Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Spremite se za apokalipsu

    Anonymous
    Guest

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by Guest Thu Nov 27, 2014 10:29 am

    Da malo dopunim, ne stigoh sinoć zbog CL. Planetarni slom smatram bitnijim od onog što će poslije njega da uslijedi zbog toga što je velika vjerovatnoća da ćemo slomu, ili bar velikom planetarnom pretumbavanju, biti svjedoci ali i akteri. Manje mi je važno da li ćemo opustjelom planetom jahati na kroserici kao Džeremaja ili Mad Max ili ćemo biti izolovani u tehnološki razvijenim tvrđavama jer prije toga treb preživjeti.

    Meni Vasino proročanstvo i te kako zvuči logično, u tom pravcu i ja gledam čekajući dalji razvoj a slutnje su mi crna noć. Dodatno me plaši to što ćemo vjerovatno i mi, Srbija i BiH, da uzmemo učešća u svemu tome. Voljno ili nevoljno ali slutim da ćemo u to biti duboko umiješani, samim tim će se slom jače i osjetiti ovde nego npr.u Burundiju. Kozaci, fajteri iz Donbasa defiluju banjalučkim ulicama, samozvani daije regrutuju dobrovoljce za ID, i uspijeva im, na sirijskom ratištu su već tri osobe, od toga dvije žene, koje lično poznajem a za čiji odlazak sam iz novina saznao, djeluju ozbiljnije i tajnovitije od ilegalaca iz Otpisanih. Istinski internacionalne brigade, nevezane za određenu teritoriju, svejedno da li je front u Donjecku, Homsu ili sutra npr. u Trebinju ili Bihaću. ID i njen potencijal da napravi golem belaj u Africi takođe nije za potcjenjivanje, mislim da tamo tek slijedi horor.

    Osim ovog i još gomile potencijalnih žarišta, imam frku od prirodnih nepogoda i ekoloških katastrofa. Neki dan je bio zemljotres u Japanu. O tome sam prvu vijest čuo na radiju, pošto je pročitao podatke o jačini i lokaciji epicentra, spiker na kraju dodaje i da su sve tri nuklearke u blizini ostale neoštećene. Dva-tri stepena jači zemljotres i mogli bi da imamo trostruki Černobil...

    Apokalipsa dolazi a ja prodadoh svoju krosericu, šlem sam predao IFOR-u, sad se kajem, nikad od mene pravi Džeremaja.

    Ferenc Puskás

    Posts : 11558
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by Ferenc Puskás Thu Nov 27, 2014 11:09 am

    fikret wrote:Manje mi je važno da li ćemo opustjelom planetom jahati na kroserici kao Džeremaja ili Mad Max ili ćemo biti izolovani u tehnološki razvijenim tvrđavama jer prije toga treb preživjeti.
    Naravno, kod uspostavljanja postapokaliptičnih kontakata pod šifrom burundi sam mislio na preživjele. Moj plan je Patagonija, kao Butch Cassidy. U Hamburgu se ukrcavam kao slijepi putnik, u toku plovidbe izlazim iz potpalublja i otimam brod. Ako neko bude raspoložen, javite se prije kraja interneta. Ne morate odmah, ima još vremena.
    Anonymous
    Guest

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by Guest Thu Nov 27, 2014 11:41 am

    Plan ti je pun rupa, Buč baš i nije neki uzor, tek je do Bolivije uspio da stigne, ko će da ti naviga do Patagonije ako posadu ne učiniš saveznikom...

    Super je Patagonija, jedino što treba malo da dotjerasš plan, tek onda očekuj i kompanjone. I zašto baš iz Hamburga da se polazi, kad se bježi za Argentinu valjda je red da se krene iz Đenove.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11558
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by Ferenc Puskás Thu Nov 27, 2014 11:48 am

    fikret wrote: I zašto baš iz Hamburga da se polazi, kad se bježi za Argentinu valjda je red da se krene iz Đenove.
    Pa do Hamburga mogu polako i pješke preko Berlina, ili Labom na splavu. Ponijet ću zalihe trske da se po uzoru na staroslavenske ratnike skrivam pred lokalnim mutantima u vodi.
    Anonymous
    Guest

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by Guest Thu Nov 27, 2014 11:53 am

    A-ha, OK. Sad se sjetih da je tebi Hamburg pravo pogodan. Ništa onda, malo ću da prekrojim tvoj plan i da se stazama predaka put Patagonije zaputim iz Đenove. Vidimo se tamo.
    Ferenc Puskás

    Posts : 11558
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by Ferenc Puskás Thu Nov 27, 2014 11:56 am

    fikret wrote: Vidimo se tamo.
    Dogovoreno! Samo zaurlaj bu-ru-nddddiii u noćnu pampu i eto mene. Ponesi duhana. Rakiju ćemo peći, ma i od govana.
    Nektivni Ugnelj

    Posts : 49940
    Join date : 2017-11-16

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by Nektivni Ugnelj Wed Apr 08, 2020 12:12 pm

    Bump!
    Anonymous
    Guest

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by Guest Mon Apr 05, 2021 1:11 pm

    35 godine posle katastrofe u černobilu priroda radi svoj pos'o 

    pojavljuju se mnogi koji imaju stav "država duradi nešto", traže svojevrsnu konzervaciju pripjata i ovih objekata 

    šta mislite o tome, ja mislim da ništa ne treba dirati, već da je zapravo ovo sledeća faza raspada koja se  na jedinstven način može pratiti, jedino što treba drugačije regulisati prilaz turistima i sl. jedno od retkih mesta gde imamo onu emisiju "world after people" u ril lajfu 

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 169274333_1391220614544492_2684097243724310114_n.jpg?_nc_cat=109&ccb=1-3&_nc_sid=b9115d&_nc_ohc=18vuWBLrhjAAX-ooXe-&_nc_ht=scontent.fbeg1-1


    Spremite se za apokalipsu - Page 2 168994019_296518278511796_8847160756699520889_n.jpg?_nc_cat=108&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=uBlz-THG7BkAX9WGEvz&_nc_oc=AQn1Eku-r7d9KRKUP74HYTGJSDIAqtha51xyexOyUsfcjUMT7OD7ADXXZ3W-R7CWNVk&_nc_ht=scontent.fbeg1-1
    Anonymous
    Guest

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by Guest Mon Apr 05, 2021 1:17 pm

    Neka pojede priroda, i da se prati kao i do sada kao veliki eksperiment in vivo na temu posledica nuklearnih akcidenata, obnove prirode itd. Mislim da bi, ipak, bilo dobro konzervirati neke reprezentativne objekte koji bi tako bili bezbedni za turiste.
    Anonymous
    Guest

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by Guest Mon Apr 05, 2021 2:39 pm

    malo sam detaljnije to istrazio, zapravo najvise se glasaju ti vodici i tur agencije koje otimaju dobru lovu strendzerima za obilaske. i ja bih isao rado tamo, ali zasad samo call of duty modern warfare opcija
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by fikret selimbašić Tue Apr 06, 2021 7:30 pm

    Doviđenja i hvala na svim ribama.



    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    ficfiric

    Posts : 34050
    Join date : 2012-02-10

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by ficfiric Fri Sep 30, 2022 2:18 pm

    Nego, pocinje popis. Hocemo li bezati u podrume kao kad je bilo pomracenje sunca?


    _____


    Uprava napolje!

    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by boomer crook Fri Sep 30, 2022 2:28 pm

    Ferenc Puskás wrote:
    fikret wrote:Manje mi je važno da li ćemo opustjelom planetom jahati na kroserici kao Džeremaja ili Mad Max ili ćemo biti izolovani u tehnološki razvijenim tvrđavama jer prije toga treb preživjeti.
    Naravno, kod uspostavljanja postapokaliptičnih kontakata pod šifrom burundi sam mislio na preživjele. Moj plan je Patagonija, kao Butch Cassidy. U Hamburgu se ukrcavam kao slijepi putnik, u toku plovidbe izlazim iz potpalublja i otimam brod. Ako neko bude raspoložen, javite se prije kraja interneta. Ne morate odmah, ima još vremena.  

    jel ovo jos uvek plan?


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by Guest Fri Sep 30, 2022 2:41 pm

    Patagonija, dabome, gde drugde
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by boomer crook Fri Sep 30, 2022 2:54 pm

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Blackthorn_600


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Јанош Винету

    Posts : 5201
    Join date : 2016-01-26

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by Јанош Винету Fri Sep 30, 2022 2:59 pm

    Купио сам гајгеров бројач.


    _____
    Burundi is an exception among other nations because it is a country which gave God first place, a God who guards and protects from all misfortune.
    Burundi... opskurno udruženje 20ak levičarskih intelektualaca, kojima je fetiš odbrana poniženih i uvredjenih.
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by fikret selimbašić Fri Sep 30, 2022 3:01 pm

    ...


    Last edited by fikret selimbašić on Fri Sep 30, 2022 3:03 pm; edited 1 time in total


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Anonymous
    Guest

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by Guest Fri Sep 30, 2022 3:02 pm

    Pogrešio si topik, ali nisi pogrešio.
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by fikret selimbašić Fri Sep 30, 2022 3:03 pm

    Da, samim tim se uklapa na ovo mjesto Spremite se za apokalipsu - Page 2 4101625831


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    паће

    Posts : 40019
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by паће Fri Sep 30, 2022 4:38 pm

    Јанош Винету wrote:Купио сам гајгеров бројач.

    Мораћу да проверим батерију. Нема шансе да оно мало ђубре од 9 волти издржи 13 година.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by Notxor Fri Sep 30, 2022 4:43 pm

    Čitao nešto o ratu oko Foklanda i setio se zajebanih argentinskih pilota i odem na wiki da vidim u kakvom im je stanju avijacija - oni su 'ladno odjavili vojnu avijaciju - nemaju praktično ništa, kao kupili bi, pa ne bi kupili nešto - e to je zemlja u kojoj bih živeo.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by fikret selimbašić Fri Sep 30, 2022 4:49 pm

    Notxor wrote:Čitao nešto o ratu oko Foklanda i setio se zajebanih argentinskih pilota i odem na wiki da vidim u kakvom im je stanju avijacija - oni su 'ladno odjavili vojnu avijaciju - nemaju praktično ništa, kao kupili bi, pa ne bi kupili nešto - e to je zemlja u kojoj bih živeo.

    Davno nekad sam čitao o Kanađaninu koji je u frci od nuklearnog rata tražeći novo, nuklearnom oružju nezanimljivo. mjesto za život. došao do zaključka da to mogu biti samo Foklandska ostrva. Rasprodao sve u Kanadi, spakovao se i odselio na jug. Dan ili dva prije argentinskog napada.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Bleeding Blitva

    Posts : 3734
    Join date : 2020-09-27
    Location : Waystone Inn

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by Bleeding Blitva Fri Sep 30, 2022 4:58 pm

    Ajme Spremite se za apokalipsu - Page 2 1233199462 

    A što nije Novi Zeland the zemlja za pobjeć?


    _____
    my goosebumps have goosebumps
    fikret selimbašić

    Posts : 9496
    Join date : 2020-06-19

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by fikret selimbašić Fri Sep 30, 2022 5:00 pm

    Bleeding Blitva wrote:Ajme Spremite se za apokalipsu - Page 2 1233199462 

    A što nije Novi Zeland the zemlja za pobjeć?

    Takođe i mogući cilj u razmjeni nuklearki.


    _____
    Međuopštinski pustolov.

    Kijevljani, Kijevljani, paganski skupe. Da niste Mihajlika izdali, nikad Tatari Kijev ne bi zauzeli.

    A onda, kad mjehne Raspotočje, onda je jebeno.
    Notxor

    Posts : 8095
    Join date : 2020-09-07

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by Notxor Fri Sep 30, 2022 5:02 pm

    Pradeda je pobegao u Argentinu kad je A-U proglasila mobilizaciju i vratio se tek posle ww1.
    Nisam radio 23andme tako da ne znam da li imam familiju tamo.


    _____
      Sweet and Tender Hooligan  

    Spremite se za apokalipsu - Page 2 Empty Re: Spremite se za apokalipsu

    Post by Sponsored content


      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 7:18 am