Spremite se za apokalipsu

Share

Re: Spremite se za apokalipsu

Post by fikret selimbašić on Thu Nov 27, 2014 10:29 am

Da malo dopunim, ne stigoh sinoć zbog CL. Planetarni slom smatram bitnijim od onog što će poslije njega da uslijedi zbog toga što je velika vjerovatnoća da ćemo slomu, ili bar velikom planetarnom pretumbavanju, biti svjedoci ali i akteri. Manje mi je važno da li ćemo opustjelom planetom jahati na kroserici kao Džeremaja ili Mad Max ili ćemo biti izolovani u tehnološki razvijenim tvrđavama jer prije toga treb preživjeti.

Meni Vasino proročanstvo i te kako zvuči logično, u tom pravcu i ja gledam čekajući dalji razvoj a slutnje su mi crna noć. Dodatno me plaši to što ćemo vjerovatno i mi, Srbija i BiH, da uzmemo učešća u svemu tome. Voljno ili nevoljno ali slutim da ćemo u to biti duboko umiješani, samim tim će se slom jače i osjetiti ovde nego npr.u Burundiju. Kozaci, fajteri iz Donbasa defiluju banjalučkim ulicama, samozvani daije regrutuju dobrovoljce za ID, i uspijeva im, na sirijskom ratištu su već tri osobe, od toga dvije žene, koje lično poznajem a za čiji odlazak sam iz novina saznao, djeluju ozbiljnije i tajnovitije od ilegalaca iz Otpisanih. Istinski internacionalne brigade, nevezane za određenu teritoriju, svejedno da li je front u Donjecku, Homsu ili sutra npr. u Trebinju ili Bihaću. ID i njen potencijal da napravi golem belaj u Africi takođe nije za potcjenjivanje, mislim da tamo tek slijedi horor.

Osim ovog i još gomile potencijalnih žarišta, imam frku od prirodnih nepogoda i ekoloških katastrofa. Neki dan je bio zemljotres u Japanu. O tome sam prvu vijest čuo na radiju, pošto je pročitao podatke o jačini i lokaciji epicentra, spiker na kraju dodaje i da su sve tri nuklearke u blizini ostale neoštećene. Dva-tri stepena jači zemljotres i mogli bi da imamo trostruki Černobil...

Apokalipsa dolazi a ja prodadoh svoju krosericu, šlem sam predao IFOR-u, sad se kajem, nikad od mene pravi Džeremaja.

_____
Međuopštinski pustolov.

Post by otto katz on Thu Nov 27, 2014 11:09 am

fikret wrote:Manje mi je važno da li ćemo opustjelom planetom jahati na kroserici kao Džeremaja ili Mad Max ili ćemo biti izolovani u tehnološki razvijenim tvrđavama jer prije toga treb preživjeti.
Naravno, kod uspostavljanja postapokaliptičnih kontakata pod šifrom burundi sam mislio na preživjele. Moj plan je Patagonija, kao Butch Cassidy. U Hamburgu se ukrcavam kao slijepi putnik, u toku plovidbe izlazim iz potpalublja i otimam brod. Ako neko bude raspoložen, javite se prije kraja interneta. Ne morate odmah, ima još vremena.

Post by fikret selimbašić on Thu Nov 27, 2014 11:41 am

Plan ti je pun rupa, Buč baš i nije neki uzor, tek je do Bolivije uspio da stigne, ko će da ti naviga do Patagonije ako posadu ne učiniš saveznikom...

Super je Patagonija, jedino što treba malo da dotjerasš plan, tek onda očekuj i kompanjone. I zašto baš iz Hamburga da se polazi, kad se bježi za Argentinu valjda je red da se krene iz Đenove.

_____
Međuopštinski pustolov.

Post by otto katz on Thu Nov 27, 2014 11:48 am

fikret wrote: I zašto baš iz Hamburga da se polazi, kad se bježi za Argentinu valjda je red da se krene iz Đenove.
Pa do Hamburga mogu polako i pješke preko Berlina, ili Labom na splavu. Ponijet ću zalihe trske da se po uzoru na staroslavenske ratnike skrivam pred lokalnim mutantima u vodi.

Post by fikret selimbašić on Thu Nov 27, 2014 11:53 am

A-ha, OK. Sad se sjetih da je tebi Hamburg pravo pogodan. Ništa onda, malo ću da prekrojim tvoj plan i da se stazama predaka put Patagonije zaputim iz Đenove. Vidimo se tamo.

_____
Međuopštinski pustolov.

Post by otto katz on Thu Nov 27, 2014 11:56 am

fikret wrote: Vidimo se tamo.
Dogovoreno! Samo zaurlaj bu-ru-nddddiii u noćnu pampu i eto mene. Ponesi duhana. Rakiju ćemo peći, ma i od govana.

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Sep 26, 2018 12:58 pm