Kosovo*

Share

Re: Kosovo*

Post by ostap bender on Tue Jun 13, 2017 6:43 am

nego, jel bilo ovo?

https://www.slobodnaevropa.org/a/novi-sad-kosovo-nazdravlje-gezuar-film/28543384.html

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by fernoux-h on Tue Jun 13, 2017 7:12 am

ostap bender wrote:vv ima jaku socijalnu komponentu i nacionalizam nije nespojiv s levicom. vv nisu fasisti a kurti nije nacista. nije cak ni simo spaic. niti je taci. ili ramus. 

po meni, srbi bi trebalo da se nadaju koaliciji ldk i vv.

a ovo za iru. pa ne znam kako nismo to do sada znali...

Jebote u kojoj godini ti živiš. Ti još maštaš o nekim nacionalno oslobodilačkim pokretima, na Balkanu, u 2017.

IRA je delovala u malo drugačijem kontekstu od ovih tvojih šiptarskih "levičara". Pritom, to što je tebi današnji Sinn Fein za primer samo pokazuje koliko si odvojen od realnosti. Šta to ovaj današnji SF ima, što mi treba da veličamo?

Zuper wrote:Zasto ubacujes ideologiju u ovu pricu kada nje tu nema nego sve vrti oko etniciteta i ko ce kome da doaka?
Zivite u oblacima.

+1

ostap bender wrote:vidim da nisi citao staljina o nacionalnom pitanju. mislim ozbiljno to kazem. ono sto vv tvrdi je da se srbija prema kosovu postavlja kao kolonijalna metropola.

Uf. Ajde malo da budemo realni. Mogu oni da tvrde šta hoće, objektivni kontekst je bitan jer se kroz njega interpretiraju sve reči koje izgovara Kurti. A taj kontekst je takav da ne postoji nikakva "progresivna" strana u sukobu o kojem govorite ovde. Ti ovde biraš da se staviš na stranu šiptarskog terorizma, a to radi i VV, ma kakav rečnik oni koristili. Danas antikolonijalni rečnik ništa ne znači jer ne živimo u vremenu kolonijalizma i antikolonijalizma, i autentičnih antikolonijalnih pokreta više nema - to vreme je davno prošlo i točak istorije se ne može vraćati unazad.

Mislim i Damjan Pavlica i Matija Medenica tvrde isto što i VV. Ali oni ne predstavljaju nikakve "antikolonijaliste" zato što nema antikolonijalista u ovom sukobu. Ako oni to govore u Srbiji, oni se prosto stavljaju na stranu prozapadne, liberalne, građanske opcije. Jer jedina politička opcija koja to govori je ta opcija. Oni mogu u svojoj glavi da misle da su oni Staljini, IRA, FLN, ali oni biraju strane u jednom antagonizmu koji sa tom pričom nema veze. Ti misliš da si levičar i koristiš levičarski rečnik, onda te napadaju nacionalisti, onda se braniš, onda vidiš da se sa tobom solidarišu građanisti (a ne nekakvi antikolonijalisti o kojima maštaš da postoje na Balkanu) - e onda, ako imaš imalo mozga, treba da ti postane jasno između kojih strana se tu bira i koju si stranu ti izabrao.

Inače, kao neko ko je prilično dobro informisan o unutrašnjim odnosima i politici VV početkom dvehiljaditih mogu da vam kažem da tamo nema nikakvih levičara niti "socijalno progresivnih" ljudi.

Filipenko wrote:Nikad mi nije išlo u glavu to divljenje stranim fašistima i koketiranje sa njima od strane tzv. građanista.

Individualizam, želja da se fura neki drugačiji fazon od većine ljudi u tvojoj okolini i nedostatak kolektivističke svesti. Dok lumpeni u Srbiji imaju izrazito kolektivističku svest (koja je nacionalistička, konzervativna, ali nije samo to) onaj građanski deo Srbije ima izrazito individualističku svest. Oni nemaju neki kolektivni identitet koji im je bitan, poput nacije. Stoga ne čudi što će izraziti simpatije i prema šiptarskim teroristima - jer Srbija za njih nije ništa, niti se oni osećaju kao Srbi.

Sa druge strane, želja da se istaknu svojom autentičnošću vodi neke marginalne (levičarske) delove građanske scene u traganje za što opskurnijim ideologijama i pokretima, koji treba da imaju što manje veze sa okolinom u kojoj žive i ljudima kojima su okruženi. Da žive na Kosovu VV bi pljuvali samo tako.

_____
The Politically Correct anti-racism depends on what it fights (or pretends to)—on the first-level racism itself, thus parasitizing its opponent: The PC anti-racism is sustained by the surplus-enjoyment which emerges when the PC-subject triumphantly reveals the hidden racist bias on an apparently neutral statement or gesture.

Post by Filipenko on Tue Jun 13, 2017 9:33 am

ostap bender wrote:ja bas mislim da je cirjakovicevstina insistirati na jednakosti svih nacionalnih narativa u kontekstu neke navodne osujecenosti srpskog. to je kao ono kada ceda antic tvrdi da je polozaj srba u cg isti kao polozaj albanaca pod milosevicem. dve muve jednim udacem. s koje god strane uhvatis tog pelivana ispada dobro za 'nas'.

Misliš, Srbi imaju obrazovanje na svom jeziku, priznat status i prava koja vuku iz toga, de fakto teritorijalnu autonomiju i ambiciju da dobiju kulturnu autonomiju? I oni to odbijaju u stilu Ibrahima Rugove, organizujući andergraund sistem obrazovanja?

U neku ruku i jesi u pravu, Srbi trebaju da organizuju oslobodilačke odrede širom Crne Gore, naslonjene na Južnu Rašku koju je Crna Gora okupirala 1912. koristeći oslobodilačke ratove balkanskih naroda da zauzme teritorije naseljene Srbima gde nikakve Crne Gore ni Duklje ni Zete u istoriji nije bilo, i otpočnu likvidacije državnih službenika, poštara, lekara, otmice čitavih crnogorskih familija, do tada nema jednakosti, a Čeda Antić, kapiten Dinkićevog omladinskog tima, je naravno idiot.

Post by Kinder Lad on Tue Jun 13, 2017 9:51 am

ostap bender wrote:
Kinder Lad wrote:Ne znam, kako je recimo PKK pre svega nacionalna organizacija, tako je ovo pre svega nacionalna organizacija pa onda sve ostalo.Mislim, da obrnem - ako bi se pojavio neko ko želi Srbiju da "oslobodi kolonijalnog EU statusa" i "okupatorske vlasti" i pri tom se zalaže za ujedinjenje Srbije, RS, delova CG u kojima žive Srbi i delova Kosova u kojima žive Srbi u jednu državu teško da bih imao mnogo simpatija za njih. Ali čak ni to nije sve. Ovi ljudi se žale na institucije koje su napravile one zemlje čiju pomoć traži i očekuje u "nacionalnom oslobođenju". Malko je licemerno, a da ne govorim o tome koliko je politički nerealno.

pa naravno ali postoje razlozi zbog kojih karadzic ili milosevic nisu odzalan, zar ne?

Kao sto postoje i razlozi zasto VV nisu Odzalan, ali sam cisto iskoristio kao primer "leve" politicke organizacije kojoj je ipak primarno nacionalno

ostap bender wrote:ja bas mislim da je cirjakovicevstina insistirati na jednakosti svih nacionalnih narativa u kontekstu neke navodne osujecenosti srpskog. to je kao ono kada ceda antic tvrdi da je polozaj srba u cg isti kao polozaj albanaca pod milosevicem. dve muve jednim udacem. s koje god strane uhvatis tog pelivana ispada dobro za 'nas'.

Ok, problem sa tom tvrdnjom je sto je materijalno netacna. Drugo, zaista u tom konkretnom slucaju ne govorim o osujecenosti srpskog narativa, ne u cemu si to video

ostap bender wrote:nego, jel bilo ovo?

https://www.slobodnaevropa.org/a/novi-sad-kosovo-nazdravlje-gezuar-film/28543384.html

Amerikanci placaju lazne dijaloge da ih kolonizuju

Mislim, kazem, ponavljam, ovo stvarno ne resava verovatno nista, ali ne vidim nikakvu stetu.

_____
alt-lib

Post by ostap bender on Tue Jun 13, 2017 10:39 am

filipe znam da se zezas ali koliko znam u cg ne postoje diskriminatorni zakoni (odnosno podzakonski akti) upereni protiv srpske manjine. na primer, mogu da kupe i prodaju kuce.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by Radagast on Tue Jun 13, 2017 1:23 pm

fernoux-h wrote:Oni nemaju neki kolektivni identitet koji im je bitan, poput nacije. Stoga ne čudi što će izraziti simpatije i prema šiptarskim teroristima - jer Srbija za njih nije ništa, niti se oni osećaju kao Srbi.

Uspostavio si uzrocno-posledicnu vezu izmedju nemanja kolektivnog identiteta i simpatisanja terorista? Znam da si, sto bi rekao Uskok, originalni mislilac, ali me svaki put opet iznenadis!

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by Kinder Lad on Tue Jun 13, 2017 1:31 pm

Radagast wrote:
fernoux-h wrote:Oni nemaju neki kolektivni identitet koji im je bitan, poput nacije. Stoga ne čudi što će izraziti simpatije i prema šiptarskim teroristima - jer Srbija za njih nije ništa, niti se oni osećaju kao Srbi.

Uspostavio si uzrocno-posledicnu vezu izmedju nemanja kolektivnog identiteta i simpatisanja terorista? Znam da si, sto bi rekao Uskok, originalni mislilac, ali me svaki put opet iznenadis!

Pri tom, ovo je netačno. Uopšte ne fercera veza između kolektivizma i kolektivnog identiteta, dve potpuno različite stvari. Na stranu to što Srbi većinom nisu kolektivisti, uključujući tu i desničare i to ne samo "salonske".

_____
alt-lib

Post by Utvara on Tue Jun 13, 2017 1:38 pm

Nijedan desničar i srpski nacionalista nije simpatisao teroriste. 
Desničari su kolektivisti.
Ne-desničari nisu kolektivisti.
Dakle, kolektivisti ne simpatišu teroriste, stoga nekolektivisti simpatišu teroriste. 
Prosta i ispravna logika. 

Ako postoje podržavaoci terorista, to su svakako srpski levi-liberali / individualisti, na nekom spektru naravno.

Evo ovde ostap "ima razumevanja za albansku narodno-oslobodilačku i antikolonijalnu borbu koju sprovodi VV", dana 13.06.2017, što je za  i brutalno je glupo.

Tim "razumevanjem" se ništa ne dobija, nikakav dublji uvid u stanje, niti je to misaoni aparat koji može da dođe do nekog rešenja.

Post by Kinder Lad on Tue Jun 13, 2017 1:40 pm

Levi liberali mrze teroriste.

Ostap nije levi liberal, ali svejedno ne "simpatiše teroriste"

I mislim da kada se ovde priča o "kolektivizmu" da ne pričaju svi o istoj stvari.

_____
alt-lib

Post by William Murderface on Tue Jun 13, 2017 1:41 pm

Utvara wrote:Nijedan desničar i srpski nacionalista nije simpatisao teroriste. 
Dakle, kolektivisti ne simpatišu teroriste, stoga nekolektivisti simpatišu teroriste. 

Ako postoje podržavaoci terorista, to su svakako srpski levi-liberali / individualisti, na nekom spektru naravno.

Evo ovde ostap "ima razumevanja za albansku narodno-oslobodilačku i antikolonijalnu borbu koju sprovodi VV", dana 13.06.2017, što je za  i brutalno je glupo.

Tim "razumevanjem" se ništa ne dobija, nikakav dublji uvid u stanje, niti je to misaoni aparat koji može da dođe do nekog rešenja.

Ovo je potpuno necitljivo. Ko sta radi kome, kako, zasto, potpuna misterija.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Radagast on Tue Jun 13, 2017 1:43 pm

Kinder Lad wrote:
Pri tom, ovo je netačno. Uopšte ne fercera veza između kolektivizma i kolektivnog identiteta, dve potpuno različite stvari. Na stranu to što Srbi većinom nisu kolektivisti, uključujući tu i desničare i to ne samo "salonske".

Naravno. Ne postoji individua bez kolektivnog identiteta, niti identitet bez kolektiva. Ovo o terorizmu sam izdvojio zato sto je debilno cak i za Frnjauove standarde.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."

My Moon Che Gavara.

Post by Radagast on Tue Jun 13, 2017 1:50 pm

Utvara wrote:
Nijedan desničar i srpski nacionalista nije simpatisao teroriste.

(pretpostavljam da se zezas, posto je svaka recenica netacna)

_____

My Moon Che Gavara.

Post by Kinder Lad on Tue Jun 13, 2017 1:54 pm

Lepo sam naseo

_____
alt-lib

Post by William Murderface on Tue Jun 13, 2017 1:55 pm

E, ako je sala... Opet je nisam razumeo

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by паће on Tue Jun 13, 2017 2:00 pm

Сала није да се разуме, него да се напуни публиком.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
In a nursing home near a nursery, they poured water on their nurses to make them wet

Post by Utvara on Tue Jun 13, 2017 2:02 pm

William Murderface wrote:
Utvara wrote:Nijedan desničar i srpski nacionalista nije simpatisao teroriste. 

Ovo je potpuno necitljivo. Ko sta radi kome, kako, zasto, potpuna misterija.

A - postoje ljudi iz skupa srpskih desničara
B - postoje  kolektivisti
A ne podržava šiptarske teroriste. B je podskup skupa A, takođe ne podržava šiptarske teoriste. U daljem tekst ŠTS (šiptarsko terorističke snage)
C - ne-desničari
D- ne-kolektivisti
D je podskup skupa C.
Unija skupa desničara i ne desničara je omega skup Ω, skup svih elemenata koji se razmatraju. 
Skupovi desničara i ne-desničara su disjunktni. Dakle, ni jedan element skupa A ne pripada skupu C. 
Pošto neko podržava šiptarske teroriste, a to nije skup A niti skup B, podržavaoci ŠTS pripadaju razlici skupa Ω i skupa A, dakle Ω/A. Pošto su skupovi A i skup C disjunktni, Ω/A = C. Pošto ne-kolektivisti pripadaju skupu D, a to je podskup skupa C. 
Ako neko podržava teroriste, naći ćete ga u skupu C ili skupu D.
Formalna predikatska logika.

Last edited by Utvara on Tue Jun 13, 2017 2:10 pm; edited 2 times in total

Post by zastitnik gotama on Tue Jun 13, 2017 2:05 pm

na ovom forumu nema niko da nije lud

Post by Daï Djakman Faré on Tue Jun 13, 2017 2:06 pm

паће wrote:Сала није да се разуме, него да се напуни публиком.

_____
is the body not billow in veil of light ?
is it not a vast beast comprised of atomic christs ?

Post by Utvara on Tue Jun 13, 2017 2:12 pm

Moraću da bacim ovo na papir doduše, ovako je nečitko ako nije u matematičkoj notaciji.

A tek da vidite matematički dokaz zašto se svi hipsteri/nekonformisti isto oblače... svega dve strane čistog probabilističkog seksa.

Post by William Murderface on Tue Jun 13, 2017 2:33 pm

_____

Post by No Country on Tue Jun 13, 2017 4:46 pm

Сад су и хипстери неконформисти!?

Јеби га, лепо сам рекао: Косово је међу Србима дељење нулом, никакав разговор ту није могућ.

Post by  on Tue Jun 13, 2017 8:18 pm

Utvara wrote:Moraću da bacim ovo na papir doduše, ovako je nečitko ako nije u matematičkoj notaciji.

Kao što sam više puta do sada glasno i pred desetinama-ako-ne-i-stotinama zabezeknutih ljudi izgovorio, LaTex or gtfo.

Post by Utvara on Tue Jun 13, 2017 9:02 pm

Evo vam pa udrite do zore.

https://arxiv.org/abs/1410.8001

Zahteva poznavanje teorije stohastičkih sistema, statistike, verovatnoće, pominje se neka Hopfova bifurkacija.

Post by паће on Wed Jun 14, 2017 12:15 am

У јеботе у шта ово оде. Срећа па сам дипломирао довољно давно па нећу морати ово да учим :љ.

Није баш да не разумем ништа, али таман довољно ми промиче испод радара да је тип могао темељно да се посере негде успут а да ја уопште не приметим.

Није ми промакао физичарски приступ: "усредсредићемо се на једноставан модел да бисмо показали...". Без обзира на геометрију и која метрика у њој важи, модел је паралелан некој стварности, не додирује је никад. Остаје само питање колико јој се примиче или одмиче и колико везе та стварност има са рлом.

_____
чим кажу да бројке не лажу, тачно знам да баш онда лажу
In a nursing home near a nursery, they poured water on their nurses to make them wet

Post by diktotar on Wed Jun 14, 2017 2:50 pm

https://www.slobodnaevropa.org/a/bieber-samoopredjeljenje-problem-i-kao-vlast-i-kao-opozicija/28543111.html

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Jun 27, 2017 10:53 am