Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Nepogode

    Anonymous
    Guest

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by Guest Tue Dec 02, 2014 6:46 pm

    predsednik SO Majdanpek najavio evakuaciju celog grada jer EDB ne ume da popravi trafo stanicu  Nepogode 1498756251


    Last edited by Greshni Vasilije on Tue Dec 02, 2014 6:51 pm; edited 2 times in total
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by ficfiric Tue Dec 02, 2014 6:47 pm

    Nepogode 1848198029


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by Guest Tue Dec 02, 2014 6:49 pm

    Navodno ce dobiti struju do 22h, vec nekoliko puta su pomerali rok.

    Izgleda da su stranacki vojnici poceli da se probijaju i do kriticnih radnih mesta.
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by ficfiric Tue Dec 02, 2014 7:23 pm

    - Dobio sam informaciju od nadležnih iz ovog preduzeća da se radi i pokušava da se otkloni kvar. Stičem utisak da se vrlo neozbiljno pristupilo ovoj situaciji od strane Elektromreža Srbije. Ne mogu da verujem da je u 15 časova informacija bila da je dalekovodod proveren i ispravan, i da se čeka rešavanje tehničkog problema u Trafostanici "Majdanpek 1" i da će za dva sata biti struje, i kad je to prošlo i probano puštanje struje, bilo je bezuspešno jer je dalekovod neispravan. Imam utisak da trasa dalekovoda nije fizički obiđena, i sve informacije koje imam kazuju da je provera trasa dalekovoda obavljena pomoću radar signala. Zbog toga smatram da su neozbiljno shvatili ovu situaciju – kaže Vagner za "Blic".


    On kaže da je najveći problem to što je 5.000 stanovnika bez grejanja, i da će biti prinuđen da u slučaju da struje ne bude ni ujutru, da evakuiše celokumno stanovništvo.

    - Najveći problem je daljinsko grejanje i 5000 stanovnika koji se smrzavaju. Po meni je već u pitanju humanitarna katastrofa i kakve će biti posledice, videćemo. Sad smo u situaciji da razmišljamo da li i gde da evakuišemo oviliki broj ljudi, jer niko ne zna da nam kaže "dobićete struju u to i to vreme". Ako se ovo ne reši preko noći biće vanredne situacije i biće i krenućemo sa evakuacijom stanovništva – izričit je Vagner.


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by ficfiric Tue Dec 02, 2014 9:56 pm

    22h je i je l' dobise ljudi struju?


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by Guest Tue Dec 02, 2014 10:31 pm

    Jok
    Anonymous
    Guest

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by Guest Tue Dec 02, 2014 10:34 pm

    A citajuci izvestaje o onome sto se radi, cini se da je ovo ipak worst case scenario, neprestana ledena kisa je nesto protiv cega je jako tesko boriti se. Gledao sam emisiju na televizoru o tome sta se desava u takvim situacijama: struja ode jako brzo i napajanje se izuzetno tesko vraca u kolosek.
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by ficfiric Tue Dec 02, 2014 10:40 pm

    Bar hranu iz zamrzivaca mogu da iznesu na terase da im ne propadne Nepogode 1848198029


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by Guest Tue Dec 02, 2014 10:51 pm

    jel predsednik konstatovao da je neko opet pustio krakena na mucenu srbiju?
    boomer crook

    Posts : 36651
    Join date : 2014-10-27

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by boomer crook Tue Dec 02, 2014 10:56 pm

    Greshni Vasilije wrote:A citajuci izvestaje o onome sto se radi, cini se da je ovo ipak worst case scenario, neprestana ledena kisa je nesto protiv cega je jako tesko boriti se. Gledao sam emisiju na televizoru o tome sta se desava u takvim situacijama: struja ode jako brzo i napajanje se izuzetno tesko vraca u kolosek.


    pa sta ce da rade ti muceni ljudi?
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by шумидер-модер Tue Dec 02, 2014 10:58 pm

    Pa nista dok ne stigne Vucic.
    Sta bi drugo.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by ficfiric Tue Dec 02, 2014 11:01 pm

    U zimu 2000. kad sam bio u bg-u, pocele su restrikcije, nesto je riknulo u okolini i nisam imao struje vise od 30 sati. Srecom, nije bilo hladno napolju a hranu sam podgrevao tako sto sam rasklopio TA pec i skinuo staklenu vunu.


    _____


    Uprava napolje!

    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by ficfiric Wed Dec 03, 2014 8:23 am

    O jebote, pa sta ce tek biti kad pocne zima Nepogode 1848198029


    KRITIČNO U MAJDANPEKU Treći dan bez struje, počeo da pada sneg, danas moguća evakuacija

    Jak vetar i ledana kiša i dalje prave probleme širom Srbije. Najteže je i dalje u Majdanpeku i okolini, gde struje nema već treći dan. U gradu nema vode ni grejanja. Bez struje meštani četiri čačanska sela.

    RTS prenosi da je u Majdanpeku predviđena evakuacija stanovništva ukoliko ni danas tokom dana ne dođe struja. U gradu je minus 4 meseca, a ledena kiša je prerasla u sneg. Od jutros su proradili fiksini telfoni i mreža Telenora. Lokalnavlast razmatra mogućnost proglašenja vanredne situacije.

    Izvršni direktor za prenos električne energije u EMS-u Nebojša Petrović najavio je primenu nove prakse kako bi Majdanpečani dobili struju.

    - Deo 400 kilovatne mreže biće upotrebljen da radi u 110 kilovatnom naponu, što znači da bi danas između 12 i 13 časova Majdanpek trebalo da dobije struju

    Nekoliko sela u okolini Čačka ostalo je bez struje zbog kvarova na dalekovodima i niskonaponskoj mreži do kojih je došlo tokom noći usled jake kiše i olujnog vetra.

    Bez struje su ostala sela Gornja Ježevica, Banjica, Rošci i Jančići, rekao je novinarima glavni dispečer Elektrodistribucije u Čačku Mirko Simeunović.
    Tehnički direktor Elektrodistribucije u Čačku Stojan Vasović precizirao je da je u selu Rošci na Kablaru bez struje oko 250 domaćinstva, a da je kvar nastao jer su stabla pala na 11 trafostanica.

    "Na tom području ima dosta leda, pa nije bezbedno da naše ekipe sada šaljemo tamo, ali ujutru će izaći na teren i sanirati kvar", rekao je Vasović.

    Kvarovi na elektromreži otklonjeni su u Donjem Milanovcu i Boru. Elektromreža Srbije (EMS) saopštila je da borba za normalizaciju snabdevanja električnom energijom istočne Srbije i dalje traje.

    Sve ekipe EMS-a iz cele zemlje neprekidno su na terenu i ulažu poslednje atome snage kako bi se sanirale posledice havarija koje su po istočnoj Srbiji izazvale ledene kiše i olujni vetrovi, napominje se u saopštenju.

    Kako se ističe, zbog katastrofalnih vremenskih uslova, životi članova ekipa su ugroženi, ali borba ni u jednom trenutku ne prestaje, ističe se u saopštenju.

    Izvršni direktor za prenos električne energije u EMS-u Nebojša Petrović rekao je ranije da u ostalim krajevima Srbije nema većih kvarova na prenosnim sistemima elektične energije, osim uobičajnih prolaznih kvarova.

    "Radimo na tome da osposobimo bar jedan od tri dalekovoda, kojim se Majdanpek snabdeva strujom, a na kojima je došlo do havarije", rekao je Petrović.

    Istovremeno se nastavljaju radovi i na druga dva dalekovoda, ali sa jednim dalekovodom, napominje Petrović, može potpuno da se normalizujemo napajanje električnom energijom u Majdanpeku.

    U međuvremenu, Rudarsko-topioničarski basen "Bor" i "Elektromreža Srbije" obezbedili su 20.000 boca vode i oko 10.000 toplih obroka koji će danas biti podeljeni građanima. Iz Bora je upućene cisterna sa vodom.

    Škole i obdaništa ne rade, nema vode, fiksna telefonija gotovo da ne radi, ali službe od vitalnog značaja, Dom zdravlja i bolnica, funkcionišu.

    U porodilištu u Majdanpeku montiran je agregat, tako da su majke i bebe na toplom.

    Zbog nestanka struje došlo je i do problema u Rudniku bakra Majdanpek čiji zaposleni loženjem vatre na mestima gde je to moguće pokušavaju da spreče smrzavanje opreme i veću štetu.

    U Pomoravlju i Podunavlju i dalje duva oluni jugoistočni vetar, a u južnom Banatu je orkanske jačine.

    Najjači udari vetra do 100 kilometra na čas su trenutno u Beogradu i Vršcu.
    Sneg pada na Crnom vrhu, a ledena kiša u Velikom Gradištu, Negotinu i Timočkoj Krajini.

    Poseban oprez zbog poledice iz "Puteva Srbije" savetuju vozačima u košavskom području i Timočkom kraju.

    "Kilovatni napon"?!? Nadam se da je ovo greska novinara i da izvrsni direktor u EMS-u nije to rekao


    _____


    Uprava napolje!

    Saobraćajna Kamera

    Posts : 38
    Join date : 2014-11-14

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by Saobraćajna Kamera Wed Dec 03, 2014 8:47 am

    Ma znam, nego da te odzabludim Nepogode 1143415371 

    On: ovo sa Majdanpekom je prestrašno. Nemam pojma da li novinari ne znaju da prenesu informaciju ili su diletanti na svim nivoima u EMS. Opet, bojim se da je ovo drugo. Video sam neku fotku (Blic, mislim) gde zaustavljeni vatrogasni kamion stoji na zaleđenom putu a vatrogasac stoji ispred kamiona. Pitam se da li misli da krene dalje ili da se okrene.

    Ova "država" je funkcionalno prsla.

    edit:

    Nepogode 544806_put-zb_hf
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by ficfiric Wed Dec 03, 2014 8:56 am

    Jebeno neverovatno. Kompetan grad nema struje vec treci dan i niko nista ne moze da ucini po tom pitanju. MUP je dao tri agregata i to je sve. Jebote, pa zima nije ni pocela... Ne mogu da verujem da se ovo desava.

    Ne mogu ni da zamislim kako je sad tamo. Grad nema ni vodu, ej, vodu nemaju. Hranu iz zamrzivaca mogu da bace, a smem da se kladim da nece to uraditi nego ce je opet zamrznuti kad dodje struja.


    _____


    Uprava napolje!

    Ferenz

    Posts : 1404
    Join date : 2012-02-12

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by Ferenz Wed Dec 03, 2014 9:36 am

    Ne bio im u koži. Nek' im je Apsolut u pomoći.
    Kako li je na Pešteru kad je u Majdanpeku ovako?
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by ficfiric Wed Dec 03, 2014 12:36 pm


    Nepogode B37I5y_IcAIxiPk

    Aleksandar Antić @AAnticBG
    Radnici EMS-a,u neverovatnim uslovima prevezuju dalekovode, da bi obezbedili struju za Majdanpek.


    Neverovatni uslovi?!?! Stogodisnji mraz? Milenijumski vetar? Jbt, nije se ni zabelelo a njima su to "neverovatni uslovi"


    _____


    Uprava napolje!

    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by шумидер-модер Wed Dec 03, 2014 12:39 pm

    ficfiric wrote:

    Nepogode B37I5y_IcAIxiPk

    Aleksandar Antić @AAnticBG
    Radnici EMS-a,u neverovatnim uslovima prevezuju dalekovode, da bi obezbedili struju za Majdanpek.


    Neverovatni uslovi?!?! Stogodisnji mraz? Milenijumski vetar? Jbt, nije se ni zabelelo a njima su to "neverovatni uslovi"
    Nemoj, jbg, na ovom nivou zajeban je ovo posao, veruj mi.
    Obaska sto se ni po partijskoj liniji na ovakva radna mesta bas i ne gura.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Nepogode Empty Nepogode

    Post by ficfiric Wed Dec 03, 2014 12:51 pm

    kinik wrote:Obaska sto se ni po partijskoj liniji na ovakva radna mesta bas i ne gura.

    Nisam siguran u to. Moj komsija (84. godiste) poginuo je na stubu zato sto nije bila iskljucena struja u kablu a niko nije proverio da li je pod naponom. Komsija je u ED-u radio preko omladinske, kako sam cuo, otac ga je ubacio. Znam da je zavrsio ekonomsku i iznenadio sam se kad sam cuo da su njega slali na stub, posto se nikad nije bavio slicnim poslom.


    _____


    Uprava napolje!

    Anonymous
    Guest

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by Guest Wed Dec 03, 2014 1:24 pm

    cudi me da dynAVmo jos nije stigao sa strujom

    Nepogode RunningMan04
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by шумидер-модер Wed Dec 03, 2014 2:22 pm

    ficfiric wrote:
    kinik wrote:Obaska sto se ni po partijskoj liniji na ovakva radna mesta bas i ne gura.

    Nisam siguran u to. Moj komsija (84. godiste) poginuo je na stubu zato sto nije bila iskljucena struja u kablu a niko nije proverio da li je pod naponom. Komsija je u ED-u radio preko omladinske, kako sam cuo, otac ga je ubacio. Znam da je zavrsio ekonomsku i iznenadio sam se kad sam cuo da su njega slali na stub, posto se nikad nije bavio slicnim poslom.
    To, bojim se, ne spada u ovu pricu: to sto nema kvalifikovanih majstora, to sto sve strukture zabole ona stvar za primenu elementarnih mera sigurnosti na radu, to sto niko ne odgovara za propuste slicne ovima koje si naveo, a ja znam i za jos gore, to sto radnici pristaju da rade pod takvim uslovima, je druga prica.
    Vazno je da imamo, popularisemo, menadzere, IT ove ili one, a elementarne hardverase koji ce nam i to kao civilizaciji trebati jos cirka 100 godina nije vazno.
    O ocu koju ubaci sina u ED i to na posao banderasa, jebi ga, sta da ti kazem.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by ficfiric Wed Dec 03, 2014 4:01 pm

    Blic wrote:Naš reporter navodi da je već izgladneo, smrznut narod dodatno revoltiralo prisustvo tržišnih inspektora iz Bora koji su došli da proveravaju da li se u prodavnicama izdaju računi.

    - Trgovci su nam izašli u susret i daju nam robu bez novčane nadoknade, već nas samo upisuju u svesku, kao dužnike. Toliko su trgovci bili besni da su izbacili inspektore napolje - navodi jedan meštanin.

    Inspektori su zapretili da će sve prijaviti policiji.

    U ledom okovanom Majdanpeku meštani su više od 40 sati bez električne energije i vode.

    Oko 5.000 građana Majdanpeka smrzlo se u svojim stanovima bez vode i struje, u nadi da će se problem rešiti.


    _____


    Uprava napolje!

    bela maca

    Posts : 10960
    Join date : 2014-10-28

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by bela maca Wed Dec 03, 2014 4:23 pm

    ma nemoguće da postoji neko tako zao da traži račune u lokalima u kojima nema struje


    _____
    most of us probably not getting better
    but not getting better together
    ficfiric

    Posts : 33879
    Join date : 2012-02-10

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by ficfiric Wed Dec 03, 2014 4:28 pm

    Ni ja ne mogu da verujem. Ne treba biti zao, vec totalno lud pa otici u grad bez struje i kenjati prodavcima sto ne izdaju racune.


    _____


    Uprava napolje!

    Filipenko

    Posts : 22555
    Join date : 2014-12-01

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by Filipenko Wed Dec 03, 2014 4:59 pm

    Što bi rekao moj rođak na jednom drugom forumu, moram primetiti da je u Majdanpeku ubedljivo pobedio SNS na lokalnim izborima  Nepogode 2304934895


    UBEDLJIVA POBEDA SNS U MAJDANPEKU: Za SNS glasalo 48,39 odsto

    Nepogode Dejan-vagner

    MAJDANPEK - Na lokalnim izborima u Majdanpeku, Srpska napredna stranka je odnela ubedljivu pobedu sa osvojenih 48,39 odsto glasova, odnosno 17 odborničkih mandata, objavila je Opštinska izborna komisija posle obrađenih podataka sa svih biračkih mesta.

    Nepogode Empty Re: Nepogode

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Mar 29, 2024 1:50 am