feminizam i prikljucenija

Share

Re: feminizam i prikljucenija

Post by William Murderface on Fri Oct 16, 2015 12:36 am

Ma Svenka je baš stara škola, nije ona neki reper za feminizam. A Prezupčari seru, naravno.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by fernoux-h on Fri Oct 16, 2015 12:55 am

Šuvar i varivo wrote:
Презупч
9 mins ·
Verovati da je nekakva jednakost rodova ili borba za tu jednakost sadrzana u forsiranom rodno ravnopravnom govoru je dosta promaseno shvatanje i jezika i govora i jednakosti. Danas postoje brojni dezurni eksperti koji su zaduzeni za ovu novokomponovanu vrstu jezicke gramatike s obzirom na rod. Vise klase, kao i uvek, uzimaju za njima tipicne oblike komunikacije specificno ekskluzivna jezicka resenje, visokokodirane jezicke matrice, kojima, pre svega, nastoje da namaknu distinktivna obelezja za svoju klasnu pripadnost. Iako se implicira da je motiv za rodno korektnim govorom borba za rodnu jednakost, neretko je ova vrsta jezicke forsiranosti sama sebi svrha - neko koristi rodnoravnopravan jezicki kod samo kako bi ukazao na svoju osvescenost po pitanju rodne neravnopravnosti, koja osvescenost je gotovo uvek omogucena klasnim privilegijama. Drugim recima, sasvim je naivno pretpostaviti da ukoliko smo nekoga nazvali recju "borkinja", da smo oznacili nekoga ko je stvarni akter nekakve stvarne borbe. Pre ce biti da je i ovde u pitanju klasicno jezicko "simuliranje" stvarnost, gde nam reci omogucavaju da postignemo osecaj prisustva nekakve stvarnosti - borbe - iako to prisustvo nije uvek stvarno

Bio sam na nekom kursu, koji se bavio ovom tematikom, držala lingvistikinja Svenka Savić. I neka riba je nešto pričala, a jedan od polazika kursa joj je upao u reč. Na to kaže Savić "nije lepo da prekidaš ženu". Reko : "Nije lepo nikog da prekida , nebitno što je žena". Okrene se ova ka njoj i zaključi "vidiš muškarci se uvek drže zajedno , brane jedan drugog, a mi pokunjene ćutimo"-

Sad na stranu, što ona nje normalna, seru ovi iz Prezupča.

oboje niste normalni, a Prezupč je objasnio

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
Guest

Post by Guest on Fri Oct 16, 2015 1:03 am

pa sad , cim sam bio tamo nije bas da sam skroz normalan

Ne znam tacno sta su objasnili, ovo je opste mesto svakog mizoginog lika...

Post by fernoux-h on Fri Oct 16, 2015 1:06 am

Šta ?

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.
Guest

Post by Guest on Fri Oct 16, 2015 1:11 am

"to oni menjaju samo da bi nesto menjali i to se tice nekih dokonih burzuja" je opste mesto svakog mizoginog lika..

zahtev za rodno senzitvinim jezikom je zahtev za validacijom u javnoj sferi i on je potpuno legitiman. Ta borba je podjednako stvarna koliko i neke druge borbe...

Post by fernoux-h on Fri Oct 16, 2015 1:34 am

Šuvar i varivo wrote:"to oni menjaju samo da bi nesto menjali i to se tice nekih dokonih burzuja" je opste mesto svakog mizoginog lika..

Pa nemojmo banalizovati stvari, nije baš to rekao prezupčar. Ajde reci, kada čuješ "rodno senzibilisani" jezik jel misliš da to stvarno nema veze sa klasnim privilegijama?

zahtev za rodno senzitvinim jezikom je zahtev za validacijom u javnoj sferi i on je potpuno legitiman. Ta borba je podjednako stvarna koliko i neke druge borbe...

Stvar je u tome što se ta "validacija u javnoj sferi" nikada nije desila, i svi njeni pokušaji su do sada nailazili na potpuni neuspeh. Već smo imali na PPP onu raspravu o Paradi, koja je krenula od toga da je svrha Parade da "senzibiliše" javnost pa se na kraju došlo do toga da je to ipak totalna glupost i da je jedini smisao Parade da zavede red i demonstracijom sile (da ne kažem monopola sile) pokaže navijačima da neće moći da mlate bez posledica.

A ovo oko "stvarnosti" nisi razumeo.

_____

Post by Anđe'o on Fri Oct 16, 2015 7:25 am

Sasvim dobar smisao, zar ne? Mada bi bolji smisao bio serija hapšenja te gamadi i višegodišnji zatvori i sve što uz to ide....
Guest

Post by Guest on Fri Oct 16, 2015 12:14 pm

fernoux-h wrote:

Pa nemojmo banalizovati stvari, nije baš to rekao prezupčar. Ajde reci, kada čuješ "rodno senzibilisani" jezik jel misliš da to stvarno nema veze sa klasnim privilegijama?

Ovo će malo biti razgovor gluvih, jer ja pre svega ne mislim da je loše što postoje klasne razlike, al da ipak probamo :

Istina je da rodno senzitivni jezik više zanima poetesu nego čistačicu (indikativno je što sa za čistačicu , domaćicu i slično niko ne buni, a za pozicije moći se buni) , ali jedno nije s drugim u koliziji, borba poetese, da se njen rod validira u javnom diskursu nije na štetu čistačici. Zapravo "neprijatelj" je isti .
Stvar je u tome što se ta "validacija u javnoj sferi" nikada nije desila,
Fejk it til ju mejk it.
svrha Parade da "senzibiliše" javnost pa se na kraju došlo do toga da je to ipak totalna glupost i da je jedini smisao Parade da zavede red i demonstracijom sile (da ne kažem monopola sile) pokaže navijačima da neće moći da mlate bez posledica.
da, treba im bubrege popremeštati.

Post by bruno sulak on Fri Oct 16, 2015 1:27 pm

pa ja mislim da je lose sto se neki lece u belmedicu a neki u domu zdravlja. toliko o klasnim razlikama.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by fernoux-h on Fri Oct 16, 2015 3:25 pm

Šuvar i varivo wrote:Ovo će malo biti razgovor gluvih, jer ja pre svega ne mislim da je loše što postoje klasne razlike, al da ipak probamo

Pa nema nikakve veze

Istina je da rodno senzitivni jezik više zanima poetesu nego čistačicu (indikativno je što sa za čistačicu , domaćicu i slično niko ne buni, a za pozicije moći se buni) , ali jedno nije s drugim u koliziji, borba poetese, da se njen rod validira u javnom diskursu nije na štetu čistačici. Zapravo "neprijatelj" je isti .

Dobro, pustimo "neprijatelje" i sl, a to da li je jedno sa drugim u koliziji, videćemo u praksi.

Inače, ja nisam hteo da pričam da je "borba poetese" nešto loše (niti dobro), već da je "rodna senzibilisanost" ovde njen rod (što bi ti rekao), a ne "rod" čistačice.

Stvar je u tome što se ta "validacija u javnoj sferi" nikada nije desila,
Fejk it til ju mejk it.
svrha Parade da "senzibiliše" javnost pa se na kraju došlo do toga da je to ipak totalna glupost i da je jedini smisao Parade da zavede red i demonstracijom sile (da ne kažem monopola sile) pokaže navijačima da neće moći da mlate bez posledica.
da, treba im bubrege popremeštati.

Nije poenta u tome da li im treba ili ne treba popremeštati bubrege, već u tome što su ljudi priznali da taj deo sa "senzibilisanjem" ne funkcioniše i ostaje im samo ovo drugo (represija).

_____

Post by Anđe'o on Fri Oct 16, 2015 3:34 pm

To je uvek mešan proces - ispomeraš bubrege glavnom govedu, onda ove druge pičkice oko njega odjednom se same "senzibilišu".
Guest

Post by Guest on Fri Oct 16, 2015 3:36 pm

Daj Andjele, koji ce to pandur da pomera bubrege istaknutijim navijacima, jer eto mrze pedere.

Post by Anđe'o on Fri Oct 16, 2015 3:41 pm

Verterdegete wrote:Daj Andjele, koji ce to pandur da pomera bubrege istaknutijim navijacima, jer eto mrze pedere.

Niko, na žalost zanosim se malo. Pričam šta bi trebalo, a ne šta jeste, ali to je još uvek bolje od ferveksa ko zna da priča samo o tome šta ne bi trebalo.
Guest

Post by Guest on Fri Oct 16, 2015 3:44 pm

fernoux-h wrote:
Dobro, pustimo "neprijatelje" i sl, a to da li je jedno sa drugim u koliziji, videćemo u praksi.

Inače, ja nisam hteo da pričam da je "borba poetese" nešto loše (niti dobro), već da je "rodna senzibilisanost" ovde njen rod (što bi ti rekao), a ne "rod" čistačice.

Ako sam dobro razumeo : na pogrešnom mestu tražiš krivca, nije krivac poetesa što traži da je tako zovu, kriv je patrijarhat što mu je prihvatljivo da žena čisti, ali ne i da piše pesme
Anđe'o wrote:To je uvek mešan proces - ispomeraš bubrege glavnom govedu, onda ove druge pičkice oko njega odjednom se same "senzibilišu".
+1

Post by fernoux-h on Fri Oct 16, 2015 3:47 pm

Anđe'o wrote:To je uvek mešan proces - ispomeraš bubrege glavnom govedu, onda ove druge pičkice oko njega odjednom se same "senzibilišu".

Pa neće se senzibilisati nego će da odustane od razbijanja ovakvih manifestacija. To smo već rekli, to je represija, ali kako nam se to vođa navijača senzibilisao? ()

_____

Post by fernoux-h on Fri Oct 16, 2015 3:49 pm

Šuvar i varivo wrote:Ako sam dobro razumeo : na pogrešnom mestu tražiš krivca, nije krivac poetesa što traži da je tako zovu, kriv je patrijarhat što mu je prihvatljivo da žena čisti, ali ne i da piše pesme

Ma mene uopšte ne zanimaju "krivci" za bilo šta, već koja je društvena uloga "rodne senzibilisanosti" i čijim jezikom ta "rodna senzibilisanost" govori. I za to je bio vezan moj prvi post oko kojeg je krenula ova rasprava.

_____

Post by Anđe'o on Fri Oct 16, 2015 3:50 pm

fernoux-h wrote:

Pa neće se senzibilisati nego će da odustane od razbijanja ovakvih manifestacija. To smo već rekli, to je represija, ali kako nam se to vođa navijača senzibilisao? ()

Uopšte nije cilj da se vođe navijača senzibilišu, cilj je da oni budu zatvoru. Tih majmuna što bi da idu stvarno da biju ima suma sumarum nekoliko hiljada i nizašta nije bitno šta oni misle.  Senzibilisaće se običan narod koji će videti da se Parada dešava iz godine u godinu i da u tome nema ništa loše.
Guest

Post by Guest on Fri Oct 16, 2015 3:52 pm

Anđe'o wrote:

Uopšte nije cilj da se vođe navijača senzibilišu, cilj je da oni budu zatvoru. Tih majmuna što bi da idu stvarno da biju ima suma sumarum nekoliko hiljada i nizašta nije bitno šta oni misle.  Senzibilisaće se običan narod koji će videti da se Parada dešava iz godine u godinu i da u tome nema ništa loše.

Nikad se ne mozes senzibilisati na nesto sto ti je nametnuno pendrekom.

Post by William Murderface on Fri Oct 16, 2015 3:54 pm

Jel ti uopšte čitaš postove na koje odgovaraš?

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by Anđe'o on Fri Oct 16, 2015 3:54 pm

Verterdegete wrote:
Anđe'o wrote:

Opet da ponovim, pošto vidim da izgleda nije jasno - pendrekom se ide protiv onih koji dođu da da biju i nešto takvo organizuju. Protiv velike većine se ne ide pendrekom, ona gleda sa strane i shvata šta se dešava.
Guest

Post by Guest on Fri Oct 16, 2015 3:57 pm

Anđe'o wrote:

Protiv velike većine se ne ide pendrekom, ona gleda sa strane i shvata šta se dešava.

Po pitanju gej parade, navijaci rade ono sto vecina misli. Ako pendrecis njih, ti duhovno pendrecis i vecinu. Vecina se tako nece senzibilisati, vec ucutati i cekati svoj trenutak.

Post by William Murderface on Fri Oct 16, 2015 3:58 pm

To je onaj tzv. narod?

_____

Post by sejlor on Fri Oct 16, 2015 4:01 pm

Duhovno pendrečenje je nešto najbolje ikada. Zatvorite internet.

Post by fernoux-h on Fri Oct 16, 2015 4:02 pm

Anđe'o wrote:
Verterdegete wrote:

Opet da ponovim, pošto vidim da izgleda nije jasno - pendrekom se ide protiv onih koji dođu da da biju i nešto takvo organizuju. Protiv velike većine se ne ide pendrekom, ona gleda sa strane i shvata šta se dešava.

Ok, ali znači priznajemo da nam je projekat senzibilisanja naroda propao. Jer ovo što ti opisuješ znači i da niko ko već nije bio senzibilisan to nije postao - velika većina ljudi ne menja svoj stav prema pederima već prosto ne želi da bude ispendrečena.

_____

Post by Anđe'o on Fri Oct 16, 2015 4:02 pm

Verterdegete wrote:
Anđe'o wrote:

Protiv velike većine se ne ide pendrekom, ona gleda sa strane i shvata šta se dešava.

Po pitanju gej parade, navijaci rade ono sto vecina misli. Ako pendrecis njih, ti duhovno pendrecis i vecinu. Vecina se tako nece senzibilisati, vec ucutati i cekati svoj trenutak.

Nije to tačno, uostalom svako može da vidi kako održane parade brzo menjaju javno mnjenje. Odmaže, naravno, tajkunska korporacija zvana SPC, ali srećom ovo je zemlja gde se popovi slušaju mnogo manje nego u Rusiji.

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Nov 14, 2018 5:07 pm