Kosovo*

Share

Kosovo*

Post by ficfiric on Tue Dec 09, 2014 1:49 pm

Kosovo punopravni član MOK-a

Kosovo je danas primljeno u punopravno članstvo Međunarodnog olimpijskog komiteta (MOK), odlučeno je danas na sednici komiteta u Monaku. nakon uslovnog članstva koje je odobreno krajem oktobra.

Kosovo će tako moći da učestvuje na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru 2016, saopštio je MOK.

MOK je započeo razmatranje zahteva Kosova za prijem još pre pet godina, da bi 22. oktobra provizorno priznao Olimpijski komitet Kosova i predložio da puno priznanje bude na sledećem zasedanju MOK-a u decembru u Monaku.

Olimpijski komitet Srbije u oktobru je ”najoštrije osudio” ovakvu odluku
MOK-a.

http://www.rtklive.com/rtk2/?cid=1&newsId=87085&mfe=28=&7mr2eC2Zk0dO5ceiDE&r3zqc9l3L9+srlJ#P&zed@m536ZwddojeKmd!#j2-WL85Zi-GT@cMd^g5Nl$*8^82iMxsM7zzcc

Last edited by ficfiric on Sat Feb 07, 2015 9:52 pm; edited 3 times in total

_____

Uprava napolje!

Re: Kosovo*

Post by diktotar on Tue Dec 09, 2014 2:59 pm

pih. a bio sam ubedjen da ce ekspertski tim na celu sa predragom perunicicem da spreci ovu novu tragediju.
Guest

Juzna srpska pokrajina

Post by Guest on Tue Jan 27, 2015 7:03 pm

B92 wrote:PR: Neredi, više od 100 povređenih
Izvor: B92, Beta, Tanjug
Priština -- U Prištini je i dalje napeto nakon današnjih demonstracija tokom kojih je došlo do žestokih sukoba između demonstranata i policije.

Foto: Beta/AP
Privedeno je 41 lice, povređeno 29 demonstranata i 86 policajaca.
Kako prenosi Koha.net, prištinske ulice su sada prazne, ali su na nijma i dalje prisutne jake policijske snage. Mnoge ulice u centru grada su blokirane.
Državni tužilac Kosova Sulj Hodža je saopštio da je tokom današnjeg protesta u Prištini privedeno 41 lice, od kojih, po odluci suda, devet ostaje u pritvoru od 30 dana.

Generalni direktor Policije Kosova, Špend Madžuni je rekao da je tokom današnjeg protesta povređeno 86 pripadnika Policije Kosova.

Direktor Urgentnog centra Kliničko-bolničkog centra Kosova, Basri Lenjani je potvrdio za RTK da je pomoć zatražilo 29 demonstranata. Lenjani je potvrdio da jedna osoba ima povrede od gumenog metka.

Više hiljada aktivista Samoopredeljenja i građana Kosova okupilo se na Trgu Skenderbega u Prištini.

Opozicija je na današnjim demonstracijama tražila da Kombinat Trepča hitno postane javno preduzeće i da ministar za povratak i zajednice Aleksandar Jablanović podnese ostavku zbog uvrede "Majki Đakovice".

U protestu ne učestvuju predstavnici nevladine organizacije "Pozivi majki" iz Đakovice, koja je u subotu 24. januara bila među organizatorima prvog protesta.

Predstavnica te organizacije Nusrete Kumnova je izjavila da ne žele da budu deo protesta koji poprima političke i stranačke dimenzije.

Od protesta su se ogradili i rudari Trepče i organizacija veterana učesnika rata 1998-1999. godine.

Okupljeni nose parole "Bez Trepče nema države", "Trepča je naša, a ne srpska", "Isa (premijer Kosova Mustafa) je sluga Srbije, "Hašima (prvi potpredsednik Vlade Tači) u zatvor", "Jablanović napolje", "Dole vlada iz Raške".

Među uhapšenima je i gradonačelnik Prištine i potpredsednik Pokreta Samopredeljenje Špend Ahmeti. Prištinski mediji prenose da je povređen i šef poslaničke grupe pokreta "Samoopredeljenje" Visar Imeri.

Portparol Urgentnog centra Prištine Štend Fažljiu rekao je za prištinsku televiziju KTV da se uglavnom radi o povredama od udaraca i da je mnogo onih koji traže pomoć zbog upotrebljenog suzavca.

Poslanik pokreta Samooredeljenje Iljir Deda rekao je će se protesti nastaviti do ispunjavanja zahteva.

Predsednica Kosova Atifete Jahjaga je upozorila da su neprihvatljivi haos i nasilje tokom današnjih demonstracija u Prištini i u izjavi za medije pozvala na red i mir.

Premijer Kosova Isa Mustafa i njegov zamenik Hašim Tači su na vanrednoj konferenciji za medije ocenili da je rušenje Vlade bilo cilj današnjih demonstracija.

Mashala...
Guest

Post by Guest on Tue Jan 27, 2015 7:15 pm

za mene ova vest znaci samo jednu stvar: izgleda da smo jedina drzava u regionu koja nema kapaciteta za socijalne proteste.

Post by Santino on Tue Jan 27, 2015 7:19 pm

a uz severnu koreju i u svetu.

_____
I don't have pet peeves, I have major psychotic fucking hatreds

Post by diktotar on Tue Jan 27, 2015 7:31 pm

pa zato sto vecini bas ovako odgovara. 

ja se odavno bavim individualnom formom protesta.

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by Gargamel on Wed Jan 28, 2015 5:18 pm

Greshni Vasilije wrote:za mene ova vest znaci samo jednu stvar: izgleda da smo jedina drzava u regionu koja nema kapaciteta za socijalne proteste.
kako su ovo socijalni protesti? cisto nacionalisticki protesti. trazi se smena srpskog ministra, i ponistavanje odluke kojom je RMHK Trepca '90-tih pretvorena u a.d. (a akcionari pod kontrolom vlade Srbije).

Post by Gargamel on Wed Jan 28, 2015 5:19 pm

Demonstrant Gzim Brahimaj pronašao je juče u toku protesta na trgu u Prištini 100 srpskih dinara. On ovo naziva "provokacija situacije" i dodaje da "postoje ljudi infiltrirani" među demostrante. "Našao sam ovo i mislim da postoje ljudi koji su infiltrirani i koji su došli sa ciljem promovisanja provokacije situacije," tvrdi ovaj demostrant.

http://www.kossev.info/strana/arhiva/srpskih_100_dinara_juce_na_protestu_u_pristini/3582

Post by Ointagru Unartan on Wed Jan 28, 2015 7:14 pm

Gargamel wrote:
Demonstrant Gzim Brahimaj pronašao je juče u toku protesta na trgu u Prištini 100 srpskih dinara. On ovo naziva "provokacija situacije" i dodaje da "postoje ljudi infiltrirani" među demostrante. "Našao sam ovo i mislim da postoje ljudi koji su infiltrirani i koji su došli sa ciljem promovisanja provokacije situacije," tvrdi ovaj demostrant.
http://www.kossev.info/strana/arhiva/srpskih_100_dinara_juce_na_protestu_u_pristini/3582

Al smo im ga suknuli! Promovisanjem provokacije situacije smo im vratili za drona!

Post by William Murderface on Wed Jan 28, 2015 7:16 pm

Cijena? Prava sitnica! Sto dinara!

Znači, naša provokacije je čak i jefitnija od njihove! Sve u skladu sa merama štednje

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Ointagru Unartan on Wed Jan 28, 2015 7:20 pm

William Murderface wrote:Cijena? Prava sitnica! Sto dinara!

Znači, naša provokacije je čak i jefitnija od njihove! Sve u skladu sa merama štednje

Zanemarujes troskove tromesecnog osmisljanja i pripremanja operacije, kao i cenu infiltriranja operativaca u srce okupirane teritorije.

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by William Murderface on Wed Jan 28, 2015 7:22 pm

O bezbednosnim pitanjima ne sme se dsikutovati javno. Ovakvim spkulacijama prizivaš atentan na premijera.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by ostap bender on Wed Jan 28, 2015 8:37 pm

Gargamel wrote:
Greshni Vasilije wrote:za mene ova vest znaci samo jednu stvar: izgleda da smo jedina drzava u regionu koja nema kapaciteta za socijalne proteste.
kako su ovo socijalni protesti? cisto nacionalisticki protesti. trazi se smena srpskog ministra, i ponistavanje odluke kojom je RMHK Trepca '90-tih pretvorena u a.d. (a akcionari pod kontrolom vlade Srbije).

socijalni protesti koji u nedostatku bilo kakvog levog diskursa uzimaju nacionalisticku matricu. i to smo vec videli. 

vazno da niko ne pise smrt kapitalizmu pa djuric moze da odahne.
Guest

Post by Guest on Wed Jan 28, 2015 8:44 pm

Gargamel wrote:

povod je socijalan, retorika i ideologija su nacionalisticki jer su i nosioci takvi.

Post by diktotar on Fri Feb 06, 2015 12:55 pm

prvo, molim da se naslov teme izmeni u skladu sa 

Kabinet prvog potpredsednika Vlade Kosova, Bedžeta Pacolija je danas saopštio da je Republika Burundi priznala Kosovo kao nezavisnu i suverenu državu.

Burundi je prva država članica SADC i Istočne Afrike koja priznaje nezavisnost Kosova.

drugo, otkud to da emigranti bez ikakvih smetnji ulaze u srbiju sa kosova, stizu u vojvodinu i prelaze u madjarsku? policija srbije ocigledno ima neke naloge da ih pusta.

_____
Želimir Žilnik

Post by ostap bender on Fri Feb 06, 2015 1:03 pm

moguce da je to deo nekog dogovora vlasti. inace ne vidim sta je problem u slobodi kretanja. kosvsko drustvo je izuzetno siromasno (cak i ugorem stanju od ostalih balkanskih drzavica) i postoji duga tradicija pecalbarenja.

_____
navijao bih protiv zvezde i da igra protiv tima od 12 radulovica

Post by diktotar on Fri Feb 06, 2015 1:09 pm

pa vidim nesto na slobodnoj evropi i oni postavljaju pitanje kako tako lako gradjani kosova prelaze u srbiju, a i policija ih uopste ne sprecava da ilegalno prelaze u madjarsku, gledaju i pustaju ih.

sloboda jakako, to je i deo sporazuma.

[syme]kometoodgovaraizasto[/syme]

_____
Želimir Žilnik

Post by sejlor on Fri Feb 06, 2015 1:14 pm

http://www.novimagazin.rs/vesti/kosovski-pasosi-priznati-na-granicnim-prelazima-srbije

edit: A iz Kosova u Srbiju već dugo može sa kosovskim ispravama.

off topic: A najbolja je albanska zastava kao ilustracija, ništa ne sugeriše.

Last edited by sejlor on Fri Feb 06, 2015 1:16 pm; edited 1 time in total

Post by Ointagru Unartan on Fri Feb 06, 2015 1:16 pm

burkholderia mallei wrote:prvo, molim da se naslov teme izmeni u skladu sa 

Kabinet prvog potpredsednika Vlade Kosova, Bedžeta Pacolija je danas saopštio da je Republika Burundi priznala Kosovo kao nezavisnu i suverenu državu.

Burundi je prva država članica SADC i Istočne Afrike koja priznaje nezavisnost Kosova.

drugo, otkud to da emigranti bez ikakvih smetnji ulaze u srbiju sa kosova, stizu u vojvodinu i prelaze u madjarsku? policija srbije ocigledno ima neke naloge da ih pusta.

Mozda imaju nase drzavljanstvo. Jel Kosovari imaju po difoltu drzavljanstvo Srbije, pa samo treba da zatraze pasos i licnu kartu ili kako to ide?

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by diktotar on Fri Feb 06, 2015 1:19 pm

skoro nikom vise ovde vlast ne moze da prodaje pricu o albanskim zastavama ni kada su istaknute po jugu srbije, a kamoli po kosovu.

@rad

u pocetku su redovno vadili dokumente republike srbije, niko ih nije sprecavao, jer ih se smatralo drzavljanima srbije. 

po bris sporazumu je dozvoljeno da putuju sa dokumentima svoje zemlje. sad ne znam da li je u medjuvremenu a posebno nakon poptisivanja srbija nastavila tu praksu da im izdaje. mislim da je srbija to bezveze radila, jer koristi nikakve nije bilo, a ako se prijave negde kao azilanti to se pisalo srbiji na konto.

_____
Želimir Žilnik

Post by ficfiric on Fri Feb 06, 2015 1:27 pm

burkholderia mallei wrote:prvo, molim da se naslov teme izmeni u skladu sa 

Skinuta zvezdica

Spoiler:

_____

Uprava napolje!

Post by sejlor on Fri Feb 06, 2015 2:00 pm

Radagast wrote:Mozda imaju nase drzavljanstvo. Jel Kosovari imaju po difoltu drzavljanstvo Srbije, pa samo treba da zatraze pasos i licnu kartu ili kako to ide?

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=02&dd=06&nav_category=11&nav_id=955306

Neša Slina rula:

"Jedan veći broj Albanaca želi da prizna Srbiju kao svoju zemlju. Ja to tumačim tako", zaključio je Stefanović. 

Post by Tab Tab on Fri Feb 06, 2015 2:20 pm

Tom logikom, onda i jedno 100K Srba zeli da prizna Madjarsku kao svoju 
Guest

Post by Guest on Fri Feb 06, 2015 2:24 pm

Nema teorije da je ovaj egzodus dogovoren. Ovo je spontani i panični pokret naroda, suočenog sa bezizlaznom ekonomskom situacijom, u sticaju sa otvaranjem mogućnosti da se brzo i lako pobegne od toga, bez sumnje istim trasama koje koriste i tražioci azila iz Avganistana, Sirije, Nigerije i drugih zemalja u kojima više nije moguće živeti. Kosovo nije takva zemlja, ali je svakako bez ekonomske perspektive, uostalom kao i mi, a ovakvih talasa migracija biće i iz naše zemlje.

Ja sam tek pre par sati ukopčao da je 30.000 ljudi zapalilo od decembra, mislio sam da je to godišnja statistika
Guest

Post by Guest on Fri Feb 06, 2015 2:28 pm

samo u poslednjih 48h uhapšeno je 290 osoba na našoj granici. pa koliko ih je onda prošlo za to vreme?

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Oct 23, 2017 7:19 pm