Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

    Obučene žene i obučeni muškarci

    Agdw Hmlkh

    Posts : 1031
    Join date : 2014-10-28

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by Agdw Hmlkh Wed Apr 15, 2015 2:25 pm

    Šuvar i varivo wrote:http://kadetcasual.com/en/

    od sutra u strahinjica bana 36 mozete se oblacite kao pripadnici ruske aristokratije (to je onaj protic iz beogradskog sindikata i trece srbije)

    Ideologija na stranu i moje potpuno nemanje pojma o modi na stranu : meni bre ruzno ovo. primetio sam da je cela poenta tog hipsterskog oblacenja, da izgleda kao da si se jako jeftino obukao:D al ovo mi previse nekako..
    oficijalni brend trece srbije i beogradskog sindikata.


    Kako je nastao brend, čija je to ideja?
    Senka:  Sve se odvijalo spontano. U oktobru prošle godine sam slučajno srela Aleksandra Protića Protu koga sam i u tom trenutku poznavala dosta dugo. Rekao je da bi želeo da sarađujemo na nekom projektu, i ovlaš objasnio o čemu se radi. Ja nisam to shvatila previše ozbiljno, međutim, kada smo se sledeći put našli i kada je čovek ispričao sve do detalja, oduševila sam se. Super mi je ideja da se motivi carske Rusije prevedu u motive na streetwear odeći, koja ima specifičnu publiku ali opet koketira sa mainstrimom. Kako sam u startu shvatila da je obim posla prevelik, ja sam predložila da Tijana sarađuje sa mnom. Nas dve se znamo dugo ali nismo nikada sarađivale, pa  mi je to bilo posebno interesantno. Tijana je pristala odmah kada je čula o čemu se radi.
    Agdw Hmlkh

    Posts : 1031
    Join date : 2014-10-28

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by Agdw Hmlkh Wed Apr 15, 2015 2:28 pm

    inace, ja sam vise sokiran manjkom dizajna nego ideolosko-finansijskom potporom.

    za nesto sto pretenduje da bude velelepni aristocracywear ovo je horribly underdesigned da na momente maltene deluje kao neka najruznija socijalisticka konfekcija, apsolutno sam sokiran da su obe dizajnerke zavrsile FPU.
    Anonymous
    Guest

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by Guest Wed Apr 15, 2015 2:31 pm

    +1
    Erős Pista

    Posts : 81358
    Join date : 2012-06-10

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by Erős Pista Wed Apr 15, 2015 2:34 pm

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Eagle-m-3-blck-polo



    Niški buvljak cca 1993.


    _____
    "Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

    Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
    Anonymous
    Guest

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by Guest Wed Apr 15, 2015 2:37 pm

    Nove reči koje sam danas naučio : streetwear , techwear i palewave Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 1143415371

    to je i moj utisak, jeftino mi deluje, šta znam.. a i da ne deluje ne bih baš dao pola plate na kaput..
    Ferenc Puskás

    Posts : 11558
    Join date : 2014-10-27
    Location : kraljevski vinogradi

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by Ferenc Puskás Wed Apr 15, 2015 2:38 pm

    Absolutni pobjednik je jakna s onim kozačkim držačima za patrone na grudima (dobro i majica s ruskim orlom preko cijelih grudi). Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 1143415371 Nisam vidio imaju li šubare.  
    Jednom u Stambolu sjedim u bosanskoj ćevabdžinici, juli mjesec, pripeklo, kad ulazi Čečen u dvorednom odijelu i s onom šubarom. Prokomentiram to, a drug mi kaže, šuti, to mu je ljetna, da vidiš tek zimsku.


    _____
    Ha rendelkezésre áll a szükséges pénz, a vége általában jó.
    паће

    Posts : 40020
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by паће Wed Apr 15, 2015 2:38 pm

    Agdw Hmlkh wrote:za nesto sto pretenduje da bude velelepni aristocracywear ovo je horribly underdesigned da na momente maltene deluje kao neka najruznija socijalisticka konfekcija, apsolutno sam sokiran da su obe dizajnerke zavrsile FPU.

    Хм, ово сам прочитао наглас да госпоји пренесем став народа и народности Бурундија и, д'извинеш, прочитао како пише, са све "на моументе"... али "фпу" а не "ефпију". Перцепција ме јебуцка ођутрос.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    шумидер-модер

    Posts : 2244
    Join date : 2012-02-12
    Location : www.zidnenovine.wordpress.com

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by шумидер-модер Wed Apr 15, 2015 7:26 pm

    Gieves & Hawkes
    Odela, kosulje, cipele i sve sto potrebuje well-dressed covek.
    Podvrsta gentleman.
    Ako ga je ikada i bilo.

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Made_in_Britain

    Sastanak, susret poznat po pitanju: Dr. Livingstone, I presume?, moto jedne sorte i jedne ere, dogodio se izmedju dvojice ljudi koji su imali nesto zajednicko: obojica su bili, od glave do pete obuceni i opremljeni u Gieves & Hawkes potrepstine za gospodu.
    Osnovano 1771. godine, osnivaci dva cuvena snajdera, redom, Thomas Hawkes i James Watson Gieve, klijenti visi cinovi kraljevske mornarice, da bi se u klijente upisao i kralj licno. 
    Adresa je Savile Row.
    A kucni broj je slucajno 1. 
    I slucajno ili ne, i sam gradjevinski objekt ima istoriju: pocetkom 18. veka gradsko porodicno gnezdo nekih Fairfax-ovih, preuzet krajem 19. veka od strane Royal Geographical Society, 1912. postaje Savile Row 1 i ostaje to skoro do danas.
    Danas je isto toliko britanski koliko i Rolls Royce, ali sta se moze.
    Kraljevskom narudzbom, 1809, kralj je George III, pocinje istorija: ni kraljevi nisu sto su nekad bili, ali 200 godina oblacenja kraljevske porodice (muskog dela, da ne bude zabune) je ipak nesto.
    Izmisljena ili ne, prica o jednom nedeljnom jutru pocetkom 19. veka, kada je kralj licno poslao kurira u radnju zahtevajuci nesto hitno da hitnije biti ne moze, dobro zvuci: abadzija je odgovorio, sa svom zatucanoscu pravovernog protestanta, da mu je zao, ali da od posla nema nista: recite velicanstvu da sest dana u sedmici sluzim svog kralja, a sedmog mog gospoda….
    Bila je u pitanju i jedna Imperija, pravi muskarci su se jos uvek dokazivali na bojnim poljima, a ne na teniskim turnirima, pa su modna pista za Gieves & Hawkes bila bojna polja sirom sveta: admiral, Lord Nelson i Vojvoda od Velingtona su bili redovne musterije, bas kao i Nelzonov kapetan, cuveni i pomalo zaboravljeni Thomas Hardy, kasnije Sir Thomas Hardy, 1st Baronet, vlasnik cina poznatog kao Vice-Admirak of the Blue, onaj kome su navodno bile upucene Nelsonove poslednje reci.
    Ono cuveno i osporavano: Kiss me, Hardy.
    Sa takvom klijentelom, kompanija je brzo napredovala: za vreme Krimskog rata, u Crnom moru je drzala iznajmljenu parnu jahtu sa svim potrepstinama potrebnim da se zadovolje izvoljevanja klijentele koja je na obali i brodovima pevala labudovu pesmu Imperije.
    Od tada krece snabdevanje glavonja sirom sveta odecom i odezdom, onom ceremonijalnom.
    Uoci WW1 patentiraju onaj danas tako poznati i siroko korisceni (samo)naduvavajuci prsluk za spasavanje – koga ‘oce – ‘oce: jedan od prvih primeraka je spasao zivot Lordu Montague, pa kao takav i danas skuplja prasinu u nekom muzeju u Hempsiru.
    Prsluk, ne Lord.
    1926. i (mali) ustupak modernim vremenima: prva unapred i za nepoznatog kupca sivena odela, konfekcija takoreci.
    Materijali samo i iskljucivo Made in Britain, osim ako se najbolje u Britaniji ne moze da nadje.
    Prica je dalje poznata: najbolje se sve redje u Britaniji moze da nadje.
    Ako igde moze i ako je najbolje jos uvek najbolje, a da to ne saopstava neki bilbord ili TV reklama.
    Samo, sto bi se danas reklo, robna marka je bila dok je bila upravo ono sto sto takve robne marke treba da budu: nositi je bio je jednako znacajan signal upucen tamo gde treba, kao i ne nositi je, videti pod, na primer Cambridge i Oxford.
    Ali ne danas, kada su postali Oxbridge.
    Ima jos nesto: cuveni Gieves Sea Chest, prvi put napravljen za Admiralitet negde sredinom 19. veka, koji sadrzi sve sto mladom ili starom pomorskom oficiru moze da zatreba – od na sebe do pribora za brijanje.
    Nije bila sala u ta vremena biti britanski pomorski oficir; potraznja za pomenutim artiklom je trajala koliko i Imperija, naravno.
    Posle, kovceg nije ni bio potreban; dovoljna je bila plasticna kesa iz Marks & Spencer.
    A danas, radnje u Kini, Hong Kongu, Tajvanu, Japanu, Dubaiju, Turskoj, Rusiji i Irskoj.
    Samo, nije to isto: Gieves & Hawkes se u Rusiju nisu vratili, mada – koliko tako nesto uopste moze da se kaze za danasnji svet, ime je ostalo neka vrsta prave znacke za nesto.
    Bas kao i pravi dobar auto: za njim ce se okrenuti i paznju na njega obratiti samo neko ko se u to zaista razume. Ili kome to, iz bilo kojih razloga, nesto znaci.


    Uostalom, koga zanima tako nesto: http://www.gievesandhawkes.com


    _____
    Dok si to smislio, na mom si visio.
    ***************************************
    Je l imamo temu na kojoj pišemo o tome koliko je Biki lepa ili može ovde?
    PopeЧе

    Posts : 622
    Join date : 2014-12-06

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by PopeЧе Wed Apr 15, 2015 10:38 pm

    Agdw Hmlkh wrote:inace, ja sam vise sokiran manjkom dizajna nego ideolosko-finansijskom potporom.

    za nesto sto pretenduje da bude velelepni aristocracywear ovo je horribly underdesigned da na momente maltene deluje kao neka najruznija socijalisticka konfekcija, apsolutno sam sokiran da su obe dizajnerke zavrsile FPU.

    Fakultet političkih umetnosti?
    паће

    Posts : 40020
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by паће Wed Apr 15, 2015 11:42 pm

    Факултет помоћних/пропалих/пешачких/половних...


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    Anonymous
    Guest

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by Guest Fri Apr 17, 2015 3:46 pm

    Uzasno je ono. Je l to Bikovic na jednoj slici? Taman je to za njega. Brend za Bikovica.
    PopeЧе

    Posts : 622
    Join date : 2014-12-06

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by PopeЧе Fri Apr 17, 2015 11:51 pm

    Suviše te sve to pogađa, evo da se malo relaksiraš...

    http://fashion.telegraph.co.uk/article/TMG10457847/A-Pole-apart-a-fashion-odyssey-under-Communist-rule.html
    Anonymous
    Guest

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by Guest Tue Apr 21, 2015 8:59 pm

    Šta mislite o ovoj haljini? Samo zamislite da je za nijansu kraća i da se nosi na visoke štikle. Hoće li me proširiti te falte? Je l suviš tetkasta?

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 10409246_418554761633130_2779601848862639584_n
    Anonymous
    Guest

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by Guest Wed Apr 22, 2015 10:47 am

    nije tetkasta, ali falte deluju malo kabasto, sto mozda manje moze doci do izrazaja ako aljina bude iznad kolena
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by Indy Wed Apr 22, 2015 11:37 am

    Gde je onaj s Porscheom da komentarise, on sigurno ima smisla za dizajn.

    Ne smetaju mi falte (mada sam prvobitno napisao da je tetkasta, pa obrisao)... nekako materijal ne pada dobro (barem na ovoj slici).
    Anonymous
    Guest

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by Guest Wed Apr 22, 2015 12:27 pm

    nas trojica , u kancelariji vodimo intenzivnu debatu o tome sta su falte Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 1399639816 zakljucili smo da su nabori, ovi veritkalni ... Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 1143415371

    meni se inace svidja haljina, bas zato sto je malo "tetkasta" Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 1143415371
    plavaivy

    Posts : 3119
    Join date : 2014-11-21

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by plavaivy Wed Apr 22, 2015 1:18 pm

    ju kakve ste tetke
    Indy

    Posts : 6159
    Join date : 2014-11-04

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by Indy Wed Apr 22, 2015 1:22 pm

    Sta fali tetkama? Kako je ono rekao Dusko Radovic, "tetke su najlepši, nezamenjivi dar svakom detinjstvu".
    паће

    Posts : 40020
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by паће Wed Apr 22, 2015 1:29 pm

    ...јер свако добро дете заслужује да има две опичене тетке.

    Лема: сви наши унучићи су добра деца Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 1143415371.

    Него, гледе хаљине, Сејлорка ми не делује тако избечено ко ова на слици. Кад сам скрољно да јој се не виде очи, много боље изгледа, дапаче јебозовно у назнакама.


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by darling Wed Apr 22, 2015 1:31 pm

    sejlor wrote:Šta mislite o ovoj haljini? Samo zamislite da je za nijansu kraća i da se nosi na visoke štikle. Hoće li me proširiti te falte? Je l suviš tetkasta?

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 10409246_418554761633130_2779601848862639584_n

    prosle godine u zarinoj kolekciji bila jedna slicna haljina. nikad je necu prezaliti. sad si me podsetila na tu bol Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 1399639816

    imam nekoliko ovakvih haljinica. super su. ne nosim stikle uopste i nista mi ne fali. ako ti je lepo u toj aljini, nosi je. sta te briga sta drugi misle, ukljcujuci i nas.
    Anonymous
    Guest

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by Guest Wed Apr 22, 2015 2:31 pm

    A pa ne znam da li mi je lepo u njoj, još razmišljam da li da je kupim. Inače, ovo šije neka cura (ili cure) https://www.facebook.com/sun.skirt/photos_stream. Može da se bira materijal i naravno da se podešava dužina kako meni odgovara. Nije ni skupo.. A treba mi za svadbu bliske prijateljice, ja inače ne nosim ovakve haljine za svaki dan, neudobno mi je to, ali volim da vidim na drugim ženama.
    plachkica

    Posts : 16155
    Join date : 2014-11-06

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by plachkica Wed Apr 22, 2015 2:38 pm

    Sviđa mi se ovo, skoro sve.
    Volim da nosim haljine i suknje.
    I sviđa mi se što manekenke nisu one predivne visoke, premršave već "obične",
    pa se na osnovu fotografije da naslutiti da li bi neki model meni lepo stajao ili ne.
    plavaivy

    Posts : 3119
    Join date : 2014-11-21

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by plavaivy Wed Apr 22, 2015 2:49 pm

    super je haljina,da se stilizovati svakojako da moze da se nosi u raznim prilikama
    паће

    Posts : 40020
    Join date : 2012-02-12
    Location : имам пуну полицу књига, која ми је главна?

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by паће Wed Apr 22, 2015 4:41 pm

    plachkica wrote:
    I sviđa mi se što manekenke nisu one predivne visoke, premršave već "obične",

    Ту се не бих сложио. Не да ми нису предивне, него нису баш ни лепе, осим оне утешне "има лепе очи" или "има лепу косу". Можда да се мало поправи, а овако те што нема куче за шта да их уједе не бих звао предивним па да су још толике. Хм, да преправим, "осим да су још толике".


    _____
       I drove a škodilak before it was cool.
       Морони на власти чешће мењају правила него гаће.
    darling

    Posts : 2269
    Join date : 2014-11-23

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by darling Wed Apr 22, 2015 6:24 pm

    posto je aljina?

    evo sam prosvrljala kroz fejs. nista posebno. sto ce reci, ako je jeftino i dobro se osecas u haljini, kupi, inace jok.

    Obučene žene i obučeni muškarci - Page 6 Empty Re: Obučene žene i obučeni muškarci

    Post by Sponsored content

      Similar topics

      -

      Current date/time is Fri Apr 19, 2024 10:09 am