Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    R.I.P.

    Daï Djakman Faré

    Posts : 8039
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Daï Djakman Faré 2015-03-06, 12:02

    ostap bender wrote:inace na fbu matija medenica se ubi od podsecanja na dubioze tipa divljenja ljoticu (u nekom broju ritma) i peme iznad istoka i zapada. jebiga, mislim da je to nebitno kada govorimo o njegovim inovacijama u oblasti pop muzike.

    err, reci medenici da divljan niti iko od idola nije ucestvovao na culibrkovom projektu.

    saper i krstic su trebali, ali je dogovor propao sa njima.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by boomer crook 2015-03-06, 12:04

    ma jes bas cu da mu pricam.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Erős Pista

    Posts : 81360
    Join date : 2012-06-10

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Erős Pista 2015-03-06, 12:07

    ostap bender wrote:@uskok: ma daj. tajni zivot a.p.sandorova, hasanaginica rep iz kako propao r'n'r i one pesme za decu vrede vise od svega sto su krstic i saper samostalno radili. divljan je dzoni mar bez svog morisija inace ko zna gde bi idolima bio kraj.


    Upravo.

    inace na fbu matija medenica se ubi od podsecanja na dubioze tipa divljenja ljoticu (u nekom broju ritma) i peme iznad istoka i zapada. jebiga, mislim da je to nebitno kada govorimo o njegovim inovacijama u oblasti pop muzike.

    Ma da, bezvezarije. To je bio 1 duh vremen, u kojem je on zapravo i vrlo malo učestvovao. To za Mitu Ljotića ga preparirao Pajkić.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by boomer crook 2015-03-06, 12:11

    tacno. on je najmanje tome doprineo. tom duhu vremena. inace osamdesete su fenomenalne. sva ta crna reakcija i salonski fasisti su izlazili i delovali putem spoljnog programa skc.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    avatar

    Posts : 31
    Join date : 2014-12-07

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Violetka 2015-03-06, 12:23

    Cinjenicno stanje je da njegova porodica vodi poreklo iz Dalmatinske Zagore i da mu je Momcilo Djujic bio rodjak. Nije tu Pajkic imao puno da radi.
    Erős Pista

    Posts : 81360
    Join date : 2012-06-10

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Erős Pista 2015-03-06, 12:26

    Pa od toga do Ljotića je ipak nemali skok. Ja se osim te čuvene provale u Ritmu ne sećam da je imao javnih nacioanlističkih ispada.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by boomer crook 2015-03-06, 12:27

    taj detalj ne znam ali onih par stvari sto je izjavio u tom pravcu su zapravo tipicni 80s fasisticki pozeraj. lose iscitan lajbah (na koji je takodje uticala beogradska scena kasnih sedamdesetih i ranih osamdesetih kada je knez sluzio i vojsku u beogradu). 

    zanimljivo vreme svakako. ta velika drzava je generisala neverovatan kreativni naboj.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Lucky908

    Posts : 348
    Join date : 2014-11-11

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Lucky908 2015-03-06, 13:06

    Sramnu vest o tome kako Krle objavljuje Vladi Divljanu in memoriam u Našim novinama, stavio sam na Krletinu.
    Erős Pista

    Posts : 81360
    Join date : 2012-06-10

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Erős Pista 2015-03-06, 13:07

    Splitnuo poslednjih par psotova na novi topić.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8039
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Daï Djakman Faré 2015-03-06, 13:21

    William Murderface wrote:Pa od toga do Ljotića je ipak nemali skok. Ja se osim te čuvene provale u Ritmu ne sećam da je imao javnih nacioanlističkih ispada.
    +1

    sto se tice tog 'je fas, nije fas' dela rasprave: recimo da postoji neki upitnik koji mozes da das nekom umetniku kojim se utvrdjuje stepen njegovog ideoloskog stetocinstva, odn. nedvosmisleno utvrdjuje za javnost da li je doticni umetnik fas ili ne. hipoteticki upitnik ima funkciju trajnog oznacavanja nekog umetnika u javnom govoru u okviru subseta labeling kategorija (obuhvata sve od konzervativac i bigot do nacista i eugenicar) a sve na osnovu nepogresivog, absolutely watertight bodovnog sistema.

    da ga je vlada divljan dobio u ruke - a na osnovu ovoga sto je pricao o ljoticu i ideoloskog pozicioniranja idola - u domenu je zamislivog da bi nakon popunjavanja upitnika bio oznacen kao nekakav hipster-fas, ali fas u svakom slucaju. no o cemu se radi - neces svakom da das taj upitnik. umetnicima koji svojom praksom prosto zazivaju da im se taj upitnik da cemo taj upitnik svakako dati, a onim drugima koje bas ne svrbi da svaki cas dele svoja stetocinska uverenja sa javnoscu taj upitnik necemo dati osim ako bas ne moramo.

    po meni, vlada divljan svojom praksom prosto ne zasluzuje da mu se taj upitnik da u ruke. e sad, postoje neki ljudi poput matije medenice ili dobrih ljudi sa who makes the nazis bloga koji ce formular uvaliti svakom za koga postoji najmanja sumnja da moze biti fas, ali to je malo higijensko-OCD-evski pristup ideologiji i od toga treba zazirati.


    Last edited by Ongnonlou Dolo on 2015-03-06, 13:47; edited 1 time in total


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    namerna prolaznica

    Posts : 336
    Join date : 2014-11-05

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by namerna prolaznica 2015-03-06, 13:43

    Indy wrote:Ja kao tešku šamarčinu nadanjima nas iz Vladine generacije.
    ja pre kao konačnu svest da je šamar pao.

    kao da juče nije bio dovoljno loš dan, sinoć i ova vest. jedan od onih na koje bih prvo pomislila kad pomislim na beograd, onaj što sam počela da upoznajem kad sam krenula iz kraja, u gimnaziju.

    ps. nisam sinoć mogla da kucam, a htela sam, da će mi se stomak okrenuti ako počnu da ga krčme oni transformersi od resto idola.


    _____
    poz
    www.facebook.com/kucicanamoru
    avatar

    Posts : 31
    Join date : 2014-12-07

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Violetka 2015-03-06, 13:46

    Izvinjavam se ako sam doprinela pogresnom toku diskusije pominjanjem porodicnih korena. Starija sestra moje najbolje drugarice se zabavljala s njim 80-tih (pre Jezine) pa smo mi kao devojcice upijale sve sto smo cule jer je bio poznat. 

    Porodicna istorija je bio njegova intima koju nije delio s javnoscu ali on ruku na srce nije bio covek SFRJ. U tom smislu je bio daleko konzervativniji jer je u krugu porodice dobio drugacije istorijsko obrazovanje od onog koje je bilo dozvoljeno u njegovo vreme. To se i moze cut I na "Odbrani..." uostalom, ali mi je drago sto se vremenom posvetio iskljucivo ljubavnoj pop muzici.
    Daï Djakman Faré

    Posts : 8039
    Join date : 2014-10-28
    Location : imamate of futa djallon

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Daï Djakman Faré 2015-03-06, 13:49

    ok, izbrisao sam taj info iz mog posta na prethodnoj strani.

    ja mislio da je to neki public domain info a ne sticaj okolnosti licnih poznanstava i tretirao sam ga tako.


    _____
    i would like to talk here about The Last of Us on HBO... and yeah, yeah i know.. the world is burning but lets just all sit and talk about television. again - what else are we doing with ourselves ? we are not creating any militias. but my god we still have the content. appraising content is the american modus vivendi.. that's why we are here for. to absorb the content and then render some sort of a judgment on content. because there is a buried hope that if enough people have the right opinion about the content - the content will get better which will then flow to our structures and make the world a better place
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Indy 2015-03-06, 22:32

    Meni se ovo baš sviđa. Mora da je to ta "ljotićevska" estetika.  R.I.P. - Page 3 298304839

    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by шумидер-модер 2015-03-06, 23:13

    Violetka wrote:... on ruku na srce nije bio covek SFRJ. 

    Jes vala, on je pao s Marsa.


    ostap bender wrote:... zanimljivo vreme svakako. ta velika drzava je generisala neverovatan kreativni naboj.


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    Erős Pista

    Posts : 81360
    Join date : 2012-06-10

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Erős Pista 2015-03-07, 11:19

    Evo nešto za Indija, mada je on to moža i znao...


    NACIONAL: U Australiji ste se bavili i vinima.
    - Bavio sam se prvenstveno glazbom. Već sam do 1991. napravio takozvani projekt studio pa sam mogao raditi od kuće. Zahvaljujući sreći uletio sam u neke manje televizijske produkcije, dokumentarne i kratke filmove, od čega sam mogao živjeti, relativno skromno, ali sam ipak radio svoj posao. Neki su filmski projekti kasnije propali, a imao sam stan, trebalo je plaćati kredit, zaraditi, a svirati po pubovima je naporan i neizvjestan posao. Radio sam s nekim glazbenikom s kojim sam povremeno vježbao, u okviru kompanije Liquorland za prodaju vina i alkoholnih pića, radio sam part-time, da bi mi ostalo vremena da radim glazbu.
    Kako sam se oduvijek zanimao za vina i alkohol, ali ne samo kao konzument, nego i za, da tako kažem, teoriju, jer mi ispijanje srećom nije bila jedina preokupacija, prvo sam radio u toj trgovini, a zatim sam napredovao kad su vidjeli da imam talenta. Završio sam nekoliko tečajeva tzv. “wine appreciation”.
    http://arhiva.nacional.hr/clanak/37080/becka-karijera-beogradskog-rock-idola


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Yinid Atik Ayem

    Posts : 196
    Join date : 2012-02-11

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Yinid Atik Ayem 2015-03-07, 23:06

    da vas malo razveselim, moja zena, kojoj muzika nije bas jaca strana, kad je upoznala divljana u becu, pitala ga je cime se bavi.... to je bilo u nekoj kafani, ekipa okolo je popadala pod sto, u fazonu, zar ne znas ko je on?


    _____
    ....al zavoleh devojku iz stada
    namerna prolaznica

    Posts : 336
    Join date : 2014-11-05

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by namerna prolaznica 2015-03-07, 23:34

    citajuci nesto o tom vremenu, saznam da je umro i enco lesic. 2013.R.I.P. - Page 3 3274312807
    cupava duga bunda u svako doba, brkovi i duga kosa. tople, pazljive plave oci.
    prve jutarnje kafe. oko dva popodne.


    _____
    poz
    www.facebook.com/kucicanamoru
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Indy 2015-03-07, 23:41

    Yinid Atik Ayem wrote:da vas malo razveselim, moja zena, kojoj muzika nije bas jaca strana, kad je upoznala divljana u becu, pitala ga je cime se bavi.... to je bilo u nekoj kafani, ekipa okolo je popadala pod sto, u fazonu, zar ne znas ko je on?
    To mi je super, mora da je i njemu prijalo (za promenu).  R.I.P. - Page 3 1233199462
    Yinid Atik Ayem

    Posts : 196
    Join date : 2012-02-11

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Yinid Atik Ayem 2015-03-08, 00:35

    pa bas tako, zgotivili su se, i dosta druzili narednih godina...
    uzgred, bila mi sestra u poseti u becu, i bukvalno pre par dana sam je proveo pored divljanove zgrade, a nisam imao pojma da je bolestan


    _____
    ....al zavoleh devojku iz stada
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest 2015-03-11, 00:22

    http://www.vecernji.hr/glazba/vlada-divljan-zrtve-smo-dziberske-revolucije-482349
    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by boomer crook 2015-03-13, 14:08

    bilo ovo?

    http://www.portalnovosti.com/nema-obecanja-samo-secanja


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest 2015-03-13, 14:13

    Voleo bih da sam iz usta svih koji su se ovih dana prisetili Divljana čuo bilo šta o tome da je ovaj učestvovao u antiratnim projektima.


    boomer crook

    Posts : 36796
    Join date : 2014-10-27

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by boomer crook 2015-03-13, 14:23

    jos kada bi znao ko je autorka teksta.


    _____
    And Will's father stood up, stuffed his pipe with tobacco, rummaged his pockets for matches, brought out a battered harmonica, a penknife, a cigarette lighter that wouldn't work, and a memo pad he had always meant to write some great thoughts down on but never got around to, and lined up these weapons for a pygmy war that could be lost before it even started
    Anonymous
    Guest

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Guest 2015-03-13, 14:26

    Kad bi samo postojao način da saznam R.I.P. - Page 3 1949538119

    R.I.P. - Page 3 Empty Re: R.I.P.

    Post by Sponsored content


      Current date/time is 2024-04-19, 12:11