R.I.P.

Share

Re: R.I.P.

Post by bruno sulak on Thu Aug 16, 2018 11:55 pm

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by bruno sulak on Fri Aug 17, 2018 12:20 am

mozda braci metalcima ovo znaci

http://www.blabbermouth.net/news/huntress-singer-jill-janus-dies-of-apparent-suicide/

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.

Post by Daï Djakman Faré on Sun Sep 02, 2018 5:49 pm

pre 3 meseca je umro koisha seta (ili kweysha ili koysha, postoje razne skole izgovaranja njegovog imena - nazalost, to sto ne znamo ni kako mu se ime tacno izgovara je vec dosta indikativno po njegovu sudbinu). rodjen na siromasnom jugu, kao pripadnik marginalizovane volajta etnicke grupe (5 ili 6 grupacije po velicini u etiopiji), snimio jedan od najslusanijih etiopskih albuma 1990-ih (dole okaceni) i to na svom maternjem vojlajta jeziku koji je nerazumljiv 95% stanovnistva u etiopiji. no kako je bio nepismen, izdavac ga je prevario i sacinio takav ugovor sa njime gde mu je koysha prodao mu je sva prava za 100 dolara. album se rasprodao u nekoliko dostampavanih tiraza i svi zivi su slusali njegovu muziku a on nije video dinara od toga i zavrsio je kao prosjak u adis abebi. 1999 disney studios dodje u etiopiju da snimi dokumentarac o zivotu hajle gebreselasija, cuvenog dugoprugasa, i uzme setinu muziku za soundtrack i ne plati muceniku ni dinara. 2015-2016 je neka televizija radila srceparajucu 'gde su sta rade' emisiju gde su ga posetili u adisovim slums-ima, u jednoj maloj limenoj udzerici gde je ziveo i pricali sa njime. i sad vidim po netu da mu je posle neko organizovao koncert na stadionu u volajta regionu gde bukvalno ceo stadion ekstaticno peva njegove hitove ali evo izgleda godinu dana posle toga je umro. RIP  

_____
--to give the metals back their alchemical significance that has been neglected since the beginnings of the industrial revolution
--to alienate common apparati/mechanismi to create a perpetuum mobile called Motor Sehn-Sucht--

Post by Daï Djakman Faré on Sun Sep 02, 2018 6:44 pm

nasao sam tu bozicnu emisiju gde ga posecuju neki odvratni ulickani voditelj i filmska ekipa u kartonskom limenom naselju. kao poklon mu donose 2 gajbe piva, dusek i ovcu na povodcu (nova godina 2007 po etiopskom kalendaru je 2014 po nasem). mislim bas je potresno. posle su mu valjda sredili producente za novi album i koncert na stadionu u domovini.

_____
--to give the metals back their alchemical significance that has been neglected since the beginnings of the industrial revolution
--to alienate common apparati/mechanismi to create a perpetuum mobile called Motor Sehn-Sucht--

Post by Agdw Hmlkh on Thu Sep 13, 2018 2:03 am

umro miodrag cheza stojanovic iz kazimirovog kaznenog korpusa / profila profila / viet vieta / supernauta. RIP !

_____
The thing that so pleases me about DMT is that, you know, a lot of people will not take a psychedelic like LSD and Psilocybin or something because it lasts hours and hours and inevitably when dealing with things that last that long you're gonna end up dealing with 'your stuff'. Your anxieties, your fears, your this & that..  A lot of people dont care for that sort of thing, whether that's good or bad is another issue. With DMT -it lasts four minutes- and how *lost* can you get in an examination of childhood trauma in four minutes, especially when you've got hundreds of elves tugging at your coatsleaves?

Post by Agdw Hmlkh on Thu Sep 13, 2018 2:08 am

didakticki ciklus o ventilatorima su ipak neprevazidjeni. ako me neko pita sta je najbolji postpank u jugoslaviji ja kazem kazimirov kazneni korpus / profili profili kaseta.

_____
The thing that so pleases me about DMT is that, you know, a lot of people will not take a psychedelic like LSD and Psilocybin or something because it lasts hours and hours and inevitably when dealing with things that last that long you're gonna end up dealing with 'your stuff'. Your anxieties, your fears, your this & that..  A lot of people dont care for that sort of thing, whether that's good or bad is another issue. With DMT -it lasts four minutes- and how *lost* can you get in an examination of childhood trauma in four minutes, especially when you've got hundreds of elves tugging at your coatsleaves?

Post by Kondo on Thu Sep 13, 2018 1:53 pm

RIP. gledao sam KKP u pivari neke 1982 na primer ili tako nekako. ceza je ceo zivot izgledao kao da je ustao iz groba i izasao na binu.

_____
I was faced with a choice at a difficult age

Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by KinderLad on Thu Sep 13, 2018 8:40 pm

Neka mu je laka zemlja

Post by Joó János on Fri Nov 02, 2018 2:36 pm

jebote bog

umro glavni residents

R.I.P. Hardy Fox, co-founder and chief composer of The Residents has died

Santa Dog's a Jesus Fetus
Has no presents
Has no presence
In the future...
...In the future

_____
Has no presents
Has no presence
In the future
In the future

Post by Indy on Fri Nov 02, 2018 11:04 pm

Bogme kakav je to trip bio, bili su i ostali apsolutno jedinstveni...

Nadam se sad da će ih uvesti u školske programe. Barem će biti u mojoj školi

_____
Eto šta škola učini od čoveka! A mogao je da bude majstor, kad toliko voli.

Post by Joó János on Fri Nov 02, 2018 11:09 pm

residentsi jebote. da nije bilo njih, otprilike ne bi bilo niceg !

_____
Has no presents
Has no presence
In the future
In the future

Post by Joó János on Fri Nov 02, 2018 11:18 pm

omiljeni bend mojih omiljenih bendova

_____
Has no presents
Has no presence
In the future
In the future

Post by Joó János on Fri Nov 02, 2018 11:21 pm

_____
Has no presents
Has no presence
In the future
In the future

Post by Joó János on Sat Nov 03, 2018 12:39 am

evo i dokumentarca koga zanima

_____
Has no presents
Has no presence
In the future
In the future

Post by Joó János on Sat Nov 03, 2018 12:54 am

samo da postavimo stvari u perspektivu - brian eno objavljuje 1975 oblique strategies. residents-i (i cabaret voltaire, jos par bendova) prakticno zive oblique strategies kroz njihov theory of obscurity, intencionalnu mitomaniju i fabrikacije narativa oko benda vec 3-4 godine pre toga.

sto je jos bitnije, imaju svoj home recording studio od 1971 ! dakle historical credit ide njima kao pionirima DIY-a, jer bukvalno sve dobro sto je nastalo u drugoj polovini 1970-ih i 1980-ih je nestalo kao posledica DIY revolucije.

_____
Has no presents
Has no presence
In the future
In the future

Post by Kondo on Sat Nov 03, 2018 1:04 am

saučešće brte, vidim smorio si se

_____
I was faced with a choice at a difficult age

Would I write a book? Or should I take to the stage?
But in the back of my head I heard distant feet
Che Guevara and Debussy to a disco beat

Post by Joó János on Sat Nov 03, 2018 1:05 am

jesam smorio sam se, nisam mislio da cu se ovoliko smoriti jer sam smatrao da su nerelevantni zadnjih 30 godina i koji vise kurac sa residents-ima i maltene sam se smejao drugaru kad je hteo da me odvuce na koncert prosle godine. a u sustini osecam se ko da mi je deda umro

ali zanimljivo je napomenuti da na primer ono sto je klasicna tekovina kasnih 1960-ih, odnosno sto se uopste nije primilo na generaciju muzicara 1980-oh (na new wave, punk, industrial i ostale pravce) je bio taj njihov para-teatarski shtick. to je maltene izumrlo sa henry cow-om. osamdesete su zahtevale jasne i jednostavne forme.

_____
Has no presents
Has no presence
In the future
In the future

Post by Joó János on Sat Nov 03, 2018 2:23 am

inace, postoji nesto jako neprijatno u vezi toga sa kojom su lakocom residentsi ovladali marketingom i u sustini muz. industrijom, odnosno kako ce - posto su se depersonalizovali, tj. razvezali od konkretno postojecih licnosti sa svojim zivotim vekom - brend nastaviti da postoji i posle njihovih smrti.

postoji nesto blago jezivo tu i moram ipak reci da mi je svaki njihov lozacki socijalni klon iz osamdesetih mi je drazi od njih.

_____
Has no presents
Has no presence
In the future
In the future

Post by Sponsored content

Current date/time is Mon Nov 19, 2018 8:33 pm