Obučene žene i obučeni muškarci

Share

Re: Obučene žene i obučeni muškarci

Post by sejlor on Thu Jan 08, 2015 3:26 pm

Nisam upoznata sa temom, samo sam čula za lika, ali sigurna sam da tu svoju školu ne promoviše kao akademsku instituciju. 
Guest

Post by Guest on Fri Jan 09, 2015 9:04 am

hej sejlore, odbio je da me ošiša?! kao, nemam ja sad šta tu da šišam, neka raste. idi kući.
ne razumem baš. što se pramenova tiče, ovo je rezon otprilike: samo površina kose, da se ne bi sušila bez potrebe, radi bez one odvratne alu folije. koristi običnu providnu foliju - onu za sendviče. ofarba ti po neki pramen, onako random izdvojen, iz ruke. ništa blanš. nema diskusije o boji. praktično ubio mi je izrastak na taj način. ono što bi ti običan beogradski frizer vulgaris verovatno uradio nekim prelivom. rekao je da još treba da raste i krajnji cilj je valjda da mi cela kosa bude moja prirodna boja + ti njegovi random pramenovi.
lično, ja sam otišla kući nezadovoljna. nekako mi sve to deluje istočnoevropski žuto. muž mi kaže da sam kreten. nisam uspela da uslikam boju telefonom kako treba.
Guest

Post by Guest on Fri Jan 09, 2015 9:14 am

Post by William Murderface on Fri Jan 09, 2015 9:15 am

Hedonistkinja se slika! A to što mi gore bez pravne pomoći raspravljamo o hate speech-u, to ništa!

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by sejlor on Fri Jan 09, 2015 9:22 am

Gagorder, ovo je jako lepo! Na slikama nema ni ž od žute (istočnoevropske), ali jasno mi je da je možda do fotoaparata.

Jako mi se sviđa to što čujem da izvlači random pramenove, ja oduvek zamišljam da pramenovi baš tako treba se izvlače, a kod dosadašnjih frizera i frizerki sam uvek imala utisak da matematički proračunavaju debljinu i pozicioniranost pramena - to jako ne volim. 

Za kraj, nisam razumela je l on insistira da treba da se vratiš u prirodnu boju ili i ti to želiš?
Guest

Post by Guest on Fri Jan 09, 2015 9:31 am

pa moja prirodna boja je ta pepeljasto plava. do sada mi je frizerka izvlačila pramenove u dve boje - tamna braon i svetla (blanš). on kaže da se to konačno sve zblenduje nazad u moju prirodnu boju. kao, bez veze je maltretiram i sušim, kad ću isto to šarenilo da dobijem i ovako. ako sam ga dobro razumela, je l.

Post by sejlor on Fri Jan 09, 2015 9:48 am

Pa to ima logike.

Post by diktotar on Fri Jan 09, 2015 3:09 pm

gagorder wrote:hej sejlore, odbio je da me ošiša?! kao, nemam ja sad šta tu da šišam, neka raste. idi kući.

to moze tako??

borivoje surdilovic slobodni umetnik

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik
Guest

Post by Guest on Fri Jan 09, 2015 5:31 pm

pa ne može ako ne pristaneš. mislim, možeš ti da insistiraš da seku kako si ti zamislio.
kao što možeš i kod arhitekte da insistiraš. pa ti on kaže - ako sad to uradiš neće biti baš tako kako si zamislio. pa ti onda odlučiš i živiš s tom odlukom. realno, kad puštaš kosu, cilj je da te neko ošiša tako da "lepo raste" i da se onda to što ređe "podašišava" - da brže raste nego što ti kratiš. tu treba naći neki optimum   i treba ti frizer kojem nije stalo toliko da ti otme cenu jednog šišanja, nego će ovako da te potseti da ti kao puštaš kosu i da iz te vizure nije još za trimovanje. eto, dobio si više nego što si tražio, cenim. sejlore, podrži me.

Post by Mau on Fri Jan 09, 2015 6:43 pm

Bas ti je lepo ovako!

Post by sejlor on Fri Jan 09, 2015 7:46 pm

gagorder wrote:pa ne može ako ne pristaneš. mislim, možeš ti da insistiraš da seku kako si ti zamislio.
kao što možeš i kod arhitekte da insistiraš. pa ti on kaže - ako sad to uradiš neće biti baš tako kako si zamislio. pa ti onda odlučiš i živiš s tom odlukom. realno, kad puštaš kosu, cilj je da te neko ošiša tako da "lepo raste" i da se onda to što ređe "podašišava" - da brže raste nego što ti kratiš. tu treba naći neki optimum   i treba ti frizer kojem nije stalo toliko da ti otme cenu jednog šišanja, nego će ovako da te potseti da ti kao puštaš kosu i da iz te vizure nije još za trimovanje. eto, dobio si više nego što si tražio, cenim. sejlore, podrži me.

Naravno da podržavam, meni bi bilo bezveze da je obrnuto, da pokušava da ubedi mušterije da im je potrebno zilion intervencija, da bi im uzeo pare.
Guest

Post by Guest on Sat Jan 10, 2015 10:17 am

hvala mau, hvala sejlore

Post by sejlor on Thu Jan 22, 2015 12:55 pm

U utorak idem kod Marčela da se šišam. Kad mi odseče svetle krajeve videću kako to izgleda pa verovatno uskoro i pramenove (tj kad skupim kintu).

Pitaću ga da me ošiša stepenasto, u smislu da stepenuje prelaz od bivših šiški do dugih krajeva ostatka kose. Mislim da će rezultat toga biti da kad mi je kosa na leđima ide u špic umesto dosadašnje ravne linije.

Post by diktotar on Fri Jan 30, 2015 1:14 pm

jel zna taj legenda frizer ovo da napravi?

http://www.boredpanda.com/pixelated-hair-color-x-presion/

_____
U Srbiji vlada bezvezništvo, u pravom smislu te reči.
Želimir Žilnik

Post by sejlor on Fri Jan 30, 2015 2:19 pm

Odlično je ovo, ja bih jako volela ali kosa mora da bude ravna kao strela za tako nešto.
Guest

Post by Guest on Fri Jan 30, 2015 2:20 pm

Sejlorka javi kako je ispalo! Ako mozes da biras, neka te isfenira onaj decko - jedini tamo, mislim da je Luka.

Post by sejlor on Fri Jan 30, 2015 2:34 pm

E, odložila sam za sl nedelju. Ove nedelje me je mrzelo da živim.

Post by sejlor on Wed Feb 04, 2015 6:14 pm

Bila sam kod Marčela, lepo je i sve, samo se sad kajem što nisam rekla da mi skrati još 2cm više. Sad ću morati za 2 meseca ponovo, što ne znam kako će moj novčanik podneti. Možda prevarim Marčela koji put  U nadi da neće provaliti. Evo danas me je pitao da li mi je on radio pramenove, što valjda znači da odobrava. A nije on radio.
Guest

Post by Guest on Wed Feb 04, 2015 7:00 pm

Pa daj sliku.

Post by sejlor on Wed Feb 04, 2015 7:14 pm

Ma pokisla sam dok sam se vraćala kući, bolje da okačim posle sledećeg pranja. Iovako me nije fenirao Marčelo, tražila sam da me ne fenira.
Guest

Post by Guest on Wed Feb 04, 2015 7:29 pm

Je li stepenasto?

Post by sejlor on Wed Feb 04, 2015 7:30 pm

Evo, sa mojim umećem selfija + ogledalom kojim raspolažem + užasnim svetlom + očajnom kamerom na telefonu, ovo je trenutni maksimum. Ne znam da li se išta vidi. 

Post by plachkica on Wed Feb 04, 2015 7:42 pm

Super ti je kosa!  (I jako si lepa!)
Nego, kakav je osećaj ići kod frizera od čijeg mišljenja osećaš strah?

Post by sejlor on Wed Feb 04, 2015 7:46 pm

Hvala! (Mislim da to ogledalo izdužuje.)

Ma, fora kod Marčela je da ne osećaš strah, on je jaaako prijatan. O tome sam već pisala. Imaš one frizere što kao nešto grde svoje mušterije, prevrću očima ili se sažaljivo smeškaju, u fazonu 'ko vam je ovo radio, gospođo'. Kod Marčela toga nema, on kosi pristupa nekako naučno, bez emocija, poštuje volju mušterije i svoje mišljenje ponudi sasvim nenametljivo. Npr. danas me je pitao šta planiram nadalje sa bojom kose, ja rekla da nemam pojma, kao videću, i tu se razgovor o boji završio.

Last edited by sejlor on Wed Feb 04, 2015 8:04 pm; edited 1 time in total

Post by Ointagru Unartan on Wed Feb 04, 2015 7:49 pm

plachkica wrote:Super ti je kosa!  (I jako si lepa!)

Vala bash!

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by Sponsored content

Current date/time is Sat Dec 16, 2017 6:22 am