Kosovo*

Share

Re: Kosovo*

Post by sejlor on Sun Oct 18, 2015 4:35 pm

Kondo wrote:
da li ce se nesto desiti sa srbima zavisi uglavnom vise od njih a manje od druge strane. kao sto je uostalom pokazano u enklavama oko gnjilana (prekovac, veliko brdo).

na posletku, nisam siguran uopste da albanci sprovode vece nasilje nakon uspostavljanja svog suvereniteta na kosovu nego sto su to "nasi" radili dole u istoj situaciji.

Prvo, to je i moj utisak. 

Drugo, ja sam sigurna da ne (što naravno nije opravdanje za nasilje, ne znam da li ima potrebe ovo da naglašavam, na PPP bi sigurno bilo, nadam se ovde ne).

Post by sejlor on Sun Oct 18, 2015 4:37 pm

ognica efimera wrote: btw onaj cuveni zvonko veselinovic vec vrslja ovde uveliko.

Da da, to sam i ja čula. To je inače od Vučića brata ortak i poslovni partner (ne znam da li je ovo opšte poznato..).

Post by diktotar on Sun Oct 18, 2015 4:40 pm

u vrbasu je vec i politicki i poslovno pustio krake, u ns suruje sa ekipom iz uprave fudbalskog kluba vojvodina i neformalnim gradonacelnikom scepanovicem.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik
Guest

Post by Guest on Sun Oct 18, 2015 4:44 pm

sejlor wrote:
OK, hvala, tako sam nešto i mislila. Ovo bi mi imalo smisla da država Srbija nije sve to isto. U suštini se sve svodi na zlo (dva) nacionalizma.
Ali odgovor na ta dva nacionalizma je potpuno razlicit, odgovor medjunarodne zajednice...

i tu dolazimo do onog sto Manc ispravno govori, da Kosovo nije samo Kosovo , nego je pitanje celokupne srpske politike i drustva.
Mau wrote:Pa evo, Momir Stojanović, koji je umešan u ratne zločine na području Djakovice, odakle su tela donesena u Batajnicu je poslanik u Skupštini Srbiji. Načelnik GŠ nam je takodje umešan u ratne zločine na području Kosova.
Ramus Haradinaj lajks dis
beatakeshi wrote:
Ovakve stvari slušam od 1981. Menja se samo retorika, tj. ključne reči.
nemoj tako , menja se jos nesto - smanjuje se broj Srba na Kosovu .
Kondo wrote:
na posletku, nisam siguran uopste da albanci sprovode vece nasilje nakon uspostavljanja svog suvereniteta na kosovu nego sto su to "nasi" radili dole u istoj situaciji.
Nasi 1912te? To je tacno...
ognica efimera wrote:najlepse je sto ce sad svako velikosrbovanje da se u potpunosti preseli u vojvodinu, btw onaj cuveni zvonko veselinovic vec vrslja ovde uveliko.

Post by William Murderface on Sun Oct 18, 2015 4:50 pm

Šuvar i varivo wrote:(ne znam da l je zabranjeno ovo što radim , obrišite ako jeste)

harper na PPPu piše veoma dobro o Kosovu, malo egzalitrano , ali ispravno. Zanimljivo je (i malo tužno ) videti kako Manc i Prospero (jel su obojica istoričari?) udaraju u zid u svojim razmišljanjima... oni su očigledno pametni, obrazovani, dobronamerni ljudi , koji promišljaju stvari polazeći od svoje struke i kad dođu do te zablude oko EU ne mogu dalje. (to je na neki način i sudbina DSa, mislim onog dobrog DSa koji valjda postoji negde, iza mladih lidera i muljatora opšte prakse).

et ficfric

sam sam obrisao svoj post, nema potrebe za tim ličnim stvarima (ako si video uopšte)

Šta ti dečko radiš...

Prospero i Manč su ti ono, totalno middle of the road ljudi, izuzetno objektivni (za mene ponekad i previše). Ok, Manč je malo ulevo, i malo je otvorenije antinacionalista, ali Prospero ti je čist realista. Nikakve tu zablude o EU nema, ne razmišljaju o njoj ni na kakav idealistički način, već vrlo pragmatično. Prsoperu je posebno strana svaka moralizacija ovih pitanja (sa moje tačke gledišta, i previše), a u smislu srpske krivice, itd. Dakle nikad ne bi napisao da smo zaslužili da izgubimo Kosovo, niti išta slično. Čista cost-benefit analiza, i to izuzetno ubedljiva. Koliko smo dali, koliko dobijamo, kako tretiramo Srbe na Kosovu, itd.

Da ne budem sad bezobrazan, ali postoji trenutak u svakom ovakvom razgovoru kad se sagovorniku mora reći - put up or shut up, ako hoćeš da dokazuješ principe, idi tamo, pa nek se principi prelamaju preko tovjih leđa. Hoćeš da tretiraš Srbe sa Kosova kao mostobran - idi pa ti živit na mostobranu. Hoćeš da čekaš da se preokrene ravnoteža snaga, ustane ruski medved, itd - idi tamo, pa čekaj.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Sun Oct 18, 2015 4:54 pm

Post by Kondo on Sun Oct 18, 2015 4:55 pm

to je prilicno jasno, jedino sto ovde niko nema pojma o stvarnoj istoriji kosova i kolicini ljudi koji su skoro ceo vek bili ukljuceni u aparat represije. nasa istorija kosova je samo istorija propagande i nicega vise.

_____
I was faced with a choice at a difficult age
Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat
Guest

Post by Guest on Sun Oct 18, 2015 5:13 pm

William Murderface wrote:
Šuvar i varivo wrote:(ne znam da l je zabranjeno ovo što radim , obrišite ako jeste)

harper na PPPu piše veoma dobro o Kosovu, malo egzalitrano , ali ispravno. Zanimljivo je (i malo tužno ) videti kako Manc i Prospero (jel su obojica istoričari?) udaraju u zid u svojim razmišljanjima... oni su očigledno pametni, obrazovani, dobronamerni ljudi , koji promišljaju stvari polazeći od svoje struke i kad dođu do te zablude oko EU ne mogu dalje. (to je na neki način i sudbina DSa, mislim onog dobrog DSa koji valjda postoji negde, iza mladih lidera i muljatora opšte prakse).

et ficfric

sam sam obrisao svoj post, nema potrebe za tim ličnim stvarima (ako si video uopšte)

Šta ti dečko radiš...

Prospero i Manč su ti ono, totalno middle of the road ljudi, izuzetno objektivni (za mene ponekad i previše). Ok, Manč je malo ulevo, i malo je otvorenije antinacionalista, ali Prospero ti je čist realista. Nikakve tu zablude o EU nema, ne razmišljaju o njoj ni na kakav idealistički način, već vrlo pragmatično. Prsoperu je posebno strana svaka moralizacija ovih pitanja (sa moje tačke gledišta, i previše), a u smislu srpske krivice, itd. Dakle nikad ne bi napisao da smo zaslužili da izgubimo Kosovo, niti išta slično. Čista cost-benefit analiza, i to izuzetno ubedljiva. Koliko smo dali, koliko dobijamo, kako tretiramo Srbe na Kosovu, itd.

Da ne budem sad bezobrazan, ali postoji trenutak u svakom ovakvom razgovoru kad se sagovorniku mora reći - put up or shut up, ako hoćeš da dokazuješ principe, idi tamo, pa nek se principi prelamaju preko tovjih leđa. Hoćeš da tretiraš Srbe sa Kosova kao mostobran - idi pa ti živit na mostobranu. Hoćeš da čekaš da se preokrene ravnoteža snaga, ustane ruski medved, itd - idi tamo, pa čekaj.
Evo isklurirao sam se , pa da ti odgovorim

Prvi pasus. Nisam ništa loše mislio (a meni se čini ni rekao-pametni obrazovani, dobronamenri ljudi, eksperti u svojim oblastima) o Mancu i Prosperu. Samo je moj utisak da jos uvek veruju da su insitucije EU benevolentne u celoj stvari i rekao bih da tu grese. To je zasnovano na ovih dvadeset strana rasprave (i pomalo na raspravi o Grckoj, odnosno Sirizi koju sam isto ispratio). Prihvatam da gresim, ti ih duze i bolje znas.

Drugi pasus. Preneo sam svoju suverenost na drzavne institucije i ocekujem od njih da rade stvari te vrste u moje ime. Kako ja licno trosim svoj novac i kako i kome pomazem, mozemo da razgovaramo, mada mislim da je neukusno...

Post by William Murderface on Sun Oct 18, 2015 5:21 pm

Ne, ne, to nije dovoljno dobar odgovor. Preneo si suverenost na institucije, ali je jasno da mi sada govorimo o situaciji u kojoj država ne može da vrši suverenost na delu teritorije na koji i dalje pretenduje, dakle legalistički odgovor prosto nije dovoljno dobar, jer ne fercera. Sad je pitanje - šta država može da učini a da na najbolji način zaštiti interese kako Srba sa Kosova, tako i onih iz Srbije. Prospero ti daje odgovor na to pitanje, a ti si zapravo već priznao u jednom od ranijih razgovora koje smo ovde vodili - da ne samtraš da je tvoj omiljeni odgovor (više od autonomije, itd.) još uvek moguć.

Čitam Prospera i Manča već jako dugo, i za Prospera sam potpuno siguran da nije nikakav EU idealista, rekao bih to i za Manča, ali eto da ostavim malo prostora da kod njega nekakvog idealizma ipak ima. Kada piše o spoljnoj politici, Prospero piše glasom suvog realiste, pa pisao o Ukrajini, Siriji ili Kosovu. To ne znači da je uvek u pravu, ali prosto ti taj utisak sa zidom idealizma, itd. nije tačan.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Guest

Post by Guest on Sun Oct 18, 2015 6:28 pm

Ne može se više ništa. Rekao sam i to nekoliko puta..

Post by beatakeshi on Sun Oct 18, 2015 6:39 pm

Ok, oko toga se slažemo, da ne može ništa da se uradi. Zašto onda mišljenje da tu ne može ništa da se uradi proglašavaš za izdaju? (izvinjavam se ako grešim, ali takav utisak sam stekao iz tvojih skorašnjih postova na različitim temama, npr. oko izjave predednika SANU-a)

Post by Kondo on Sun Oct 18, 2015 6:40 pm

ja uvek volim da cujem suvereniste da mi kazu kada bi bili na vlasti u srbiji, koju bi politiku prema kosovu vodili. ako je danas politika nemoguca, neka se vrate unazad u zeljenu tacku skorije istorije i kazu gde je trebalo skrenuti za albukerki i kako. 

ja znam da sam los covek i los srbin da kontempliram kosovo jer nisam vernik, ne hiperventiliram kad udjem u manastir iz 12 veka, mada razumem u svakom mogucem smislu. racionalnu poentu ne vidim sem sto bi te meleone od prodaje brezovice EPK i ne znam sta jos ima mogli da stavimo u nas dzep. ali to je losa karma. 

za mene je problem to sto za "nase" kosovo nema resenje.  jer to ne postoji, kosovo vec X vekova nije nase. mi smo vec propustili realnu istorijsku sansu da poraz u ratovima devedesetih upotrebimo za nesto sto malo naroda na svetu uradi sa samim sobom, da procesljamo istorijske zablude, mitove i corsokake i izadjemo na zelenu granu drustva koje vise ne zivi u proslosti (sad kad bi u ovu recenicu jos stavio i nemacku, mogli bi da me jebete do prekosutra). 

medjutim mi smo se pokazali kao neko ko ni ne ume da dozivi poraz kako valja. nas su nakantali kao busno bure a mi smo se posle tekme dok je protivnik otisao da pije i zdere u kafani ostali na terenu da prizivamo ove da se vrate jer su picke sto nece da nam daju revans. i da nas nakantaju jos jednom pa da jos nekoliko puta ponovimo ovaj ritual, dok ne podvijemo rep i ne odemo kuci.

i dalje smo nastavili sa svim mogucim sranjima koje smo koristili prethodnih 25 godina kao da se nista nije dogodilo, pozivanjem na konstrukte koji vise ne postoje onako kako ih mi zamisljamo, "pravdu", medjunarodno pravo, geopolitiku, kurac palac. to sto cemo pre ili kasnije odseci gangrenoznu ruku da bi mogli da nastavimo da zivimo nece imati nikakvog pozitivnog uticaja na nas zivot, nasi ce narastaji trubiti o vekovnoj nepravdi, neprijateljima i svemu ostalom sto i sada slusamo. nekada sam mislio da ce ta radikalna hirurgija okrenuti srbiju njenim stvarnim problemima a sada vidim da sam jako pogresio, i da je ovakvo hendlovanje imaginarnog problema nesto sto ce obeleziti zivote i buducih generacija, da ce ko zna koliko ciklusa izbora biti nabildovano oko kosova i da ce ti okovi ostati zauvek oko srpskih nogu. 

ne zato sto su bitni - nisu, to sto je bitno oko kosova je resivo na jednosatnom sastanku - nego zato sto ce to svakoj eliti ovde biti potrebno da nastavi da se ne bavi srbijom, kao i do sada.

_____
Guest

Post by Guest on Sun Oct 18, 2015 6:54 pm

samo da izem palačinku

Post by Kondo on Sun Oct 18, 2015 6:58 pm

pa ti si gori srbin od mene 

_____
Guest

Post by Guest on Sun Oct 18, 2015 7:15 pm

beatakeshi wrote:Ok, oko toga se slažemo, da ne može ništa da se uradi. Zašto onda mišljenje da tu ne može ništa da se uradi proglašavaš za izdaju? (izvinjavam se ako grešim, ali takav utisak sam stekao iz tvojih skorašnjih postova na različitim temama, npr. oko izjave predednika SANU-a)
Mnogo toga je pogrešno i izdajnički u njegovoj izjavi, ali evo raščlaniću.

1, Konktest : Ko i kad govori? Govori minut pre Vučićeve emisije, govori sa pozicije učenog i pametnog Srbina ™ i to Srbina iz institucije koja je (uglavnom zbog nekog besmislenog baljezganja Latinke Perović) proglašena za neki kao stožer srpstva. Došao je dakkle da zaradi svoju sinekuru. Neka mu je, presela mu.

2. Razlozi zašto smo došli dovde ? Da je rekao tako je , jer se loše pregovaralo u Briselu, tako je jer se prihvatio Euleks, tako je jer se menjala rezolulcija pred UN, tako je jer je Milošević ubijao Albance, tako je jer su komunisti napravili pokrajine, tako je jer se Puniša Račić proglasio za direktnog potomka Stefana Dečanskog da ukrade šumu oko manastira (tru stori) jab reko ok. Al nije to rekao, rekao je ovo :

Ali, govoreći pošteno, ako jedan ministar, premijer ili predsednik mora da traži dozvolu da uđe na tu teritoriju, to vrlo jasno govori da nemamo ni ljudske ni ekonomske ni bilo koje druge kapacitete da nametnemo svoju volju. Možemo da se gledamo u oči i lažemo, ali alternativa je vrlo jasna", rekao je Kostić.
dakle sila boga ne moli. izdaja kao mudrost.

3, Rasizam. Rekao je takođe :

Kostić je dodao da treba da se sačuva zdrav korpus i da ga, u tom smislu, u ovom trenutku mnogo više zanima sudbina Republike Srpske jer tamo postoji "ozbiljan, aktivni, delujući, kulturni i naučni deo naroda" od milion i po ili dva miliona ljudi.

tako srpski šovinista, intelektualac, na državnoj sinekuri vidi RS, tamo su jaki mladi i glupi , baš ono srbende sa vratovima, i glavurdama, Dodik do Dodika, pa ćemo moći mi profesori da im govorimo gde da idu da ginu.

A tako bogami vide i Srbe s Kosova- "mnogo mi liče na Šiptare".

4. EU

Govoreći o svom stavu prema ulasku Srbije u Evropsku uniju, Kostić je parafrazirao pesnika Branka Miljkovića i rekao da će Srbija "povraćajući i u taj raj morati da uđe", jer ne postoji alternativa.
jel moram da objašnjavam?

5. Rusija

On je ocenio da je savez s Rusijom veštačka alternativa i zapitao da li je neko konsultovao Rusiju da li uopšte želi Srbiju.

ovo je već destilovana glupost.

Kondo wrote:ja uvek volim da cujem suvereniste da mi kazu kada bi bili na vlasti u srbiji, koju bi politiku prema kosovu vodili. ako je danas politika nemoguca, neka se vrate unazad u zeljenu tacku skorije istorije i kazu gde je trebalo skrenuti za albukerki i kako. 

evo izvoli :

Spoiler:

hazard wrote:
Prvo, trebalo je ići sa Jeremićevom rezolucijom na GŠUN, jako i do samog kraja (mislim da je bilo moguće izglasati tu rezoluciju koja bi odluku MSP tumačila povoljno po Srbiju), umesto što se kapituliralo. To je bio prvi fuckup, ali ne nepopravljiv. Ono što je neoprostivo je bilo upravljanje onim protestima zbog carine, tu je Tadić ispao najveća pička - poslao je drugorazrednog birokratu Borka umesto da je sam otišao i seo na te barikade. I sedeo tamo i trpeo suzavac KFORa dok se nešto ne ispregovara. Pitaš koji je logični kraj te Tadićeve politike - pa upravo to, sedanje na barikade, eskalacija konflikta do ivice izdržljivosti za Srbiju - pošto vojna opcija otpada, ići na taj nenasilan otpor - šalji sliku u svet™ nenaoružanog predsednika koji sedi sa svojim narodom i guta suzavac mirotvoraca™. Albancima se ide niz dlaku jer je to put manjeg otpora - Albanci u suštini večito prete Zapadu da će praviti haos. Trebalo je pokazati da Srbija ima sličnu odlučnost, a ne da će kapitulirati kada stvari krenu malo gusto. Onda u pregovorima otvoriš sve - ne samo pitanje Kosova već i pitanje odnosa Srbije i SAD i EU i sve - kažeš, ok, dajte nam ovo što tražimo (15% Kosova), prekinućemo i koketiranje sa Rusima i stubove™ spoljne politike i sve ostalo, obavezaćemo se da u nekom razumnom roku uđemo u NATO, itd. Ako to znači da ti kao politički lider (Tadić) poštaješ neprihvatljiv posle jer si se suviše zamerio Zapadu i iznervirao ih, prihvatiš to, i nakon što se ispregovara to što treba i potpiše i ratifikuje ideš u penziju, nek te zameni neki Đilas koji će nakon toga biti EU-poslušnik.

Ukratko, igraš poker koji si započeo do kraja, a ne da se povučeš kada si najbliži mogućnosti da uzmeš dobitak. Najgore što može da se desi je da propadneš, padneš s vlasti i da te zameni neko će biti poslušnik - ovo drugo se već desilo, ali bez toga da si probao da nešto izboksuješ. Tadić je, zato što je pička, na kraju sav svoj višegodišnji trud bacio u vodu. I onda još krenuo da pljuje po samom sebi sa onim rukovanjima s Tačijem, hvaljenjem briselskog sporazuma itd.

ja znam da sam los covek i los srbin da kontempliram kosovo jer nisam vernik, ne hiperventiliram kad udjem u manastir iz 12 veka, mada razumem u svakom mogucem smislu. racionalnu poentu ne vidim sem sto bi te meleone od prodaje brezovice EPK i ne znam sta jos ima mogli da stavimo u nas dzep. ali to je losa karma. 

Kako bih ti rekao, meni Hrist i Bogorodica ne znače ništa, ali mi Pieta znači.

ne zato sto su bitni - nisu, to sto je bitno oko kosova je resivo na jednosatnom sastanku - nego zato sto ce to svakoj eliti ovde biti potrebno da nastavi da se ne bavi srbijom, kao i do sada.
E pa bogami ne može, bez referenduma nikako ne može...

edit : mislim ne može za jedan sat, ne može na papiru koji su potpisali nakon što je on ležao na podu, mora legalno.

Post by Kondo on Sun Oct 18, 2015 7:20 pm

lepo zvuci taj poker na barikadi sa ove daljine. naravno, ima onih koji znaju da sam se i ja zalagao za lucidu radikalizaciju odnosa severa mitrovice prema okupacionim vlasitima (KFOR) a tu se nisam nesto pomerio sa te tacke.

_____

Post by beatakeshi on Sun Oct 18, 2015 8:07 pm

et ŠiV
hvala na iscrpnom odgovoru
(sa čim je bila palačinka?)
Guest

Post by Guest on Sun Oct 18, 2015 8:12 pm

nutela , plazma , banana

Post by William Murderface on Sun Oct 18, 2015 8:15 pm

Konzervativno

_____

Post by No Country on Sun Oct 18, 2015 8:43 pm

Šuvar i varivo wrote:Da, tamo postoji konsenzus da je Hašim Tači, zločinac, terorista , kriminalac i da su institucije tzv Republike Kosovo inherentno diskriminatorne i da počivaju na nasilju, zastrašivanju i etno-šovinizmu. Mene šokira, više nego što mogu da opišem, da ovde takav konsenzus ne postoji.

Pretnja od fizičkog nasilja, od zastrašivanja, od proterivanja, od svih vidova nelojalne konkurencije u nekim pseduo tržišnim odnosima, koja bi naterala Srbe da napuštaju Kosovo, je sasvim stvarna i realna. Mislim da događaji iz marta 2004e , kao i brojne provokacije nakon toga, pokazuju da međunarodno prisusvo na KiM nije nikakva zaštita od takvih praksi.

Takođe , ono što nazivaš "simboličkom ravni" je za mene zapravo suštinsko. Priznavanje nezavnosti Kosova znači priznavanje nasilja kao legitimnog metoda političke borbe i ne bi je trebalo prihvatiti, čak i ako nema fizički opasnosti za preostale Srbe.
Пардон, трагично касним са укључењем у ову дискусују, па ћу сад да квотујем неке бајатије постове, ал' ово ми се чини битним: овде се до у ситне детаље понавља такође подразумевајућа параноја о томе да ће осамостаљена Хрватска неизоставно прерасти у НДХ, што је довело до свих "превентивних" балван-револуција и зацртало крвави распад СФРЈ. Причао сам ову причу већ неколико пута, како ми комшија (избеглице привремено смештене у тзв. "друштвену просторију" у новобеоградској вишеспратници) сабира шта је све у рату изгубио бежећи из Пакраца, њиве, куће, аутомобиле, винограде, цифра излази на преко милион марака... Па га ја питам: па што сте, чика-Јово, онда уопште дизали устанак? А он ме погледа изненађено, и к'о из топа испали: Па како што!? Па - због шаховнице.

Ако ће нас нешто надживети (а богме и сахранити) онда је то управо симболичка свест.

Post by Bluberi on Sun Oct 18, 2015 8:50 pm

Ti si Novobeogradjanin?

Post by No Country on Sun Oct 18, 2015 9:01 pm

William Murderface. wrote:

Просперо (он поготово) и Манч су двојица сероња који су засели да дувају у тикву са једном екипом која се из дана у дан све мање труди да сакрије свој шовинизам, ал' њих двојица забога држе некакав "ниво" и не излећу се. При томе им још много мање пада на памет да уђу у стварну полемику са нацошима калибра Харпера, јер одлично знају како би се у тој полемици провели. Т.ј. одлично капирају где гравитира убедљива већина тог форума, и "народ" и "власт".

Тако да њих двојица тамо само нешто шушкају, паметују, сердарвојводишући се узајамно, а заправо само дају дигнитет ономе што је сада већ дефинисано ратнохушкачки дискурс, плус дабоме најпогубнији могући и по Србију и по косовске Србе.

Ако то раде супротно својим убеђењима - онда су напросто кукавице. Међутим, нисам убеђен у то. Мени се пре чини да су сама убеђења социјално осетљива, односно прилагодљива.

Post by No Country on Sun Oct 18, 2015 9:06 pm

Bluberi wrote:Ti si Novobeogradjanin?

Претежно. Што?

Post by Bluberi on Sun Oct 18, 2015 9:07 pm

Onako lokalpatriotski.

Post by Kondo on Sun Oct 18, 2015 10:04 pm

No Country for Old Man wrote:
William Murderface. wrote:

Просперо (он поготово) и Манч су двојица сероња који су засели да дувају у тикву са једном екипом која се из дана у дан све мање труди да сакрије свој шовинизам, ал' њих двојица забога држе некакав "ниво" и не излећу се. При томе им још много мање пада на памет да уђу у стварну полемику са нацошима калибра Харпера, јер одлично знају како би се у тој полемици провели. Т.ј. одлично капирају где гравитира убедљива већина тог форума, и "народ" и "власт".

Тако да њих двојица тамо само нешто шушкају, паметују, сердарвојводишући се узајамно, а заправо само дају дигнитет ономе што је сада већ дефинисано ратнохушкачки дискурс, плус дабоме најпогубнији могући и по Србију и по косовске Србе.

Ако то раде супротно својим убеђењима - онда су напросто кукавице. Међутим, нисам убеђен у то. Мени се пре чини да су сама убеђења социјално осетљива, односно прилагодљива.

Gresis za Manca. On nije dvolican.

_____

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Jun 27, 2017 10:52 am