Serije kao takve

Share

Re: Serije kao takve

Post by William Murderface on Sun Sep 18, 2016 9:29 pm

Malopre je radio.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije

Post by Filipenko on Sun Sep 18, 2016 9:34 pm

plachkica wrote:
Ne mogu naći 12,13 i 14, ali valjda si naučio ruski jezik toliko da možeš pratiti seriju

Ovo je Debeli Šef, koji je koliko juče imao samo 8 epizoda, tako da će verovatno i ostale da uploaduje za koji dan.

Gde sam naučio ruski jezik, pa nije meni dato da biram šta ću učiti, nego sam prisiljavan da se bakćem tamo nekim engleskim, francuskim, italijanskim i sličnim varvarskim, beskorisnim i lažnim jezicima koji su nastali na poganjenju 1 istinskog latinskog.

Post by plachkica on Sun Sep 18, 2016 9:39 pm

Evo probaj ovde da nađeš:

https://kinorusija.wordpress.com/
http://xrutor.org/
http://xrutor.org/search/%D0%9B%D0%B8%D0%BA%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F/

Post by Ointagru Unartan on Sun Sep 18, 2016 9:48 pm

beatakeshi wrote:Konješna.

https://www.youtube.com/watch?v=4RW6Ivvu1RY

Nije nezanimljivo.

Btw, uzeo da gledam neke serije koje sam propustio do sada, Arrested Development (odlicna!), Veep (meh) i taj Master of None (onako).

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by Daï Djakman Faré on Sun Sep 18, 2016 9:50 pm

jel samo ja gledam last man on earth ?

_____
--to give the metals back their alchemical significance that has been neglected since the beginnings of the industrial revolution
--to alienate common apparati/mechanismi to create a perpetuum mobile called Motor Sehn-Sucht--

Post by Ointagru Unartan on Sun Sep 18, 2016 9:54 pm

Jel to po onom stripu radjeno?

edit: vidim nije, strip ("Y:the last man") je o poslednjem muskarcu, ne o poslednjem ljudskom bicu.

Last edited by Radagast on Sun Sep 18, 2016 10:00 pm; edited 1 time in total

_____
"Ne morate krenuti odavde da biste dosli tamo. Moguce je krenuti odavde i vratiti se ponovo tu, ali preko onoga tamo."
Aca Seltik, Sabrana razmisljanja o topologiji, tom cetvrti.

My Moon Che Gavara.

Post by William Murderface on Sun Sep 18, 2016 9:54 pm

Sta je to?

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Post by sejlor on Sun Sep 18, 2016 9:56 pm

Ja sam gledala jednu ili dve sezone, OK je, ali samo to. Je l ima i treca?

Post by Daï Djakman Faré on Sun Sep 18, 2016 10:19 pm

Radagast wrote:Jel to po onom stripu radjeno?
errr... ja ne znam da je. mozda je.
William Murderface wrote:Sta je to?
Fox-ova serija sa post-apoca tematikom, virus pobije celokupno stanovnistvo i sad kroz seriju se polako konstituise nekakva zajednica prezivelih. serija se dugo konstituise i postaje odlicna pred kraj prve i pocetak druge kad dobijes 4 bazicna lika sto ti se cini kao bogatstvo posle cele prve sezone gde uglavnom imas samo njih dvoje. glavni lik (tandy) je totalni luzer, trivijalan & detinjasto egoistican, backstabing SOB kome je jedino stalo do svog imidza i da ga zajednica prihvati, a otprilike ne postoji bednije bice na zemlji od njega i taj neki unutrasnji turmoil je neki prostor u kome se cela serija odvija - sa jedne strane njegova uzasna zelja da ga prihvate vs njegova prava priroda koja ga uvek spreci u tome.
sejlor wrote:Ja sam gledala jednu ili dve sezone, OK je, ali samo to. Je l ima i treca?
samo OK ? meni je genijalna serija, mada verovatno zato sto sam se identifikovao na keca sa tandyman-om pa je to neki neocekivani surplus value

_____
--to give the metals back their alchemical significance that has been neglected since the beginnings of the industrial revolution
--to alienate common apparati/mechanismi to create a perpetuum mobile called Motor Sehn-Sucht--

Post by Filipenko on Sun Sep 18, 2016 10:32 pm

Malo je toga glupljeg od Last Man on Earth. Mislim, ima, ali treba kopati. Generalno, sve te serije što ih spominjete su uglavnom bezveze. Ja najbolje znam šta je dobro.   Ova Likvidacija je skroz OK, sa tendencijama da postane baš odlična, ćeva i kale za sve te bezidejne varvarske krševe.

plachkica wrote:Evo probaj ovde da nađeš:

https://kinorusija.wordpress.com/
http://xrutor.org/
http://xrutor.org/search/%D0%9B%D0%B8%D0%BA%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F/

Vau, blagodarim, ne samo za ovo, već za đeneralno dobijanje uvida u kompletnost ruskosovjetske kinematografije...

Post by ♏ on Mon Sep 19, 2016 12:12 am

Xexo, leptejebo, LMOE je bljaksotron čak i po najsniženijim Fox Life standardima.

Post by Daï Djakman Faré on Mon Sep 19, 2016 12:34 am

nemacu pojma. Fox ima neke odlicne serije FYI, kao npr Modern Family.

a xexu se LMOE verovatno i ne svidja, on se verovatno lozi samo na australijsku ili juznoafricku komediju

_____

Post by Filipenko on Mon Sep 19, 2016 7:19 pm

Okačio je Debeli Šef i preostale tri epizode sa srpskim titlom, Likvidacija je kompletirana.

P.S. jebote, zaključavaju osumnjičene u ormar jer nemaju ćelije 

Post by beatakeshi on Mon Sep 19, 2016 10:28 pm

Likvidacija se naslanja i na kultnu seriju iz 70ih sa Visockim

Post by Filipenko on Thu Sep 22, 2016 10:02 am

Notorious, kakva ti je to serija? Deluje da si bezveze, ali šta znam...

Post by bela maca on Thu Sep 22, 2016 10:19 am

filipenko, si odgledao narkos na kraju?

_____
iambic pentameter is my bitch!

Post by Filipenko on Thu Sep 22, 2016 10:29 am

Skinuo sam, nisam odgledao. Prioritet ima sovjetsko razračunavanje sa kriminalcima u seriji Likvidacija. 

"Tavariši oficiri, govoriću kratko i vojnički. Vi ste krem naše obaveštajno-bezbednosne službe. Biće vam podeljeni novac, oružje, oprema, odeća. Vaša misija - istrebiti bandite! Namamljivati ih i ubijati bez milosti. Odesa će biti slobodna od taloga koji su fašisti ostavili za sobom. U boj, tavariši oficiri!" 

Post by bela maca on Sat Sep 24, 2016 7:07 am

navukla sam se na al džazirinu seriju vrhovi balkana, ima ih na jutjubu.
sad mi se ide na prokletije, staru planinu, šar planinu, triglav, rtanj i durmitor. i prenj naravno.

_____
Guest

Post by Guest on Sat Sep 24, 2016 9:23 am

ovo izgleda ocajno

Post by bruno sulak on Sat Sep 24, 2016 9:52 am

zasto? meni deluje bas kao sto bih ocekivao od njega.

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.
Guest

Post by Guest on Sat Sep 24, 2016 10:13 am

pa to i kazem.

Post by William Murderface on Sat Sep 24, 2016 4:29 pm

Odgledao sam BBC-jevu mini seriju What Remains, u dva cuga. Odlična je i preporučujem. Najveći car je Dejvid Trelfol, koga pamtim kao Titmusa iz Paradise Postponed. Ovde je odličan kao sveže penzionisani detektiv koji ipak ispada iz klišea. Serija se bavi pre svega usamljenošću i strahom od usamljenosti i taj motiv se provlači kroz ceo zaplet.

Sad sam počeo da gledam Lutera, i odmah se setio zašto sam odustao prvi put, kad se serija tek pojavila. Užasno mi smetaju serije o genijalnim detektivima i genijalnim zločincima koji se nadmudruju na svoje posve genijalne načine. Kakav kontrast u odnosu na Trelfolovog penzionera, koji uspeva da izbegne ne baš sve, ali većinu sterotipa.

ALi probaću da istrajem zbog silnih pohvala koje je serija zaradila. I zbog Idrisa Elbe, najsgsijeg muškarca u univerzumu.

_____

Post by bela maca on Sat Sep 24, 2016 4:37 pm

sa ili bez idrisa, serija je baš patetična. ja nisam izdržala duže od par epizoda prve sezone

_____

Post by William Murderface on Sat Sep 24, 2016 4:42 pm

Znači nisam usamljen. Sad mogu mirnije duše da odustanem. Mislio sam da se sprema ko zna šta. Prvi put sam odustao na pola prve epizode. Smetalo mi i što troše toliko vremena na priču njegovoj o nesrećnoj ljubavi i razvodu. Smor.

_____

Post by beatakeshi on Sat Sep 24, 2016 4:45 pm

Za mene je Luter velika majstorija. Gruba demonstracija režijske sile.

Post by Sponsored content

Current date/time is Tue Dec 11, 2018 12:43 am