Savremena domać(insk/ičk)a književnost

Quincy Endicott

Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 28 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

Post by Quincy Endicott on Sun Oct 28, 2018 8:48 pm

Ја се дуго накањујем да узмем да читам Јингера. Вреди ли?

_____
Que trépasse si je faiblis!
Guest

Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 28 Empty Re: Savremena domać(insk/ičk)a književnost

Post by Guest on Sun Oct 28, 2018 8:49 pm

Quincy Endicott wrote:Ја се дуго накањујем да узмем да читам Јингера. Вреди ли?

+1
William Murderface

Post by William Murderface on Sun Oct 28, 2018 9:51 pm

Šta znam, meni uvek zabavni fašisti. Objektivno, ne znam. Smoran je malo, sklon i nekom hermetičnom izrazu. Ima onaj specijalni broj časopisa Gradac sa nekim njegovim probranim esejima, to je okej za prelistati. Gradac objavio i njegove pariske dnevnike, tu ima zanimljivih istorijskih tračeva (kako se kao oficir Vermahta družio sa Koktoom itd).

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

Dragoslav Bokan, Novi putevi oftalmologije
Guest

Post by Guest on Sun Oct 28, 2018 9:55 pm

on u ww2 bese pozadinac neki u parizu?
William Murderface

Post by William Murderface on Sun Oct 28, 2018 9:58 pm

Da.

_____
"Oni kroz mene gledaju u vas! Oni kroz njega gledaju u vas! Oni kroz vas gledaju u mene... i u sve nas."

bruno sulak

Post by bruno sulak on Sun Oct 28, 2018 10:07 pm

pa zar nije pescanik objavljivao dalmatinski boravak u prevodu manitog kopica?

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.
William Murderface

Post by William Murderface on Sun Oct 28, 2018 10:12 pm

Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 28 3579118792

Moguće, potisnuo sam.

_____

bruno sulak

Post by bruno sulak on Sun Oct 28, 2018 10:15 pm

evo. ja inace strasno volim putopisnu knjizevnost.

https://pescanik.net/dalmatinski-boravak-i/

_____
The law provides us structure to guide us through paralyzing and trying times. But it requires us a vision to its procedures and higher purposes. Before we assume our respective roles in this enduring drama just let me say that when these frail shadows we inhabit now have quit the stage we'll meet and raise a glass again together in Valhalla.
Guest

Post by Guest on Sun Oct 28, 2018 10:25 pm

kad pomenu putopise nikako da pocnem lorensove etrurske naseobine, ali je zato magrisov dunav odlicna knjiga
kud_genijalci

Post by kud_genijalci on Mon Oct 29, 2018 1:15 am

Kalajićev omiljeni pisac, Jinger; Hića ga pustio kao Franko Salvadora Jelija. "Nijedna suvišna reč, svaka rečenica mu je na mestu, nećete naći nijedno opšte mesto...", pisao je Kalajić. Odem u biblioteku i uzmem ono s hridima, pa još nešto, kao i Unamunovo plakanje zbog besmisla postojanja, i Rilkeove krokije, zapamtio sam samo ono o tuberanu koji kašlje na hleb pa hrani pse, i u uznajmljenom stanu u tuđoj fotelji prija mu udubljenje koje je napravila druga, perutava glava. (Ili je to bio Klajst?)
Previše hvale unapred odmaže objektu čitanja i ja ne nađoh apsolytnu autentičnost kod Jingera. Najviše mi se dopala činjenica da se Ernst polivao ladnom vodom svakog jutra do 100.-og rođendana i da je bio čudak.
Unamuna, u požutelom ćiriličnom prevodu i sa štreberskim primedbama neke ucveljene duše, nisam dočitao.
Bio bi štos, vežba duha, odjednom, na kamare, overiti Selina, Malapartea i Jingera te "Na zaraslim stazama" od Maksa fon Sidova. "S olovkom u ruci", pa da vidim taj fašizam. "Do kraja noći" je tako dušu dala da je režira Elaja Kazan ili Hjuston.

_____
Sergej je gori od Vučića. Obećavaju brzi voz za 2 godine a ukinuli i spori voz Bgd-N. Sad. Đilas je kataklizma. Žuta ljiga nas je upropastila.
kud_genijalci

Post by kud_genijalci on Mon Oct 29, 2018 11:17 am

Da ne bude da ja savetujem "nemoj Jingera", ovo je bio opis mojih mladalačkih pokušaja (ha ha) da svarim tog pisca, a krivica za neuspeh leži na meni. Rests on me. Odmara na meni.

_____
Sergej je gori od Vučića. Obećavaju brzi voz za 2 godine a ukinuli i spori voz Bgd-N. Sad. Đilas je kataklizma. Žuta ljiga nas je upropastila.
beatakeshi

Post by beatakeshi on Mon Oct 29, 2018 12:20 pm

https://www.blic.rs/kultura/vesti/bregoviceva-vjestina-da-me-bespogovorno-slusa-je-nevjerovatna-12-ljudi-i-pojava-o/ryeq6c0

Na stranu sadržina... ali stil je tako banalan... 
Sad, very sad (što bi rek'o brt Trmp)
Kondo

Post by Kondo on Fri Jan 11, 2019 5:06 pm

šta čitaju literarni i drugi selebritiji za praznike

https://www.juznevesti.com/Kultura/Praznicna-stiva-po-preporuci-Marcela-Karanovica-i-Stojiljkovica.sr.html

Niški pesnik Zvonko Karanović ističe da "u romanocentričnom vremenu" u kome živimo mnoge važne knjige ostanu neprimećene, te napominje da svojim izborom želi da skrene pažnju na dela koja nisu romani, ali svojim kvalitetom i značajem svakako zaslužuju pažnju. Njegov prvi predlog je izbor iz poezije Novembar tela i kalendara En Sekston - izvanredne pesnikinje koja je počela da piše poeziju kao deo svoje psiho-terapije, a kaže da je dubinom i intenzitetom svojih uvida promenila tok američke ženske poezije.
Savetuje da se u praznično štivo uvrsti i Uzmimo jastoga i drugi eseji Dejvida Fostera Volasa. Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 28 320x0_Zvonko-Karanovic-foto-JV-J-AdamovicKaranović predlaže da se tokom praznika čitaju poezija, memoari, eseji; foto: JV
Iskošen, zabavan i originalan pogled na mnogobrojne teme (od književnosti do politike i pop kulture) potvrda su genija Fostera Volasa, prerano otišlog, poslednjeg klasika američke književnosti - priča Karanović.
Dejvid Linč i Kristin Makena - Soba za snove u kome jedan od najznačajnijih režisera današnjice progovara o svom životu, idejama koje je sledio, preprekama s kojima se susretao u ostvarenju svoje vizije - još jedna je Karanovićeva preporuka, kao i Odabrane priče Džona Čivera.
27 odabranih priča reprezentativan je izbor iz opusa ovog dobitnika Pulicerove nagrade koga uz Hemingveja, Selindžera i Karvera smatraju najboljim američkim piscem kratkih priča 20. veka - ističe Karanović.
U njegovoj top 5 listi našli su se i Razgovori Vilijama Barouza, za koji kaže da otkrivaju mnoge detalje iz života ove literarne i pop ikone, ali i o njegovim književnim postupcima, uzorima, odnosima s drugim, takođe veoma važnim piscima.

_____
Дакле, волео бих да се ЈСД Партизан угаси, али не и да сви (или било који) гробар умре.
Quincy Endicott

Post by Quincy Endicott on Mon Jun 03, 2019 2:02 pm

Medjunarodni sajam knjiga u Sankt Peterburgu

Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 28 61528090_10157303139117938_4549366871891116032_n.jpg?_nc_cat=108&_nc_ht=scontent-cdg2-1

_____
kuku

Post by kuku on Mon Jun 03, 2019 2:07 pm

Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 28 3579118792
Savremena domać(insk/ičk)a književnost - Page 28 3137070404

_____
imam vremena za kurve za kurve bajo
Quincy Endicott

Post by Quincy Endicott on Mon Jun 03, 2019 2:33 pm

Mada Jugoslav Petrović (Straight Jackin), koji je bio tamo, kaže da je ovo neki bolid koji se privalio jer je štand bio prazan.

_____
Creepy Uncle

Post by Creepy Uncle on Thu Jul 18, 2019 2:33 pm

mnogo mi je tužno što je Valjarević potpisao za Lagunu.

_____
Све на овој нашој земљи – једноставно и сложено, мали људски проблеми и проналажење великог пута ка Богу, тајне садашњег и будућег века – све се решава само загонетним, несхватљиво дивним и моћним смирењем. 

Архимандрит Тихон Шевкумов
bruno sulak

Post by bruno sulak on Thu Jul 18, 2019 2:45 pm

pa meni je drago da dobijemo njegov novi roman.

_____
bruno sulak

Post by bruno sulak on Thu Jul 18, 2019 2:47 pm

mislim on ima one koje izdrzava. ako mogu doslovce svi da potpisu s lagunom ne vidim zasto bih samo njemu to zamerao.

inace moj omiljeni domaci pisac.

_____
Creepy Uncle

Post by Creepy Uncle on Thu Jul 18, 2019 2:48 pm

i meni...čitaću, kupiću, ali mi je groteskno da postajemo zemlja sa jednom izdavačkom kućom.

naravno da mu ne zameram. samo bih voleo da je drugačije.

_____
Све на овој нашој земљи – једноставно и сложено, мали људски проблеми и проналажење великог пута ка Богу, тајне садашњег и будућег века – све се решава само загонетним, несхватљиво дивним и моћним смирењем. 

Admin Pantokrator
Admin

Post by Admin Pantokrator on Thu Jul 18, 2019 2:54 pm

:izbacuje prazan patron iz pistolja:

i meni to smeta narocito zato sto je neko njegovo prirodno staniste kod flavija ili tako nesto.
Creepy Uncle

Post by Creepy Uncle on Thu Jul 18, 2019 2:56 pm

bukvalno je i meni Flavio prvi pao na pamet

_____

Admin Pantokrator
Admin

Post by Admin Pantokrator on Thu Jul 18, 2019 3:03 pm

pa on je do sada i bio kod flavija. odnosno ovaj mu je uradio ta reizdanja ali kapiram da to vise nije islo iz milion razloga. i sam flavio posustaje kao i drugi mali izdavaci.

zapravo laguna je sve progutala.
паће

Post by паће on Thu Jul 18, 2019 3:11 pm

Васи удареничку значку... ради на два разбоја, води игру на оба гола одједном!

_____
  ослаби ко је био јак, поправи се ко је био покварен

gosh vs heck ends in a dang
mstislaw

Post by mstislaw on Thu Jul 18, 2019 7:36 pm

Gledam onu sliku njih dvojice i pomislih koliko su to dva sveta u jednom rukovanju...

Post by Sponsored content

Current date/time is Wed Jul 24, 2019 10:37 am