:

Tako je. Inace se neodrzavanjem parade zbog pretnji par stotina huligana takodje salje poruka zasnovana na upotrebi sile. Dakle, pitanje nije hoce li biti nametanja necega silom ili ne, nego sta ce biti nametnuto, cijom silom i na osnovu cega: tolerancija silom drzave, na osnovu zakona, ili homofobija silom par stotina huligana/krimosa na osnovu majmunsko-fasistickih nacela.

Anđe'o wrote:

Anđe'o wrote:

Pa ne znam Anđele, čini mi se da si ti u ovih par poslednjih postova mnogo bolje nego ja objasnio da se iza sve ove priče o toleranciji nalazi jedna policijska logika i da se ta priča (antagonistički) odnosi upravo prema nižim slojevima (koji su 'neopravdano' došli do para koje njima inače ne pripadaju) Policija je u toj priči prihvaćena kao nužna brana od radikalne eksproprijacije ("svako uzima šta hoće, besplatno")
Čekaj bre, jel' možeš ti normalno da odgovoriš na pitanje: Pa jeste, ono - kad bi moglo da se ulazi u prodavnice i uzima šta hoće besplatno, onda bi svako uzimao. Ali, mi hoćemo da tu narod ostane pasivan? Ili nećemo?

A dilovanje heroina je pošten način da se zarade pare? To ti je prihvatljivo kao način zarađivanja para?

Post by William Murderface on Fri Oct 16, 2015 5:10 pm

Anđele,  ti izgleda da ne znaš s im razgovaraš.

_____

Post by Anđe'o on Fri Oct 16, 2015 5:14 pm

William Murderface wrote:Anđele,  ti izgleda da ne znaš s im razgovaraš.

Jasno mi je to odavno, nego sam tvrdoglav više nego što možeš da pretpostaviš.

Post by sejlor on Fri Oct 16, 2015 5:15 pm

fernoux-h wrote:
sejlor wrote:

Ovo apsolutno jeste odgovor.

Nego, gde je odgovor na sva pitanja postavljena tebi? I ne samo eksplicitna pitanja, gde je odgovor na Vasudevinu sliku iz istočnog Londona, m?

Post by fernoux-h on Fri Oct 16, 2015 5:20 pm

Jordan Rivers wrote:
Idi u Istočni London pa probaj da šetaš sa zastavama duginih boja, da vidiš koliko su se lepo senzibilisale nove generacije.

East London Pride 2014. Odrzava se svake godine

Već sam rekao održavanje Parade je jedno, stavovi prema pederima drugo. Ili da preformulišem: probaj da prođeš Istočnim Londonom sa zastavom duginih boja sam i nekim danom kada nije Prajd.

Inače, na ovaj Prajd se plaća ulaz jer policija neće da ga obezbeđuje ako joj se prethodno ne plati (onda se manifestacija zabranjuje).

_____
Guest

Post by Guest on Fri Oct 16, 2015 5:26 pm

pa ipak postoji neka malena finesa tu, nekakva razlika izmedju stavova o LBGT u Srbiji i u Londonu?

ovo za placanje je non sequitur, ocigledno UK ima neke cudne i za mene neprihvatljive koncepte zastite prava na okupljanje i to ne govori nista o ovoj prici.

Post by Anđe'o on Fri Oct 16, 2015 5:50 pm

Fervekse, čekam odgovor na ova dva pitanja:

Anđe'o wrote:Pa jeste, ono - kad bi moglo da se ulazi u prodavnice i uzima šta hoće besplatno, onda bi svako uzimao. Ali, mi hoćemo da tu narod ostane pasivan? Ili nećemo?

A dilovanje heroina je pošten način da se zarade pare? To ti je prihvatljivo kao način zarađivanja para?

Post by fernoux-h on Fri Oct 16, 2015 5:53 pm

1. Nećemo.

2. Ako je netvorking pošten način, onda je to i "dilovanje heroina".

_____

Post by sejlor on Fri Oct 16, 2015 5:55 pm

fernoux-h wrote:1. Nećemo.

Samo za slučaj da edituje. 

Post by Anđe'o on Fri Oct 16, 2015 6:06 pm

fernoux-h wrote:1. Nećemo.

1. Dakle, predlažeš anarhiju. Fantastično. Onda kad se poharaju prodavnice, onda će da se krene po kućama, a šta će dalje da bude, ne mogu da predstavim.

2. Samo što networking nikog nije ubio. Ali, mnogo je interesantnije pitanje - ako ne networking, onda šta?

Lepo je što si stavio insert iz Wire-a, to pokazuje koliko poznaješ pravi život. Sve se na kraju završi sa tinejdžerskim idejama i klincima iz hooda Dedinje koji imitiraju crnce.

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Nov 19, 2018 8:59 pm